w

Poradnik: Wypełniamy wniosek o świadczenie Rodzina 500+ na pierwsze dziecko (+ 300 zł na start w Banku Millennium)

 

Nadeszły zmiany w programie Rodzina 500+, które ucieszyły osoby z wyższymi dochodami. Od wczoraj można składać wniosek o wypłatę świadczenia na pierwsze dziecko niezależnie od osiąganych dochodów.

Jest to świetna okazja, aby pieniądze te przeznaczyć na przyszłość dzieci, o czym będziemy rozważać w kolejnych wpisach. Gdzie i jak korzystnie odłożyć pieniądze na przyszłość naszych pociech.

Dzisiaj natomiast zajmiemy się wypełnieniem uproszczonego wniosku o wypłatę świadczenia Rodzina 500+ na pierwsze dziecko. W nowych wnioskach nie ma bowiem pól z osiąganymi dochodami.

Warto dodać, że dzięki trwającej promocji Banku Millennium, zgarnąć można dodatkowe 300 zł premii za otwarcie konta i wpływ świadczenia 500+.

Gdzie wypełnimy wniosek o świadczenie Rodzina 500+?

Wniosek o świadczenie Rodzina 500+ na pierwsze dziecko możemy składać od 1 lipca 2019 r. za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu PUE ZUS oraz przez stronę https://empatia.mrpips.gov.pl/ która niestety w dniu dzisiejszym ma problemy z certyfikatem SSL.

Od 1 sierpnia 2019 r. będzie również możliwość składania wniosków w Urzędach gminy i za pośrednictwem poczty.

Wnioski i świadczenie najłatwiej będzie złożyć za pomocą bankowości internetowej. Na dzisiaj świadczą ją: Alior Bank, BNP Paribas, Euro Bank, Getin Noble Bank, Credit Agricole, Bank Handlowy (Citibank), ING Bank Śląski, Inteligo, mBank, Bank Millennium, Nest Bank, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pocztowy, PKO Bank Polski, Bank Pekao, Bank BPS, SGB-Bank, Santander Bank Polska, Bank Polskiej Spółdzielczości oraz niektóre mniejsze Banki Spółdzielcze.

Jeśli wniosek zostanie wypełniony do 31 sierpnia 2019 r. to świadczenie 500+ zostanie wypłacone do 31 października wraz z wyrównaniem od lipca.

Jeśli wniosek wypełnisz we wrześniu 2019 r. to świadczenie również z wyrównaniem od lipca otrzymasz do 30 listopada 2019 r.

Późniejsze wypełnienie wniosku skutkować będzie przepadnięciem środków za miesiące lipiec – wrzesień i/lub kolejne miesiące. Z wypełnieniem wniosku nie ma więc co zwlekać.

Rodzice nowo narodzonych dzieci mają trzy miesiące na złożenie wniosku aby otrzymać świadczenie 500+ z wyrównaniem od narodzin dziecka.

 

Jak wypełnić wniosek w programie Rodzina 500+ w bankowości Millennium?

Dzisiaj zajmę się dokładnym opisem wypełniania wniosku o świadczenie 500 plus przez system bankowości elektronicznej Banku Millennium w promocji 300 z plusem.

Nowi klienci banku otrzymają 300 zł premii za otwarcie konta wraz z kontem dziecka i wpływ świadczenia 500+ na założone konto. Obecni klienci otrzymają natomiast 100 zł premii za konto dziecka.

Proces składania wniosku o świadczenie 500+ w bankowości elektronicznej wyjaśnia poniższy obrazek:

 

Wniosek o wypłatę świadczenia 500+ w bankowości Millennet

 

Poniżej znajdziecie kompletną instrukcję wypełniania wniosku w programie Rodzina 500+.Pierwszym krokiem jest skorzystanie z dedykowanego linka, który po zalogowaniu automatycznie przekieruje nas do wniosku Rodzina 500+. Można też zalogować się do bankowości elektronicznej tradycyjne, a następnie wybrać zakładkę „Moje finanse” i Rodzina 500+:

Część I. Dane wnioskującego  i urzędu prowadzącego postępowanie

W pierwszej części wybieramy miejscowość oraz nazwę organu, który zajmie się naszym wnioskiem:

W dalszej części wypełniamy dane wnioskującego wraz z adresem zamieszkania i numerem konta, na które będzie chcieli otrzymać świadczenie Rodzina 500+.

Część II. Dane dziecka / dzieci

Na drugiej stronie wniosku należy uzupełnić dane wszystkich dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia a zamieszkują wraz z Wnioskującym i są na jego utrzymaniu:

Część III. Rodzina za granicą

 
Trzecia część wniosku dotyczy rodzin, z których wnioskodawca lub inny członek rodziny (współmałżonek / drugi rodzic) przebywa na stałe poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, w państwie, w którym mają zastosowanie przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.
 
Są to: Austria, Belgia, Chorwacja, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Portugalia, Szwecja, Włochy, Wielka Brytania, Cypr, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Słowacja, Słowenia, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Norwegia, Islandia, Liechtenstein, Szwajcaria.
 
Część IV. Oświadczenia i dokumenty
 
Czwarta część to potwierdzenie zapoznania się z Pouczeniem, że należy nam się świadczenie Rodzina 500+ oraz potwierdzenie, że jesteśmy świadomi odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
 
 
 
Część V. Podsumowanie
 
Ostatnia część to podsumowanie i akceptacja wniosku. Jak widzicie, w programie zaszły spore zmiany a wniosek jest obecnie niesamowicie prosty do wypełnienia. W zasadzie to instrukcja jest zbędna, jednak prosiliście mnie w mailach / na FB o jej napisanie.
Po przesłaniu wniosku możemy już spokojnie czekać na rozpatrzenie i otrzymanie świadczenia. Na podanego maila otrzymamy potwierdzenie złożenia wniosku oraz jego akceptacji przez odpowiedni Urząd.
 
 

NewsletterZapisz się na newsletter „Jak oszczędzić.pl” i otrzymuj informacje o nowych promocjach i okazjach do oszczędzania pieniędzy.

Dzięki newsletterowi nie prześpisz żadnej naprawdę dobrej promocji i ważnych momentów promocji czy podwyżek opłat w bankach.

#mc_embed_signup{background:#fff; clear:left; font:14px Helvetica,Arial,sans-serif; width:680px;}
/* Add your own MailChimp form style overrides in your site stylesheet or in this style block.
We recommend moving this block and the preceding CSS link to the HEAD of your HTML file. */

 

Zapisz się na newsletter już teraz:

* wymagane
Adres e-mail *
Imię

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek Runiec
4 lat temu

Postanowiłem poczekać kilka dni zanim serwery u nich odetchną 🙂

Co myślisz?

100 zł za wpływ świadczenia 500+ w Banku Millennium (i Konto 360º Junior)

15 zł za zakupy na Allegro w kategorii Motoryzacja (MWZ 200 zł)