w

Lokata 1,5% w skali roku bez zakładania konta w InBank

Lokata Inbank 1,5 procent

Od dłuższego czasu szukam dla Was najlepszych ofert do ulokowania oszczędności. Nie tak dawno opisywałem nową ofertę Citibanku na której zarobimy 1,85% zakładając konto Citigold. Dzisiaj mam dla Was czystą lokatę z oprocentowaniem 1,5% w skali roku bez dodatkowych warunków.

Z uwagi na wyśrubowane wymogi oferty Citibank, na lidera lokat bez potrzeby zakładania konta i innych warunków, liderem został Inbank z lokatą 1,5% na 12 miesięcy oraz 1,3% na 6 miesięcy. Zapraszam do prześwietlenia tej oferty.

→ Przejdź do: Lokata Inbank na 1,5% w skali roku

Lokaty Inbank do 1,5% w skali roku

Inbank jest pełnoprawnym estońskim bankiem będą numerem 2. w kategorii kredytów konsumenckich na rodzimym rynku. Działa on na 9 rynkach europejskich (w Estonii, Łotwie, Litwie, Polsce, w Niemczech, Austrii, Francji i Holandii).

Oszczędności ulokowane w Inbank podlegają pod gwarancje estońskiego odpowiednika Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) do równowartości 100 000 euro, tj. ok. 450 tys. zł. Gwarancją objęte są depozyty wraz z odsetkami do pełnej wysokości 100 tys. euro. zgodnie z dyrektywą UE 94/19/EC wspólną dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej

Jak założyć lokatę Inbank?

Jak założyć lokatę Inbank

Lokatę Inbank otworzymy w 100% online – bez wychodzenia z domu i bez konieczności otwierania konta osobiste.

Wystarczy wypełnić wniosek online na stronie InBank potwierdzony za pomocą przelewu weryfikacyjnego pay-by-link wykonanego za pomocą pośrednika Blue Media (czyli solidną polską firmę z licencją KNF) z naszego konta w innym banku, w którym dane osobiste będą zgodne z tymi podanymi na stronie Inbank oraz za pomocą kodu SMS.

Następnie, po zalogowaniu w systemie Inbank dokonujemy wyboru lokaty i zasilamy podany rachunek bankowy przelewem na kwotę lokaty ze swojego konta w banku.

Lokaty Inbank to:

 • Oprocentowanie:
  • 1,5% w skali roku na 12 miesięcy
  • 1,3% na 6 miesięcy
  • 1,2% na 36 miesięcy
  • 1,15% na 24 miesiące
  • 1% na 3 miesiące
 • Minimalna kwota: 5 000 zł
 • Maksymalna kwota: 50 000 zł na pojedynczej lokacie i 400 000 zł łącznie na wielu lokatach
 • Gwarancje: estoński odpowiednik BFG do 100 000 euro (tj. ponad 450 tys. zł)
 • Kapitalizacja: na koniec okresu
 • Inne informacje: bonus 0,1% po odnowieniu lokaty

Zaletą jest nieco wyższe oprocentowanie niż to oferowane przez polskie banki dla lokat długoterminowych

Wady są natomiast co najmniej trzy. Pierwsza to korzystne oprocentowanie wyłącznie dla lokat długoterminowych (24 – 60 miesięcy). Drugą jest to, że lokatę zakładamy tak naprawdę w estońskim banku, który nie posiada w Polsce oddziałów stacjonarnych. Trzecia to podleganie pod estońskie gwarancje bankowe (co prawda Estonia charakteryzuje się niższych zadłużeniem, natomiast jej gospodarka jest dużo mniejsza niż polska).

Jakie są wady lokaty w Inbank?

Pierwszą znalezioną przeze mnie wadą jest podleganie pod zagraniczny fundusz gwarancyjny (estoński Tagatisfond). Osobiście nie bałbym się jednak ulokować oszczędności w tym banku. W przeszłości już je lokowałem w zagranicznych bankach. Na tą chwilę skorzystałem jednak z oferty Citigold opisywanej tutaj: Rekordowe 3000 zł za depozyt do konta Citigold.

Drugą wadą jest brak możliwości zerwania lokaty online. Trzeba natomiast wysłać maila z prośbą o zerwanie lokaty z adresu zarejestrowanego w InBank. Jest to niewąpliwie pewne utrudnienie.

Dokumenty:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Konto Jakie Chcę Santander 420 zł premii

420 zł łatwej premii za konto w Santander Bank Polska!

Program polecający Getin Bank

Nawet 800 zł w program poleceń Getin Bank + 50 zł dla poleconego