w

mBank kończy współpracę z Miles & More [Do zgarnięcia 300 zł lub 400 zł za koniec współpracy]

Premia 300 zł lub 400 zł za zamianę kart Miles & More w mBank

mBank poinformował właśnie swoich klientów o zakończeniu zakończeniu współpracy z Miles & More GmbH i Polskimi Liniami Lotniczymi LOT S.A. z dniem 30 września 2021 roku. Na otarcie łez bank proponuje zamianę tych kart na inne wraz z wypłatą dodatkowej premii w wysokości 300 zł lub 400 zł.

Co oznacza zakończenie współpracy?

30 września 2021 roku będzie ostatnim dniem, w którym będzie można otrzymać mile premiowe za wykonane zakupy kartami kredytowymi Miles & More.

Za transakcje kartami kredytowymi Miles & More począwszy od 1 października 2021 r. nie będą już naliczane mile premiowe.

Co dalej z programem Miles & More?

Uczestnicy programu Miles & More nadal nimi pozostaną i będą mieli możliwość zbierania mil u innych partnerów programu, w tym m.in. w blisko 40 liniach lotniczych sojuszu Star Alliance czy też za płatności kartami Diners Club.

Po zamknięciu programu warto zwrócić uwagę na ważność mil, bowiem ta nie będzie już bezterminowa jak w przypadku posiadania karty kredytowej Miles & More i naliczenia jakichkolwiek mil w każdym z miesięcy.

Po zamknięciu karty Miles & More mile zachowają ważność przez okres 36 miesięcy od ich naliczenia. W niektórych przypadkach możecie stanąć przed groźbą utraty znaczącej części posiadanych mil i zostaniecie zmuszeni do ich wymiany na nagrody.

Premia 300 zł lub 400 zł od mBank za zmianę karty kredytowej Miles & More

mBank postanowił jeszcze powalczyć o to, aby klienci nie zamykali swoich kart kredytowych Miles & More. Zamiast mil lotniczych, mBank proponuje zbieranie punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile. W tym celu wystarczy zamienić posiadaną kartę Miles & More na inny typ karty.

Z promocji skorzystać mogą osoby, które posiadają kartę wydaną przez mBank przy współpracy z Miles & More przez okres co najmniej 6 miesięcy licząc od dnia przystąpienia do promocji. Uczestnicy promocji zwolnieni będą z opłaty za wydanie karty.

mBank proponuje:

  • kartę Mastercard z programem Mastercard Bezcenne Chwile, dzięki której będzie można zbierać punkty i zamieniać je na nagrody. W promocji otrzymasz kod, z którym zyskasz dodatkowe punkty o równowartości 300 zł (karta World Mastercard) lub 400 zł (karta World Mastercard Intensive dla posiadaczy kont Intensive). Punkty wykorzystasz np.: na nagrody rzeczowe lub na zakupy w RTV EURO AGD, Home&You, Decathlon lub
  • kartę Visa z bonem podarunkowym do Allegro na kwotę 300 zł (Visa Classic) lub 400 zł (Visa Premium)

Każdy klient posiadający obecnie kartę Miles & More może sam zdecydować, która z powyższych kart będzie dla niego najlepsza z tym zastrzeżeniem, że w mBanku możesz posiadać tylko jedną kartę danego typu, czyli na przykład jedną kartę Visa Classic i jedną kartę Visa Premium.

Uwaga! Propozycja mBanku jest limitowana. Z promocji zamiany karty z premią można skorzystać do 29 września 2021 r. lub do wyczerpania limitów – sprawdzisz je na stronie.

Limity uczestników promocji:

  • 2 000 osób, które przystąpią do Promocji i złożą wniosek o zamianę swojej karty kredytowej Miles & More na Kartę Visa Classic
  • 500 osób, które przystąpią do Promocji i złożą wniosek o zamianę swojej karty kredytowej Miles & More na Kartę Visa Premium
  • 5 000 osób, które przystąpią do Promocji i złożą wniosek o zamianę swojej karty kredytowej Miles & More na Kartę Mastercard World
  • 2 000 osób, które przystąpią do Promocji i złożą wniosek o zamianę swojej karty kredytowej Miles & More na kartę Mastercard World Intensive
Jak wziąć udział w promocji?

Wniosek o zmianę typu karty znajdziesz pod wiadomością z banku po zalogowaniu w systemie bankowości elektronicznej. We wniosku należy zaznaczyć, że przystępuje się do promocji składając odpowiednie oświadczenie.

Nagrody i ich wydanie

Nagrodę w postaci bonu podarunkowego Allegro (jeden bon o wartości 300 zł lub dwa bony po 200 zł) otrzymasz w ciągu 30 dni roboczych od momentu aktywacji nowej karty, jednak nie później niż do dnia 31.12.2021 r. Przy okazji bony Allegro zachowują ważność właśnie do tego dnia, tj. do 31 grudnia 2021 r.

W przypadku kart Mastercard nagrodą będzie 20 000 punktów w programie Bezcenne Chwile dla kart Mastercard World lub bon podarunkowy na 27 000 punktów w programie Bezcenne Chwile dla kart Mastercard World Intensive. Punkty zostaną przekazana na rachunek programu Bezcenne Chwile w ciągu 30 dni kalendarzowych od aktywowania nowej karty. Promocyjne punkty również zachowają ważność do końca roku. Do tego dnia należy je wykorzystać na nagrody lub wymienić na vouchery u partnerów programu.

Co się stanie, jeśli nie wymienisz karty Miles & More na inną?

Na koniec wiadomość dla osób, które nie zdecydują się na wymianę karty na jedną w/w wymienionych.

Od 1 października 2021 r. nie będą już naliczane mile premiowe za transakcje kartą, ale dotychczasowa karta Miles & More (plastik) będzie ważna do 28 lutego 2022 r.

mBank zmieni nazwę posiadanej karty Miles & More, obniży jej cenę oraz wyśle nową kartę z innym wizerunkiem.

Wycofanie kart Miles and More z oferty mBank
Ile wyniosą nowe opłaty za karty Miles & More?

Jeśli rocznica wydania Twojej karty kredytowej Miles & More przypada na okres do 4 października 2021 r. to za kolejny rok prowadzenia karty zapłacisz jak dotychczas 200 zł (w przypadku kart standardowych) lub 600 zł (w przypadku kart Premium). Jeśli więc rocznica Twojej karty przypada na ten okres to warto poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z promocji mBank z premią 300 zł lub 400 zł za zmianę karty.

Od 5 października zmniejszeniu ulegną roczne opłaty za użytkowanie kart Miles & More i wyniosą one 100 zł (karty standardowe) lub 300 zł (karty premium). Co więcej opłat tych będzie można uniknąć aktywnie używając karty. Do zniesienia opłaty za karty Visa / Mastercard Miles & More wystarczy, że suma transakcji bezgotówkowych za ostatnie 12 miesięcy wyniesie min. 12 000 zł, natomiast w przypadku kart Visa / Mastercard Miles & More Premium jest to kwota wykonanych transakcji w wysokości min. 24 000 zł:

Opłata za karty Miles & More w mBank
Zobacz też inne promocje kart kredytowych:

Dokumenty:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
podroznik
podroznik
3 lat temu

W mBanku mam swoje główne konto osobiste i konto firmowe.
Niestety po tych zmianach i zmianach do karty World Elite szukam innego banku dla siebie. Po wielu latach przeniosę się chyba do PKO BP z kartą Infinite …

Maro
Maro
3 lat temu

Wciąż dostępnych jest tyle samo nagród co na starcie. Czyżby jeszcze nikt nie skorzystał z promocji?

Co myślisz?

400 zł w programie Bezcenne Chwile z kartą Mastercard Platinum w PKO BP [+ ostatnia szansa na 350 zł za konto]

150 zł za założenie Konta Przekorzystnego i rejestrację w programie Bezcenne Chwile w Pekao SA