w

Rekordowe 20 GBP (100 zł) dla polecającego i poleconego w nowym programie poleceń Monese [Poradnik krok po kroku]

Ruszyła kolejna, jeszcze lepsza promocja konta Monese, czyli brytyjskiego fintechu oferującego darmowe mobilne konto europejskie w funtach brytyjskich lub w euro.

W nowej odsłonie promocji do zgarnięcia jest aż 20 GBP premii, czyli obecnie ponad 100 zł. Premia została podzielona na dwie części i okazuje się, że można ją w całkiem prosty sposób otrzymać korzystając z dwóch metod.

Promocja zakończona!

20 funtów (ok. 100 zł) w programie poleceń Monese

Dzięki nowej edycji promocji programu poleceń Monese zyskać można jeszcze wyższą premię za skorzystanie z polecenia oraz polecenie Monese kolejnym osobom.

Do zgarnięcia jest po 100 zł (20 funtów brytyjskim), które otrzymamy za skorzystanie z polecenia oraz za każdą poleconą osobę, która spełni warunki promocji.

Premia 20 GBP podzielona jest na dwie części: 5 GBP oraz 15 GBP. Drugi warunek na pierwszy rzut oka wygląda na trudny do spełnienia. Okazuje się jednak, że są dwie proste metody na jego spełnienie.

Warunkiem naliczenia pierwszych 5 GBP premii jest zasilenie konta Monese dowolną kwotą i wykonanie co najmniej 1 transakcji kartą (fizyczną lub wirtualną) na dowolną kwotę. Zapłacić możecie w każdym sklepie (stacjonarnym / online) lub w … Revolut!!! Tak, tak wystarczy kartą Monese doładować konto Revolut na dowolną kwotę i warunek mamy spełniony!

Drugim warunkiem jest wykonanie płatności lub przelewu międzynarodowego na łączną kwotę 500 GBP. Najkorzystniej będzie po prostu doładować konto Revolut za pomocą karty wirtualnej Monese. Nie trzeba na raz przeprowadzać transakcji na tak wysoką kwotę. Można to podzielić na kilka operacji.

Jak otrzymać 20 GBP za skorzystanie z polecenia?

1) Aplikacja Revolut lub zasilenie kartą debetową

Okazuje się, że całkiem prosto możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu 😉 Jeśli posiadasz już Revolut to możesz przejść do kolejnego kroku.

Do tej jak również do wielu innych promocji przyda się nam się darmowa aplikacja Revolut. Założenie jej zajmie zaledwie kilkanaście minut, a zasilenie konta to kilka sekund po uprzednim dodaniu dowolnej karty bankowej (z wyłączeniem kart Citibanku 🙂 )

2) Wymiana PLN -> GBP w Revolut

Drugim krokiem jest wymiana walut w Revolucie. Jak wiesz już co i jak to ten krok też możesz pominąć.

W celu wymiany walut w aplikacji Revolut, trzeba najpierw zasilić konto Revolut, najszybciej dokonamy tego za pomocą karty, dzięki czemu środki pojawią się na koncie natychmiast. Po zasileniu konta Revolut przechodzimy do wymiany na funty.

Tutaj możecie już sami wybrać sobie kwotę płatności. Łącznie dla uzyskania pełnej kwoty trzeba będzie obrócić kwotą 500 GBP. Można to zrobić na raz lub na kilka razy co zajmie nam po prostu kilka dni.

3) Rejestracja w Monese

Teraz możemy przejść już do pobrania aplikacji Monese ze swojego telefonu i rejestracji podając przy tym kod polecający DOROT678 dający tytułowe 20 GBP premii (powinien on zostać uzupełniony automatycznie, ale warto to sprawdzić).

Po podaniu podstawowych danych przechodzimy do ustalenia 5-cyfrowego kodu PIN do aplikacji oraz weryfikacji numeru telefonu.

W kolejnym kroku należy wybrać walutę prowadzenia konta. Warto wybrać konto w funtach, dzięki czemu premia wyniesie ok. 100 zł zamiast 86 zł w przypadku wybrania konta w euro, a to drugie można w razie potrzeby otworzyć za darmo po dokończeniu aktywacji.

Na koniec trzeba będzie przesłać zdjęcia jednego z dokumentów potwierdzających tożsamość (dowód, paszport lub najlepiej prawo jazdy). W ostatnim kroku będziemy musieli nagrać krótki film wypowiadając jedno zdanie.

4) Zamawiamy kartę wirtualną

Przedostatnim krokiem jest zamówienie darmowej karty Monese (fizycznej lub wirtualnej), a następnie wykonanie nią jednej płatności na dowolną kwotę.

Jeśli wybierzecie kartę wirtualną, to płatności online będziecie mogli dokonać natychmiast w sklepach internetowych (możesz dla tego celu wspomóc szczytny cel wpłacając np. 5 zł na zbiórkę w serwisie siepomaga.pl).

Proszę Was o potwierdzenie, czy karta wirtualna jest nadal darmowa?

5 – 6) W skrócie:

Aby otrzymać pełną premię będziemy musieli dokonać przelewu międzynarodowego, np. na nasze polskie konto z konta Monese lub płatności kartą na łączną kwotę 500 GBP.

Zaletą konta Monese jest brak kosztów przewalutowania. Zatem na całej operacji: Zasilenie konta Revolut 500 GBP > przelew do Monese > Przelew na polskie konto nie powinniśmy zbyt wiele stracić, max. kilka złotych.

Można też zamiast przelewu międzynarodowego użyć wirtualnej karty Monese, dodać ją do Revoluta i zasilić konto Revolut tą kartą. Jeśli taką operację przeprowadziliśmy np. na kwotę 100 GBP, to trzeba będzie powtórzyć ją 5 razy.

Po wykonaniu płatności na łączną kwotę 500 GBP otrzymamy drugą część premii 15 GBP i będziemy mogli ją znów dokładować konto Revolut lub przesłać na polskie konto.

5) Zasilenie konta Monese

Po założeniu konta przechodzimy do jego zasilenia klikając „Wpłać środki” na głównym ekranie aplikacji a w kolejnym oknie wybieramy „Brytyjski przelew bankowy”:

Teraz otwieramy aplikację Revolut i dokonujemy przelewu przechodząc kolejno do zakładki Płatnosci -> Przelew Bankowe -> Dodaj nowego odbiorcę i uzupełniamy dane uzyskane w aplikacji Monese:

Po dodaniu odbiorcy możemy go wybrać i dokonać przelewu na wybraną wcześniej kwotę.

6) Przelew międzynarodowy z konta Monese lub doładowanie konta Revolut

W celu wykonania przelewu międzynarodowego klikamy Zapłać > Dodaj Nowy > Podajemy nasze dane oraz wybieramy walutę PLN.

W kolejnym kroku podajemy numer naszego konta w polskim banku (IBAN + BIC/SWIFT). IBAN to po prostu numer naszego konta z przedrostkiem PL, BIC/SWIFT Waszego banku musicie znaleźć na stronie banku lub w szczegółach rachunku).

Po dodaniu odbiorcy wysyłamy przelew / przelewy na łączną kwotę 500 GBP.

Alternatywnie do przelewu można skorzystać z opcji doładowania konta Revolut kartą wirtualną Monese.

W tym celu przechodzimy do zakładki karta i wyświetlone dane karty wpisujemy do Revoluta (Dodaj pieniądze > na dole dajemy zmień przy wcześniej dodanej karcie > Dodaj kartę debetową lub kredytową).

7) Bonus trafia na konto …

W moim wypadku, na innych zasadach bonus trafił na konto dzień po otrzymaniu płatności z konta Revolut. W nowej edycji całość może zająć 48 godzin od wykonania płatności / przelewu:

8) Wypłacamy otrzymany bonus

Po otrzymaniu bonusu 20 GBP, możesz pozostałe na koncie środki wraz z bonusem przelać na polskie konto bankowe / przelać na konto Revolut lub doładować kartą Monese konto Revolut.

20 GBP za każde kolejne polecenie

Po założeniu konta Monese, sam możesz polecać aplikację znajomym podając im swój kod polecający (zakładka „Zaproś i zarabiaj”).

Jeśli wpis był pomocny, to będę wdzięczny jeśli do założenia konta wykorzystasz mój kod polecający DOROT678

Jeśli potrzebujesz pomocy / jeśli mam dodać szczegółowo jakiś krok to proszę o komentarz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przemek
Przemek
4 lat temu

Cześc, trzeba zamówić kartę fizyczną? Nie widzę nigdzie danych karty wirtualnej.

Szymon Małek
Szymon Małek
4 lat temu

Zrobiłem przelew wczoraj z Monese na Revoluta, kasa do tej pory nie doszła. Help desk na chacie nie odpowiada, gdzie to mogę jeszcze zgłosić?

inkwizytor
inkwizytor
4 lat temu

Opłata w Monese za przelew do Polski 250 funtów, to 5.00 GBP (1 GBP = 5.02 PLN), więc do Polski ma trafić z powrotem 1,230 PLN z przelanych Revolutem 1,255 PLN. Kiepski interes. Patrzę jak zminimalizować straty… :-/
EDIT: A, i jeszcze opłata za wydanie karty 4.95 GBP. H., nie interes.
EDIT2: Uff, przelanie na angielskiego Revoluta bez opłat.
PS: „Myśli kozioł: Coś dla ciebie ta zabawa nie jest zdrowa. Idź ty lepiej, koziołeczku szukać swego Pacanowa.”

sober099
sober099
4 lat temu

Niestety promocja już jest mało atrakcyjna ponieważ kod na dodatkowe 5 funtów jest nieważny a karty revolut i monese są wyłączone z programu premii :/ nie wiem czy też kod przy drugim przelewie działa bo dałem sobie spokój.
Wpis do szybkiego uaktualnienia.

Łukasz LuKa
Łukasz LuKa
4 lat temu

500 GBP… 😀 Wariaci 😛 Revolut nie zablokuje tak dużej wypłaty jednorazowej np ?:P

Vertex
Vertex
4 lat temu

W regulacjach mają:
„Wprowadziliśmy wirtualne karty w naszej aplikacji Monese. Wirtualne karty są darmowe, zbliżeniowe i nie są kartami fizycznymi. Działają zupełnie tak, jak plastikowe karty, ale są dostępne jedynie zbliżeniowo, na Twoim telefonie. Wszyscy posiadacze kont brytyjskich (GBP) mogą natychmiastowo założyć wirtualne karty”.
Tylko jak ją założyć?

Krichu Krich
Krichu Krich
4 lat temu

Napisz jak mozna zamowic ta karte wirtualna, bo niestety nie ma takiej opcji u mnie

Darek M. W.
4 lat temu
Reply to  Krichu Krich

Masz tylko opcję zamówienia karty fizycznej?
Nie da się przewinąć listy kart w prawo?

rafik
rafik
4 lat temu

Za duza kwota do inwestycji

Co myślisz?

200 zł za konto Revolut Business dla osób prowadzących firmy

30 zł za rejestrację + nawet 300 zł w programie poleceń Moje Usługi [nowość!]