w

Nowe Konto Jakże Osobiste w Alior Bank – recenzja i opinie

Alior Bank zaskoczył wszystkich! Minęło już sporo czasu po wejściu na rynek rewolucyjnej oferty Konta Wyższej Jakości z tabelą opłat w której znajdziemy same zera.

Tym razem, Alior Bank poszedł w ślady za Bankiem Zachodnim WBK z Kontem Jakie Chcę umożliwiającym dopasowanie konta do swoich potrzeb.

Pierwszy rzut oka na stronę Konta Jakże Osobistego sprawia wrażenie, że w końcu otrzymamy idealne konto prowadzone za całkowite 0 zł wraz z kartą i dwoma wybranymi usługami dodatkowymi.

Niestety jak to w Alior Bank, musiały znaleźć się haczyki. Prawdziwe oblicze tej „świetnej” oferty ukrywa się pod przyciskiem Warunki oferty.


Konto Jakże Osobiste – wybierz pakiet darmowych usług!

Wszystko wskazuje na to, że Bank Zachodni WBK rozpoczął nowy trend w bankowości dając klientom możliwość wyboru usług, które chcą mieć za darmo.

Hasło Konta Jakże Osobistego brzmi „Wybierz. Zmień. Dopasuj. Układaj konto po swojemu”. Widzimy więc duży ukłon w stronę klienta.

W praktyce Konto Jakże Osobiste ma dawać 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za kartę debetową, 0 zł za przelewy internetowe w PLN oraz dwie dowolnie wybrane dodatkowe korzyści, np. bezpłatne bankomaty i pakiet przelewów natychmiastowych.

Niestety, po kliknięciu na „Warunki oferty” zobaczymy prawdziwe oblicze Alior Banku:

(kliknij, aby powiększyć)

Widzimy, że reklamowane (bez żadnych gwiazdek!) 0 zł to pic na wodę i fotomontaż! Tak naprawdę za darmo i bez warunków z nowego konta mogą się ucieszyć tylko osoby do 26 roku życia.

Opłata za prowadzenie konta nie zostanie pobrana, jeśli w danym miesiącu kalendarzowym zapewnimy wpływ na kwotę min. 1500 zł z innego banku lub z konta firmowego w Alior Banku lub jeżeli właściciel rachunku nie ukończył 26 roku życia. W pozostałych przypadkach opłata wyniesie 10 zł miesięcznie.

Wcale nie lepiej wygląda sprawa opłaty za korzystanie z karty do konta, która wyniesie 5 zł miesięcznie jeśli nie zostaną rozliczone na koncie transakcje bezgotówkowe wykonane kartą na łączną kwotę min. 300 zł.

Konto Jakże Osobiste to:

 • 0 zł za prowadzenie konta pod warunkiem zapewnienia jednorazowego wpływu na kwotę min. 1500 zł z innego banku lub konta firmowego w Alior Bank lub do ukończenia 26 roku życia
  • 10 zł w przeciwnym razie
 • 0 zł za kartę do konta w przypadku rozliczenia transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł
  • 5 zł w przeciwnym razie
 • 0 zł za polecenie zapłaty
 • 0 zł za zlecenia stałe
 • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich
 • 0 zł za wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich
 • Dwie darmowe korzyści dodatkowe
  • 3,50 zł za kolejne wybrane korzyści
Dodatkowo do wyboru mamy szeroki wachlarz usług:

 • Bezpłatne bankomaty w Polsce
 • Bezpłatne bankomaty za granicą
 • Limit bez odsetek przez 10 dni
 • Mastercard priceless specials
 • Pakiet assistance
 • Pakiet przelewów natychmiastowych
 • Ubezpieczenie w podróży
Dwie z wybranych wyżej usług otrzymamy zupełnie za darmo, za każdą kolejną zapłacić trzeba będzie 3,50 zł.

Noty dotyczące dwóch korzyści:

Nota prawna dla konta oszczędnościowego: Oprocentowanie salda na koncie oszczędnościowym powyższej 20 000 zł ustalane jest co miesiąc, w oparciu o stawkę WIBID1M z 10. dnia kalendarzowego danego miesiąca pomniejszoną 0,5 p.p. W przypadku, gdy 10. dzień danego miesiąca będzie dniem wolnym od pracy, Bank przyjmuje stawkę WIBID1M z poprzedniego dnia roboczego. Zmienione oprocentowanie obowiązuje od 11. dnia kalendarzowego danego miesiąca. Oprocentowanie konta oszczędnościowego jest zmienne, co wiąże się z ryzykiem spadku lub wzrostu wysokości otrzymanego zysku.

Nota prawna dla limitu odnawialnego: Warunkiem wyboru tej korzyści jest podpisanie odrębnej umowy limitu odnawialnego w rachunku. Kwota wykorzystanego limitu powyżej 1 000 zł jest oprocentowana zgodnie umową Limitu odnawialnego w rachunku niezależnie od czasu wykorzystania limitu. W ciągu każdego miesiąca kalendarzowego z korzyści można skorzystać tylko raz. Oznacza to, że każdy wpływ środków na rachunek likwidujący zadłużenie i wejście w saldo dodatnie uniemożliwia w danym miesiącu ponowne skorzystanie z korzyści. Oprocentowanie limitu odnawialnego w rachunku na dzień 10.04.2015 r. wynosi 10%. Dla limitu w kwocie 4500 zł roczna rzeczywista stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 24,67%. Całkowity koszt kredytu wynosi 165,00 zł, na który składają się: roczna opłata za przyznanie limitu odnawialnego w rachunku w wysokości 90 zł oraz odsetki w wysokości 75 zł. Wyliczenia oparte na przykładzie reprezentatywnym, przy założeniu, że posiadacz konta wykorzystuje jednorazowo całą kwotę limitu i spłaca ją w 3 równych ratach miesięcznych przy oprocentowaniu limitu w wysokości 10% w stosunku rocznym.

Opisy korzyści

Zajmijmy się teraz dostępnymi korzyściami. Większość z Was zapewne od razu zapyta o 1% moneyback (czy zwrot otrzymamy wyłącznie za wybrane zakupy?!

Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem

No właśnie hasło brzmiało pięknie. 1% zwrotu za zakupy. W regulaminie mamy już zapis „Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem” co już na starcie wyklucza wszystkie płatności internetowe oraz osoby nie posiadające zaawansowanych telefonów.

Po wgłębieniu się w zapisy promocji mamy kolejne ograniczenia. Pierwsze to maksymalny zwrot wynoszący 20 zł miesięcznie.

Zwrot zostanie przyznany za płatności zbliżeniowe telefonem w sklepach stacjonarnych z wykorzystaniem Android Pay, technologii HCE oraz usługi BLIK.

Do płatności zbliżeniowych nie są zaliczanie płatności w punktach posiadających MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne;
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);
 • 4111 – określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe;
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 9406 – określający Totalizator Sportowy,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne.
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni

Warunkiem podstawowym jest podpisanie dodatkowej umowy o limit w koncie, co wiąże się ze sprawdzeniem i obniżeniem zdolności kredytowej.

Korzyść polega na braku odsetek od limitu w wysokości maksymalnej 1000 zł na okres do 10 dni. W ciągu każdego miesiąca z limitu skorzustać można jeden raz.

Pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych

Korzyść polega na zwolnieniu z opłaty za 5 przelewów natychmiastowych w miesiącu.

Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce

Tutaj w zasadzie nie trzeba nic wyjaśniać. Korzyść polega na zwolnieniu z opłaty za wypłatę środków ze wszystkich bankomatów w kraju.

Program Matercard Priceless Specials

Korzyść polega na przystąpięniu do programu Priceless Specials organizowanego przez Mastercard i i tym samym na możliwości zbierania punktów w programie.

Moim zdaniem program pozostawia wiele do życzenia z uwagi na naliczanie punktów wyłącznie w wybranych punktach handlowych.

Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym

Korzyść polega na podwyższeniu oprocentowania konta oszczędnościowego zgodnie z oprocentowanie wskazanym w tabeli oprocentowania.

Szybkie spojrzenie daje do zrozumienia, że korzyść jest czysto wirtualna … jako że oprocentowanie może wynieść aż 1,46% do kwoty 20 000 zł. Na rynku spokojnie znajdziemy oferty z oprocentowanie 2,5% w skali roku i to do kwoty ponad 100 000 zł.

Bezpłatne bankomaty za granicą

Kolejna wirtualna korzyść polega na zwolnieniu z opłaty za wypłatę środków z bankomatów za granicą. Dlaczego wirtualna?!

Ano dlatego, że bank do wypłat gotówki stosuje i tak mocno niekorzystne kursy walut, dzięki czemu jedynym sensownym rozwiązaniem jest posiadanie karty walutowej.

Ubezpieczenie w podróży za granicą

Korzyść polega na przystąpieniu do ubezpieczenia w podróży na zasadach określonych w warunkach ubezpieczenia. Na stronie promocji próżno szukać dokładnych informacji na temat tego ubezpieczenia …

Pakiet Assistance

Korzyść polega na przystąpieniu do pakietu Assistance, czyli pomocy w nagłych wypadkach. Niestety i tutaj brak jest dokładnych informacji na temat pakietu. Wpis zostanie uzupełniony jak tylko otrzymam potwierdzone informacje na tego tego pakietu.

Wnioski

A miało być tak pięknie …

No właśnie, jak zobaczyłem stronę Konta Jakże Osobistego w Alior Banku to pomyślałem sobie wow, jaka super oferta, która zupełnie przyćmiła słabą ofertę Konta Jakie Chcę w BZ WBK.

Niestety okazuje się, że zamiast w bezwarunkowo darmowego konta otrzymujemy konto osobiste, za które opłata może wynieść 15 zł, a nawet 39,50 zł po dobraniu wszystkich usług!

Na szczęście konto może być prowadzone bezpłatnie wraz z bankomatami i nawet 1% moneyback (coś na wzór Konta Rozsądnego). W tym celu trzeba będzie zapewniać wpływy min. 1500 zł oraz wydawać kartą min. 300 zł miesięcznie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Czy karta do konta jest obligatoryjna? Wpłacił bym na 1 dzień te 1500 zł żeby mieć za free ubezpieczenie podróżne i pakiet assistance.

Darek M.
Darek M.
6 lat temu

Hmm, dobre pytanie. Oferta jest nowa i na 100% ciężko jest potwierdzić, ale to byłby niezły pomysł.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Mam Konto Wyżej jakości, z którego byłem bardzo zadowolony. Obecnie oferta zmieniła się ale skoro zapewniam w tej chwili 2500 zł wpływu to obniżenie go do 1500 zł nie ma znaczenia. Jednak wymóg 300 zł obrotów kartą jest już znacząco niekorzystny bowiem mam kredytówkę, a debetówka Aliora służyła tylko do sporadycznych wypłat z bankomatów. Gdy wycofają KWJ z obsługi, zapewne zrezygnuję z karty na rzecz Nest Banku i zostanie po staremu. Przelewy natychmiastowe zostawiam bo są bardzo dobre. Wprawdzie tylko do 20 tys. zł na jeden przelew ale porcjami można przelać w sumie duże kwoty.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

a co z tym 1% moneybackiem? sa jakies szczególy?

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Banki rozpoczynają wyścig kto zaproponuje najgłupszą ofertę. Ciekawe który będzie trzeci, stawiam na getin.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Jaka oferta się zmieniła odnośnie Konta Wyższej Jakości?

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Pojawiła się jednolita oferta z nowym kontem. A Wyższej jakości pójdzie z czasem w odstawkę.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Który inny bank daje przelewy natychmiastowe gratis? Jaki jest ten pakiet?

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu
Reply to  Anonimowy

Idea Bank 2 darmowe w miesiącu

Darek M.
Darek M.
6 lat temu

Idea Bank daje przelewy natychmiastowe

Kamila
Kamila
6 lat temu

Zamknełam konto w Aliorze już ponad roku, chyba jednak warto wrócić 😀

Łukasz LuKa
Łukasz LuKa
6 lat temu

Też mam KWJ 😀 Jest superrrr. Wszystko za darmo jedynie taka sobie strona i aplikacja teraz jest nowa www i app ale tylko dla zaproszonych oczywiście dziewczynie dali dostęp a mi nie.. Patrzyłem w tej aplikacji i na stronie brak przelewu natychmiastowego przynajmniej z poziomu telefonu ;/ Przypomniałem im żeby dodali ale widocznie zero reakcji. Mam jeszcze z 3 lata KWJ gwarancji

Co myślisz?

50% rabatu na bilety kolejowe Polregio z Visa Checkout

Ranking Darmowych Kont Bankowych – wrzesień 2017 roku