w

Lokata 3,20% na Nowe Środki Plus w Idea Bank

Lokata na nowe środki plus Idea Bank

Idea Bank po bardzo długiej przerwie w końcu zaoferowała świetną lokatę bankową! Jest to Lokata Na Nowe Środki Plus z oprocentowaniem do 3,2% 2,90% 3,20% w skali roku.

Jeśli nie udało Ci się załapać na przedłużenie oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium to możecie skorzystać z nowej Idea Banku, gdzie zyskasz oprocentowanie wyższe o 0,6%.

Zobacz też ranking lokat i kont oszczędnościowych na marzec 2020 r., w którym znajdziesz najlepszą dla siebie ofertę.

Uwaga! Idea Bank obniżyło oprocentowanie lokat z 3,20% na 2,70%, by znowu je podwyższyć do 2,90% i 3,20%.

Lokata Na Nowe Środki Plus – do 3,2% w skali roku

W Idea Banku postanowiono zaktywizować swoich klientów do przyniesienia oszczędności do tego banku. Zyskać można naprawdę świetne warunki dla lokaty na okres 2 lub 3 miesięcy bez limitu (przy czym zalecam, aby w jednym banku trzymać maksymalnie kwotę 430 000 zł).

Oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki Plus wynosi:

  • 3,20% 2,70% 2,90% 3,20% w skali roku na 2 miesiące
  • 3,00% 2,50% 2,70% 3,00% w skali roku na 3 miesiące
  • 2,10% w skali roku na 6 miesięcy
  • 2,10% w skali roku na 12 miesięcy

Lokata Na Nowe Środki Plus dostępna jest wyłącznie dla klientów posiadających konto indywidualne w Idea Bank. Na Lokacie Na Nowe Środki ulokować można środki w wysokości od 500 zł do 1 000 000 zł. Lokatę można założyć za pomocą bankowości internetowej Idea Cloud lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej banku.

Jak sama nazwa wskazuje, takie warunki dotyczą nowych środków przyniesionych do Idea Banku. Przez nowe środki rozumie się nadwyżkę ponad łączne saldo wszystkich środków pieniężnych ulokowanych w Idea Banku na koniec 20-go dnia miesiąca, przed wpływem środków na Lokatę Na Nowe Środki Plus.

Jako łączne saldo środków pieniężnych w złotych polskich zgromadzonych w Banku uznaje się:

wszystkie środki gromadzone na Rachunkach Oszczędnościowo-Rozliczeniowych, Rachunkach Oszczędnościowych, Rachunkach Terminowych Lokat Oszczędnościowych, Rachunkach Lokat Strukturyzowanych, rachunkach przeznaczonych do gromadzenia kwot przeznaczonych na otwarcie Lokat Strukturyzowanych oraz Innych Rachunkach.

Aktualna sytuacja związana z koronawirusem

Jak się domyślacie, Idea Bank ot tak nie podwyższa oprocentowania. Dzieje się tak w związku z niepotrzebną paniką. Ludzie wypłacają pieniądze z banków i trzymają je pod poduszką. Czy w ten sposób śpią lepiej? Ja bym nie spał wiedząc, że mam w domu większą gotówkę, którą ktoś może mi ukraść.

Paradoksalnie, mówi się obecnie o obniżce stóp procentowych, co pociągnie za sobą dalsze spadki oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych!

Prawdopodobnie tak dobre lokaty jak ta opisywana dzisiaj będą rzadkością mającą na celu zebranie niezbędnego kapitału na okres krótkotrwałej paniki, co potwierdzałby krótki okres 2-3 miesięcy, w którym to zyskamy najwyższe oprocentowanie 3,00% – 3,20%.

Później wszystko powinno wrócić do normy i oprocentowanie będzie spadało. Co nie znaczy, że w międzyczasie nie pojawi się jeszcze kilka podobnych promocyjnych lokat.

A co Ty myślisz o tej całej sytuacji?

Na czym zarobić bez wychodzenia z domu?

Dokumenty:

Regulamin Lokaty NA NOWE ŚRODKI PLUSPobierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

Do 720 zł zwrotu za paliwo z kartą kredytową Citibank-BP Motokarta

Zostań w domu i zgarnij niesamowicie łatwe 200 zł za konto BNP