w

Koniec oprocentowania 4% i zwolnienia z opłat za kartę do Konta Godnego Polecenia w BZ WBK

To już ostatni miesiąc obowiązywania promocyjnego oprocentowania 4% na Koncie Godnym Polecenia 4%. Ważne zmiany nadejdą już od 1 lipca 2017 r!

Niestety wygląda na to, że bank nie przygotował żadnej promocji dla posiadaczy oprocentowanych kont z dotychczas prowadzoną bezpłatnie kartą MasterCard.

Szczególnie należy uważać na opłatę za kartę, jaka wejdzie z dniem 1 lipca. W dzisiejszym wpisie dowiecie się, co należy zrobić jeszcze do końca miesiąca, aby za konto nadal nie płacić ani grosza.

Na osłodę należy dodać, że przez cały czas, BZ WBK daje możliwość dodatkowego zarobku w postaci wielu promocji dodatkowych z premią 50 zł, 20 zł czy 10 zł za wykonanie prostych czynności.

Łatwe 400 zł dla posiadaczy karty kredytowej Citibank

Załóż konto, płać kartą i zgarnij łatwe 400 zł premii do konta Citi Priority.

Promocja trwa do 31 października 2017 r.

Koniec oprocentowania 4% do Konta Godnego Polecenia

Promocyjne warunki Konta Godnego Polecenia 4% kończą się 30 czerwca 2017 r. i dotkną wielu czytelników bloga.

Promocje Konta Godnego Polecenia 4% z premią cieszyły się rekordowym powodzeniem. Nic w tym dziwnego, w końcu można było zarobić niemałe pieniądze i oprocentowanie 4% nawet do kwoty 24 000 zł, a do tego darmowe konto wraz z kartą i bankomatami.

Promocje, których dotyczy zmiana to:

Co zmieni się od 1 lipca 2017 r?

Od 1 lipca 2017 r. wszystkie Konta Godne Polecenia zakładane w jednej z powyższych promocji (łącznie można było posiadać ich aż 6!) przestaną być oprocentowane na 4%.

Druga zmiana to koniec promocji zwalniającej z opłaty za kartę MasterCard Omni, która w standardzie wynosi 7 zł miesięcznie. Zakończeniu ulegnie też opłata za sprawdzenie salda w bankomatach.

Co zrobić, aby po 30 czerwca 2017 r. nie płacić za obsługę konta?

Aby od 1 lipca 2017 r. się nie zdziwić, że bank zaczyna naliczać opłaty do konta, trzeba zamknąć wszystkie posiadane karty MasterCard Omni.

Listę kart znajdziecie po zalogowaniu w zakładce Karty.

W lipcu można też zamknąć dodatkowe konta i zostawić sobie tylko jeden rachunek, który przyda się do promocji organizowanych przez bank.

Pewną niedogodnością jest to, że bank do zamknięcia kart wymaga osobistej wizyty w oddziale.

Visa Sol


Jeśli nadal potrzebujecie karty płatniczej, to od razu możecie zamówić kartę debetową Visa Sol, która będzie prowadzona bezpłatnie po rozliczeniu co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie. W przeciwnym razie za kartę zostanie naliczona opłata 4 zł / mc.

Należy uważać na inny zakres darmowych usług do karty Visa Sol. Za darmo można wypłacać i wpłacać pieniądze z bankomatów / wpłatomatów własnych Banku Zachodniego WBK. Pozostałe bankomaty kosztować będą 3% min. 5 zł (w kraju) lub 3% min. 10 zł (zagranicą).

W tabeli opłat widnieje także pozycja opłata za wznowienie karty, która wynosi 15 zł. Będzie to opłata pobrana raz na kilka lat, po skończeniu się daty ważność starej karty.

Karta bankomatowa

BZ WBK daje jeszcze inną możliwość dostępu do pieniędzy. Jest to zamówienie bezwarunkowo darmowej karty bankomatowej.

Służy jednak ona wyłącznie do wpłaty i wypłaty środków z bankomatów / wpłatomatów własnych BZ WBK.

Co zrobić z oszczędnościami po 30 czerwca 2017 r.?


Od 1 lipca 2017 r. trzeba będzie znaleźć inną przystać dla naszych oszczędności.

Konta Godne Polecenia w BZ WBK po prostu przestaną przynosić odsetki, czyli realnie pieniądze tutaj trzymane będą traciły na wartości (inflacja).

Jeśli chcecie pozostać w BZ WBK, to bank ma niezłą propozycję na okres 4 miesięcy. Jest to lokata Mobilna oprocentowana na 2,5%, którą można założyć na kwotę od 1000 zł do 20 000 zł.

Mogę Wam polecić trzy inne rozwiązania:

Więcej ofert najlepszych lokat i kont oszczędnościowych znajdziecie w rankingu lokat oraz w rankingu kont oszczędnościowych.

NewsletterZapisz się na newsletter „Jak oszczędzić.pl” i otrzymuj informacje o nowych promocjach i ważnych zmianach w bankach.

#mc_embed_signup{background:#fff; clear:left; font:14px Helvetica,Arial,sans-serif; width:680px;}
/* Add your own MailChimp form style overrides in your site stylesheet or in this style block.
We recommend moving this block and the preceding CSS link to the HEAD of your HTML file. */

Zapisz się na newsletter już teraz:

* wymagane
Adres e-mail *

Imię

60 komentarzy

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

Citibank: 400 zł premii za otwarcie konta Citi Priority

75 zł premii do Darmowego Nest Konta + nawet 250 zł za polecenie konta