w

Podwyżka oprocentowania lokat Facto: 4,5% – 5% bez zakładania konta

Lokata Facto na 5% w skali roku

Mamy kolejne podwyżki lokat Facto! Oprocentowanie wzrosło właśnie do 4,5% na okres 3,6 i 9 miesięcy oraz 5% dla lokat na 12 miesięcy i dłuższych. Bank Facto to polski oddział BFF Banking Group posiadającego włoskie gwarancje bankowe do kwoty 100 tys. euro, tj. ok. 467 tys. zł .

Lokaty Facto dostępne są na polskim runku już od ponad dwóch lat i przez większość czasu plasują się w czołówce rankingów. Mniej znane marki muszą bowiem oferować coś więcej niż polscy giganci.

→ Lokata Facto 5,75% – 6,25% w skali roku bez konta

Lokata Facto na 4,5% – 5,0% w skali roku

Skorzystanie z lokaty Facto nie wymaga spełniania żadnych warunków dodatkowych. Nie musimy być nowym klientem banku, nie musimy wpłacać nowych środków czy też zakładać konta osobistego. Po prostu wpłacamy środki i zakładamy z nich lokatę.

Depozyty ulokowane na lokatach Facto w BFF Bank S.p.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce są podlegają gwarancjom bankowym do równowartości 100 tys. euro, tj. obecnie ok. 467 tys. zł. przez włoski odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

Lokaty Facto założyć można na dogodny dla siebie termin. Są tutaj m.in. 3-miesięczna i 6-miesięczna lokata na 4,5% czy też 12 miesięczna lokata na 5,0% w skali roku. Z uwagi na obecną sytuację geopolityczną najkorzystniej jest lokować na krótki okres (3 lub 6 miesięcy).

Odsetki z lokat Facto wypłacane są na koniec okresu lokaty, co dodatkowo sprawia, że lokaty krótkoterminowe mają przewagę w postaci procenta składanego kapitalizacja odsetek po zakończeniu jednej lokaty pracuje dla nas na kolejnej lokacie).

Minimalna kwota lokaty Facto wynosi 5 000 zł, natomiast maksymalna kwota jest bardzo wysoka i wynosi aż 12 milionów złotych.

Oprocentowanie lokaty Facto
Lokaty Facto to:

 • Okres lokaty: 1, 3, 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48 i 60 miesięcy
 • Kwota minimalna: 5 000 zł
 • Kwota maksymalna: 12 000 000 zł dla wszystkich lokat
 • Kapitalizacja odsetek: na koniec okresu lokaty
 • Dodatkowe informacje: dla nowych i obecnych klientów, bez konta
 • Zerwanie lokaty: utrata odsetek

Oprocentowanie Lokat Facto wynosi:

 • 4,00% na 1 miesiąc
 • 4,50% na 3 miesiące
 • 4,50% na 6 miesięcy
 • 4,50% na 9 miesięcy
 • 5,00% na 12 miesięcy i dłuższe okresy

Osobiście jak już wspomniałem wyżej, zainteresowałbym się 3-miesięczną lokatą na 4,5% w skali roku lub 12-miesięczną lokatą na 5,0% w skali roku z lekką przewagą krótszej lokaty z uwagi na możliwe kolejne podwyżki stóp procentowych.

Lokata Facto – jak założyć?

Lokatę Facto założymy całkowicie online:

 • Pierwszym krokiem będzie wypełnienie wniosku online na stronie banku podając wszystkie niezbędne informacje
 • Drugim krokiem jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego z własnego indywidualnego konta bankowego w polskim banku
 • Po pozytywnej weryfikacji dokonujemy przelewy środków na lokatę na podany rachunek bankowy
Lokaty Facto – Bezpieczeństwo

Zapewne niewielu z Was kojarzy markę Facto i bank stojący za tymi lokatami. W związku z tym pojawiają się pytania o bezpieczeństwo środków ulokowanych na lokatach Facto.

Na szczęście nie musicie się tutaj obawiać, bowiem lokaty Facto oferowane są przez pełnoprawny włoski bank, który prowadzi w Polsce działalność w oparciu o licencję bankową udzieloną przez włoski organ nadzoru bankowego – Bank of Italy (podobnie kiedyś działał Polbank).

Depozyty z Lokaty Facto gwarantowane są przez Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi (włoski odpowiednik BFG). We wszystkich krajach europejskich gwarancjom podlegają środki w wysokości do równowartości 100 000 euro, czyli do ok. 467 000 zł.

W przypadku niewypłacalności banku, środki zostaną wypłacone w euro przez włoski fundusz gwarancyjny w ciągu 14 dni od wystąpienia tego zdarzenia. Polski BFG w takim przypadku na pewno pośredniczyłby w wypłacie środków i służył pomocą dla depozytariuszy.

BFF Banking Group

BFF Banking Group rozpoczął swoją działalność w 1985 roku we Włoszech specjalizując się początkowo na zarządzaniu należnościami wynikającymi ze współpracy z państwową służbą zdrowia. W ciągu 30 lat BFF Banking Group rozwijało się we współpracy z administracją publiczną na terenie wielu krajów Unii Europejskiej.

Ekspansja na kolejne rynki zaczęła się w 2010 roku BFF Banking Group, by na koniec 2019 roku być obecnym na 8 rynkach krajów Unii Europejskiej świadcząc usługi zarówno w zakresie obrotu wierzytelnościami, współpracy z administracją publiczną, jak i bankowości korporacyjnej.

W 2014 roku we Włoszech powstała marka Conto Facto dająca atrakcyjne oprocentowanie dla klientów indywidualnych, która została rozszerzona rok później o rynek hiszpański.

BFF Banking Group 5 lipca 2019 roku otrzymał zgodę od Komisji Nadzoru Finansowego na otwarcie oddziału w Polsce ( Banca Farmafactoring S.p.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce), co pozwoliło na wejście marki Facto na polski rynek.

Spółka co roku zarabia kilkadziesiąt – kilkaset milionów euro, w związku z czym jej sytuacja wygląda bezpiecznie, a w ostateczności mamy gwarancje do 100 tys. euro.

→ Lokata Facto 4,5 – 5% w skali roku0 0 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Co myślisz?

Ponownie 555 zł za Konto dla Ciebie w Credit Agricole + lokata 4% dla chętnych

Nawet 400 zł premii na Allegro za Konto za Zero oraz konto dla dzieci w PKO BP