w

Podwyżki opłat w mBanku! Drastyczne zmiany odnośnie warunków zwalniających z opłat za kartę

mBank kilka dni temu zapowiedział podwyżki opłat i prowizji Zmiany w Tabeli Opłat i Prowizji dla kont osobistych i kart, które wejdą w życie 19 sierpnia 2019 r.

Pora przyjrzeć się zmianom wprowadzanym przez bank i ich wpływowi na codzienne użytkowanie konta. Część z opłat będzie dużo trudniej uniknąć niż dotychczas!

Polub JakOszczędzić.pl na Facebooku i otrzymuj informacje o najlepszych promocjach

Zmiany dotyczące kont osobistych – koniec z łatwym warunkiem zwalniającym z opłaty za kartę

Zmiany dotyczące kont osobistych wchodzą w życie 19 sierpnia 2019 r. i  zostały ogłoszone na 2 miesiące przed ich wprowadzeniem. Trzeba przyznać, że bank zachował się fair w stosunku do klientów informując z takim wyprzedzeniem.

Z drugiej strony zmiany zostały ogłoszone ostatniego dnia roku szkolnego, w którym to wszyscy myślami są już na wakacjach i nie mają głowy do czytania zmian w tabeli opłat i prowizji.

Wzrasta opłata za kartę i zmienia się warunek zwolnienia z tej opłaty

Najbardziej odczuwalne zmiany dotyczą miesięcznej opłaty za obsługę karty debetowej do eKonta standard, eKonta plus, eKonta m powyżej 25. roku życia oraz eKonta.

Opłata ta wzrasta do 7 zł miesięcznie, a żeby jej uniknąć nie wystarczy już wykonać 5 transakcji kartą miesięcznie jak dotychczas. Od sierpnia bank wymagać będzie wykonania płatności na łączną kwotę 350 zł miesięcznie.

Co robić? Na szczęście z pomocą przychodzi nam nowy rachunek osobisty eKonto osobiste, które to nadal będzie prowadzone bezpłatnie wraz z kartą po wykonaniu zaledwie jednej płatności kartą. Polecam zatem przekształcenie obecnego rachunku w eKonto osobiste.

Wzrasta opłata za prowadzenie kont osobistych

Wzrasta również opłata za prowadzenie niektórych rachunków osobistych:

  • mKonto Multi Comfort z 4,5 zł na 7,5 zł miesięcznie
  • mKonto Multi Active ( w zależności od daty zawarcia umowy): z 9 zł na 15 zł lub 9,5 zł na 15 zł miesięcznie
  • eKonto Plus z 5 zł na 7 zł miesięcznie
    • Możliwość zwolnienia z ołaty po zapewnieniu wpłwywów w wysokości min. 1000 zł

Co więcej, nie będzie możliwości uniknięcia opłaty od kont mKonto Multi Comfort lub mKonto Multi Active dla umów zawartych przed 25.03.2013 roku. mBank daje natomiast możliwość konwersji konta w darmowe eKonto osobiste lub w mKonto Intensive.

Wzrasta opłata od niskich wypłat gotówki

Od 18 sierpnia więcej zapłacimy za wypłatę gotówki w kwocie poniżej 100 zł. Opłata ta wzrasta z 1,30 zł na 2,50 zł. Dla klientów eKonta m w wieku 21 – 24 lata próg darmowych wypłat nadal pozostanie bez zmian i wynosi 50 zł.

Jednym słowem jak już wypłacać gotówkę to tylko w kwocie min. 100 zł lub za pomocą wygodnych wypłat gotówki BLIK, które nadal pozostaną darmowe (sam najczęściej używam tej metody, a karty debetowej mBanku nie mam nawet w portfelu).

Prowizja 3% od przewalutowania transakcji

Bank postanowił ujednolicić opłatę od przewalutowania transakcji kartami Mastercard. Od sierpnia ta wyniesie 3% wysokości transakcji niezależnie od waluty. Opłaty tej można uniknąć uruchamiając na karcie usługę wielowalutową.

Aby uniknąć opłaty od przewalutowania transakcji polecam założenie darmowej karty Curve (która zastąpi wszystkie Twoje karty w portfelu) lub darmowej karty Revolut, które to w standardzie posiadają 0% prowizji od przewalutowań w tygodniu i niewielką prowizję w weekendy (które można uniknąć w przypadku Revoluta dokonując wcześniej transferu na subkonto walutowe).

Od ponad roku używam obu tych kart podczas zagranicznych wyjazdów i jestem bardzo zadowolony. Oprócz braku prowizji od płatności mam tutaj także brak opłat od wypłat gotówki do równowartości 800 zł miesięcznie.

Wprowadzenie bezwarunkowej opłaty od kart kredytowych Miles & More

Posiadaczy kart Miles & More (Visa oraz Mastercard) czeka niemiła niespodzianka, która nadejdzie od 19 sierpnia 2020 roku.

mBank zacznie od tego terminu bezwarunkowo pobierać opłatę roczną za obsługę kart Miles & More. Na osłodę bank daje możliwość wcześniejszej zamiany tych kart na inne karty, które to już będą posiadały możliwość zwolnienia z opłat.

Opłata ta wyniesie 200 zł dla kart Standard oraz aż 600 zł rocznie dla kart Premium. Dla większości posiadaczy tych kart oznacza to bezsensowność dalszego utrzymywania kart, chyba że jesteście w stanie wyciągać maksymalne liczby mil.

Od 19 sierpnia wprowadzona zostanie też opłata od wypłat gotówki z kart kredytowych World Mastercard Intensive z bankomatów i oddziałów banku. Pozostanie więc już tylko mozliwość darmowej wypłaty z rachunku osobistego.

Co robić? A może dać szansę innemu bankowi?!

No właśnie, jeśli interesuje Cię darmowe konto z łatwiejszym warunkiem zwolnienia z opłaty to może zainteresują Cię opisywane na blogu promocje, dzięki którym za przetestowanie kont w innych bankach zgarniesz dodatkowo ładną prowizję na start (za swój poświecony czas).

Promocji jest naprawdę sporo i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Obecnie warto zainteresować się m.in promocjami:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Polecam PKO: 100 zł za otwarcie konta + 100 zł za polecenie w nowym programie poleceń

Rekordowe 8000 zł premii z promocji bankowych w 2018 roku autora JakOszczedzic.pl!