w

Najlepszy moment na 220 zł w ING Banku Śląskim: 120 zł do konta Direct + 100 zł za zainwestowanie 150 zł

Nadszedł najlepszy moment na udział w dwóch promocjach ING Banku Śląskiego. 

Jeszcze tylko do końca miesiąca można skorzystać z promocji funduszy i zgarnąć 100 zł za zainwestowanie 150 zł. Nie muszę chyba mówić, że to jedna z najłatwiejszych promocji, jakie można sobie wyobrazić 😉

Aby jednak móc zgarnąć premię za fundusze, najpierw trzeba posiadać konto w ING. Jeśli go jeszcze nie macie to bardzo dobrze, bo w promocji otrzymacie 120 zł za otwarcie Konta Direct.

Promocja funduszy do 31 marca 2017 r. natomiast promocja konta do 14 kwietnia 2017 r.

120 zł za otwarcie konta ING

Jak już wspomniałem na wstępie, aby skorzystać z promocji „100 zł za kupno jednostek funduszy inwestycyjnych” trzeba najpierw zostać klientem ING Banku Śląskiego.

Najrozsądniej będzie więc założyć konto z premią 120 zł na start 🙂

Dla kogo?

Z opisywanej promocji mogą skorzystać osoby, które nie posiadają konta osobistego w ING Banku Śląskim (Konta z Lwem: Direct, Klasyczne, Student, Komfort, Premium) od 1 lipca 2015 roku.


Aby otrzymać 120 zł premii:
 • Do 14 kwietnia 2017 r. poprzez stronę promocji, otwórz Konto z Lwem Direct wraz z kartą oraz Otwartym Kontem Oszczędnościowym
  • Wyraź zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez bank (możesz je wycofać po otrzymaniu premii)
 • Do 14 sierpnia 2017 r. wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą lub BLIKIEM do konta na łączną kwotę min. 1 000 zł 
 • Jeśli min. trzy płatności jw. zostaną wykonane BLIKIEM to premia wzrośnie ze 100 zł na 120 zł.
 • Utrzymaj konto wraz z kartą do dnia wypłaty premii, tj. do 15 września 2017 r.
Jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej ING to niezbędne będzie wypełnienie formularza na stronie oraz założenia konta przez system ING.

Premia za konto zostanie wypłacona na konto oszczędnościowe do 15 września 2017 r. i zwolniona jest z podatku dochodowego.

Jak najkorzystniej skorzystać z promocji?

Najkorzystniej będzie założyć konto w dniach 29 – 31 marca 2017 r. (trzeba pamiętać o marginesie jeśli wybierzecie podpisanie umowy przez kuriera!).

Korzystamy z faktu, że za pierwszy okres rozliczeniowy nie jest pobierana opłata za kartę, więc pierwsze płatności trzeba będzie wykonać dopiero od 29 kwietnia 2017 r.

Optymalne będzie wykonanie płatności miesięcznych kartą na kwotę 300 zł od drugiego okresu rozliczeniowego (w ING trwa od od 29-go dnia miesiąca).

Optymalne płatności kartą będą więc wyglądały następująco:

 • Od 29.04 do 28.05 – płatności na 300 zł 
 • Od 29.05 do 28.06 – płatności na 300 zł
 • Od 29.06 do 28.07 – płatności na 300 zł
 • Od 29.07 do 28.08 – płatności na 300 zł (pamiętaj, aby 100 zł zostało rozliczone do 14.08, co jest warunkiem otrzymania premii)

Pamiętaj, że płatności muszą być rozliczone w danym okresie rozliczeniowym, co może trwać nawet do kilku dni.

Po otrzymaniu premii możesz zdecydować, co dalej zrobić z kontem. Czy spełnia Twoje wymagania i chcesz nadal z niego korzystać wraz z kartą, czy może chcesz zachować samo konto bez karty (darmowe) lub po prostu je zamknąć.

Chcesz, żebym przypomniał Ci o najkorzystniejszym momencie udziału w promocji? Wypełnij poniższy formularz, a 29 marca 2017 r. przypomnę Ci o optymalnym momencie złożenia wniosku o konto!

Napisz do mnie poprzez formularz kontaktowy.

100 zł za zainwestowanie 150 zł w funduszu inwestycyjnym

Masz już konto z kontem oszczędnościowym w ING, pora więc przejść do drugiej części premii, czyli zgarnięcia 100 zł za regularne inwestowanie.

W założeniu bank chce, żebyśmy regularnie inwestowali przez okres min. 12 miesięcy. Z kolei warunki promocji nie do końca nakładają taki wymóg 😉

W celu otrzymania premii za zainwestowanie w fundusz wystarczy dokonanie min. 1 dopłaty do funduszu w kwocie min. 50 zł.

Tym samym po otrzymaniu premii możemy zwyczajnie zrezygnować z deklaracji regularnego inwestowania, składając dyspozycję odkupienia jednostek funduszy.

Ja wybrałem Pakiet Ostrożny, jako że nie lubię ryzyka i możliwości straty pieniędzy.

Dla kogo?

Promocja przeznaczona jest dla klientów ING Banku Śląskiego, którzy nie posiadali żadnych jednostek funduszy inwestycyjnych w ING na dzień 1.02.2017 r. oraz którzy wyrażą zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.


Aby otrzymać 100 zł premii za fundusz:
 • Do 31 marca 2017 r.: 
  • Zaloguj się w bankowości elektronicznej, przejdź do -> Oferta ING -> Inwestycje -> 100 zł za regularne inwestowanie i przejdź przez proces aktywowania usługi
   • Wymagane będzie m.in. wypełnienie krótkiej ankiety inwestycyjnej (wymaganie prawne)
   • Uwaga: Otrzymałem sygnały, że od marca, ING może uniemożliwiać złożenie deklaracji poprzez system bankowości elektronicznej. W tym wypadku niezbędny może okazać się kontakt telefoniczny lub w oddziale banku.
  • Dokonaj zakupu wybranego funduszu za kwotę min. 100 zł w wybranym pakiecie (ING Pakiet Umiarkowany, ING Pakiet Ostrożny, ING Pakiet Dynamiczny oraz złóż dyspozycję regularnego inwestowania za min. 50 zł, na podstawie której do 30.04.2017 r. przynajmniej raz zostaną nabyte jednostki wybranego funduszu
Po spełnieniu powyższych warunków, do 16 maja 2017 r. na konto osobiste lub Otwarte Konto Oszczędnościowe zostanie wypłacona premia w wysokości 100 zł. Bank dodatkowo zapłaci za nas 23 zł podatku.

Uwaga!
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Każdy podejmuje decyzję o inwestycji w fundusz na własną rękę.

Konto z Lwem Direct: szczegóły i opłaty

Konto z Lwem Direct to bardzo dobra opcja dla osób, które miesięcznie są w stanie zapłacić kartą 300 zł miesięcznie (okres rozliczeniowy w ING trwa od 29. dnia miesiąca do 28. dnia następnego miesiąca).

Konto z Lwem Direct to:
 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za kartę do konta po wykonaniu płatności na min. 300 zł (200 zł dla osób do 26. roku życia)
  • 7 zł opłaty za kartę w przypadku nie wykonania płatności kartą na kwotę min. 300 zł miesięcznie w okresie rozliczeniowych trwającym od 29. dnia miesiąca do 28. dnia następnego miesiąca
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz Planet Cash oraz jedną wypłatę w okresie rozliczeniowym w dowolnym bankomacie. 2,50 zł za kolejne wypłaty z pozostałych bankomatów.
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia zapłaty
 • 2% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w promocji „Bonus na Start”
 • 15% zniżki na ubezpieczenie OC/AC w Liberty Direct
 • program lojalnościowy bankujesz-zyskujesz

Warto zobaczyć:
Bank ING – 160 zł za ING konto internetowe

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

30 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
David Dave
David Dave
7 lat temu

Fundusz Inwestycyjny było i nadal można założyć przez bankowość internetowa w marcu. Wiem bo zakładałem fundusze całej najbliższej rodzinie 🙂
Warto jeszcze dodac, że fundusze trzeba utrzymać do dnia wypłaty premii i trzeba miec zaznaczone zgody marketingowe w bankowości internetowej.

Darek M.
Darek M.
7 lat temu

Dzięki za info. Ktoś zatem niepotrzebnie stał zamęt 🙂

Ariel
Ariel
7 lat temu

witam
na infolini dowiedzialem sie ze otwarcie konta liczy sie od daty kontaktu telefonicznego z banku (po zlozeniu wniosku) – czy rzeczywiscie tak jest?
czy jednak otwarcie konta liczy sie od daty dostarczenia naszych dokumentowy przez kuriera do banku?

Darek M.
Darek M.
7 lat temu

Pierwsze słyszę, żeby data wypełnienia wniosku była datą otwarcia konta.

Kamil Kurleto
Kamil Kurleto
7 lat temu

Cześć!
Dzięki za ciekawy wpis!
Mam jedno pytanie, czy wybierając na początek Pakiet Ostrożny, mogę go później zmienić na np. Pakiet Umiarkowany?

Darek M.
Darek M.
7 lat temu

Jasne, że możesz później dokonywać zmian.

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Bank wymiata. Szczególnie że niedługo wprowadzają opłaty za blika. Smacznego.

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

A kto tu mówi o dłuższych relacjach? Jak coś się nie spodoba, to tym bardziej będzie można zamknąć konto. O jakich opłatach mówisz? Pewnie wypłata z bankomatu będzie płatna, na pewno nie płatności BLIKiem.

Krzyscioch
Krzyscioch
7 lat temu

Do wypisania się z ING wymagane jest potwierdzenie notarialne. Chodzi o podpis? Czy to zawsze wiąże się z kosztem 20-30zł? Taką przynajmniej znalazłem poszlakę w Poradnikach na blogu : )

Darek M.
Darek M.
7 lat temu

Lepiej będzie po prostu pójść do jednego z oddziałów, ew. wysłać normalny list z pismem. Informacje mogą być już nieaktualne, ale może ktoś się wypowie.

David Dave
David Dave
7 lat temu

Co za bzdury wypisujecie 😀 otwarcie konta liczy się od dnia podpisania umowy, nikt z banku nie dzwoni tylko przyjeżdża kurier z kartą a umowa wysyłana jest emailem. Do zerwania umowy nie jest potrzebne żadne potwierdzenie notarialne hahaha wystarczy iść do placówki banku i od ręki zamknąć konto i kartę nie ma okresu wypowiedzenia jak np w PKO 30 dni konto zamykane jest natychmiast.

Sebastian szym
Sebastian szym
7 lat temu

w dokumentach otrzymanych od kuriera pisze tak:
"Krok 1
Aktywacja twojego konta
Twoje konto uaktywnimy po zweryfikowaniu dokumentów.
Poinformujemy cie o tym mailem, w którym dostaniesz także umowy."

Może ktoś wie od kiedy liczy sie otwarcie konta bo zrobiło się zamieszanie.

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Najlepiej po prostu założyć konto przelewem …

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

przy wniosku nie ma wyboru otwarcia konta na przelew.

Ariel
Ariel
7 lat temu

witam
tez mi sie zawsze wydawalo ze otwarcie konta jest przy aktywacji badz przy podpisaniu dokumentow a nie przy zlozeniu wniosku – jednak powtarzam ze takie zaskakujace info otrzymalem na infolinii 🙂

Darek M.
Darek M.
7 lat temu

No coż, wygląda na to, że w tej promocji liczy się po prostu data złożenia wniosku 🙂

Sebastian szym
Sebastian szym
7 lat temu

potwierdzam byłem dzisiaj w ing i liczy się data złożenia wniosku

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

A co z zapisem w regulaminie, że:

"Uczestnik korzystający z Promocji deklaruje, że będzie regularnie nabywać jednostki uczestnictwa w ramach Dyspozycji Regularnego Inwestowania otwartej zgodnie z ust.1.3) przez okres 12 miesięcy; począwszy od dnia otwarcia rejestru."

Jak to się ma do możliwości rezygnacji z jednostek funduszu zaraz po otrzymaniu premii? (może gdzieś to przegapiłem w tekście…?)

Darek M.
Darek M.
7 lat temu

Deklarujesz ale potem się wycofujesz z tej deklaracji. Nie ma za to żadnych kar. Możesz też inwestować dalej, masz tutaj wolną wolę 🙂

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Wczoraj był 16 maja. Wszystkie warunki spełnione. Nie wypłacili 100 zł. Składam reklamację…

Darek M. W.
Darek M. W.
7 lat temu

Daj znać, co odpowiedzieli. Być może jakiegoś warunku nie spełniłeś, np. zgody marketingowe, itp.

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Jakiś absurd. Poszły wpłaty w marcu, kwietniu i maju, a teraz piszą:
"warunkiem wykonania Dyspozycji Regularnego Inwestowania (DRI), jest między innymi
Zapewnienie środków na rachunku, wystarczających na wykonanie transakcji. Nie zapewnił Pan środków na realizację transakcji i nie ustanowił Pan nowego DRI z realizacją na lipiec 2016 r.
Dlatego tez nie możemy wypłacić nagrody wynikające z promocji."
Jakiś absurd. Zawnioskowałem o przytoczenie punktu regulaminu, którego nie dotrzymałem. DRI jest aktywna i ani razu nie brakowało środków…

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Faktycznie mogło chodzić o zgodę marketingową, którą usunąłem już dawno temu po założeniu konta ING. Nie wpadłem na to, że przy tej promocji nie ma pytań o zgodę, bo zazwyczaj je zaznaczam przy promocjach i tutaj trzeba to samodzielnie włączyć… Chyba 100 zł poszło się bujać.

Darek M. W.
Darek M. W.
7 lat temu

No cóż, mnie również nie wypłacili nagrody. Reklamacja właśnie została złożona, mają czas do końca miesiąca na odpowiedź.

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

A ja i moja żona otrzymaliśmy po 100zł.23 Kwietnia pobrało 50zł i od tego czasu nie mam żadnych pieniedzy nie pobrało w Czerwcu (23VI).Więc brak pieniędzy po Kwietniowej opłacie nie powinno być problemem.

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Miało być:aby nie pobrało w Czerwcu-mały chochlik

Darek M. W.
Darek M. W.
7 lat temu

Szybko działa dział reklamacji!

"Panie Dariuszu

podjęliśmy pozytywną decyzję w Pana sprawie. Na Pana konto wypłacimy nagrodę z promocji „100 zł za regularne inwestowanie”. Kwotę zaksięgujemy najpóźniej w następnym dniu roboczym.

Proszę o wyrażenie zgody na otrzymywanie ofert marketingowych. Było to warunkiem, którego Pan nie spełnił. Może to Pan zrobić w zakładce Dane i ustawienia – Komunikacja z bankiem."

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

U mnie też zadziałali prędko. Wymiana dwóch wiadomości, przyznanie kasy i tego samego dnia 100 zł na koncie 🙂 Niesamowite było dla mnie, że uznali mimo niespełnienia warunku tych zgód 🙂

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Jak teraz zrezygnować z tych funduszy inwestycyjnych? Niezbędna będzie wizyta w banku, czy można to zrobić zdalnie?

inwestor
inwestor
7 lat temu

Możesz wejść w moje finanse -> Wybierz fundusz i teraz możesz dokonać sprzedaży. Tylko nie wiem, czy automatycznie regularne przelewy się usuną.

Co myślisz?

Lokata Gotówkowa na 2,75% w skali roku bez LIMITÓW w Idea Bank

Czas na odbiór 110 zł w Comperia Bonus 7 (lokata z premią Toyota Bank – nawet na 5,6% w skali roku)