w

200 zł w ING Banku Śląskim: 100 zł do konta Direct + opcjonalne 100 zł za zainwestowanie 750 zł

Miałem Was poinformować o najlepszym momencie do założenia konta w ING Banku Śląskim w promocji z premią 100 zł. Ten moment właśnie nadszedł.

Ale to nie wszystko! Okazuje się, że wszyscy posiadacze kont w ING mogą zgarnąć dodatkowe 100 zł. Wystarczy zainwestować 3 x 250 zł w bezpieczne fundusze inwestycyjne.

Promocja konta trwa do 31 lipca 2017 r., promocja funduszy do 29 września 2017 r.

100 zł za otwarcie konta ING

Zgarnięcie premii na start jest bardzo proste. Wystarczy założyć Konto Direct wraz z kartą oraz z darmowym kontem oszczędnościowym “Otwarte Konto Oszczędnościowe” do 31 lipca 2017 r. za pośrednictwem strony promocji.

Następnie do 31 października 2017 r. należy wykonać płatności kartą lub BLIKIEM na łączną kwotę min. 1000 zł

Dla kogo?

Z opisywanej promocji mogą skorzystać osoby, które nie posiadają konta osobistego w ING Banku Śląskim (Konta z Lwem: Direct, Klasyczne, Student, Komfort, Premium) od 1 października 2015 roku.


Aby otrzymać 100 zł premii:
 • Do 31 lipca 2017 r. poprzez dedykowaną stronę promocji, otwórz Konto z Lwem Direct wraz z kartą oraz Otwartym Kontem Oszczędnościowym
 • Do 31 października 2017 r. wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą lub BLIKIEM do konta na łączną kwotę min. 1 000 zł 
 • Utrzymaj konto wraz z kartą do dnia wypłaty premii, tj. do 15 listopada 2017 r.
Premia 100 zł za konto zostanie wypłacona na Otwarte Konto Oszczędnościowe otwarte razem z kontem osobistym (lub posiadane wcześniej) i zwolniona jest z podatku dochodowego.

Jak najkorzystniej skorzystać z promocji?

Najkorzystniejszy układ jest taki, żeby przy okazji spełniania warunków promocji spełnić też warunki zwalniające z opłaty za konto (wykonanie płatności kartą na min. 300 zł).

Tym samym, najlepiej jest płacić kartą wg schematy:

 • Od 29 lipca do 28 sierpnia 2017 r. – 334 zł
 • Od 29 sierpnia do 28 września 2017 r. – 333 zł
 • Od 29 września do 28 października 2017 r. – 333 zł

Pamiętajcie, że płatności muszą być rozliczone w danym okresie rozliczeniowym, co może trwać nawet do kilku dni. Dlatego lepiej nie wykonywać płatności w ostatnich dniach okresu rozliczeniowego (od ok. 26-tego dnia miesiąca).

Po otrzymaniu premii możesz sam zdecydować, czy konto spełnia Twoje wymagania i chcesz nadal z niego korzystać wraz z kartą, czy może chcesz zachować darmowe konto bez karty lub je po prostu zamknąć.

100 zł za zainwestowanie 750 zł w funduszu inwestycyjnym

Jeśli masz już konto z kontem oszczędnościowym w ING Banku Śląskim, to możesz przejść do drugiej części, czyli zgarnięcia 100 zł za regularne inwestowanie.

Tutaj sprawa też jest dosyć prosta 🙂

W założeniu bank chce, żebyśmy regularnie inwestowali przez okres min. 12 miesięcy. Z kolei warunki promocji nie do końca nakładają taki wymóg 😉

W celu otrzymania premii za zainwestowanie w fundusz wystarczy dokonać zlecenia otwarcia rejestru w funduszach inwestycyjnych na kwotę 250 zł, a następnie dokonać min. 2 dopłat do funduszu w kwocie min. 250 zł każda.

Po otrzymaniu premii, tj. 15 grudnia 2017 r. możemy zwyczajnie zrezygnować z deklaracji regularnego inwestowania, składając dyspozycję odkupienia jednostek funduszy.

Dla kogo?

Promocja przeznaczona jest dla klientów ING Banku Śląskiego, którzy nie posiadali żadnych jednostek funduszy inwestycyjnych w ING na dzień 17.07.2017 r. oraz którzy wyrażą zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.


Aby otrzymać 100 zł premii za fundusz:
 • Do 29 września 2017 r.: 
  • Zaloguj się w bankowości elektronicznej, przejdź do -> Oferta ING -> Inwestycje -> 100 zł za regularne inwestowanie i przejdź przez proces aktywowania usługi
   • Wymagane będzie m.in. wypełnienie krótkiej ankiety inwestycyjnej (wymaganie prawne)
  • Dokonaj zakupu wybranego funduszu za kwotę min. 250 zł w wybranym pakiecie (ING Pakiet Umiarkowany, ING Pakiet Ostrożny, ING Pakiet Dynamiczny oraz złóż dyspozycję regularnego inwestowania za min. 250 zł, na podstawie której do 30.11.2017 r. przynajmniej dwa razy zostaną nabyte jednostki wybranego funduszu

Najkorzystniej będzie otworzyć rejestr i złożyć dyspozycję regularnego inwestowania w drugiej połowie września. Wtedy warunki zostaną spełnione, a po otrzymaniu premii będzie można wycofać dyspozycję i środki z funduszy.

Po spełnieniu powyższych warunków, do 15 grudnia 2017 r. na konto osobiste lub Otwarte Konto Oszczędnościowe zostanie wypłacona premia w wysokości 100 zł. Bank dodatkowo zapłaci za nas 23 zł podatku.

Uwaga!
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Każdy podejmuje decyzję o inwestycji w fundusz na własną rękę. Najlepiej rzecz jasna wybrać któryś z bezpiecznych funduszy.

Konto z Lwem Direct: szczegóły i opłaty

Konto z Lwem Direct to bardzo dobra opcja dla osób, które miesięcznie są w stanie zapłacić kartą 300 zł miesięcznie (okres rozliczeniowy w ING trwa od 29. dnia miesiąca do 28. dnia następnego miesiąca).

Konto z Lwem Direct to:
 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za kartę do konta po wykonaniu płatności na min. 300 zł (200 zł dla osób do 26. roku życia)
  • 7 zł opłaty za kartę w przypadku nie wykonania płatności kartą na kwotę min. 300 zł miesięcznie w okresie rozliczeniowych trwającym od 29. dnia miesiąca do 28. dnia następnego miesiąca
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz Planet Cash oraz jedną wypłatę w okresie rozliczeniowym w dowolnym bankomacie. 2,50 zł za kolejne wypłaty z pozostałych bankomatów.
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia zapłaty
 • 2% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w promocji “Bonus na Start”
 • 15% zniżki na ubezpieczenie OC/AC w Liberty Direct
 • program lojalnościowy bankujesz-zyskujesz

31 komentarzy

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Lokata Happy 4% z premią 100 zł na Groupon.pl w Idea Bank

Nawet 2,7% na Lokacie na nowe środki w Nest Bank