w ,

Revolut, czyli prawdziwa rewolucja w płatnościach zagranicznych! (+ darmowa karta fizyczna dla czytelników JakOszczedzic.pl)

Revolut - darmowa karta dla czytelników JakOszczedzic.pl

Ten wpis powinien pojawić się na łamach bloga JakOszczedzic.pl już dawno temu. Z aplikacji Revolut korzystam już od stycznia tego roku i z każdym miesiącem jestem jej coraz większym fanem!

Po powrocie z wakacji mogę potwierdzić, że na tą chwilę nie ma lepszego produktu na rynku!

Oj banki naprawdę mają się czego obawiać. Ostatnie miesiące pokazują, że próbują robić coś w kwestii ułatwień płatności zagranicznych. Niestety rozwiązania bankowe są lata świetlne za Revolutem!

→ Aktualna promocja: 150 zł w programie poleceń Revolut

Revolut – czym jest?

Revolut jest brytyjskim fintechem działającym od lipca 2015 roku. Na tą chwilę posiada już ponad 2 miliony klientów wykonujących transakcje o wartości przekraczającej 14 miliardów funtów brytyjskich.

Na stronie Revolut znajdziemy hasło „Lepsze niż Twoje obecne konto bankowe” i tak rzeczywiście jest, jeśli chodzi o usługi międzynarodowe. To prawdziwa rewolucja dla osób często dokonujących zakupów w walutach (np. na Aliexpress, GearBest czy innych chińskich sklepach) czy po prostu osób podróżujących po świecie.

W standardzie otrzymujemy bezpłatne przelewy międzynarodowe, płatności kartą bez spreadu i bezpłatne wypłaty po najlepszych kursach na całym świecie i darmową wymianę pieniędzy w 26 walutach (tyle kont walutowych możemy posiadać na raz!) i oferta jest stale powiększana.

Wszystko przeliczane po międzybankowych kursach walut!

Darmowe przewalutowania na 130 walut!

Revolut oszczędności

Podstawową zaletą korzystania z Revolut jest możliwość wykonywania płatności na całym świecie bez żadnych prowizji! Na tą chwilę dostępnych jest aż 130 walut bez kosztów przewalutowania.

W aplikacji możemy utworzyć konta walutowe w 26 walutach i wymieniać środki dowolnie pomiędzy nimi. W dni robocze wszystkie wymiany zostaną dokonane po międzybankowych kursach walut. W weekendy doliczania jest niewielka prowizja ale o tym później (i co zrobić, żeby jej nie zapłacić).

Nie ma tutaj żadnych ukrytych opłat oraz kosztów przewalutowania obecnych w niemal każdym banku.

Darmowe przelewy na cały świat

Dzięki Revolut możemy wysłać pieniądze w 26 walutach do dowolnego banku, osoby czy firmy po realnym kursie wymiany, czyli bez żadnej prowizji!

Przelew w opcji standard powinien dotrzeć na konto odbiorcy w ciągu 2 dni roboczych.

Mamy też możliwość wykonania przelewu Turbo, który powinien pojawić się do 1 dnia roboczego. Koszt takiego przelewu wynosi ok. 5-6 GBP dla użytkowników Standard i za darmo dla użytkowników Premium.

Darmowa karta fizyczna Revolut dla czytelników JakOszczedzic.pl

Revolut karta
Karta zbliżeniowa Revolut (MasterCard lub Visa) jest dla mnie obecnie podstawowym środkiem płatniczym podczas zagranicznych wycieczek i za zakupy w chińskich sklepach.Środki są automatycznie przeliczane na lokalną walutę, dzięki czemu nie ponosimy żadnych kosztów wymiany walut w ponad 130 walutach!

Jedyny narzut w wysokości 0,5% ma miejsce podczas płatności weekendowych. Na szczęście możemy ominąć tą prowizję stosując prosty trick. Wystarczy założyć konto walutowe w danej walucie i zasilić je w dni robocze. Wtedy środki w pierwszej kolejności będą ściągnięte z tego właśnie konta.

Dzięki moim staraniom udało się uzyskać rabat dla czytelników JakOszczedzic.pl, dzięki czemu zakładając konto z dedykowanego linka otrzymacie możliwość zamówienia fizycznej karty zupełnie za darmo.

1. Rejestracja

Aktualnie możecie zgarnąć 50 zł super łatwej premii na start korzystając z dedykowanego linka.

Proces rejestracji jest bardzo prosty. Z uwagi na wymogi prawne stawiane firmom takim jak Revolut, wymagane jest zeskanowanie dokumentu (prawo jazdy, dowód osobisty, paszport) oraz zrobienie sobie zdjęcia (selfie) za pomocą aplikacji Revolut.
Oczywiście wymagane jest też podanie prawdziwego adresu zamieszkania, adresu e-mail i nr telefonu, który będzie nam służył do logowania w aplikacji Revolut.
Kolejnym krokiem jest zasilenie konta Revolut kwotą min. 20 zł.

2. Zamówienie darmowej karty

Aby zamówić darmową kartę Revolut trzeba wcześniej dokonać pierwszego zasilenia konta w wysokości min. 20 zł.Najprościej jest to zrobić dowolną posiadaną kartę debetową, dzięki czemu środki będą dostępne natychmiast na koncie Revolut. Zasilenie konta Revolut jest widoczne na bankowym wyciągu jak normalna płatność kartą w sklepie internetowym.
Kartę zamówicie przechodząc do zakładki „Karty” i wybierając kartę fizyczną. Zamówienie pierwszej karty fizycznej dla nowych klientów Revolut będzie darmowe dla czytelników JakOszczedzic.pl. Karta powinna do Was dojść w ciągu kilku dni. Od pewnego czasu są one wysyłane już z Polski, co przyspieszyło proces otrzymywania fizycznej karty do niezbędnego minimum.
Wielką zaletą Revolut jest to, że zaraz po zamówieniu w aplikacji zobaczymy dane karty i możemy korzystać z karty przy zakupach internetowych. Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo, to w każdej chwili można zablokować/odblokować kartę jednym przyciskiem. Można też w prosty sposób ustawić limity płatności.

Jak działa płacenie Revolutem?

Zasada działania płatności Revolut jest bardzo prosta:

  • W pierwszej kolejności Revolut będzie próbował obciążyć konto w walucie transakcji.
  • Jeśli nie będzie na nim wystarczających środków, zostanie podjęta próba pobrania środków z waluty bazowej konta (w naszym przypadku będzie to konto złotówkowe).
  • W kolejnym kroku zostanie podjęta próba pobrania środków z konta, na którym posiadamy największą kwotę
  • Jeśli na żadnym z kont nie posiadamy odpowiedniej kwoty, transakcja zostanie odrzucona
  • Revolut nie dokona automatycznego przewalutowania i pobrania środków z dwóch kont walutowych
Warto podkreślić, że w każdym z tych przypadków nie poniesiemy kosztów prowizji i przewalutowania (z wyjątkiem weekendów, kiedy to system dolicza ok. 0,5%).

Przykłady

Zasadę działania najlepiej zobrazują przykłady. Załóżmy, że na Revolut posiadamy 3 konta (PLN, EUR i USD), na których posiadamy odpowiednio 100 złotych, 100 euro oraz 100 dolarów.

Kursy walut w chwili płatności przedstawiają się następująco:
Revolut kursy walut

Przykład 1.

Dokonujemy płatności na kwotę 80 EUR. Z racji posiadania wystarczających środków na subkoncie w euro, środki zostaną pobrane z konta EUR.

Po wykonanej transakcji będziemy więc posiadać w Revolut 100 PLN, 20 EUR oraz 100 USD.

Przykład 2a.

Dokonujemy kolejnej płatności. Tym razem potrzebujemy zapłacić 22 EUR.W pierwszej kolejności Revolut bez powodzenia spróbuje obciążyć konto w EUR.

W drugiej kolejności z powodzeniem spróbuje pobrać równowartość 22 euro z konta w PLN (po przeliczeniu zostanie pobrana kwota 95,08 zł).

Przykład 2b. 

Zamiast powyższych 22 EUR. chcemy zapłacić kwotę 24 EUR.W pierwszej kolejności Revolut bez powodzenia spróbuje obciążyć konto w EUR.
Z racji niewystarczających środków, w drugiej kolejności spróbuje pobrać kwotę z konta w PLN (po przeliczeniu będzie chciał pobrać kwotę 103,72). Tutaj znowu nie udaje się pobrać wymaganej kwoty. Revolut podejmie więc próbę pobrania środków z konta USD, z którego po przewalutowaniu pobrana zostanie kwota 28,03 USD.

Darmowe bankomaty na całym świecie

Revolut pozwala na darmową wypłatę gotówki z bankomatów do równowartości 200 euro miesięcznie.

Limit to 200 GBP / 200 EUR / 800 PLN i równowartości 200 EUR w pozostałych walutach w danym okresie rozliczeniowym. Przy czym liczy się tutaj okres rozliczeniowy a nie miesiąc.

Przynajmniej tak było jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy zostałem obciążony prowizją za wypłatę. Okazało się, że w moim wypadku okres rozliczeniowy zaczyna się 15-go dnia miesiąca.

Na szczęście możemy tutaj liczyć na wysoki poziom obsługi klienta. Pracownik chat’u bez problemu zwrócił mi wcześniej pobraną prowizję i przekazał informację o obowiązującym okresie rozliczeniowym.

Uwaga! Od jakiegoś czasu Euronet pobiera prowizje od kart Mastercard wydawanych za granicą, czyli m.in. od kart Revolut. Radzę omijać te bankomaty i korzystać z innych 😉

Ubezpieczenie telefonu

W Revolut możemy łatwo i szybko ubezpieczyć nasz telefon od przypadkowych uszkodzeń. Ubezpieczenie obejmuje pęknięcie ekranu, zalanie telefonu, usterkę ekranu dotykowego i awarię baterii.
Ubezpieczenie ma kosztować już od 1 funta tygodniowo. Niestety ma jedną wadę. Jest to udział własny, który np. dal Samsunga Galaxy S7 Edge wynosi 42,54 GBP, czyli ok 200 zł.

Ubezpieczenie podróżne

Niezłą opcją jest ubezpieczenie zdrowotne Pay-per-Day już za mniej niż 1 GBP dziennie. Co ciekawe, aplikacja sama wykryje, kiedy przebywamy za granicą, dzięki czemu płacimy tylko wtedy, gdy przebywamy za granicą. Ubezpieczenie charakteryzuje się niezwykle wysoką sumą ubezpieczeniową wynoszącą aż 15 milionów funtów brytyjskich.

Jednak podobnie jak w przypadku ubezpieczenia telefonu, i tutaj występuje udział własny. Wynosi on 75 GBP. Tym samym ubezpieczenie będzie przydatne tak naprawdę wyłącznie w przypadku poważniejszych zdarzeń.

Ubezpieczenie nie obejmuje bagażu ani anulowania podróży.

Użytkownicy Premium otrzymuje je za darmo, natomiast użytkownicy Standard mogą wybrać opłatę 0,99 GBP dziennie lub 30 GBP rocznie.

O czym warto pamiętać korzystając z Revolut?

Jedyną wadą jaką dotychczas znalazłem jest pobieranie prowizji w wysokości około 0,5% za przewalutowania dokonane w weekendy. Prowizja ta wynika z ryzyka kursowego, jako że w weekendy nie działa międzybankowy system wymiany walut.

Dla porównania, w Kantorze Alior Bank, spread w weekendy jest dużo wyższy niż w dni pracujące. Jest to ok. 5 – 6 groszy na 1 euro.

Jeśli więc przebywacie za granicą i wiecie, że w weekend będziecie potrzebowali środków, to warto wymienić środki w dni robocze i korzystać ze środków zdeponowanych na subkoncie walutowym.

Przy płatnościach w dni robocze zupełnie nie zawracałbym sobie głowy wcześniejszym przewalutowaniem środków. No chyba, że jesteście ekspertami i dobrze przewidujecie kursy walut.

Co jeszcze oferuje Revolut?

Revolut stale powiększa zakres usług. Dzięki aplikacji można już błyskawicznie kupować i wymieniać kryptowaluty. Na tą chwilę dostępnych jest aż 25 walut po najlepszym możliwym kursie wymiany z prowizją w wysokości 1,5% od średniej ceny wymiany.

Możliwe jest też bezpłatne przesyłanie środków w kryptowalutoach znajomym posiadającym konto Revolut.

Można też włączyć funkcję „Vaults” zaokrąglającą wydatki kartą i kupującą automatycznie kryptowaluty za kwotę zaokrąglenia. Można też włączyć cykliczny zakup kryptowalut.

Po każdym zakupie kryptowaluty otrzymamy wiadomość push z informacją m.in. o całkowitej kwocie zgromadzonej w naszym Vaults.

Linki / dokumenty:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Konto Maksymalne z premią do 150 zł za aktywność w BGŻ BNP Paribas

250 000 zł, 200 x Samsung Galaxy A6 oraz gwarantowane 250 zł do Biedronki za przetestowanie darmowej karty Simplicity w Citibank!