w

Moto Konto ze zwrotem do 10% za paliwo w Toyota Bank

Pozytywne zmiany w Toyota Bank! Pierwszą taką zmianą był nowy, łatwiejszy warunek zwolnienia z opłaty za konto. Dotychczasowy warunek transakcji kartą na kwotę min. 400 zł został zmieniony na wymagane średnio miesięczne saldo w wysokości 1000 zł na ROR lub 2500 zł na lokatach.

No dobra, łatwo już nie płacić za konto, ale może by tak przy okazji coś z niego wyciągnąć? W końcu wyjadacze wisienek właśnie na to czekają 😉

Tutaj mamy kolejną dobrą zmianę w Toyota Bank. Dotychczasowe Konto Jedyne zmieniło nazwę na Moto Konto. Na szczęście na zmianie nazwy się nie skończyło 😉

Ważniejsze jest wprowadzenie nowej promocji zwrotu za paliwo, dzięki której uzyskamy 5% lub 10% zwrotu za paliwo.


Pora na prześwietlenie promocji „Tankuj Korzyści – zwrot za paliwo” i sprawdzenie, czy warto z niej skorzystać i ile można dzięki niej zarobić!

Tankuj Korzyści – zwrot 5% – 10% za paliwo z Moto Kontem


Warunku do zwrotu za paliwo w poprzedniej akcji były tak skomplikowane i mało korzystne, że mi osobiście nie chciało się korzystać z tej promocji. Wolałem przy okazji tankowania otrzymywać 5% zwrotu w T-Mobile Usługi Bankowe.

22 sierpnia otrzymałem maila z Toyota Bank informującego o zmianach dotyczących posiadanego Konta Jedyne, które od teraz będzie Moto Kontem. Przy okazji pojawiła się informacja o nowym, korzystniejszym programie zwrotu za paliwo.

Okazuje się, że bank czyta mi w myślach i uprościł warunki do uzyskania zwrotu za paliwo 😉

Dodatkowo, na cele promocji została przygotowana aplikacja mobilna „Tankuj Korzyści”, dzięki której będzie można zarządzać bonusami i sprawdzać wysokość zwrotów za paliwo.


Kto może skorzystać z promocji?

Z promocji skorzystać mogą osoby posiadające Moto Konto (czyli dawne Konto Jedyne) w Toyota Bank. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie konto założyć i przystąpić do promocji.

W programie biorą udział karty Super Red III, Ruby Passion, oraz karta lojalnościowa MORE o numerach BIN 4222 05. Warto dodać, że do udziału w programie wymagane są zgody marketingowe.

Jak przystąpić do promocji „Tankuj Korzyści”?


Do promocji przystąpić można za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji mobilnej „Tankuj Korzyści”. Po jej ściągnięciu wystarczy dokonać rejestracji w programie (potrzebny będzie e-mail oraz PESEL).

Przy pomocy aplikacji możemy sprawdzić saldo swoich zwrotów za paliwo, próg wysokości zwrotu oraz ile nam brakuje do poszczególnych progów.

Ważne, aby min. 1 raz w miesiącu zalogować się w aplikacji mobilnej „Tankuj Korzyści”.

Ile wyniesie zwrot?Powyższy obraz wyjaśnia nam wszystko. Jest to przypadek dla osób, które nie posiadają auta marki Toyota lub Lexus, dla których do zwrotu 5% wystarczy spełnienie warunków do zwolnienia z opłaty za konto.
Jak widać powyżej, osiągnięcie zwrotu 5% za paliwo jest jeszcze w miarę osiągalne. Trzeba spełnić trzy warunku: posiadać średnie miesięczne saldo na ROR w wysokości 1 000 zł, średnie saldo na depozytach (lokatach) na łączną kwotę 10 000 zł oraz wykonać transakcje kartą na kwotę min. 500 zł. Tutaj pojawia się zastrzeżenie, że muszą to być transakcje inne niż na stacjach paliw.

Zwrot przyznany będzie za transakcje bezgotówkowe na stacjach paliw, tj. punktach o kodach MCC 5172, 5541, 5542, 5983 oraz 9752.
Osiągnięcie 10% zwrotu jest już znacznie trudniejsze. Wymagane jest zapewnienie średnio miesięcznego salda na ROR w wysokości min. 3 000 zł oraz depozytów w wysokości min. 50 000 zł. Do tego trzeba wykonać transakcje kartą na kwotę min. 1 000 zł.
Premia wypłacana będzie do 10-tego dnia roboczego miesiąca, po miesiącu spełnienia warunków.
Czy to się opłaca?
No własnie, tutaj już wszystko zależy od tego, ile co miesiąc wlewamy do baku. Podam tutaj obliczenia na moim przykładzie.
Średnio co miesiąc przejeżdżam ok. 1000 kilometrów, co daje jakieś 75 litrów paliwa. Przy obecnych cenach paliwa jest to w zaokrągleniu w górę 400 zł miesięcznie wydane na paliwo.
Przy warunkach programu będę w stanie otrzymać 5% zwrotu za paliwo, co daje nam 20 zł zwrotu miesięcznie i 240 zł w ciągu roku.

Wnioski

Jak widzicie kwota zwrotu specjalnie nie powala. Do czasu, kiedy Toyota Bank będzie prowadziło promocje z premią za lokaty, będę z programu korzystał.

Natomiast jeśli po zakończeniu tych lokat z premią nie pojawi się nic ciekawego, to konto w Toyota Bank zwyczajnie zamknę. Nie planuję kupna auta tej marki, zatem nie będzie mi się opłacało spełnianie tylu warunków każdego miesiąca.

Moto Konto, korzyści i opłaty

Na koniec słów kilka o samym koncie osobistym.

Moto Konto to:

  • 0 zł za prowadzenie konta i karty pod warunkiem utrzymywania średnio miesięcznego salda na koncie w wysokości 1000 zł lub salda na lokatach w wysokości min. 2500 zł
    • 2,49 zł w przeciwnym razie
  • 0 zł za wydanie i prowadzenie karty debetowej
  • 0 zł za trzy pierwsze wypłaty z bankomatów w kraju
    • 4,50 zł za kolejne
  • 0 zł za zlecenia stałe składane przez Internet

Dokumenty / linki:

  • Regulamin promocji „Tankuj korzyści – zwrot za paliwo”
  • Taryfa opłat i prowizji

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

2,7% do 100 000 zł na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium (+ 200 zł na start!)

100 zł za płatności mobilne Apple Pay lub Google Pay w BGŻ BNP Paribas (+ 350 zł za otwarcie konta)