w

Koniec oprocentowania 4% i zwolnienia z opłat za kartę do Konta Godnego Polecenia w BZ WBK

To już ostatni miesiąc obowiązywania promocyjnego oprocentowania 4% na Koncie Godnym Polecenia 4%. Ważne zmiany nadejdą już od 1 lipca 2017 r!

Niestety wygląda na to, że bank nie przygotował żadnej promocji dla posiadaczy oprocentowanych kont z dotychczas prowadzoną bezpłatnie kartą MasterCard.

Szczególnie należy uważać na opłatę za kartę, jaka wejdzie z dniem 1 lipca. W dzisiejszym wpisie dowiecie się, co należy zrobić jeszcze do końca miesiąca, aby za konto nadal nie płacić ani grosza.

Na osłodę należy dodać, że przez cały czas, BZ WBK daje możliwość dodatkowego zarobku w postaci wielu promocji dodatkowych z premią 50 zł, 20 zł czy 10 zł za wykonanie prostych czynności.

Łatwe 400 zł dla posiadaczy karty kredytowej Citibank

Załóż konto, płać kartą i zgarnij łatwe 400 zł premii do konta Citi Priority.

Promocja trwa do 31 października 2017 r.

Koniec oprocentowania 4% do Konta Godnego Polecenia

Promocyjne warunki Konta Godnego Polecenia 4% kończą się 30 czerwca 2017 r. i dotkną wielu czytelników bloga.

Promocje Konta Godnego Polecenia 4% z premią cieszyły się rekordowym powodzeniem. Nic w tym dziwnego, w końcu można było zarobić niemałe pieniądze i oprocentowanie 4% nawet do kwoty 24 000 zł, a do tego darmowe konto wraz z kartą i bankomatami.

Promocje, których dotyczy zmiana to:

Co zmieni się od 1 lipca 2017 r?

Od 1 lipca 2017 r. wszystkie Konta Godne Polecenia zakładane w jednej z powyższych promocji (łącznie można było posiadać ich aż 6!) przestaną być oprocentowane na 4%.

Druga zmiana to koniec promocji zwalniającej z opłaty za kartę MasterCard Omni, która w standardzie wynosi 7 zł miesięcznie. Zakończeniu ulegnie też opłata za sprawdzenie salda w bankomatach.

Co zrobić, aby po 30 czerwca 2017 r. nie płacić za obsługę konta?

Aby od 1 lipca 2017 r. się nie zdziwić, że bank zaczyna naliczać opłaty do konta, trzeba zamknąć wszystkie posiadane karty MasterCard Omni.

Listę kart znajdziecie po zalogowaniu w zakładce Karty.

W lipcu można też zamknąć dodatkowe konta i zostawić sobie tylko jeden rachunek, który przyda się do promocji organizowanych przez bank.

Pewną niedogodnością jest to, że bank do zamknięcia kart wymaga osobistej wizyty w oddziale.

Visa Sol


Jeśli nadal potrzebujecie karty płatniczej, to od razu możecie zamówić kartę debetową Visa Sol, która będzie prowadzona bezpłatnie po rozliczeniu co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie. W przeciwnym razie za kartę zostanie naliczona opłata 4 zł / mc.

Należy uważać na inny zakres darmowych usług do karty Visa Sol. Za darmo można wypłacać i wpłacać pieniądze z bankomatów / wpłatomatów własnych Banku Zachodniego WBK. Pozostałe bankomaty kosztować będą 3% min. 5 zł (w kraju) lub 3% min. 10 zł (zagranicą).

W tabeli opłat widnieje także pozycja opłata za wznowienie karty, która wynosi 15 zł. Będzie to opłata pobrana raz na kilka lat, po skończeniu się daty ważność starej karty.

Karta bankomatowa

BZ WBK daje jeszcze inną możliwość dostępu do pieniędzy. Jest to zamówienie bezwarunkowo darmowej karty bankomatowej.

Służy jednak ona wyłącznie do wpłaty i wypłaty środków z bankomatów / wpłatomatów własnych BZ WBK.

Co zrobić z oszczędnościami po 30 czerwca 2017 r.?


Od 1 lipca 2017 r. trzeba będzie znaleźć inną przystać dla naszych oszczędności.

Konta Godne Polecenia w BZ WBK po prostu przestaną przynosić odsetki, czyli realnie pieniądze tutaj trzymane będą traciły na wartości (inflacja).

Jeśli chcecie pozostać w BZ WBK, to bank ma niezłą propozycję na okres 4 miesięcy. Jest to lokata Mobilna oprocentowana na 2,5%, którą można założyć na kwotę od 1000 zł do 20 000 zł.

Mogę Wam polecić trzy inne rozwiązania:

Więcej ofert najlepszych lokat i kont oszczędnościowych znajdziecie w rankingu lokat oraz w rankingu kont oszczędnościowych.

NewsletterZapisz się na newsletter „Jak oszczędzić.pl” i otrzymuj informacje o nowych promocjach i ważnych zmianach w bankach.

#mc_embed_signup{background:#fff; clear:left; font:14px Helvetica,Arial,sans-serif; width:680px;}
/* Add your own MailChimp form style overrides in your site stylesheet or in this style block.
We recommend moving this block and the preceding CSS link to the HEAD of your HTML file. */

Zapisz się na newsletter już teraz:

* wymagane
Adres e-mail *

Imię

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

60 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Karty zamknięte w oddziale ale w systemie BZWBK24 przy każdej widnieje zastrzeżona. Czy tak być powinno?

Jam Ci to
Jam Ci to
7 lat temu

A nie można po prostu zastrzec karty przez zagubienie? Napisane jest cyt. "Pewną niedogodnością jest to, że bank do zamknięcia kart wymaga osobistej wizyty w oddziale."

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Kiedy zamknąć kartę? Z tego co pamiętam warunkiem otrzymania promocyjnego oprocentowania 4% było posiadanie aktywnej karty debetowej. Jeżeli kartę zamknę w czerwcu to mi już nie naliczą oprocentowania 4% w czerwcu?

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Aż sprawdziłem 🙂 O warunku utrzymania karty dla 4% na koncie nie ma ani słowa w regulaminie promocji "konto na 4% – druga edycja" Fałszywy alarm.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu
Reply to  Anonimowy

Nie trzeba było mieć karty do konta. Ja zrezygnowałam na początku z karty i miałam tylko konto a oprocentowanie sie ładnie naliczało ��

Darek M. W.
Darek M. W.
7 lat temu

Zastrzeżenie karty jej nie zamknie i opłata nadal będzie się naliczała.

@up
Nie, do oprocentowania 4% nie ma potrzeby posiadania karty do konta.

Monika
Monika
7 lat temu

Chyba nic nie było o aktywnej karcie. Ja swoje karty dostałam i przez cały rok ich nawet nie aktywowałam a procent co miesiąc się ładnie naliczał 😉

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Bezplatna do kont bedzie karta Visa V-mobile.

kaka'
kaka'
7 lat temu

Mam dwa pytania
1. Co jeżeli w szczegółach karty jest napisane status karty Nieaktywna
2. W opcji zastrzeżenia karty (której wcześniej nie było w aplikacji mobilnej oraz bankowości internetowej – pojawiła się chyba jakoś niedawno) jest napisane, że "Zastrzeżona karta zostanie na stałe wyłączona i nigdy nie będziesz mógł z niej skorzystać".
To jeszcze trzeba płacić za taką kartę?

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

W BZ WBK karta po zastrzeżeniu, z automatu zostanie wysłana druga.

Tomm
Tomm
7 lat temu

Mnie rozbawił telefon Pani z lokalnego oddziału bzwbk z ofertą na kredyt, która po tym jak zobaczyła, że mam 6 kont kgp 4% powiedziała "no to oszukał Pan system" 😛

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Hehe, u mnie też się dziwiła, po co mi tyle kont 😀

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Jeśli zostawi się kartę Mastercard Omni to czy nadal wszystkie bankomaty są darmowe ?

Darek M. W.
Darek M. W.
7 lat temu

Tak, za 7 zł otrzymujesz wszystkie bankomaty za darmo.

Tylko po co płacić 7 zł, jak w Nest Bank masz 75 zł premii na start + wszystko za darmo:
https://www.jakoszczedzic.pl/2017/06/nest-konto-z-bonusem-75-zl-oraz-nawet-250-zl-za-polecanie.html

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Banku już wie, że ludzie zaczynają rezygnować i zaczyna robić kłopoty!!!! Złożyłem pisemną rezygnację z posiadania konta i wypowiedziałem umowę w związku z wprowadzeniem zmian w regulaminie. Pismo wysłałem listem do Wrocławia. Bank odmówił mi zamknięcia rachunku! Kazali osobiście zgłosić się do banku bo podobno takie mają procedury. Powiedziałem w oddziale banku, że moja dyspozycja jest wiążąca dla banku i nie podpisze żadnych kolejnych dokumentów z nową datą. Kazali mi złożyć reklamację, że nie zamknęli mi konta tak jak chciałem. ABSURD TOTALNY!

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

UWAGA
Próbowałem zamknąć kartę przez formularz internetowy BZWBK, ale tam do wyboru nie było kart Omni – ja wybrałem jakąś inną (chyba nawet kredytową, której nie posiadam).
Zadzwonił do mnie Pan z infolinii i zaproponował pozostanie przy karcie (bo darmowe bankomaty itp). Odmówiłem ze względu na opłatę. KONSULTANT ZAPROPONOWAŁ 2% CASHBACK za pozostanie przy karcie. Gdy również odmówiłem, to zaproponował BRAK OPŁAT DO CZERWCA 2018, na co się zgodziłem.
Polecam złożenie formularza przez internet (nie mam linka pod ręką teraz).

Darek M. W.
Darek M. W.
6 lat temu

Dzięki za info! Bardzo cenna informacja.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

ja zamykalem przez internet i do mnie nikt nie zadzwonił. karta zamknieta. pewnie losowo dzwonią i jak się komuś trafi.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Przecież nie da się zamknąć przez internet konta w WBK?!

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

jak pójdę do oddziału żeby zamknąć tą kartę MasterCard Omni, to zrobią to od ręki i od razu będzie nieaktywna, czy muszę czekać 30 dni – co zahaczy o lipiec i naliczą mi opłatę za kartę za te dni lipcowe?

Darek M. W.
Darek M. W.
6 lat temu

Tak, od ręki to robią. Najlepiej kartę wziąć ze sobą.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Czy jesli sie nie aktywowalo karty to trzeba z niej rezygnowac (beda pobierane za nia oplaty od lipca) ??

Darek M.
Darek M.
6 lat temu

Tak trzeba, bo naliczy się opłata.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Uzupełniają mój wpis o tym, że bank nie chce zamknąć konta w drodze listowej to powołują się na to, że korespondencja związana z rachunkiem w tym zawarcie umowy i jej rozwiązanie w formie pisemnej wymaga potwierdzenia podpisu przez notariusza, konsulat lub inny podmiot ustawowo uprawniony. Mają oczywiście mój wzór podpisu więc wiedzą, że podpis pod rezygnacją jest autentyczny. Ciekawe, że przy otwarciu konta za pomocą przelewu weryfikacyjnego nic im nie przeszkadzało i nie były potrzebne żadne podpisy notariusza a teraz jak chcę zamknąć to jest maksymalne utrudnianie. Jak ktoś ma do oddziału kilkanaście kilometrów to kto pokryje koszty dojazdu? Pierwszy raz się spotykam z taką sytuacją a już kilka kont zamykałem listownie. Sprawę zgłoszę do KNF i UOKiK. Zobaczymy jak podejdą do tematu bo uważam, że bank nie ma prawa nie przyjąć dyspozycji pisemnej, którą jest w stanie zweryfikować.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Jak zamknąć kartę przez internet w tym banku-wystarczy opcja ZABLOKUJ KARTĘ?

Darek M.
Darek M.
6 lat temu

@up up
Miałem nawet pomysł dowiedzieć się skąd takie regulacje i drążyć, niestety z braku czasu odpuściłem.

@up
jw. trzeba udać się do oddziału, inaczej karta nadal będzie aktywna, patrz komentarze wyżej.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

OK czyli tylko oddział. Jeszcze jedno pytanie- Czy niezbędne jest posiadanie przy sobie fizycznie karty do zamknięcia(jest kilkaset km od domu gdzie karty zostały i do najbliższego oddziału ma 40km.
Czy karta zamykana MUSI być aktywna-mam taką nawet nieaktywowaną(leży 300km dalej niż ja jestem)?

Darek M.
Darek M.
6 lat temu

Możesz oczywiście powiedzieć, że już je zniszczyłeś.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Nie sądziłem że dożyję czasów kiedy napiszesz tego typu artykuł. Ale dlaczego w tekście i w komentarzach siejesz ferment?

30 czerwca wieczorem dzwonimy na +48 61 81 19999 i mówimy że właśnie pies pogryzł nam kartę i trzeba ją zastrzec. Gdy panienka z infolinii potwierdzi zastrzeżenie dodajemy że samemu wybierzemy i zamówimy sobie nową. Następnie logujemy się i w zakładce sprawdzany że karta została zamknięta. Żadne opłaty nie zostaną pobrane w przyszłości. Kilkukrotnie sprawdzone i w sprawie karty nic nie trzeba więcej robić.

Druga sprawa to nic nie napisałeś o tej bezwarunkowo bezpłatnej karcie do własnych bankomatów i wpłatomatów.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

@20 czerwca 2017 11:51
podaj ten link do formularza z którego korzystałeś bo nie mogę znaleźć

Piotr Sopalski
Piotr Sopalski
6 lat temu

A co z kartą MasterCard Mobile Debetowa. Mam aktywna na moim telefonie i często z niej korzystam. Czy za nią też będą opłaty? Czy mogę zrezygnować z MasterCard Omni a zostawić tylko Mobile.
W każdym razie i tak trzeba się pożegnać z tym bankiem i czekać na nową promocję dla "nowych klientów".

Darek M.
Darek M.
6 lat temu

Nie, karta mobilna jest póki co nadal darmowa.Także możesz ją zostawić. Co do tych promocji to racja, właśnie jest kolejna z premią 350 zł na start.

swanno
swanno
6 lat temu

Dzwoniłem do banku jakiś miesiąc temu i spytałem czy w związku z końcem promocji mają mi coś do zaproponowania. Po kilkuminutowej rozmowie zaproponowano mi zniesienie opłaty za kartę przez kolejny rok. Skorzystałem.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Ja dziś z żoną byliśmy skasować 6 kart-babeczka je zastrzegła(nie mieliśmy ich, bo zostały zutylizowane) i zapewniła, że się nie odnowią-zobaczymy. Nie dała rady ich skasować,bo z systemu znikły po zastrzeżeniu. Po zalogowaniu jeszcze je widzę tak jak i przed wizytą w banku-ciekawe kiedy to się zmieni.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Kartę można też zastrzec w aplikacji mobilnej banku.

Darek napiszesz w końcu o tej bezwarunkowo darmowej karcie wyłącznie do wpłatomatów i bankomatów?

Darek M.
Darek M.
6 lat temu

Z tym, że zastrzeżenie karty nic nie da wg pracowników banku. Wciąż będzie pobierana opłata.

Nie za bardzo wiem, co mam napisać o tej karcie? Możesz ją zamówić w każdej chwili. Więcej na jej temat na stronie banku:
https://www.bzwbk.pl/karty-platnicze/karty-do-kont/karta-bankomatowa/karta-bankomatowa.html

Piotr Sopalski
Piotr Sopalski
6 lat temu

W oddziale banku po zgłoszeniu potrzeby zamknięcia karty pani spytała czy konsultowałem się przez infolinie celem zniesienia opłaty. Oczywiście, że nie. W związku z tym pani sama zadzwoniła na infolinie i opowiedziała co i jak. Ja następnie miałem to potwierdzić i tak do końca roku mam darmowa kartę. Podejrzewam, że za kilka tygodni i tak zamknę to konto. Czekam tylko na promocyjne 20zł z WBK w ramach akcji BLIK.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Byłem w oddziale banku w celu zamknięcia karty. Zrobiono to bez zbędnych ceregieli. W statusie karty jest informacja: Zastrzeżona. Czy nie powinno być: Zamknięta?

Darek M.
Darek M.
6 lat temu

Hmm, no właśnie. Dziwnie działa system w takim razie.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Przy okazji korzystania z wpłatomatu wszedłem na obsługę i powiedziałem że chce uniknąć opłat za kartę. Propozycja visa sol – odmówiłem. Karta wyłącznie do bankomatów i wpłatomatów – odmówiłem i powiedziałem że znajomi dostali przedłużenie darmowości o rok czasu (nie do końca roku jak dwa komenty wyżej). Panienka z okienka gdzieś tam zadzwoniła i powiedziała że mam jeszcze rok bez opłat. Gdy zażądałem potwierdzenia to odmówiła i kazała pisać reklamacje z powołaniem się na rozmowę w przypadku naliczenia opłat. A znając zwyczaje bzwbk problemy będą bo są standardem w tym banku.
BTW wreszcie wpłacili 10zł za wykonanie doładowania prepaid.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Darek chyba nie rozróżniasz zamknięcia, zastrzeżenia od zawiedzenia karty (można odwiesić i dalej korzystać).

Darek M.
Darek M.
6 lat temu

Dlaczego tak uważasz? Czy nie powinna być "Zamknięta" jak nie chcesz już jej posiadać?

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Posłużę się cytatem "Zastrzeżenie polega na trwałym zablokowaniu możliwości dokonywania transakcji przy użyciu karty i jest czynnością nieodwołaną. Oznacza to, że nie można wycofać dokonanego zastrzeżenia ani odblokować zastrzeżonej karty". Wygląda na to że zastrzeżenie powoduje konsekwencje co najmniej takie jak zamkniecie gdyż z karty nie da się dalej korzystać.

Darek M.
Darek M.
6 lat temu

Nie można korzystać, ale wg pracowników banku, opłata za taką kartę nadal będzie pobierana. Nie potwierdzę tego na 100%, ale tak twierdzą konsultanci banku.

Jeśli ktoś nie może udać się do banku to zastrzeżenie karty dzisiaj będzie lepsze niż nie robienie niczego 🙂

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Odsetki za czerwiec już przyszły czyli można ewakuować środki. Tylko nadal nie wiem gdzie bo wszystkie opisane promocje są dupiate. Bezpłatne sms kody tylko do końca października.

Darek M.
Darek M.
6 lat temu

Właśnie pracuję nad rankingiem lokat i kont oszczędnościowych, żeby pomóc w znalezieniu nową przystań dla pieniędzy.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Historia konta – śćiągnięcie na dysk.
Chcę ściąnąć historię konta na dysk, na str bankowosci internetowej są opisane 3 kroki jak to zrobić, ale mi ten sposób nie działa:
1. ściągnij szablon.
2. ściągnij historię .csv
3. podbierz .csv w szablonie
I nie podbiera mi tego csv w szqablonie – jest tam guzik pobierz… ale nie działa, u kogo to działa ?

Darek M.
Darek M.
6 lat temu

Dzięki za to ważne przypomnienie. We wpisie o zamykaniu konta jest, muszę go zawsze linkować, bo warto mieć historię na dysku. Zaraz zobaczę czy u mnie to działa.

Darek M.
Darek M.
6 lat temu

Tymczasem zapraszam na ranking lokat:
Ranking lokat – lipiec 2017

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Zamykając konto, w celu liczenia na ciekawą promocję w przyszłości to muszę zamkną wszystko (konto, usługi bankowości elektronicznej) czy tylko konto?
Czy mając np usługi bankowości el. będę w przyszłości nowym klientem?

Darek M. W.
Darek M. W.
6 lat temu

Tego nikt nie potwierdzi na 100%, dlatego bezpieczniej zamknąć wszystko.

Co do pobierania wyciągów, to u mnie ten przycisk działa. Zarówno w formacie PDF jak i csv

Co myślisz?

Citibank: 400 zł premii za otwarcie konta Citi Priority

75 zł premii do Darmowego Nest Konta + nawet 250 zł za polecenie konta