w

Idea Bank przejęty przez Pekao S.A.! Przymusowa restrukturyzacja banku

Szokująca informacja na koniec roku informująca o przymusowej restrukturyzacji Idea Bank przeprowadzonej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Ulubiony bank oszczędzających właśnie przestał istnieć!

BFG w dniu dzisiejszym opublikował komunikat informujący o przymusowej restrukturyzacji, która zostanie zrealizowana 3 stycznia 2021 roku poprzez przejęcie Idea Banku przez Bank Pekao SA.

Wszystkie depozyty i kredyty zostaną w całości przeniesione do Banku Pekao SA i będą gwarantowane przez ten bank. Tym samym, nasze oszczędności są w pełni bezpieczne, ale jednocześnie trzeba mieć świadomość, że po zakończeniu obecnych lokat, oprocentowanie oszczędności spadnie niemal do zera, bowiem Pekao SA nie oferuje żadnej sensownej oferty.

Komunikat BFG dotyczący restrukturyzacji Idea Banku


„Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ze względu na złą sytuację kapitałową Idea Bank S.A., wszczął jego przymusową restrukturyzację. Bank zostanie 3 stycznia 2021 r. przejęty przez Bank Pekao S.A. Wszystkie depozyty klientów zostaną w całości przeniesione do banku przejmującego, podobnie jak kredyty, nie zostanie również zawieszona obsługa klientów. W związku z przymusową restrukturyzacją klienci nie muszą podejmować żadnych działań w celu przeniesienia rachunków bankowych.”

Prawdziwą tragedię odczują natomiast posiadacze akcji i obligacji Idea Banku, bowiem zgodnie z zasadą pokrywania przez właścicieli strat zagrożonego upadkiem banku, zarówno akcje jak i obligacje Idea Banku zostaną umorzone:

„Na pokrycie strat Idea Bank S.A., określonych w Oszacowaniu 1 wartości aktywów i pasywów Idea Banku, dokonanym przez niezależny podmiot PwC Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., powodujących spadek jego kapitałów własnych do poziomu minus 482,8 mln złotych zostają umorzone akcje Banku oraz wyemitowane przez Bank obligacje, wskazane w Decyzji BFG”

Co z klientami Idea Banku?

Nie musisz się martwić o swoje oszczędności. Nie jest to upadłość banku, a jego przejęcie przez państwowy Bank Pekao S.A. znajdujący się w stabilnej sytuacji finansowej. Formalnie więc, Twoje oszczędności będą znajdować się w Banku Pekao S.A.

Klienci Idea Banku będą nadal korzystać z obecnego dostępu do bankowości elektronicznej i będą mieli dostęp do swoich oszczędności przez bankowość internetową i aplikację mobilną. Można też bez problemów korzystać z kart i bankomatów oraz oddziałów banku.

Zmianie nie ulegną numery rachunków, hasła i loginy do bankowości internetowej. Integracja systemów informatycznych banków ma zostać przeprowadzona do IV kwartału 2021 roku.

Oddziały Idea Banku będą dostępne dla klientów od 4 stycznia 2021 r. pod szyldem Banku Pekao S.A. Jednym słowem, jeśli jesteś obecnie klientem Idea Banku, to od 4 stycznia 2021 r. będziesz już klientem Banku Pekao S.A.

Coraz gorsza sytuacja oszczędzających …

Za Idea Bankiem na pewno będą tęsknili posiadacze oszczędności. Był to bank oferujący najwyższe oprocentowanie oszczędności na lokatach.

Oczywiście nie było aż tak różowo. Idea Bank stosował bowiem różne haczyki i myki powodujące obniżenie tego oprocentowania. Postępując jednak zgodnie z radami na blogu JakOszczedzic.pl można było bez problemu uniknąć problemów z przedłużaniem się lokat na niższe oprocentowanie.

Ostatnio opisywana Lokata Świąteczna jest ostatnią świetną lokatą oferowaną przez Idea Bank. Po nowym roku sytuacja oszczędzających, z uwagi na coraz mniejszą konkurencję banków, stanie się jeszcze gorsza. A trzeba dodać, że już teraz każda złotówka ulokowana w banku traci na wartości (patrz wysoka inflacja).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hoho
Hoho
3 lat temu
Felek
Felek
3 lat temu

na razie bez stresu, da się zalogować 😉
to był DOBRY bank
byćmoże Getin będzie kontynuował promocje Idei 🙂 let’s see

rozex
rozex
3 lat temu

rozumiem, że będąc klientem IdeaBanku z automatu staje się klientem Pekao. Pewnie nie będę mógł w przyszłości skorzystać z jakiejś promocji Pekao dla nowych klientów?
Czy można się jeszcze z tego przeniesienia wymiksować wypowiedzeniem? 🙂

Pozdrawiam

Darek M. W.
3 lat temu
Reply to  rozex

To jest bardzo dobre pytanie …

trackback

[…] ciekawe osoby, które zostały przejęte wraz z przejęciem Idea Banku przez Pekao formalnie trafiły do nowego banku wraz z dniem 3.01.2021 r. a tym samym mogą skorzystać z nowej […]

Co myślisz?

Rekordowe 270 zł za otwarcie Konta 360° w Banku Millennium

Ranking lokat i kont oszczędnościowych – styczeń 2021 r.