w

Idea Bank: 900 zł za otwarcie konta firmowego

Idea Bank ruszył ze świetną promocją bezpłatnego konta firmowego „Firma to Ja”. Do zdobycia jest 75 zł miesięcznie przez okres 12 miesięcy, czyli aż 900 zł premii!

Wysokością premii Idea Bank przebił nawet ofertę mBanku, który jakiś czas temu płacił 600 zł za otwarcie konta i opłacanie ZUS.

Okazuje się, że dzięki innym warunkom promocji, można skorzystać z obu promocji jednocześnie! Nawet jeżeli skorzystaliście z konta firmowego mBiznes to możecie teraz dodatkowo zgarnąć premię 900 zł w Idea Bank.


Idea Bank – Konto firmowe z premią 900 zł

var uri = 'https://imppl.tradedoubler.com/imp?type(js)pool(523774)a(2281230)’ + new String (Math.random()).substring (2, 11);
document.write(”);

Konto firmowe w Idea Bank oferuje kilka ciekawych rozwiązań. Idea Cloud to niezła platforma do zarządzania firmą. Idea Hub daje możliwość skorzystania z przestrzeni do pracy z dostępem do Internetu. Za darmo otrzymamy też kawę. Niestety na tą chwilę oddziały Idea Hub dostępne są tylko w Warszawie i Krakowie.Trzecie rozwiązanie to Mobilny Włatomat, dzięki któremu nie będziemy musieli biegać z gotówką po mieście a wplatomat przyjedzie do nas ;-). Do tego otrzymujemy wirtualny sejf do przechowywania ważnych dokumentów czy też wirtualny oddział, gdzie załatwimy wiekszość spraw.

Ale to nie wszystko, konto Firma To Ja w Idea Banku to 0 zł za prowadzenie rachunku, standardowe przelewy zlecone przez internet (również te do US i ZUS), dwa pierwsze przelewy ekspresowe (Express Elixir) i dwa pierwsze przelewy europejskie (SEPA/EuroElixir).

Do tego można mieć bezpłatną kartę debetową pod warunkiem wykonania płatności na min. 400 zł miesięcznie oraz program do wystawiania faktur online.

Wracając jednak do samej promocji „Premiowanie za bankowanie„. Skierowana jest ona do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Jest
to podstawowa wada dla większości osób zatrudnionych „na etacie” i innych
rodzajach umów.

Jeżeli jednak spełniacie warunek prowadzenia działalności gospodarczej to powinniście skorzystać z tej oferty. Pieniądze niemalże leżą na ulicy i wystarczy się po nie schylić.


Polub stronę Jak Oszczędzić.pl na Facebooku i otrzymuj informacje o najnowszych promocjach:

Jak otrzymać 900 zł
premii (12 x 75 zł)?

Warunkiem przystąpienia do promocji jest złożenie wniosku o konto oraz o usługi bankowości elektronicznej.

Co więcej, z promocji skorzystać mogą również obecni klienci kont firmowych Idea Banku!

Premię w promocji „Premiowanie za bankowanie” otrzymamy za:


Okazuje się, że maksymalną premię 75 zł netto miesięcznie można otrzymać po wykonaniu 8 wpłat do wpłatomatu po min. 500 zł każda.

Jeżeli wystawiacie kilka faktur w miesiącu to ostatnia metoda może okazać się jeszcze prostsza do spełnienia.

Natomiast jeżeli nie skorzystaliście z promocji mBanku, to najłatwiej otrzymać 50 zł premii za przelew do ZUS lub US.

Oczywiście warunki można spełniać dowolnie, tak jak jest nam najłatwiej je spełnić.

Premia wypłacana będzie do 10. dnia miesiaca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Konto „Firma to Ja”Konto „Firma to Ja” to:

 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za kartę debetową po wykonaniu płatności na min. 400 zł miesięcznie
  • 4,99 zł w przeciwnym razie
 • 0 zł za wypłaty gotówki w wszystkich bankomatów w kraju
 • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziałach
 • 0 zł za wpłaty w wyznaczonych wpłatomatach
 • 0,3%, min. 5 zł za wypłaty gotówki w oddziale
 • 0 zł za przelewy Elixir
 • 0 zł za przelewy do ZUS i US
 • 0 zł za dwa przelewy ekspresowe w miesiącu (Express Elixir)
 • 0 zł za dwa przelewy SEPA w miesiącu
 • 0 zł za zlecenia stałe
 • 0 zł za polecenia zapłaty
 • Lokata 4% na 1 miesiąc

Więcej:
 • Regulamin promocji „Premiowanie za bankowanie”
 • Taryfa opłat i prowizji
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

70 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
maks
maks
8 lat temu

Mam konto firmowe w mBanku, więc z niego płacę ZUS, żeby dostawać promocyjne środki. A czy są jakieś przeciwwskazania żeby założyć drugie konto firmowe w Idea Bank i z niego ciągnąć premię za same wpłaty we wpłatomacie?

Darek M.
Darek M.
8 lat temu
Reply to  maks

Zgadza się. Ewentualnie możesz jeszcze w Idea Bank zgarnąć premie za osad na koncie i faktury.

Kuba
Kuba
8 lat temu

Brakuje mi informacji o kosztach wypłat gotówki. Z tego co doczytałem to jest to 9 zł miesięcznie. Potwierdź proszę czy mam rację.

Kuba
Kuba
8 lat temu

9 zł jest za wypłaty z banków bez limitu a bankomat z tego co czytam jest za free i to wszystkie bankomaty chyba

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Dodałem jeszcze kilka pozycji, w tym wypłatę gotówki w oddziale. Moim zdaniem konto wygląda naprawdę świetnie! Trzeba pamiętać, że zazwyczaj w kontach firmowych za wszystko się płaci.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

a czy jak zlikwiduję kartę to konto będzie w pełni darmowe i będę łapać się pod promocje:-)? Tak żebym nie musiał o tym myśleć. I dwa czy oprocentowana lokata na 4% ma jakieś limity?

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu
Reply to  Anonimowy

Tylko bez karty nie wpłacisz kasy we wpłatomacie. A to najprostszy sposób na premie.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Przed chwilą wróciłem z oddziału Idea Banku w celu założenia omawianego konta Firma to Ja. Mam tam założoną lokatę, która jak się okazało jest na ,,starym" profilu czyli nie posiada obsługi IDEA Cloud. Żeby założyć konto firmowe konieczne było zerwanie lokaty i utrata odsetek oraz ,,wyczyszczenie starego profilu". Na założenie nowego profilu czekać muszę minimum do wtorku – pytanie czy promocja nadal będzie obowiązywać. Jeśli więc ktoś posiada ,,stary" profil a nie dokonał migracji do nowego – promocji nie aktywuje od ręki ponieważ nie ma dostępu do Idea Cloud. Jest to duże niedopatrzenie i dziwne, że nigdzie nie ma informacji na ten temat.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Mówisz o prywatnym koncie lub dostępie do systemu bankowości Idea Bank?

Michal
Michal
8 lat temu

Tak wystarczy mieć konto, lokatę, cokolwiek do czego jest dostęp przez stary system bankowości. Z promocji można skorzystać wyłącznie jeśli ma się dostęp do Idea Cloud a stworzenie takiej możliwości dla ,,starych" klientów nie jest załatwiane od ręki.

maks
maks
8 lat temu

A czy te "wyznaczone wpłatomaty" to mam rozumieć wszystkie wpłatomaty sieci Euronet?

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Znalazłem zapis w tabeli opłat:
"Lista wyznaczonych wpłatomatów oraz bankomatów umożliwiających dokonywanie wpłaty gotówkowej udostępniona jest na stronie internetowej Banku
Musimy tam wybrać wpłatomaty. Wygląda jednak na to, że chodzi o Euronet. W mojej lokalizacji się zgadza ze stanem faktycznym.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Jak rozumieć to utrzymywanie średniego salda 5000zł? Można wpłacić i tego samego dnia wypłacić, czy trzeba trzymać kasę przez miesiąc?

resu
resu
8 lat temu

Trzeba trzymać kasę przez cały miesiąc, jeśli wpłacisz tylko 5000 zł. Każdy dzień z mniejszym saldem niż 5000 zł powoduje konieczność uzupełnienia środków powyżej 5000 zł w inne dni, tak aby na koniec miesiąca średnie saldo wyszło powyżej 5000 zł. Czyli suma sald na koniec każdego dnia jest dzielona przez liczbę dni w danym miesiącu (w praktyce na koniec miesiąca suma ma wyjść co najmniej 150 000 zł w przypadku miesiąca mającego 30 dni). Jeśli na przykład tylko przez pierwsze pół miesiąca, nie masz nic na koncie, to przez drugą połowę miesiąca musisz utrzymywać na nim 10 000 złotych, aby średnie salda w tym miesiącu wyszło 5000 zł. Jeśli przez 20 dni nie masz nic, to przez 10 innych dni musisz mieć 15 000 zł.

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Dokładnie. Liczona jest średnia za cały miesiąc. Możesz np. przez 10 dni (jeżeli miesiąc ma 30 dni) trzymać 15 000 zł i potem je wypłacić.

Aneta
Aneta
8 lat temu

Tak ich obserwuję od paru lat i bardzo ciekawą kartą grają. Nie pierwszy raz kuszą i pewnie skuszą niejednego, bo jak by nie patrzeć, mają coś ciekawego do zaproponowania.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Kiedyś ktoś Darkowi zarzucił, że nie pisze o promocji od razu. A dzisiaj konkurencja rzuciła się na promocję tego pakietu 🙂 Za darmo nie chcieli napisać o tej świetnej promocji. Dzięki Darek za od razu o tym napisałeś.

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Dzięki za docenienie pracy. Jak widać, oskarżenia powinny pójść pod innym adresem 🙂

Owszem, jak przy okazji można skorzystać z programów partnerskich to każdy korzysta. Wygrywają tak naprawdę obie strony. Wy macie informacje o najlepszych promocjach a autor wynagrodzenie za wiele godzin pracy.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

No niestety ja i chyba większość skusiła sie na mbank, więc odpada

yacha
yacha
8 lat temu

Dobrze, że pomyśleli też o stałych klientach, a nie zrobili promocji tylko dla zakładających nowe konto. Przyłączyłam się do promocji, przelewy do ZUS i tak robię, więc dlaczego miałabym z tego nie skorzystać i nie zgarnąć dodatkowej kasy 😉

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

@up up

Przecież można zgarnąć premię i w mBanku i w Idea Bank. Przy okazji mBank ruszył z kolejną promocją i w sumie możemy zgarnąć 1500 zł.

mopsta
mopsta
8 lat temu

Kwota 900 złotych to nie jest tak mało. Aktualnie szukam konta firmowego, i chyba już znalazłem. Jak dla mnie korzystnie to wygląda.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Czy Wam tez do konta firmowego "Firma To Ja" bank utworzyl "Konto Idealne"? Czy tylko ja cos pokielbasilem?

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Czy ktoś ma już może konto w tym banku i może się wypowiedzieć jak ono funkcjonuje? Czy są jakieś problemy? Zastanawiam się nad przeniesieniem konta firmowego i ta promocja wygląda świetnie ale trochę się boję czy nie ma żadnych problemów z działaniem konta, przelewy itp. W internecie jest mnóstwo negatywnych komentarzy na temat tego banku ale wydaje mi się że większość dotyczy lokat. Posiadacze samych kont jakoś się nie wypowiadają – mam nadzieję że to oznacza że większych problemów nie ma.
Pozdrawiam
Agnieszka
P.S. Dzięki dla autora za info o tej promocji i o wielu innych – świetna robota.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Czy wraz z założeniem konta firmowego wymagane jest również założenie dodatkowego konta "Konto idealne"? Czy można tego jakoś uniknąć? Przy wypełnianiu formularza na str. internetowej jest informacja: "Uzupełniając poniższy formularz, wnioskujesz również o otwarcie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego dla osób fizycznych "Konto IDEALNE".

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Tak, to jakiś błąd systemu z tym kontem idealnym. Potwierdzona informacja jest taka, że można po prostu tego konta nie aktywować. Pytanie brzmi jak to zrobić, bo o to nie zapytałem konsultanta 🙂

@up up
Ja też przenoszę tutaj swoje konto. mBank akurat ostatnio mocno mi podpadł i po zakończeniu promocji 12 x 50 zł zamykam konto. W mBanku jak przyjdzie nam załatwić coś z człowiekiem to jest droga przez mękę. System wysyła informację, że odpowiedź wysłano na maila, gdzie z kolei nic nie ma. Kilka razy tak miałem. Z jednym głupim wnioskiem o kartę kredytową męczyłem się 1,5 miesiąca w ten sposób. Zero kontaktu z bankiem, sam o wszystko musiałem się dopominać a w końcu bez podania przyczyny analityk odrzucił wniosek. Nie polecam nikomu, bo jak naprawdę będziemy czegoś potrzebować to tego nie załatwimy.

Daniel S.
Daniel S.
8 lat temu

O to mnie Darku zdziwiłeś ale i ostrzegłeś, byłem przekonany że mbank jest dobrym bankiem a tu takie info…brałem pod uwagę właśnie mbank, ing, ale teraz to sam nie wiem gdzie otworzyć konto firmowe.

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

mBank jest dobry do czasu spotkania z człowiekiem.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

"…… po wykonaniu 8 wpłat do wpłatomatu po min. 500 zł każda."
Rozumiem, ze mozna ta kase od razu wyplacic, a do premi i tak sie to zaliczy?

Darek M.
Darek M.
8 lat temu
Reply to  Anonimowy

Tak, można.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Sądząc po komentarzach na facebooku w Idea też dzieje się nieciekawie. Głównie wygląda mi to na problemy spowodowane wprowadzeniem nowego systemu – przy tym zazwyczaj bywa nerwowo. No cóż, coś muszę wybrać bo jak na razie płacę jakieś kosmiczne pieniądze za rachunek firmowy, ponad 50zł, a w Idea sporo można zarobić i bank sam odprowadza podatek. Mam nadzieję że wszelkie problemy są przejściowe tym bardziej że miesięcznie nie wykonuję zbyt wiele operacji.
Agnieszka

mopsta
mopsta
8 lat temu

Facebookiem to bym się akurat jakoś specjalnie nie sugerował. Wiadomo, że jak gdzieś coś źle działa, to najpierw uderza się na fb, więc i może się tego wydawać dużo. Z nowymi systemami tak bywa i pewnie będą to poprawiać, bo sam pomysł jest naprawdę ciekawy. Co do konta, mam ten sam temat na tapecie i warto się zainteresować, bo mają dobre oferty pod przedsiębiorców, z darmowymi przelewami i bez opłat za prowadzenie. Jak jeszcze załapiesz się na tę promocję, to całkiem do przodu sumka.

Darek M.
Darek M.
8 lat temu
Reply to  mopsta

Tutaj się w pełni zgadzam. Pamiętacie jak na początku działał system Alior Sync? U mnie do dzisiaj co jakiś czas są problemy z przelewami natychmiastowymi. W stacjonarnym Aliorze idą bez problemu.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Ten konsultant to z Idea Banku?
Agnieszka

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Poprzedni komentarz dotyczył mBanku 🙂

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Jaki sens (dla banku) jest wziecie 500 zl wplacenie, wyplacenie (od razu) i tak 8 razy?

bankier
bankier
8 lat temu

Dla banku żaden. Sam się dziwię, że dali taki warunek.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Konto założone. Wszystko działa sprawnie jak na razie:) ciekawe jak będzie z wypłatą premii -na razie spełniony warunek za przelew do US.
Agnieszka

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Niestety, wcześniejszy komentarz był przedwczesny. Właśnie się dowiedziałam że karta debetowa do konta została wysłana na adres zameldowania zamiast na korespondencyjny. A dwa razy się upewniałam u doradcy, że zaznaczyła odpowiedni adres korespondencyjny. Masakra!
Agnieszka

Daro
8 lat temu

Słabo zaczyna się przygoda z Idea Bank. Konto założone ale mimo zapewnień wciąż mam stary system. Co więcej na moje pytanie, kiedy będę miał dostęp do nowego systemu konsultant nie był w stanie odpowiedzieć, czy zdaży się to za dzień, miesiąc czy rok.

Całkowity brak profesjonalizmu. Bank rzuca grube pieniądze na przyciągnięcie klienta a jak już ten przyjdzie to jest zniechęcany przez takie problemy.

Unknown
Unknown
8 lat temu

Konto już założyłem…
Teraz patrzę na regulamin i na końcu jest zgoda na przystąpienia do promocji. Muszę ją pisemnie wysłać do Banku czy może wyraziłem zgodę elektronicznie zakładając konto?
Jeśli założyłem konto w październiku to już tego miesiąc muszę "bankować" czy od kolejnego miesiąca można się starać o premię?

iksen
iksen
8 lat temu

Czy na upartego mogę dokonać 8miu wpłat po 500 zł jednego dnia, a potem przelać tą kasę na inne konto?

Daro
8 lat temu

Hmm, ja mam wciąż problem z brakiem dostępu do Idea Cloud. Konto założone ale nic o promocji konsultanci teraz nie wiedzą.

Burdel mają w tym banku. Wyrzucają masę kasy na marketing, a potem w okamgnieniu tracą w oczach klientów.

Mateusz Fafiński
Mateusz Fafiński
8 lat temu

Daro… Do mnie po kilku dniach po aktywacji konta zadzwonili zapytać czy chcę przystąpić do promocji. Do ojca też dzwonili, ale nie odebrał i sam zadzwonił poprosić o włączenie promocji. Tak na marginesie to mieli awarię w drukarni i karty debetowe wysyłali dopiero po 23 października… Ja i ojciec konta założyliśmy 7.10.15 i karta do mnie nie doszła jeszcze a do ojca 26.10.15.

Daro
8 lat temu

A miałeś wcześniej dostęp do starego systemu Idea Bank? Mi nie mogą przez miesiąc zmienić systemu na Idea Cloud.

Mateusz Fafiński
Mateusz Fafiński
8 lat temu

Nie miałem wcześniej dostępu do starego systemu. Od razu po założeniu logowałem się do ideacloud. Przed chwilą dzwoniłem zapytać co z moją kartą i konsultant zgłosił sprawę dalej. Mają mi odpowiedzieć mailowo… prawie miesiąc bez karty…

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

No właśnie i tutaj jest clue całej sprawy. Ja też miałem wcześniej lokaty w Idea Bank i konsultanci nie są w stanie mi pomóc. Mam teraz bezużyteczne konto ze starym systemem. Na temat promocji też żaden konsultant nie jest w stanie mi nic powiedzieć.

@IdeaBank nie tędy droga! Płacicie dużą kasę za pozyskanie klienta a potem nie potraficie zapewnić mu dostępu do reklamowanej funkcjonalności i tym samym tracicie w oczach klientów.

Radosław Sta
Radosław Sta
8 lat temu

Dostał ktoś już jakąś premie? Miała być wypłacana do 10 dnia następnego miesiąca…

Unknown
Unknown
8 lat temu

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie. IdeaCloud po prostu nie działa. Potrzebujesz wygenerować potwierdzenie przelewu? No coś ty 🙂 Chcesz wykonać przelew do US? Nie da się. Reklamacja? Olewamy od dwóch miesięcy! Konsultant online dostępny za 2 minuty – pół godziny później… Premia za używanie konta nie rekompensuje stresu.

maks
maks
8 lat temu

Ja zgłosiłem właśnie reklamację

Mateusz Fafiński
Mateusz Fafiński
8 lat temu

Ja dziś dokonałem pierwszych wpłat we wpłatomacie… Z tego co wyczytałem to za spełnienie warunków za listopad, premię wypłacą do 10stycznia

maks
maks
8 lat temu

Ale ja warunki spełniłem we wrześniu i październiku… więc chyba jednak coś nie halo

Daro
8 lat temu

Ja już drugi miesiąc czekam na migrację do Idea Cloud. Reklamacja złożona ok. miesiąca temu i ni widu ni słuchu o żadnej odpowiedzi.

Radosław Sta
Radosław Sta
8 lat temu

Ja wczoraj dzwonilem o dziwo pani odebrala po 2 sygnale…. Byłem w szoku. Powiedziała że premie są właśnie wypłacane bo to niby 10 dni roboczych ale fakt faktem kasy dalej nie mam no i jestem w starym systemie a nie w icload.

Co myślisz?

Orange Finanse: 150 zł zwrotu za rachunki + 50% więcej za doładowanie + 3,5% na koncie oszczędnościowym

Open Finance: Lokata Odlotowa na 4,5% do 50 tys. zł