w

Zmiana Regulaminu w T-Mobile Usługi Bankowe i możliwość wypowiedzenia umowy ze skutkiem natychmiastowym

Począwszy od 1 maja 2017 r. osoby nieposiadające produktów kredytowych w T-Mobile Usługi Bankowe nie mogę już korzystać z 5% moneyback od płatności kartą. 

11 maja 2017 r. T-Mobile Usługi Bankowe wysłał maile informujące o zmianie regulaminu obsługi produktów. Stała czytelniczka Anna (wielkie dzięki za cynk ;-)) zauważyła, że końcu maila jest informacja o prawie do wypowiedzenia umowy ze skutkiem natychmiastowym bez ponoszenia opłat związanych z wypowiedzeniem umowy.

→ Zobacz też: Ranking Darmowych Kont Osobistych – maj 2017 r.

400 zł do darmowego Konta Optymalnego

Załóż darmowe Konto Optymalne, spełnij warunki promocji i zgarnij nawet 400 zł premii!

Promocja trwa do wyczerpania puli 1000 założonych kont!

Zmiana Regulaminu obsługi produktów T-Mobile Usługi Bankowe

Otrzymuję od Was wiele pytań na temat tego, jak wypowiedzieć umowę po otrzymaniu ostatniej premii, bez ponoszenia opłat za kartę lub obsługę konta.

Od 1 maja 2017 r. nastąpiły duże ograniczenia w programie 5% moneyback, o czym pisałem tutaj.

Ze zwrotu korzystać mogą już wyłącznie osoby posiadające produkt kredytowy w T-Mobile Usługi Bankowe.


Jeśli nadal chcecie korzystać ze zwrotu to możecie jeszcze spróbować zaaplikować o kartę kredytową.

Jeśli jednak nie chcecie zakładać karty kredytowej, to z pomocą przychodzi nam sam bank ogłaszając zmianę regulaminu obsługi produktów 😉 Na końcu maila informującego o zmianach z 11 maja 2017 r. mamy następujący zapis:

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem obsługi produktów T-Mobile Usługi Bankowe przysługuje Państwu prawo do wypowiedzenia Umowy ze skutkiem natychmiastowym bez ponoszenia opłat związanych z wypowiedzeniem Umowy lub opłat wynikających z proponowanych zmian przed datą proponowanego wejścia w życie zmian. 

W przypadku, gdy zgłoszą Państwo sprzeciw w zakresie określonego produktu lub określonej Umowy, ale nie dokonają Państwo wypowiedzenia Umowy, Umowa wygasa z dniem poprzedzającym dzień wejścia w życie proponowanych zmian, bez ponoszenia opłat związanych ze zgłoszonym sprzeciwem lub opłat wynikających z proponowanych zmian. 

Niestety okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta, jak wynika z powyższych zapisów. Problemem jest posiadanie karty debetowej do karty, przez którą według pracowników banku, dyspozycja wypowiedzenia umowy może zostać złożona po 14 dniach od zamknięcia kart debetowych. (Jeszcze postaram się otrzymać informację z banku, z czego wynika ten 14-dniowy okres).

Jak więc bezpłatnie zamknąć rachunki i całą umowę z T-Mobile Usługi Bankowe? Mamy tutaj dwie możliwości, zależnie od typu posiadanego rachunku.

Jak zamknąć Konto Freemium bez ponoszenia opłaty?

Tutaj sprawa jest stosunkowo prosta. Aby nie ponieść opłaty do konta wystarczy zamknąć kartę do konta.

W tym celu po zalogowaniu do bankowości elektronicznej wybieramy -> Rachunki -> Karty. Po rozwinięciu menu wybieramy “Zmień status karty”:

Teraz możemy nadal korzystać z konta bez karty za darmo lub po 14 dniach złożyć dyspozycję wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym.

Jak zamknąć Konto Premium bez ponoszenia opłaty?


W przypadku Konta Premium sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Wszystko za sprawą warunku zwolnienia z opłaty 18,90 zł za prowadzenie konta.

Wyjścia są trzy:

  • Postąpić jw. w przypadku konta Freemium. Niestety nie mamy 100% pewności, że bank nie pobierze opłaty za maj (zamykając kartę dzisiaj, wypowiedzenie będzie można złożyć po 14 dniach, tj. 30 maja 2017 r.). 
  • Zapłacić kartą 500 zł, po czym zrezygnować z karty i złożyć wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym
  • Zamienić typ rachunku na Konto Freemium, po czym złożyć wypowiedzenie rachunku.

Dokumenty / linki:

  • Regulamin obsługi produktów T-Mobile Usługi Bankowe
  • Nowy regulamin promocji zwrotu 5% za zakupy

32 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Darmowa kawa w McDonald’s – codziennie od 15 do 21 maja 2017!

Ranking Kont Osobistych z Premią / Moneyback – maj 2017 roku