w

Lokata 3% na 12 miesięcy, 2,5% na 3 miesiące bez konta w Facto

Lokata Facto 3 procent

Podwyżkę oprocentowania lokat zaserwował nam polski oddział BFF Banking Group oferujący Lokaty Facto z wysokim oprocentowaniem do 3% w skali roku bez warunków dodatkowych i potrzeby zakładania konta.

Lokaty Facto są dostępne na polskim runku już od ponad dwóch lokat, aktualną ich pozycję sprawdzisz w najnowszym rankingu lokat i kont oszczędnościowych na marzec 2022 r.

→ Lokata Facto na 3% w skali roku

Lokata Facto na 3% w skali roku

Zaletą lokat Facto jest brak warunków dodatkowych (nie trzeba być nowym klientem, nie trzeba wpłacać nowych środków oraz nie trzeba posiadać konta osobistego). Depozyty ulokowane na lokatach Facto w BFF Bank S.p.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce są gwarantowane przez włoski odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro, tj. obecnie ok. 470 tys. zł.

Lokaty Facto dostępne są w szerokim zakresie okresów, przy czym osobiście polecam korzystanie z 3 miesięcznej lokaty na 2,5% lub 12-miesięcznej lokaty na 3% w skali roku. Odsetki wypłacane są na koniec okresu lokaty, w związku z czym preferowane są krótsze okresy (z uwagi na kapitalizację odsetek, po zakończeniu jednej lokaty na kolejnym okresie pracuje dla nas wyższy kapitał).

Minimalna kwota lokaty Facto wynosi 5 000 zł, natomiast maksymalna kwota jest bardzo wysoka i wynosi aż 12 milionów złotych.

Lokaty Facto to:

 • Okres lokaty: 3, 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48 i 60 miesięcy
 • Kwota minimalna: 5 000 zł
 • Kwota maksymalna: 12 000 000 zł dla wszystkich lokat
 • Kapitalizacja odsetek: na koniec okresu lokaty
 • Dodatkowe informacje: dla nowych i obecnych klientów, bez konta
 • Zerwanie lokaty: utrata odsetek

Oprocentowanie Lokat Facto wynosi:

 • 3,50% na 60 miesięcy
 • 3,00% na 48 miesięcy
 • 3,00% na 36 miesięcy
 • 3,00% na 24 miesiące
 • 3,00% na 18 miesięcy
 • 3,00% na 12 miesięcy
 • 2,50% na 9 miesięcy
 • 2,50% na 6 miesięcy
 • 2,50% na 3 miesiące
 • 1,50% na 1 miesiąc

Osobiście jak już wspomniałem wyżej, zainteresowałbym się dwiema lokatami: 12-miesięczną lokatą na 3% w skali roku oraz 3 miesięczną lokatą na 2,5% w skali roku z lekką przewagą krótszej lokaty z uwagi na kolejne podwyżki stóp procentowych.

Lokaty Facto – Bezpieczeństwo

Zapewne niewielu z Was kojarzy markę Facto i bank stojący za tymi lokatami. W związku z tym pojawiają się pytania o bezpieczeństwo środków ulokowanych na lokatach Facto.

Na szczęście nie musicie się tutaj obawiać, bowiem lokaty Facto oferowane są przez pełnoprawny włoski bank, który prowadzi w Polsce działalność w oparciu o licencję bankową udzieloną przez włoski organ nadzoru bankowego – Bank of Italy (podobnie kiedyś działał Polbank).

Depozyty z Lokaty Facto gwarantowane są przez Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi (włoski odpowiednik BFG). We wszystkich krajach europejskich gwarancjom podlegają środki w wysokości do równowartości 100 000 euro, czyli do ok. 470 000 zł.

W przypadku niewypłacalności banku, środki zostaną wypłacone w euro przez włoski fundusz gwarancyjny w ciągu 14 dni od wystąpienia tego zdarzenia. Polski BFG w takim przypadku na pewno pośredniczyłby w wypłacie środków i służył pomocą dla depozytariuszy.

BFF Banking Group

BFF Banking Group rozpoczął swoją działalność w 1985 roku we Włoszech specjalizując się początkowo na zarządzaniu należnościami wynikającymi ze współpracy z państwową służbą zdrowia. W ciągu 30 lat BFF Banking Group rozwijało się we współpracy z administracją publiczną na terenie wielu krajów Unii Europejskiej.

Ekspansja na kolejne rynki zaczęła się w 2010 roku BFF Banking Group, by na koniec 2019 roku być obecnym na 8 rynkach krajów Unii Europejskiej świadcząc usługi zarówno w zakresie obrotu wierzytelnościami, współpracy z administracją publiczną, jak i bankowości korporacyjnej.

W 2014 roku we Włoszech powstała marka Conto Facto dająca atrakcyjne oprocentowanie dla klientów indywidualnych, która została rozszerzona rok później o rynek hiszpański.

BFF Banking Group 5 lipca 2019 roku otrzymał zgodę od Komisji Nadzoru Finansowego na otwarcie oddziału w Polsce ( Banca Farmafactoring S.p.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce), co pozwoliło na wejście marki Facto na polski rynek.

Spółka co roku zarabia kilkadziesiąt – kilkaset milionów euro, w związku z czym jej sytuacja wygląda bezpiecznie, a w ostateczności mamy gwarancje do 100 tys. euro.

Lokata Facto – jak założyć?

Lokatę Facto założymy całkowicie online:

 • Pierwszym krokiem będzie wypełnienie wniosku online na stronie banku podając wszystkie niezbędne informacje
 • Drugim krokiem jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego z własnego indywidualnego konta bankowego w polskim banku
 • Po pozytywnej weryfikacji dokonujemy przelewy środków na lokatę na podany rachunek bankowy


0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Rekordowe 200 zł premii za Konto Przekorzystne dla dziecka w Pekao S.A.

Lokata 3,25% bez warunków dodatkowych w Inbank!