w

Duże podwyżki oprocentowania lokat: 3,75% na rok, 3,5% na 3 lub 6 miesięcy bez konta w Facto

Lokata Facto

Bank Facto będący polskim oddziałem BFF Banking Group zaserwował nam duże podwyżki oprocentowania lokat bankowych z oprocentowaniem aż do 3,75% w skali roku bez warunków dodatkowych i potrzeby zakładania konta na rok lub 3,5% na 3 lub 6 miesięcy.

Lokaty Facto dostępne są na polskim runku już od ponad dwóch lat i przez większość czasu plasują się na czołowych miejscach. Mniej znane marki muszą bowiem oferować coś więcej niż polscy giganci. Aktualne oprocentowanie lokat znajdziesz w najnowszym rankingu lokat i kont oszczędnościowych na marzec 2022 r.

→ Lokata Facto 4,5 – 5,0% w skali roku

Zobacz też:

Lokata Facto na 3,5% – 3,75% w skali roku

Od razu warto zaznaczyć, że lokaty Facto nie wymagają od nas spełniania żadnych warunków (nie musimy być nowym klientem, nie musimy wpłacać nowych środków czy też posiadać konta osobistego).

Depozyty ulokowane na lokatach Facto w BFF Bank S.p.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce są podlegają gwarancjom bankowym do równowartości 100 tys. euro, tj. obecnie ok. 470 tys. zł. przez włoski odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

Lokaty Facto założyć można na dogodny dla siebie termin począwszy od krótkoterminowych 1-miesięcznych lokat na 3,25%, 3 miesięcznych lokat na 3,5% poprzez 12 miesięczne lokaty na 3,75% w skali roku aż po lokaty na 5 lat o oprocentowaniu 4,00% (których akurat nie polecam). Z uwagi na obecną sytuację geopolityczną najkorzystniej jest lokować na krótki okres (3 lub 6 miesięcy).

Odsetki z lokat Facto wypłacane są na koniec okresu lokaty, co dodatkowo sprawia, że lokaty krótkoterminowe mają przewagę w postaci procenta składanego kapitalizacja odsetek po zakończeniu jednej lokaty pracuje dla nas na kolejnej lokacie).

Minimalna kwota lokaty Facto wynosi 5 000 zł, natomiast maksymalna kwota jest bardzo wysoka i wynosi aż 12 milionów złotych.

Lokaty Facto oprocentowanie
Lokaty Facto to:

 • Okres lokaty: 1, 3, 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48 i 60 miesięcy
 • Kwota minimalna: 5 000 zł
 • Kwota maksymalna: 12 000 000 zł dla wszystkich lokat
 • Kapitalizacja odsetek: na koniec okresu lokaty
 • Dodatkowe informacje: dla nowych i obecnych klientów, bez konta
 • Zerwanie lokaty: utrata odsetek

Oprocentowanie Lokat Facto wynosi:

 • 4,00% na 60 miesięcy
 • 3,75% na 48 miesięcy
 • 3,75% na 36 miesięcy
 • 3,75% na 24 miesiące
 • 3,75% na 18 miesięcy
 • 3,75% na 12 miesięcy
 • 3,50% na 9 miesięcy
 • 3,50% na 6 miesięcy
 • 3,50% na 3 miesiące
 • 3,25% na 1 miesiąc

Osobiście jak już wspomniałem wyżej, zainteresowałbym się dwiema lokatami: 3-miesięczną lokatą na 3,5% w skali roku lub 6-miesięczną lokatą na 3,5% w skali roku z lekką przewagą krótszej lokaty z uwagi na możliwe kolejne podwyżki stóp procentowych.

→ Lokata Facto 3,5 – 3,75% w skali roku

Lokaty Facto – Bezpieczeństwo

Zapewne niewielu z Was kojarzy markę Facto i bank stojący za tymi lokatami. W związku z tym pojawiają się pytania o bezpieczeństwo środków ulokowanych na lokatach Facto.

Na szczęście nie musicie się tutaj obawiać, bowiem lokaty Facto oferowane są przez pełnoprawny włoski bank, który prowadzi w Polsce działalność w oparciu o licencję bankową udzieloną przez włoski organ nadzoru bankowego – Bank of Italy (podobnie kiedyś działał Polbank).

Depozyty z Lokaty Facto gwarantowane są przez Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi (włoski odpowiednik BFG). We wszystkich krajach europejskich gwarancjom podlegają środki w wysokości do równowartości 100 000 euro, czyli do ok. 470 000 zł.

W przypadku niewypłacalności banku, środki zostaną wypłacone w euro przez włoski fundusz gwarancyjny w ciągu 14 dni od wystąpienia tego zdarzenia. Polski BFG w takim przypadku na pewno pośredniczyłby w wypłacie środków i służył pomocą dla depozytariuszy.

BFF Banking Group

BFF Banking Group rozpoczął swoją działalność w 1985 roku we Włoszech specjalizując się początkowo na zarządzaniu należnościami wynikającymi ze współpracy z państwową służbą zdrowia. W ciągu 30 lat BFF Banking Group rozwijało się we współpracy z administracją publiczną na terenie wielu krajów Unii Europejskiej.

Ekspansja na kolejne rynki zaczęła się w 2010 roku BFF Banking Group, by na koniec 2019 roku być obecnym na 8 rynkach krajów Unii Europejskiej świadcząc usługi zarówno w zakresie obrotu wierzytelnościami, współpracy z administracją publiczną, jak i bankowości korporacyjnej.

W 2014 roku we Włoszech powstała marka Conto Facto dająca atrakcyjne oprocentowanie dla klientów indywidualnych, która została rozszerzona rok później o rynek hiszpański.

BFF Banking Group 5 lipca 2019 roku otrzymał zgodę od Komisji Nadzoru Finansowego na otwarcie oddziału w Polsce ( Banca Farmafactoring S.p.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce), co pozwoliło na wejście marki Facto na polski rynek.

Spółka co roku zarabia kilkadziesiąt – kilkaset milionów euro, w związku z czym jej sytuacja wygląda bezpiecznie, a w ostateczności mamy gwarancje do 100 tys. euro.

Lokata Facto – jak założyć?

Lokatę Facto założymy całkowicie online:

 • Pierwszym krokiem będzie wypełnienie wniosku online na stronie banku podając wszystkie niezbędne informacje
 • Drugim krokiem jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego z własnego indywidualnego konta bankowego w polskim banku
 • Po pozytywnej weryfikacji dokonujemy przelewy środków na lokatę na podany rachunek bankowy


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

2,5% do 100 000 zł – Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku [+ 300 zł premii na start]

100 zł (8000 pkt) za rejestrację karty debetowej w programie Bezcenne Chwile