w

Monese: 15 GBP lub 15 EUR dla poleconego i polecającego (Poradnik krok po kroku)

Dzisiaj kolejna ciekawa promocja brytyjskiego fintechu oferującego darmowe konto europejskie w EUR lub GBP wraz z darmową kartą Mastercard i powiązaną z nią aplikację mobilną.

Monese niedawno udostępnił polskojęzyczną wersję aplikacji i obsługę w języku polskim. W serwisie trustpilot Monese posiada wysoką opinię 9,1 / 10 przy ponad 7000 opinii.

W ramach programu poleceń do zgarnięcia jest 15 GBP (ok. 75 PLN) w zamian za wykonanie jednej płatności kartą Monese na dowolną kwotę. Możemy wybrać kartę wirtualną i płatności dokonać zaraz po jej zamówieniu, co skróci czas do otrzymania premii.


Po modyfikacji, konta założone od 18 listopada otrzymają premię w wysokości 20 GBP, tj. ok. 100 PLN. Za założenie konta otrzymamy 5 GBP nagrody, kolejne 15 GBP otrzymamy za wykonanie płatności lub przelewu na kwotę min. 500 GBP. Już niedługo na blogu pojawi się nowy poradnik podpowiadający jak łatwo zgarnąć całą pulę!

Promocja zakończona!

15 funtów (ok. 75 zł) w programie poleceń Monese

Dzięki trwającej promocji programu poleceń Monese zyskać można jeszcze wyższą premię za skorzystanie z polecenia oraz polecenie Monese kolejnym osobom.

Do zgarnięcia jest po 15 funtów (ok. 75 zł), które otrzymamy za skorzystanie z polecenia oraz za każde polecenie usług Monese znajomym.

Warunkiem naliczenia premii jest zasilenie konta Monese dowolną kwotą i wykonanie min. 1 płatności kartą (fizyczną lub wirtualną) na dowolną kwotę. Najprościej zrobić to za pomocą konta Revolut, co w moim wypadku zajęło kilkanaście minut!

Jak otrzymać 15 GBP za skorzystanie z polecenia?

1) Aplikacja Revolut lub zasilenie kartą debetową

Okazuje się, że całkiem prosto możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu 😉

Na potrzeby promocji Monese z premią 15 GBP oraz opisywanej wczoraj TransferGo z premią 10 GBP przyda się nam darmowa aplikacja Revolut (jeśli założycie konto z linka na blogu, to dodatkowo otrzymacie darmową wysyłkę karty!). Założenie aplikacji zajmie Wam kilkanaście minut, natomiast konto zasilicie dowolną kartą płatniczą już w ciągu kilka sekund.

Tak naprawdę Revolut jest świetnym narzędziem, które ułatwi spełnienie warunków w wielu innych promocjach bankowych wymagających określonej liczby i wysokości płatności kartą! Aplikacja Revolut spadła nam jak manna z nieba 😉 Wystarczy zasilić konto Revolut kartą bankową polskiego banku, a następnie przesłać pieniądze z powrotem na polskie konto (tylko nie nadużywajcie tej opcji ;-))

Alternatywnie można dokonać zasilenia za pomocą karty płatniczej. Tutaj jednak będziemy mieli do czynienia z prowizją wynoszącą 0,35%. Jeśli chcecie wybrać tą drogę to polecam korzystanie z karty bez dodatkowych kosztów przewalutowania (karta do EnveloKonta, konta w Getin Banku lub Pekao S.A.).

2) Wymiana PLN -> GBP w Revolut

Jeśli znasz już aplikację Revolut i wiesz jak dokonać wymiany to możesz pominąć ten krok.

W celu wymiany walut w aplikacji Revolut, trzeba najpierw zasilić konto Revolut kwotą min. 20 zł. Dokonamy tego klikając przycisk + w głównym oknie aplikacji) i w kolejnym kroku dodając lub wybierając wcześniej dodaną kartę płatniczą.

Teraz klikamy w przycisk wymiany po drugiej prawej stronie wskazującej wysokość salda. W kolejnym oknie wybieramy odpowiednie waluty, tj. na górze PLN, na dole GBP, po czym klikamy w kwotę 0 znajdującą się na dole przy funtach brytyjskich i wpisujemy np. kwotę 5 GBP:

3) Rejestracja w Monese

Teraz możemy przejść już do pobrania aplikacji Monese i rejestracji podając przy tym kod polecający DARIU738, dzięki któremu otrzymamy tytułowe 15 GBP premii.

Po skorzystaniu z powyższego linka, kod polecający powinien zostać wypełniony automatycznie. Jeśli wpis okazał się pomocny, to miło mi będzie, jeśli użyjesz mojego kodu: DARIU738
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć kodu od znajomego.

Po podaniu podstawowych danych przechodzimy do ustalenia 5-cyfrowego kodu PIN do aplikacji oraz weryfikacji numeru telefonu.

W kolejnym kroku należy wybrać walutę prowadzenia konta. Warto wybrać konto w funtach, dzięki czemu premia wyniesie ok. 75 zł zamiast 64 zł w przypadku wybrania konta w euro, a to drugie można w razie potrzeby otworzyć za darmo po dokończeniu aktywacji.

Na koniec trzeba będzie o przesłanie zdjęcia jednego z dokumentów potwierdzających tożsamość. Na firmy takie jak Revolut i Monese został nałożony obowiązek weryfikacji w celu przeciwdziałania praniu pieniędzy, itd.
Na szczęście można tutaj użyć np. prawa jazdy, na które nikt w razie wycieku danych nie będzie w stanie wziąć pożyczki, itd. Moim zdaniem jest to najbezpieczniejsza forma weryfikacji. W ostatnim kroku będziemy musieli nagrać krótki film wypowiadając jedno zdanie. Możliwe jest także skorzystanie z weryfikacji manualnej poprzez rozmowę z konsultantem. Osobiście korzystałem jednak z weryfikacji automatycznej opisanej powyżej.

4) Zasilenie konta Monese

Po założeniu konta przechodzimy do jego zasilenia klikając „Wpłać środki” na głównym ekranie aplikacji a w kolejnym oknie wybieramy „Brytyjski przelew bankowy”:

Teraz otwieramy aplikację Revolut i dokonujemy przelewu przechodząc kolejno do zakładki Płatnosci -> Przelew Bankowe -> Dodaj nowego odbiorcę i uzupełniamy dane uzyskane w aplikacji Monese:

Po dodaniu odbiorcy możemy go wybrać i dokonać przelewu na dowolną kwotę, wystarczy nawet 1 GBP.

5) Zamawiamy kartę fizyczną lub wirtualną

Przedostatnim krokiem jest zamówienie darmowej karty Monese (fizycznej lub wirtualnej), a następnie wykonanie nią jednej płatności na dowolną kwotę.

Jeśli wybierzecie kartę wirtualną, to płatności online będziecie mogli dokonać natychmiast w sklepach internetowych (możesz dla tego celu wspomóc szczytny cel wpłacając np. 5 zł na zbiórkę w serwisie siepomaga.pl).

6) Bonus trafia na konto …

W moim wypadku bonus trafił na konto dzień po otrzymaniu płatności z konta Revolut:

5) Wypłacamy otrzymany bonus

Po otrzymaniu bonusu 15 GBP, możemy pozostałe na koncie środki wraz z bonusem 15 GBP przelać z powrotem na konto Revolut, z którego dokonamy przelewu na polskie konto lub wypłacimy za darmo z bankomatu (radzę unikać bankomatów Euronet z uwagi na możliwość naliczenia prowizji dodatkowej).

W tym celu otwieramy aplikację Revolut i wybieramy subkonto w funtach brytyjskich:

Możemy teraz przejść do aplikacji Monese i na dole po prawej wybieramy Pay -> Add New -> Wpisujemy imię, nazwisko -> w kolejnym oknie wybieramy walutę (GBP) -> przepsujemy numer konta z Revolut UK Sort code (Kod bankowy) i UK account number (Konto).

Teraz wystarczy już wybrać wcześniej zapisany kontakt, wpisać kwotę przelewu i przejść do potwierdzenia płatności przeciągająć przycisk Pay w dół, a następnie potwierdzając przelew kodem otrzymanym SMS’em.

15 GBP za każde kolejne polecenie

Po założeniu konta Monese i zgarnięciu premii 15 GBP, możesz polecić aplikację kolejnej osobie podając swój kod polecający (zakładka „Zaproś i zarabiaj”).

Jeśli wpis był pomocny, to będę wdzięczny jeśli do założenia konta wykorzystasz mój kod polecający DARIU738.

Linki / dokumenty:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] można połączyć z programem poleceń Monese, gdzie do zgarnięcia jest aż 20 GBP (ok. 100 zł) dla polecającego i […]

Zahar
Zahar
3 lat temu

Możecie polecić jakiś program polecajacy który działa w 2020 roku

Darek M. W.
3 lat temu
Reply to  Zahar

Było ostatnio na blogu o Vivid, jest jeszcze Verse.

Co myślisz?

25 zł do empik.com za wymianę walut w Internetowykantor.pl

140 zł za eKonto Standard w mBank z krótszą karencją (+20 zł za 2 płatności Apple Pay)