w

Jak zamknąć konto w Aion Bank? Koniec darmowego planu Light

Aion Bank wprowadza opłaty

Zaledwie po kilku miesiącach działalności Aion Bank w Polsce, bank działający w modelu subskrypcyjnym postanowił zmienić model biznesowy i wycofać bezwarunkowo darmowy plan Light z oferty. Już od jutra, 3 kwietnia Aion Bank wprowadza opłatę 19,99 zł za swój najniższy pakiet, co biorąc pod uwagę pozostałe polskie banki jest bardzo wysoką kwotą.

Aion Bank dał jednak furtkę pozwalającą uniknąć wspomnianej wyżej opłaty 19,99 zł miesięcznie, którą jest ulokowanie w banku średniomiesięcznej kwoty w wysokości min. 5000 zł. Jeśli nie chcesz utrzymywać takich środków na koncie Aion Bank, to koniecznie dzisiaj zamknij konto.

 

Opłaty w Aion Bank od 3 kwietnia 2022 r.

Już tylko do dzisiaj do końca dnia można korzystać z bezwarunkowo darmowego konta Light z kontem oszczędnościowym na 1% w złotówkach i 0,5% w euro.

Od jutra trzeba będzie utrzymywać na koncie średniomiesięczne saldo w wysokości min. 5000 zł, aby nie zapłacić wysokiej opłaty 19,99 zł miesięcznie.

Pozostałe plany pozostają bez zmian i będą kosztowały 29,99 zł za plan Smart oraz 49,99 zł za plan All-Inclusive. Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że opłaty te nie są adekwatne do otrzymywanych usług. Nie otrzymujemy tutaj możliwości obsługi w placówce czy też specjalnego traktowania i usług premium mimo ceny znacznie wybiegającej ponad tą jaką znajdziemy w innych bankach w Polsce.

Po wzroście stóp procentowych w Polsce, zniknęła już nawet ostatnia zaleta w postaci wysokiego oprocentowania konta oszczędnościowego, które wzrosło zaledwie o 0,5% przy wzroście stóp o przeszło 3%!

Jak zamknąć konto Aion Bank?

Zatem jeśli nie zamierzasz utrzymywać środków w Aion Bank (a skoro są już powszechne lepiej płacące banki), to najlepiej będzie zamknąć konto w dniu dzisiejszym, aby nie wpaść w nowe opłaty.

Aby zamknąć konto w Aion Bank:

  • Zaloguj się do aplikacji mobilnej Aion Bank
  • Teraz w pierwszej kolejności zamknij wszystkie posiadane karty debetowe. W tym celu na dole wybierz Finanse i po kolei wybierz pole każdej karty (również wirtualnej) > „Zapauzuj kartę” > „Zastrzeż kartę”. W kolejnym kroku będziesz mógł/mogła zamknąć kartę.
  • Po zamknięciu wszystkich kart, przejdź do zamknięcia wszystkich otwartych produktów poza kontem głównym, w tym m.in. posiadane konta oszczędnościowe wybierając konto oszczędnościowe, przewijając w dół i wybierając „Zamknij konto”
  • Po zamknięciu wszystkich kart i produktów dodatkowych, kliknij w ikonę czatu na dole po prawej stronie, kliknij „Napisz do nas” oraz wybierz „Zamknięcie rachunku”. W wiadomości do pracownika banku jak powód podaj zmianę opłat i zamknij konto z dniem wprowadzenia nowej opłaty za plan Light oraz podaj numer rachunku głównego, który chcesz zamknąć

Jeśli nie zdążysz do dzisiaj zamknąć konta to najprościej będzie je doładować kwotą 5000 zł lub wyższą i przelać tą kwotę na rachunek konta oszczędnościowego (na czym jeszcze zarobimy zasilając rachunek za pomocą karty kredytowej (tylko nie karty Citibanku) – użyjemy do tej czynności środków banku a nie własnych) i zamknąć konto z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia oraz podać numer konta w innym banku do zwrotu środków po jego zamknięciu.

Zobacz najlepsze promocje kont i kart:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Radek
Radek
2 lat temu

a dlaczego nie doladować kartą citi? robię to od pół roku i nic się nie dzieje.

Adam
Adam
2 lat temu

Wszlystkie rodzaje kont bede objete ta oplata? Mam konto „konto jakze osobiste” w alior bank.

eee
eee
2 lat temu

Ja tylko dodam, że po zamknięciu konta w Aion Banku nie ma możliwości ponownego jego otwarcia. Taki to ciekawy bank 😉

Co myślisz?

Odbierz 360 zł premii za Konto 360° w Banku Millennium [+ 300 zł za kartę Visa Impresja]!

Rekordowe 370 zł za bezwarunkowo Darmowe Citikonto w Citibank [+ nawet 700 zł za kartę]