w

Raiffeisen Polbank: Jak założyć konto oszczędnościowe “Wymarzony Cel” i zgarnąć podwójne oprocentowanie

Przed około godziną przyszedł do mnie maila w sprawie konta oszczędnościowego “Wymarzony Cel“. Zainteresowane powinny nim być osoby, które wypełniły ankietę opisywaną na łamach bloga.

Raiffeisen Polbank w czterech krokach opisuje w jaki sposób możemy założyć nowe konto oszczędnościowe i zgarnąć podwojone odsetki do końca roku.

Aktualizacja: Dodałem informację dla osób, które nie otrzymały maila od banku w sprawie możliwości założenia konta “Wymarzony Cel”.

Jak zyskać podwójne odsetki (4%)?

Konto można założyć do końca miesiąca (30.09.2015 r.) i do wtedy też trzeba na nie wpłacić środki (choćby 1 zł).

Aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania musimy założyć konto korzystając z linka “ZAŁÓŻ KONTO” w wiadomości email z banku. Możemy też przejść na stronę promocji poprzez link “Dowiedz się więcej i zamów” i tam po zapoznaniu się ze szczegółami konta kliknąć “Założ konto”.

Ze względu na potrzebę kontaktu ze strony konsultanta lepiej nie czekać z założeniem konta do końca miesiąca i wypełnić wniosek już teraz.

Pieniądze (wystarczy nawet 1 zł) będziemy mogli wpłacić w dowolnym czasie tak, aby dotarły na konto w Raiffeisen do 30 września.

W pierwszym miesiącu oprocentowanie podstawowe konta Wymarzony Cel wyniesie 1,5%. Zostanie ono podwyższone do 2%, jeżeli w poprzednim miesiącu dokonaliśmy wpłaty min. 1 zł.

Podwojone oprocentowanie (3% lub 4%) otrzymamy natomiast po spełnieniu dwóch warunków:

 • Regularnych wpływów (min. 1 zł) w każdym miesiącu 2015 roku
 • Do końca roku nie możemy wypłacimy z niego ani złotówki. W końcu zbieramy na wymarzony cel 😉

Podsumowując: Jeżeli spełnimy powyższe warunki to konto będzie oprocentowane na 3% we wrześniu oraz 4% w październiku, listopadzie i grudniu 2015 r.

Konto oszczędnościowe Wymarzony Cel

Konto Wymarzony Cel to:

 • 0 zł za prowadzenie
 • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziale
 • 0 zł za pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu
  • 20 zł za każdy kolejny
 • 0 zł za pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu
  • 20 zł za każdy kolejny
 • 0 zł za pierwszą wypłatę gotówki w oddziale
  • 20 zł za każdą kolejną
 • Dodatkowo możemy założyć kilka kont “Wymarzony Cel” i nazwać je według naszych potrzebCo jeśli nie dostałem/am maila z Raiffeisen?


Osoby, które nie otrzymały maila z tytułem “Już możesz oszczędzać na swój Wymarzony Cel” powinny skontaktować się z organizatorem poprzez maila zpremia@agora.pl. Organizator będzie wyjaśniał sprawę z bankiem i da znać, czy i jak mamy założyć konto oszczędnościowe “Wymarzony Cel”.

Więcej:
 • Strona banku – Konto oszczędnościowe Wymarzony Cel
 • Regulamin oferty specjalnej i konkursu Twój Wymarzony Cel

NewsletterZapisz się na newsletter “Jak oszczędzić.pl” i otrzymuj informacje o nowych promocjach i okazjach do oszczędzania pieniędzy.

Dzięki newsletterowi nie prześpisz żadnej naprawdę dobrej promocji i ważnych momentów promocji czy podwyżek opłat w bankach.

#mc_embed_signup{background:#fff; clear:left; font:14px Helvetica,Arial,sans-serif; width:680px;}
/* Add your own MailChimp form style overrides in your site stylesheet or in this style block.
We recommend moving this block and the preceding CSS link to the HEAD of your HTML file. */

Zapisz się na newsletter już teraz:

* wymagane
Adres e-mail *

Imię

0 0 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

59 komentarzy
Najstarszy
Najnowszy Najwięcej głosów
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Darku. Idea namawia mnie, aby kończą się lokatę zamienić na strukturę "Liderzy Technologii" na 6/12/18/0% przez 1-3 lata. Twierdzą, że większość poprzednich edycji skończyła się zyskiem po roku, a reszta po 2 latach. Czy to takie pewniaki, czy amber gold, który muszą wciskać?

Darek M.
Darek M.
8 lat temu
Odpowiedz do  Anonimowy

Kiedyś już ostrzegalem przed tego typu produktami. To bardziej jak hazard niż lokata.

Maciek
Maciek
8 lat temu

nie dostałem jeszcze maila z Raiffeisena

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Jeżeli nie dostaniesz tego maila na dniach to i tak wypełnił wniosek i powołaj się na promocję w rozmowie. Ja wypełniłem dwa razy i oba mejle dostały wiadomość '9 września 2015 16:51'. Poszukaj "Już możesz oszczędzać na swój Wymarzony Cel." lub użyj linka:

https://wnioski.raiffeisenpolbank.com/wymarzony_cel_pre_rbpl/1?utm_medium=e-mail_rbpl&utm_campaign=prelaunch_wymarzonycel_rbpl&utm_source=nopartner_mail

(ID jest generowany i nie ma indywidualnego linku lub kodu promocyjnego)

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Maila dostalem 09.09. Zalozylem konto, brak kontaktu ze strony konsultanta. Ktos mial podobna sytuacje?

Jerzy
Jerzy
8 lat temu

Też czekam na kontakt z konsultantem.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Na telefon dot. lokaty 6% czekałem ok. tydzień od aktywacji konta. Jak się nie skontaktują to będziemy się bulwersować pod koniec miesiąca.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Ja też dostałem maila 09.09. Dzisiaj o 13 miałem telefon z banku (22 549 99 95). Kurier ma się zjawić w środę. Rozmowa ok 15 min. Większość czasu w trakcie rozmowy to czytanie regulaminów i wyrażanie zgody na marketing itp. Była wzmianka o ubezpieczeniach.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

PS do wpisu z 14.34
Konsultant informował że wystarczy tylko złożyć podpisy pod dokumentem. Zaznaczył że nie potrzeba kopii dokumentów
( dowód). Na innych stronach ludzie informują że kurier prosi o skan dowodu, a w dokumentach podobno jest zapis o prośbę przesłania je pocztą lub zeskanować i wysłać na maila (jeśli nie damy kurierowi). Ktoś już miał kuriera, jak to wygląda w rzeczywistości?

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Ja podziękowałem. Kuriery, cuda wianki.

Jerzy
Jerzy
8 lat temu

Jestem po rozmowie z konsultantem około 15 minut czytania, weryfikacja osoby, czytanie umowy, potwierdzanie zgód. Wizyta kuriera 17.09.2015r. g. 15.00-18.00. Pomimo, że mam Konto osobiste w Raiffaisen, potrzebna kserokopia dowodu osobistego i potwierdzenie za zgodność z oryginałem.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Co konsultant – to inne wymagania odnośnie dowodu osobistego. Co za bur… Mogliby to w końcu ujednolicić.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Witam,
zakładałem konto Wymarzony Cel w promocji z ankietą. Dzisiaj otrzymałem kartę płatniczą do Konta Osobistego, które to było zakładane w pakiecie z kontem Wymarzony Cel. Pytanie: Czy dla uzyskania podwojonych odsetek na koncie Wymarzony Cel jest obowiązkowe aktywowanie karty płatniczej do konta osobistego? Orientuje się ktoś z Czytelników? Pytam o to, bo w instrukcji email jest podpunkt: Aktywuj kartę, a jak na złość regulaminu promocji z ankietową już nie mogę znaleźć na stronie Raiffaisen.

bankier
bankier
8 lat temu

Karta nie jest wymagana. Można aktywować i potem z niej zrezygnować.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Przy zakładaniu konta można było chyba zrezygnować z karty. Promocja wymaga tylko, aby wypełnić ankietę, wpłacać co miesiąc i nie wypłacać w 2015. Karta nie jest zła, bo za 3 pln masz pakiet serwisowy/usługowy, chyba ze masz już kartę. Nie aktywuj, jak naliczą opłatę to aktywuj i zastrzeż… ew. reklamacja.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Byl wczoraj u mnie kurier. Dowod tylko do wgladu wzial.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Czyli z ta wypłata większych kwot z banku to nie jest tak źle jak ktoś straszył 🙂

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Po zalogowaniu zobaczyłem że mam saldo -15 zł zadzwoniłem na infolinie i Pani powiedziałą że nie odznaczyłem karty mini za któą pobierana jest ta opłata. Jak już ta karta do mnie dojdzie to mogę złożyc reklamacje i jej nie aktywowac. Przy okazji Pani powiedziała mi że w każdym miesiącu do oprocentowania będzie dodadawane 0,5 p.p. i tak wrzesień to 1,5% październik 2% listopad 2,5 % grudzień 3% jeśli będzie wpływ min 1zł i żadnych wypłat z tego konta. W styczniu wszystkie zsumowane odsetki z tych 4 miesięcy zostaną wypłacone jeszcze raz. Może ktoś to jeszcze potwierdzic …

sojer
sojer
8 lat temu

Jeżeli dobrze pamiętam to karta mini jest opcjonalna – nie ma opłaty miesięcznej, ale jednorazowa za wydanie. Nie można nią wypłacić z bankomatu, ale można robić zakupy. Pani coś pokręciła. Wyraźnie czytaliśmy, że nominalne oprocentowanie to 1,5%. Jeżeli wpłacimy 1 pln i nie wypłacimy pieniędzy to jest podwyższane do 2%. Kto wypełnił ankietę w styczniu dostanie podwojone odsetki jako bonus.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Ja już się pogubiłam co do informacji o tych % … Na początku jest informacją, że we wrześniu odsetki niższe a od października do grudnia miało być po te 4%. Więc jak to jest w rzeczywistości? Ile ludzi tyle opinii zaraz będzie?

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

UWAGA. na stronie promocji brak regulaminu tej promocji. nigdzie indziej w internecie tez nie ma. zeby sie nie okazalo w styczniu ze zadnego podwojenia odsetek nie bedzie. bo "o jakiej promocji Pan mowi? nie bylo nigdy czegos takiego"

sojer
sojer
8 lat temu

To już nie jest strona promocji, a ofert konta wymarzony cel. Mam pdf pt. REGULAMIN OFERTY SPECJALNEJ I KONKURSU „Twój Wymarzony Cel”
"5.5. Kwota dodatkowych odsetek będzie równa sumie odsetek (w tym naliczonych w ramach
Oprocentowania bonusowego), którymi zostanie uznane Konto Wymarzony Cel prowadzone na rzecz Uczestnika w roku 2015 (tj. sumie odsetek jakie Bank wypłacił i zaksięgował na Koncie Wymarzony Cel od dnia otwarcia Konta Wymarzony Cel do dnia 31 grudnia 2015 r. włącznie)."

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

no ok ale jak udowodnisz bankowi ze ten pdf pochodzi od banku? taki pdf z regulaminem kazdy sobie moze napisac przeciez

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Bez przesady. Do tej pory Raiffeisen grał fair i nie sądzę, żeby chciał sobie teraz psuć markę.

We wrześniu jest 3% a od października do grudnia 4%.

Dzisiaj miałem rozmowę i kurier będzie w poniedziałek. Rozmowa strasznie długa i masę zgód, itd. Jeszcze chyba nigdy takiej rozmowy nie miałem. A przecież otwieramy tylko konto oszczędnościowe do już posiadanego konta osobistego. Łatwo się zrazić tą rozmową.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Paranoja. Ja mam kuriera DPD jutro, już się umówiłem. Kilka kont oszczędnościowych po otwarciu konta otwierałem i zawsze telefoniczne, pojawiały się szybko w systemie, a bank przysyłał pocztą aneks z nr kont, ew. raz chyba kazali odesłać podpisany egzemplarz.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Wypełniłam anketę ze strony promocji i ją wysłałam. Ale nie otrzymałam maila z linkiem aktywacyjnym z Active Forms, o którym mowa na stronie Promocji. Konsultant z Raiffeisen dzwonił do mnie w sprawie założenia konta Wymarzony Cel. Pytałam konsultanta czy brak tego linka wyklucza mnie z promocji. Ale konsultant nic na ten temat nie wiedział. Dlatego nie wiem czy zakładać to konto, czy nie. Kurier z dokumentami w sprawie konta ma być w piątek.

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Właśnie żona tez nie dostała tego maila. Ogólnie to wygląda na powszechny problem. Zapytam organizatora promocji, co robić w takich wypadkach.

sojer
sojer
8 lat temu

To jest problem większości takich promocji. Czy link był potrzebny (może jest w spamie?) dowiesz sie w Styczniu, jeżeli dostaniesz lub nie dostaniesz bonusu. Ja 3 dni ustalałem z Agorą i bankiem, czy wniosek był prawidłowy i czy będzie brał udział w promocji.

Podpisałem dzisiaj umowę: dwie strony, zaznaczone te punkty, które były czytane przez telefon. Dodatkowo do koperty dla banku dodałem ten skan dowodu i wzór podpisu na osobnej kartce. Sam kurier wypełnia tylko dok. odbioru z nr pesel i serią.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

bYL u mnie dziś kurier. Dwa dikumenty do podpisu. Ale maja nieporzadek z tymi papierami. Kurier musi to odeslac do banku ( jest napisane ze w kopercie zwrotnej) u mnie niestety takiej koperty nie bylo. Pytam sie kuriera jak to wyśle a on że w tą dekturowa wsadzi i wysle, tylko ze ona byla otwarta bo musial wyjac te dokumenty do podpisu przezemnie. takze slabo logistycznie to wyglada….

sojer
sojer
8 lat temu

W kopercie DPD dla mnie były dwa egzemplarze umowy, teczka Raiffeisen i biała koperta. Kurier zapakował kopertę A4 do swojej koperty DPD i nakleił list przewozowy, a kalkę listu dał mi. Nie nadano jej bynajmniej z Warszawy, ale z oddziału w Rudzie Śląskiej.

ya1
ya1
8 lat temu

ankietę wysłałem, maila nie otrzymałem, z oferty zrezygnowałem, totalny bałagan przy rozpoczęciu tej "promocji", zwiastuje, że po jej zakończeniu, także mogą być spore kłopoty, maile tam i z powrotem, czemu naliczono tyle i tyle, a miało być więcej odsetek, maile od banku, że jednak jest wszystko ok. bo podpunkt 11c, punktu 34, paragrafu 144 regulaminu tak właśnie stanowi itd itp

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

kurier miał być wczoraj i …… cisza. Chyba dam sobie spokój z tą "promocjom"

sojer
sojer
8 lat temu

Konto pojawiło się w R-online po rozmowie telefonicznej, a dzień po podpisaniu umowy zostało odblokowane.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

To teraz Was wszystkich zaskoczę. Wczoraj kolejny już raz rozmawiałem z konsultantem. Postanowiłem raz jeszcze upewnić się
czy zastrzeżenie przeze mnie karty nie będzie miało wpływu na przemnożenie odsetek w styczniu? I co? Jakbym to zrobił nici z tych odsetek!!! Tak mi powiedział pan (zapisałem imię i nazwisko) który jeszcze dodatkowo potwierdził to u swojego przełożonego! To już normalnie cyrk na kółkach – bo słyszę już kolejną wersję co do tej nieszczęsnej karty. Tak więc uczulam Was wszystkich żeby w styczniu nie było zdziwienia! Może ktoś jeszcze potwierdzi to co usłyszałem tym razem? Sam już nie wiem kogo posłuchać, a płacenie za niepotrzebna mi zupełnie kartę wcale mi się nie uśmiecha 🙁

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

ja dzis dzwonilam do konsultanta bo kurier nie chcial skanu dowodu. okazuje sie ze dla waznosci konta musi ten skan zostac dostarczony… inaczej nie bedzie mozliwosci wyplaty pieniedzy…

sojer
sojer
8 lat temu

3. 7. b) "w terminie od 7 września 2015 r. do 30 września 2015 r. włącznie, złoży oświadczenie o zamiarze zawarcia umowy o Konto Wymarzony Cel, zgodnie z instrukcją podaną w wiadomości elektronicznej przesłanej do Uczestnika na podany w formularzu adres e-mail i umowa ta zostanie skutecznie zawarta (przy czym osoba, która nie posiada w Banku Konta Osobistego, jednocześnie skutecznie zawrze umowę o Konto Osobiste będące w ofercie Banku)."
Brak wzmianki o konieczności posiadania karty lub umowy karty dla starych i nowych klietów.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

to co z tym dowodem ?? ja miałem kuriera w piatek i nie dalem xera dowodu. Co będzie…..

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

W najgorszym razie trzeba będzie dosłać mailem skan zdjęcia.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Darku powiedz nam jak to jest z tą kartą bo jeden konsultant mówi tak drugi inaczej – musi być czy nie? Jeszcze jedno zgody marketingowe muszą być czy nie? Pozdrawiam

Anna
Anna
8 lat temu

Wie ktoś może czy za nieaktywowaną kartę debetową też jest pobierana opłata ?

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Ja mam nieaktywowaną kartę od kilku miesięcy i opłata nie jest pobierana.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Oto info z forum mBanku (odpowiedź na mailowe zapytanie klienta):

"Po 5 dniach oczekiwania otrzymałem emailową odpowiedź z Raiffeisen, którą cytuję in extenso:

"Szanowny Panie,

nazywam się Rafał […], dziękuję za przesłaną przez Pana wiadomość.

Uprzejmie informuję, że aktywacja karty nie jest konieczna aby skorzystać z promocji oprocentowania 4% na koncie "Wymarzony Cel".

Mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienia okażą się pomocne."

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

A ja się zastanawiam… Założyłem konto online poprzez potwierdzenie tożsamości przelewem.
Żaden kurier do mnie nie przyjechał, żaden konsultant niczego przez 15minut mi nie czytał. Konto Mam i nawet już tam przelałem złotówke. Jak myślicie… Uczestniczę w promocji?

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

A ankietę wypełniałeś? Wyraźnie było napisane, że trzeba złożyć wniosek przez linka z maila.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Tak, tak. Wszytsko szło przez linka którego otrzymałem emailem.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

ja jeszcze bede brnął na temat tego skanu dowodu. Darku ja nie dałem zeskanowanego dowodu osobistego nikt do mnie nie dzwonil po odjechaniu kuriera. Od dzis status mojego tego konta jest aktywny bez blokady. Czy ja bede miał w styczniu zwrot tych 4 procent ? co mam robic?

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Zadałem pytanie na stronie banku, aby ktoś miał czas, żeby się dobrze zastanowić nad moim pytaniem co do konieczności aktywacji karty jako warunek otrzymania 4 % w styczniu 2016 roku. Otóż konsultant zadzwonił po dwóch dobach i zapewnił mnie, że aktywacja karty NIE JEST konieczna, aby odsetki podwójne uzyskać. Informacja w mailu była po prostu wprowadzająca w błąd, za co w imieniu banku przeprosił. Dodał, co jest faktem, że takiego zapisu w regulaminie nie ma, a informacja w mailu była jedynie "zachętą" aby o kartę wystąpić i ją używać. Więc mam wrażenie, że wiedział co mówił (miał czas na zdobycie rzetelnych informacji).
Ponadto, za kartę nieaktywowaną opłata NIE JEST pobierana. Więc jeśli ktoś ją otrzymał, to może ją spokojnie trzymać (zniszczyć) i nie zostanie obciążony z tego powodu żadną kwotą. To tyle.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

A ja czytałem że w warunkach dla zakładania nowego konta (więc jeśli miałeś już konto w banku to Cie to nie dotyczy) aktywacja jest wymagana. Z kolei jej użytkowanie nie jest wymagane więc po prostu trzeba aktywować a po dwóch – trzech dniach ją zastrzec i do widzenia:-P

Anna
Anna
8 lat temu

A mi tak odpowiedziała konsultantka cytuję ,, opłata za kartę debetową pobierana jest za posiadanie karty. Niezależnie od tego czy karta jest aktywna, czy też nieaktywna." Z tego wniosek, że najlepiej aktywować a potem zastrzec.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

jak z tym skanem dowodu ?? jak sie nie dalo kurierowi a konto jest aktywne beda problemy z 4 procent w stycznu ?

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Problemy to raczej o ile by były to dotyczyłyby otwarcia konta a nie premii.

Co myślisz?

mBank: Nawet 800 zł premii za otwarcie mBiznes konta!

Poleć znajomemu kartę kredytową Citibank i odbierzcie po 400 zł