w , , , , ,

Open Finance: Lokata Odlotowa na 4,5% do 50 tys. zł

Open Finance kolejny raz oferuje w kuluarach świetną lokatę bankową! Zyskać można aż 4,5% w skali roku do 50 tys. zł. W celu założenia “Lokaty Odlotowej” niezbędna będzie wizyta w jednym z oddziałów.

Open Finance SA jest największym pośrednikiem finansowym w kraju. W tym konkretnym przypadku oferuje usługi bankowe Getin Banku, dzięki czemu mamy otrzymujemy pełne gwarancje BFG do 100.000 euro.

Z lokaty można skorzystać do końca sierpnia 2015 r. (września?!)


Lokata Odlotowa na 4,5% / 3,5%

Zaletą Open Finance jest  największa sieć placówek wśród pośredników finansowych. Lokalizację placówek można sprawdzić na stronie Open Finance.

Lokata Odlotowa to 4,5% w skali roku dla osób, które nie skorzystały z poprzednio opisywanej lokaty “Okrągła czwórka” oraz 3,5% dla pozostałych.

Maksymalna kwota lokaty wynosi 50 tys. zł. Czas trwania lokaty to natomiast 2 miesiące.

Lokata zakładana jest na 3,5%, a po sprawdzeniu, czy spełniamy powyższy warunek, oprocentowanie zostanie w ciągu 7 dni podwyższone do 4,5%.

Aby skorzystać z oferty, niezbędna będzie wizyta w jednym ze 140 oddziałów Open Finance lub Home Broker, co jest to największą wadą Lokaty Odlotowej.
Uwaga: Podczas wizyty, możemy być zachęcani do zainwestowania kapitału w różne, ryzykowne produkty finansowe. Jeżeli nie znacie się na rynkach finansowych, to zalecam wstrzymać się przd podejmowaniem decyzji w sprawie takich produktów.
Szczegóły Lokaty Odlotowej:
 • Oprocentowanie:
  • 4,5% dla osób, które nie skorzystały z lokaty “Okrągła Czwórka”
  • 3,5% dla pozostałych
 • Czas trwania: 2 miesiące
 • Kwota minimalna: 1 tys. zł
 • Kwota maksymalna: 50 tys. zł
 • Bez dodatkowych produktów
 • Ograniczenie: można założyć jedną lokatę
 • Odnawialność: tak, na gorszych warunkach
 • Czas na opłacenie: 7 dni

Karta produktu:


Jak założyć Lokatę Odlotową na 4,5%?

Aby skorzystać z oferty należy:
 • Udać się do jednego ze 140 oddziałów Open Finance (lub Home Broker) i podczas rozmowy z doradcą wspomnieć o zainteresowaniu lokatą na 4,5%
  • Możliwe jest też wcześniejsze umówienie się na
 • Ostatni krok to wizyta w wybranym oddziale i podpisanie umowy.
Na opłacenie lokaty mamy 7 dni.


Gdzie jest haczyk?

Odpowiedź brzmi: w odnawialności lokaty.

Domyślnie lokata zakładana jest jako odnawialna (na dużo gorszych warunkach).

Aby nie stracić na oprocentowaniu
należy:
 • Tuż po zaksięgowaniu środków na rachunku lokaty:
 • Zalogować się do bankowości elektronicznej
 • Wejść w lokaty -> Okrągła Czwórka
 • Kliknąć Edycja i zmienić odnawialność podając rachunek bankowy, na który mają wpłynąć środki po zakończeniu okresu lokaty.
W przeciwnym razie lokata odnowi się przy oprocentowaniu równym stopy referencyjnej NBP pomniejszonej 0,50 punktu procentowego. Na dzień dzisiejszy byłoby to śmieszne oprocentowanie wynoszące zaledwie 1% w skali roku.

Polub „Jak oszczędzić.pl” na Facebooku i otrzymuj informacje o najnowszych promocjach:

Napisane przez Darek

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj odpowiedź
 1. Potwierdzam istnieje:) Wczoraj wizyta w oddziale, dzisiaj przelew gotówki. Drobna informacja dla osób posiadających konto w Getinie, lokata po założeniu w oddziale jest dostępna w bankowości online (zakładka lokaty->oczekujące). Ta informacja pozwoli Wam zaoszczędzić około 2 zł (mój przypadek koszt rozmowy telefonicznej + dzień opóźnienia).

 2. Niestety pomimo uprzedzenia przy umawianiu wizyty w Oddziale Open Finance uprzedziłam, ze zainteresowana jestem tylko lokatą bez innych produktów, to na spotkaniu poinformowano mnie, że by dostać lokatę muszę założyć konto osobiste, w przeciwnym razie lokata będzie oprocentowana 2,6%. Strata czasu i niesmak 🙁

 3. U mnie podobnie Pan z oddziału na KEN 47 w Wawie próbował wymusić aktualizacje danych ze zgodami na marketingowy spam w związku z czym rozmowa była dość krótka i temat lokaty upadł. Szkoda czasu.

 4. Niestety dziś już nie udało się skorzystać z lokaty. Macie może jakieś info czy będę w najbliższym czasie lokaty o podobnym oprocentowaniu? Czy też pozostanie trzymanie środków na jakimś nisko oprocentowanym koncie?

 5. dzięki za zaprezentowanie oferty. Skorzystałem z niej parę tygodni temu. Proszę tylko o podpowiedź jak można się zalogować, aby zmienić lokatę na nieodnawialną (jaki adres strony bo na umowie, ani w mailach nie widziałem żadnych danych ) Będę zobowiązany 🙂

 6. Dzięki, Nie niestety nie miałem, ale udało mi się to załatwić dziś na potkaniu z doradcą. Oczywiście wiazało się to z koniecznością wizyty w oddziale

 7. Darek – podpisałem zmianę typu lokaty na nieodnawialną + podanie nr konta gdzie kasa ma wrócić.Oczywiście musiałem też asertywnie dziękować za kilka wspaniałych pomysłów inwestycyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Idea Bank: 900 zł za otwarcie konta firmowego

PKO BP i Inteligo: Bilety do kina za doładowanie telefonu przez IKO