w

Polecam PKO Bank Polski: 100 zł za PKO Konto za Zero lub 200 zł za Konto Aurum dla obu stron

Polecam PKO - program poleceń PKO BP

Po przerwie PKO Bank Polski ruszył z VII edycją programu „Polecam PKO Bank Polski” w ramach którego obie strony (polecony oraz polecający) otrzymają po 100 zł premii za skuteczne polecenie PKO Konta za Zero lub 200 zł za polecenie Konta Aurum, które to sam posiadam.

W ramach programu można polecić też pozostałe rachunki: PKO Konto dla Młodych, PKO Konto bez Granic oraz Konto Platinum II, jednak z uwagi na cechy kont i opłaty, polecam zakładanie PKO Konta za Zero oraz Konta Aurum (jeśli zapewnisz odpowiednie wpływy).

VII edycja programu poleceń PKO BP będzie trwała do 30 grudnia 2022 roku.

Aktualna edycja programu poleceń w PKO BP:

>> Program „Polecam PKO” w I kwartale 2023 roku

Dla kogo 100 zł / 150 zł / 200 zł za założenie konta osobistego?

Z programu poleceń PKO BP jako osoba polecona możesz skorzystać, jeśli w okresie 36 miesięcy przed startem obecnej edycji programu, tj. od 6 października 2019 roku, nie posiadasz konta biorącego udział w programie poleceń, tj. PKO Konta dla Młodych, PKO Konta za Zero, PKO Konta bez Granic, Konta Aurum i/lub Konta Platinium II.

Dobrą wiadomością jest fakt, że regulamin promocji nie wyklucza posiadaczy internetowych kont Inteligo również prowadzonych przez PKO Bank Polski.

100 zł / 150 zł / 200 zł premii pieniężnej za otwarcie konta z polecenia

Nowi lub powracający klienci banku (36 miesięczna karencja) otrzymać mogą od 50 zł do 250 zł premii w VII edycji programu Polecam PKO Bank Polski za założenie konta i … wykonanie zaledwie 6 transakcji!

Za konto otwarte z polecenia nowy / powracający klient banku otrzyma:

 • 50 zł za PKO Konto dla Młodych
 • 100 zł za PKO Konto za Zero
 • 150 zł za PKO Konto bez Granic
 • 200 zł za Konto Aurum
 • 250 zł za Konto Platinium II
Jakie konto w PKO BP wybrać?

Dla większości osób poleciłbym PKO Konto za Zero, który wybiera przeszło 90% klientów z jednego podstawowego powodu – braku opłat za jego prowadzenie pod warunkiem wykonania min. 5 płatności kartą miesięcznie.

Osobom, dla których nie jest problemem zapewnienie większych comiesięcznych wpływów na konto poleciłbym z kolei Konto Aurum (prowadzone za 0 zł przy wpływach na min. 9000 zł miesięcznie – przy czym można wyknać kilka mniejszych przelewów w obie strony ze swojego konta w innym banku). Sam posiadam ten właśnie rachunek i mogę go Wam polecić z czystym sumieniem z uwagi na szerszy pakiet korzyści i wyższą premię.

PKO Konto za Zero – zalety i opłaty

PKO Konto za Zero prowadzone jest za 0 zł wraz z kartą debetową pod warunkiem wykonania co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą i/lub BLIKIEM na dowolną kwotę. W przeciwnym razie za prowadzenie karty debetowej zostanie pobrana opłata 10 zł miesięcznie.

Trzeba przyznać, że obecne warunki konta są naprawdę proste do spełnienia. Za darmo otrzymujemy tutaj bankomaty własne PKO BP oraz wypłaty BLIK ze wszystkich bankomatów w Polsce.

PKO Konto za Zero to:

 • 0 zł za prowadzenie konta (jeśli posiadamy kartę debetową)
  • 0 zł za kartę debetową po wykonaniu 5 płatności kartą miesięcznie
  • 10 zł w przeciwnym razie (przy braku wykonanych płatności)
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów PKO BP
 • 0 zł za wypłaty BLIK ze wszystkich bankomatów
 • 0 zł za polecenie zapłaty i zlecenia stałe
Konto Aurum – zalety i opłaty

Konto Aurum to z kolei brak opłat za prowadzeni konta i karty debetowej wraz z szerokim pakietem korzyści pod warunkiem zapewnienia wpływów na kwotę min. 9000 zł miesięcznie lub posiadania średnio miesięcznego salda depozytów w wysokości min. 150 tys. zł .

Za darmo otrzymujemy prowadzenie rachunku, kartę debetową z funkcją wielowalutową, wszystkie bankomaty w Polsce, powiadomienia SMS i push w aplikacji mobilnej IKO oraz darmowe wypłaty BLIK ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Konto Aurum to:

 • 0 zł za prowadzenie konta przy wpływach na min. 9000 zł lub saldzie 150 tys. zł
  • 40 zł w przeciwnym razie
 • 0 zł za kartę debetową z funkcją wielowalutową
 • 0 zł za wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą
 • 0 zł za wypłaty BLIK ze wszystkich bankomatów
 • 0 zł za polecenie zapłaty i zlecenia stałe
 • 0 zł za powiadomienia SMS i push w aplikacji IKO
100 zł premii na start za PKO Konto za Zero lub 200 zł za Konto Aurum za … 6 transakcji!

 • Złóż wniosek o Konto za Zero / Konto Aurum za pośrednictwem strony programu polecającego podając przy tym kod polecający PKO BP otrzymany od polecającego
  • Jeśli nie posiadasz kodu polecającego to napisz do nas za pośrednictwem formularza kontaktowego, poprzez Messengera lub na maila jakoszczedzic.pl (et) gmail.com
  • Zaakceptuj regulamin programu poleceń oraz wyraź zgody marketingowe (na przekazywanie przez PKO BP materiałów marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych).
 • W ciągu 30 dni od otwarcia rachunku spełnij jeden z dwóch warunków:
  • wykonaj co najmniej 3 płatności bezgotówkowe kartą debetową oraz co najmniej 3 płatności BLIK lub
  • wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą i/lub BLIKIEM na łączną kwotę min. 500 zł (dla PKO Konta PKO za Zero) lub na min. 1000 zł (dla PKO Konta bez Granic)

Do powyższych transakcji zaliczają się zarówno płatności wykonane w sklepach stacjonarnych jak i w Internecie. Pierwszy warunek jest zdecydowanie łatwiejszy do spełnienia pod warunkiem, że potrafisz wykonywać płatności BLIK. W drugiej opcji wystarczy z kolei wykonać same płatności kartą.

Kiedy otrzymam 100 zł / 150 zł / 200 zł premii?

Bank przekaże premię maksymalnie do 14. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków.

Kto może zostać polecającym konto PKO BP?

Tutaj bank postanowił wprowadzić okres karencji. Polecającym może być osoba, która posiada konto w PKO BP od co najmniej 90 dni liczone również od daty starty obecnej edycji programu (czyli 90 dni wstecz liczymy od 6 października 2022 r.).

Tym samym osoby, które otworzą konto w tej edycji, będą mogły je polecić dalej dopiero w kolejnej edycji programu. Bankowi zależy bowiem, aby polecały osoby, które otworzyły i zachowały konto.

Premia dla polecającego

Jeśli posiadasz konto osobiste PKO od co najmniej 90 dni przed startem edycji programu poleceń, to możesz zarejestrować się w programie „Polecam PKO” i polecać konto innym osobom.

Podczas rejestracji podaj te same dane, jakie podałeś dla informacji banku (przede wszystkim numer telefonu).

Premię otrzymasz za skutecznie polecone konto (tj. jeśli polecony spełni zasady do otrzymania premii dla siebie). Maksymalnie można otrzymać premię za 10 skutecznie poleconych Kont za Zero i/lub Kont bez Granic zyskując 100 zł za każde z tych poleceń oraz premię 50 zł za maksymalnie 10 skutecznie poleconych Kont dla Młodych. Łącznie zyskać więc można do 1500 zł premii z poleceń.

Dodatkowo klienci posiadający Konto Aurum lub Konto Platinum II mogą otrzymać do 2000 zł za polecenie tych kont (po 200 zł za każde z pierwszych 10 poleceń).

Dokumenty:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Ostatnio zamykałem konto w tym banku i ciekawa sprawa – pomimo podania konta do przelania pozostałej kwoty (zostało mi niecałe 2 zł 😉 ) bank przelał sobie te pieniądze z tytułem „odp. kapitału w przychody banku”. Ja wiem, że to grosze i nie mam zamiaru „walczyć” o nie, ale ciekawi mnie czy bank sam może sobie tak zabrać pieniądze klienta – nigdy się z tym nie spotkałem i nawet Pani na infolinii nie potrafiła mi tego wyjaśnić !

Alex
Alex
1 rok temu
Reply to  Andrzej

U mnie podobna sytuacja. Bank ten sam, również niewielka kwota (~7zł). Konto do przelania pozostałych środków podałem.

Jacek
Jacek
1 rok temu
Reply to  Alex

Szukam wlasnie informacji na ten temat.

W moim przypadku jest to kwota ponad 10 000pln.

Po kontakcie z bankiem, podobno pieniadze zostaly przelane na rachunek techniczny i juz ponad tydzien czekam na rozwiazanie tej sprawy.

Co myślisz?

250 zł premii na start za konto w ING Banku Śląskim [+8% dla chętnych]

Po 100 zł premii dla poleconego i polecającego w programie poleceń Pekao SA [+200 zł w promocji banku]