w

8% bez limitów i konta: Lokata na nowe środki w Getin Bank

Lokata 8% w Getin Bank

Getin Bank kolejny raz podwyższył oprocentowanie zarówno na lokacie na nowe środki jak i na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Obecnie ulokować można oszczędności na 8% w skali roku na lokacie lub 7,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym praktycznie bez limitów (do granicy gwarancji BFG, której nigdy nie zalecam przekraczać w jednym banku).

To właśnie tutaj trzymam obecnie swoje oszczędności na koncie oszczędnościowym (jako, że interesuje mnie krótki czas lokowania), które niedługo przeniesiemy na konto żony z uwagi na koniec okresu promocyjnego. W ten właśnie sposób rodziny mogą przerzucać środki między kontem męża, żony i kontem wspólnym i w każdym z tym wypadków „nowe środki” liczone są osobno.

→ 8% do 400 tys. zł na koncie oszczędnościowych w Getin / VeloBank

Lokata 8% na nowe środki w Getin Bank

Edycja 14/2022 promocji „Lokaty Na Nowe Środki” to kolejne podwyżki oprocentowania Getin Banku odpowiadające na podwyżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej do 6,75 procent.

Podwyżki oprocentowania na Lokacie na Nowe Środki wyniosły odpowiednio:

 • 4 miesiące – 6,50% (wzrost o 0,50% z 6,0%)
 • 6 miesięcy – 7,50% (wzrost o 1,0% z 6,5%)
 • 12 miesięcy – 8,00% (wzrost o 1,50% z 6,5%)

Lokata na nowe środki w Getin Banku jest jedną z bardzo nielicznych lokat, które dadzą zarobić więcej niż wynosi wysokość stóp procentowych, a dodatkowo z lokaty mogą skorzystać zarówno nowi jak i obecni klienci.

W najlepszej sytuacji są osoby, które nie posiadają obecnie oszczędności w Getin Banku, bowiem wszystkie środki od pierwszej złotówki będą oprocentowane na promocyjne 8,0%, 7,5% lub 6,5% na odpowiednio okres 12, 6 i 3 miesięcy w skali roku.

Na lokacie na nowe środki ulokować można środki w wysokości do 180 tys. zł, przy czym możliwe jest założenie maksymalnie 5 lokat z oprocentowaniem promocyjnym. Polecam od razu ustawić lokatę na nieodnawialną, aby samemu po jej zakończeniu wybrać najlepsze miejsce dla oszczędności.

>> Otwórz Lokatę do 8,0% na Nowe Środki w Getin Bank

Zobacz też:

7,5% do 400 000 zł – Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Jeśli interesuje Cię ulokowanie oszczędności na krótszy okres to najlepszym miejscem będzie Elastyczne Konto Oszczędnościowe. W tym jednak wypadku niezbędne będzie założenie Konta Proste Zasady, które prześwietliłem w dalszej części wpisu.

W 13. edycji promocji „Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”, do której można przystąpić do 29.09.2022 roku otrzymamy aż 7,5% w skali roku do 200 tys. zł oraz 7,0% dla nadwyżki ponad 200 do 400 tys. zł na okres do 3 miesięcy dla nowych środków ulokowanych w tym banku.

Promocyjne odsetki wyliczane są codziennie na koniec każdego dnia, dlatego też dokonując dopłat, nowe środki od razu dadzą dodatkowe odsetki. Taka elastyczność jest bardzo wygodna i korzystna.

Aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania na nowe środki trzeba mieć wyrażone zgody marketingowe, które można wycofać po zakończeniu promocji.

Promocja dostępna jest dla nowych jak i obecnych klientów Getin Banku, którzy posiadają lub założą konto osobiste Proste Zasady wraz z Elastycznym Kontem Oszczędnościowym (EKO) a następnie ulokują nowe środki do 4 sierpnia 2022 roku. Przez nowe środki należy rozumieć nadwyżkę ponad saldo ulokowane w Getin Banku na dzień 11.09.2022 r.

Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez okres 3 miesięcy (92 dni) od wpłaty nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe.

Jak ulokować środki na 7,5%?

 • Jeśli jeszcze nie posiadasz konta osobistego w Getin Bank, to złóż wniosek online o konto Proste Zasady wraz z EKO na 7,5% w skali roku
  • wyraź przy tym zgody marketingowe na rzecz banku (nie trzeba wyrażać zgód wobec podmiotów powiązanych). Zgody sprawdzisz w bankowości elektronicznej, możesz też je potwierdzić pisząc wiadomość do banku lub dzwoniąc na infolinię
 • Następnie wpłać nowe środki do Getin Banku nie później niż do 29 września 2022 roku, które będą nadwyżką ponad saldo z dnia 11 września 2022 roku.

To wszystko! Środki wpłacone na Elastyczne Konto Oszczędnościowe do kwoty 200 000 zł zostaną automatycznie objęte oprocentowaniem 7,5% w skali roku oraz od 200 do 400 tys. zł na 7,0% w skali roku na okres do 92 dni od ich wpłaty.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to:

 • Oprocentowanie / okres:
  • 7,5% w skali roku do 200 tys. zł
  • 7,0% w skali roku dla nadwyżki od 200 do 400 tys. zł
 • Kwota maksymalna:
  • 200 tys. zł dla nowych środków na 7,5%
  • Kolejne 200 tys. zł dla nowych środków na 7,0%
 • Kapitalizacja: miesięczna, na koniec miesiąca
 • Wpłata i wypłata środków bez utraty odsetek
 • 0 zł za przelewy na lokaty w Getin Bank
 • 0 zł za pierwszą wypłatę pieniędzy w miesiącu
  • 9 zł za kolejne wypłaty

→ Przejdź do: Konto oszczędnościowe na 7,5% w skali roku w Getin Bank

Konto Proste Zasady w Getin Bank

Konto Proste Zasady, które należy posiadać aby móc założyć Elastyczne Konto Oszczędnościowe prowadzone jest za darmo po spełnieniu prostego warunku aktywności, jakim jest wykonanie min. 5 płatności bezgotówkowych miesięcznie przy czym płatności te muszą zostać rozliczone w tym miesiącu (dlatego też nie polecam ich wykonywać w trzech ostatnich dniach miesiąca).

Za darmo otrzymujemy kartę debetową wraz z darmowymi bankomatami Planet Cash oraz wypłatą z wszystkich bankomatów za pomocą kodu BLIK.

Konto Proste Zasady to:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta po wykonaniu 5 płatności kartą lub BLIKIEM
  • 9 zł w przeciwnym razie
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów Planet Cash w Polsce oraz za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce za pomocą wypłaty BLIK
 • 100 zł premii na start w Programie Mastercard Bezcenne Chwile
 • 7% na koncie oszczędnościowym
 • 7% na lokacie na nowe środki
Dokumenty:

Regulamin konta oszczędnościowego „Nowe środki na 7,5% do 400 tys. zł – edycja 13/2022”

Regulamin promocji „Lokata na nowe środki – edycja 14/2022”

Tabela opłat i prowizji

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam N.
Adam N.
1 rok temu

Ładna Pani na zdjeciu. 😉

rymi
rymi
1 rok temu

I już wiecie dlaczego Getin Bank dawał 8%? Bo chciał ściągnąć do siebie kasę, bo mieli problemy finansowe – na szczęście jeszcze działa BFG [bo jak będzie wojna to żadne BFG nie zadziała] który wraz z 8 bankami przejmie/przejął zobowiązania Getin Banku 3 października

Co myślisz?

Lokata 7,5% bez konta i limitów w Inbank

ING Bank Śląski: 7% do 400 tys. zł lub 800 tys. zł na koncie oszczędnościowym