w

Monese: 15 GBP lub 15 EUR dla poleconego i polecającego (Poradnik krok po kroku)

Dzisiaj kolejna ciekawa promocja brytyjskiego fintechu oferującego darmowe konto europejskie w EUR lub GBP wraz z darmową kartą Mastercard i powiązaną z nią aplikację mobilną.

Monese niedawno udostępnił polskojęzyczną wersję aplikacji i obsługę w języku polskim. W serwisie trustpilot Monese posiada wysoką opinię 9,1 / 10 przy ponad 7000 opinii.

W ramach programu poleceń do zgarnięcia jest 15 GBP (ok. 75 PLN) w zamian za wykonanie jednej płatności kartą Monese na dowolną kwotę. Możemy wybrać kartę wirtualną i płatności dokonać zaraz po jej zamówieniu, co skróci czas do otrzymania premii.


Po modyfikacji, konta założone od 18 listopada otrzymają premię w wysokości 20 GBP, tj. ok. 100 PLN. Za założenie konta otrzymamy 5 GBP nagrody, kolejne 15 GBP otrzymamy za wykonanie płatności lub przelewu na kwotę min. 500 GBP. Już niedługo na blogu pojawi się nowy poradnik podpowiadający jak łatwo zgarnąć całą pulę!


→ Przejdź do: Prześwietlenie nowego programu Monese z premią 20 GBP

15 funtów (ok. 75 zł) w programie poleceń Monese

Dzięki trwającej promocji programu poleceń Monese zyskać można jeszcze wyższą premię za skorzystanie z polecenia oraz polecenie Monese kolejnym osobom.

Do zgarnięcia jest po 15 funtów (ok. 75 zł), które otrzymamy za skorzystanie z polecenia oraz za każde polecenie usług Monese znajomym.

Warunkiem naliczenia premii jest zasilenie konta Monese dowolną kwotą i wykonanie min. 1 płatności kartą (fizyczną lub wirtualną) na dowolną kwotę. Najprościej zrobić to za pomocą konta Revolut, co w moim wypadku zajęło kilkanaście minut!

Jak otrzymać 15 GBP za skorzystanie z polecenia?

1) Aplikacja Revolut lub zasilenie kartą debetową

Okazuje się, że całkiem prosto możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu 😉

Na potrzeby promocji Monese z premią 15 GBP oraz opisywanej wczoraj TransferGo z premią 10 GBP przyda się nam darmowa aplikacja Revolut (jeśli założycie konto z linka na blogu, to dodatkowo otrzymacie darmową wysyłkę karty!). Założenie aplikacji zajmie Wam kilkanaście minut, natomiast konto zasilicie dowolną kartą płatniczą już w ciągu kilka sekund.

Tak naprawdę Revolut jest świetnym narzędziem, które ułatwi spełnienie warunków w wielu innych promocjach bankowych wymagających określonej liczby i wysokości płatności kartą! Aplikacja Revolut spadła nam jak manna z nieba 😉 Wystarczy zasilić konto Revolut kartą bankową polskiego banku, a następnie przesłać pieniądze z powrotem na polskie konto (tylko nie nadużywajcie tej opcji ;-))

Alternatywnie można dokonać zasilenia za pomocą karty płatniczej. Tutaj jednak będziemy mieli do czynienia z prowizją wynoszącą 0,35%. Jeśli chcecie wybrać tą drogę to polecam korzystanie z karty bez dodatkowych kosztów przewalutowania (karta do EnveloKonta, konta w Getin Banku lub Pekao S.A.).

2) Wymiana PLN -> GBP w Revolut

Jeśli znasz już aplikację Revolut i wiesz jak dokonać wymiany to możesz pominąć ten krok.

W celu wymiany walut w aplikacji Revolut, trzeba najpierw zasilić konto Revolut kwotą min. 20 zł. Dokonamy tego klikając przycisk + w głównym oknie aplikacji) i w kolejnym kroku dodając lub wybierając wcześniej dodaną kartę płatniczą.

Teraz klikamy w przycisk wymiany po drugiej prawej stronie wskazującej wysokość salda. W kolejnym oknie wybieramy odpowiednie waluty, tj. na górze PLN, na dole GBP, po czym klikamy w kwotę 0 znajdującą się na dole przy funtach brytyjskich i wpisujemy np. kwotę 5 GBP:

3) Rejestracja w Monese

Teraz możemy przejść już do pobrania aplikacji Monese i rejestracji podając przy tym kod polecający DARIU738, dzięki któremu otrzymamy tytułowe 15 GBP premii.

Po skorzystaniu z powyższego linka, kod polecający powinien zostać wypełniony automatycznie. Jeśli wpis okazał się pomocny, to miło mi będzie, jeśli użyjesz mojego kodu: DARIU738
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć kodu od znajomego.

Po podaniu podstawowych danych przechodzimy do ustalenia 5-cyfrowego kodu PIN do aplikacji oraz weryfikacji numeru telefonu.

W kolejnym kroku należy wybrać walutę prowadzenia konta. Warto wybrać konto w funtach, dzięki czemu premia wyniesie ok. 75 zł zamiast 64 zł w przypadku wybrania konta w euro, a to drugie można w razie potrzeby otworzyć za darmo po dokończeniu aktywacji.

Na koniec trzeba będzie o przesłanie zdjęcia jednego z dokumentów potwierdzających tożsamość. Na firmy takie jak Revolut i Monese został nałożony obowiązek weryfikacji w celu przeciwdziałania praniu pieniędzy, itd. 
Na szczęście można tutaj użyć np. prawa jazdy, na które nikt w razie wycieku danych nie będzie w stanie wziąć pożyczki, itd. Moim zdaniem jest to najbezpieczniejsza forma weryfikacji. W ostatnim kroku będziemy musieli nagrać krótki film wypowiadając jedno zdanie. Możliwe jest także skorzystanie z weryfikacji manualnej poprzez rozmowę z konsultantem. Osobiście korzystałem jednak z weryfikacji automatycznej opisanej powyżej.

4) Zasilenie konta Monese

Po założeniu konta przechodzimy do jego zasilenia klikając “Wpłać środki” na głównym ekranie aplikacji a w kolejnym oknie wybieramy “Brytyjski przelew bankowy”:

Teraz otwieramy aplikację Revolut i dokonujemy przelewu przechodząc kolejno do zakładki Płatnosci -> Przelew Bankowe -> Dodaj nowego odbiorcę i uzupełniamy dane uzyskane w aplikacji Monese:

Po dodaniu odbiorcy możemy go wybrać i dokonać przelewu na dowolną kwotę, wystarczy nawet 1 GBP.

5) Zamawiamy kartę fizyczną lub wirtualną

Przedostatnim krokiem jest zamówienie darmowej karty Monese (fizycznej lub wirtualnej), a następnie wykonanie nią jednej płatności na dowolną kwotę.

Jeśli wybierzecie kartę wirtualną, to płatności online będziecie mogli dokonać natychmiast w sklepach internetowych (możesz dla tego celu wspomóc szczytny cel wpłacając np. 5 zł na zbiórkę w serwisie siepomaga.pl).

6) Bonus trafia na konto …

W moim wypadku bonus trafił na konto dzień po otrzymaniu płatności z konta Revolut:

5) Wypłacamy otrzymany bonus

Po otrzymaniu bonusu 15 GBP, możemy pozostałe na koncie środki wraz z bonusem 15 GBP przelać z powrotem na konto Revolut, z którego dokonamy przelewu na polskie konto lub wypłacimy za darmo z bankomatu (radzę unikać bankomatów Euronet z uwagi na możliwość naliczenia prowizji dodatkowej).

W tym celu otwieramy aplikację Revolut i wybieramy subkonto w funtach brytyjskich:

Możemy teraz przejść do aplikacji Monese i na dole po prawej wybieramy Pay -> Add New -> Wpisujemy imię, nazwisko -> w kolejnym oknie wybieramy walutę (GBP) -> przepsujemy numer konta z Revolut UK Sort code (Kod bankowy) i UK account number (Konto).

Teraz wystarczy już wybrać wcześniej zapisany kontakt, wpisać kwotę przelewu i przejść do potwierdzenia płatności przeciągająć przycisk Pay w dół, a następnie potwierdzając przelew kodem otrzymanym SMS’em.

15 GBP za każde kolejne polecenie

Po założeniu konta Monese i zgarnięciu premii 15 GBP, możesz polecić aplikację kolejnej osobie podając swój kod polecający (zakładka “Zaproś i zarabiaj”).

Jeśli wpis był pomocny, to będę wdzięczny jeśli do założenia konta wykorzystasz mój kod polecający DARIU738.

Linki / dokumenty:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

25 zł do empik.com za wymianę walut w Internetowykantor.pl

140 zł za eKonto Standard w mBank z krótszą karencją (+20 zł za 2 płatności Apple Pay)