w

Revolut: Konto oszczędnościowe 1,4% w PLN

Konto oszczędnościowe PLN Revolut

Na rynku lokat i kont oszczędnościowych w końcu coś zaczyna się dziać! Jednak do walki o klientów depozytowych ruszają obecnie nie polskie banki, a nowe banki fintechowe: Aion Bank dający aż 2% bez limitów oraz Revolut z ofertą na 1,4% w skali roku! Miejmy nadzieję, że w ślad za nimi pójdą pozostałe banki.

Jeśli zaś chodzi o aktualnie najlepsze oferty depozytowe to TOP 6 rankingu wygląda następująco:

  1. 3% w Credit Agricole [+555 zł na start]
  2. 3% oraz 1,7% w Getin Bank [+150 zł na start]
  3. 2,2% na lokacie Inbank
  4. 2% w Alior Bank [+400 zł na start]
  5. 2% na koncie w AION Bank
  6. 1,85% na koncie CitiGold (3000 zł za depozyt)
  7. 1,8% w mBanku [+500 zł na start]
  8. 1,6% w Santander Consumer Bank

Pozostałe oferty depozytowe znajdziesz w aktualnym rankingu lokat bankowych i kont oszczędnościowych.

Wracamy jednak do Revolut, który już jakiś czas temu wprowadził do oferty kredyty i karty kredytowe, których reklama często pojawia się po zalogowaniu w aplikacji mobilnej. Usługi produktów kredytowych są oferowane przez Revolut z racji pozyskania litewskiej licencji bankowej, natomiast aktualnie dostępne depozyty gwarantuje belgijski fundusz gwarancyjny. Zapytacie dlaczego belgilski? Okazuje się bowiem, że Revolut w sprawie kont oszczędnościowych nawiązał współpracę z … Aion Bankiem! Konta oszczędnościowe oferowane przez Revolut prowadzone są właśnie przez Aion Bank.

Konto oszczędnościowe 1,4% w Revolut Metal

W Revolut można było do tej pory ulokować oszczędności na rachunku walutowym w euro (0,1% – 0,3% w zależności od posiadane planu). Obecnie do te oferty trafiły depozyty w polskich złotych. Ich obecność może być powiązana w wejściem na polski rynek innego banku – Aion Bank, który już na starcie zaoferował 1,5% w skali roku, a obecnie podwyższył oprocentowanie nawet do 2% dla planu All-Inclusive.

Oprocentowanie kont oszczędnościowych Revolut w PLN:

PlanOprocentowanie
Metal1,40%
Premium1,20%
Plus1,00%
Standard0,95%

Jak widzicie, klienci darmowego planu Standard otrzymają 0,95% w skali roku, czyli i tak więcej niż polskie banki w ofertach bez dodatkowych wymogów.

Aby otrzymać wyższe oprocentowanie trzeba już natomiast przejść na jeden z płatnych planów, co opłaci się jedynie w przypadku posiadania wyższych oszczędności lub jeśli przy okazji skorzystamy z pozostałych zalet planów premium.

→ Przejdź do: Konto oszczędnościowe 1,4% w Revolut Metal

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Płać kartą Visa i wygraj 100 tys. zł oraz inne nagrody

Lokata 3% w Credit Agricle + 555 zł premii na start!