w

Nowe Konto Jakże Osobiste w Alior Bank – recenzja i opinie

Alior Bank zaskoczył wszystkich! Minęło już sporo czasu po wejściu na rynek rewolucyjnej oferty Konta Wyższej Jakości z tabelą opłat w której znajdziemy same zera.

Tym razem, Alior Bank poszedł w ślady za Bankiem Zachodnim WBK z Kontem Jakie Chcę umożliwiającym dopasowanie konta do swoich potrzeb.

Pierwszy rzut oka na stronę Konta Jakże Osobistego sprawia wrażenie, że w końcu otrzymamy idealne konto prowadzone za całkowite 0 zł wraz z kartą i dwoma wybranymi usługami dodatkowymi.

Niestety jak to w Alior Bank, musiały znaleźć się haczyki. Prawdziwe oblicze tej “świetnej” oferty ukrywa się pod przyciskiem Warunki oferty.


Konto Jakże Osobiste – wybierz pakiet darmowych usług!

Wszystko wskazuje na to, że Bank Zachodni WBK rozpoczął nowy trend w bankowości dając klientom możliwość wyboru usług, które chcą mieć za darmo.

Hasło Konta Jakże Osobistego brzmi “Wybierz. Zmień. Dopasuj. Układaj konto po swojemu”. Widzimy więc duży ukłon w stronę klienta.

W praktyce Konto Jakże Osobiste ma dawać 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za kartę debetową, 0 zł za przelewy internetowe w PLN oraz dwie dowolnie wybrane dodatkowe korzyści, np. bezpłatne bankomaty i pakiet przelewów natychmiastowych.

Niestety, po kliknięciu na “Warunki oferty” zobaczymy prawdziwe oblicze Alior Banku:

(kliknij, aby powiększyć)

Widzimy, że reklamowane (bez żadnych gwiazdek!) 0 zł to pic na wodę i fotomontaż! Tak naprawdę za darmo i bez warunków z nowego konta mogą się ucieszyć tylko osoby do 26 roku życia.

Opłata za prowadzenie konta nie zostanie pobrana, jeśli w danym miesiącu kalendarzowym zapewnimy wpływ na kwotę min. 1500 zł z innego banku lub z konta firmowego w Alior Banku lub jeżeli właściciel rachunku nie ukończył 26 roku życia. W pozostałych przypadkach opłata wyniesie 10 zł miesięcznie.

Wcale nie lepiej wygląda sprawa opłaty za korzystanie z karty do konta, która wyniesie 5 zł miesięcznie jeśli nie zostaną rozliczone na koncie transakcje bezgotówkowe wykonane kartą na łączną kwotę min. 300 zł.

Konto Jakże Osobiste to:

 • 0 zł za prowadzenie konta pod warunkiem zapewnienia jednorazowego wpływu na kwotę min. 1500 zł z innego banku lub konta firmowego w Alior Bank lub do ukończenia 26 roku życia
  • 10 zł w przeciwnym razie
 • 0 zł za kartę do konta w przypadku rozliczenia transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł
  • 5 zł w przeciwnym razie
 • 0 zł za polecenie zapłaty
 • 0 zł za zlecenia stałe
 • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich
 • 0 zł za wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich
 • Dwie darmowe korzyści dodatkowe
  • 3,50 zł za kolejne wybrane korzyści
Dodatkowo do wyboru mamy szeroki wachlarz usług:

 • Bezpłatne bankomaty w Polsce
 • Bezpłatne bankomaty za granicą
 • Limit bez odsetek przez 10 dni
 • Mastercard priceless specials
 • Pakiet assistance
 • Pakiet przelewów natychmiastowych
 • Ubezpieczenie w podróży
Dwie z wybranych wyżej usług otrzymamy zupełnie za darmo, za każdą kolejną zapłacić trzeba będzie 3,50 zł.

Noty dotyczące dwóch korzyści:

Nota prawna dla konta oszczędnościowego: Oprocentowanie salda na koncie oszczędnościowym powyższej 20 000 zł ustalane jest co miesiąc, w oparciu o stawkę WIBID1M z 10. dnia kalendarzowego danego miesiąca pomniejszoną 0,5 p.p. W przypadku, gdy 10. dzień danego miesiąca będzie dniem wolnym od pracy, Bank przyjmuje stawkę WIBID1M z poprzedniego dnia roboczego. Zmienione oprocentowanie obowiązuje od 11. dnia kalendarzowego danego miesiąca. Oprocentowanie konta oszczędnościowego jest zmienne, co wiąże się z ryzykiem spadku lub wzrostu wysokości otrzymanego zysku.

Nota prawna dla limitu odnawialnego: Warunkiem wyboru tej korzyści jest podpisanie odrębnej umowy limitu odnawialnego w rachunku. Kwota wykorzystanego limitu powyżej 1 000 zł jest oprocentowana zgodnie umową Limitu odnawialnego w rachunku niezależnie od czasu wykorzystania limitu. W ciągu każdego miesiąca kalendarzowego z korzyści można skorzystać tylko raz. Oznacza to, że każdy wpływ środków na rachunek likwidujący zadłużenie i wejście w saldo dodatnie uniemożliwia w danym miesiącu ponowne skorzystanie z korzyści. Oprocentowanie limitu odnawialnego w rachunku na dzień 10.04.2015 r. wynosi 10%. Dla limitu w kwocie 4500 zł roczna rzeczywista stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 24,67%. Całkowity koszt kredytu wynosi 165,00 zł, na który składają się: roczna opłata za przyznanie limitu odnawialnego w rachunku w wysokości 90 zł oraz odsetki w wysokości 75 zł. Wyliczenia oparte na przykładzie reprezentatywnym, przy założeniu, że posiadacz konta wykorzystuje jednorazowo całą kwotę limitu i spłaca ją w 3 równych ratach miesięcznych przy oprocentowaniu limitu w wysokości 10% w stosunku rocznym.

Opisy korzyści

Zajmijmy się teraz dostępnymi korzyściami. Większość z Was zapewne od razu zapyta o 1% moneyback (czy zwrot otrzymamy wyłącznie za wybrane zakupy?!

Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem

No właśnie hasło brzmiało pięknie. 1% zwrotu za zakupy. W regulaminie mamy już zapis “Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem” co już na starcie wyklucza wszystkie płatności internetowe oraz osoby nie posiadające zaawansowanych telefonów.

Po wgłębieniu się w zapisy promocji mamy kolejne ograniczenia. Pierwsze to maksymalny zwrot wynoszący 20 zł miesięcznie.

Zwrot zostanie przyznany za płatności zbliżeniowe telefonem w sklepach stacjonarnych z wykorzystaniem Android Pay, technologii HCE oraz usługi BLIK.

Do płatności zbliżeniowych nie są zaliczanie płatności w punktach posiadających MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne;
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);
 • 4111 – określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe;
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 9406 – określający Totalizator Sportowy,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne.
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni

Warunkiem podstawowym jest podpisanie dodatkowej umowy o limit w koncie, co wiąże się ze sprawdzeniem i obniżeniem zdolności kredytowej.

Korzyść polega na braku odsetek od limitu w wysokości maksymalnej 1000 zł na okres do 10 dni. W ciągu każdego miesiąca z limitu skorzustać można jeden raz.

Pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych

Korzyść polega na zwolnieniu z opłaty za 5 przelewów natychmiastowych w miesiącu.

Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce

Tutaj w zasadzie nie trzeba nic wyjaśniać. Korzyść polega na zwolnieniu z opłaty za wypłatę środków ze wszystkich bankomatów w kraju.

Program Matercard Priceless Specials

Korzyść polega na przystąpięniu do programu Priceless Specials organizowanego przez Mastercard i i tym samym na możliwości zbierania punktów w programie.

Moim zdaniem program pozostawia wiele do życzenia z uwagi na naliczanie punktów wyłącznie w wybranych punktach handlowych.

Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym

Korzyść polega na podwyższeniu oprocentowania konta oszczędnościowego zgodnie z oprocentowanie wskazanym w tabeli oprocentowania.

Szybkie spojrzenie daje do zrozumienia, że korzyść jest czysto wirtualna … jako że oprocentowanie może wynieść aż 1,46% do kwoty 20 000 zł. Na rynku spokojnie znajdziemy oferty z oprocentowanie 2,5% w skali roku i to do kwoty ponad 100 000 zł.

Bezpłatne bankomaty za granicą

Kolejna wirtualna korzyść polega na zwolnieniu z opłaty za wypłatę środków z bankomatów za granicą. Dlaczego wirtualna?!

Ano dlatego, że bank do wypłat gotówki stosuje i tak mocno niekorzystne kursy walut, dzięki czemu jedynym sensownym rozwiązaniem jest posiadanie karty walutowej.

Ubezpieczenie w podróży za granicą

Korzyść polega na przystąpieniu do ubezpieczenia w podróży na zasadach określonych w warunkach ubezpieczenia. Na stronie promocji próżno szukać dokładnych informacji na temat tego ubezpieczenia …

Pakiet Assistance

Korzyść polega na przystąpieniu do pakietu Assistance, czyli pomocy w nagłych wypadkach. Niestety i tutaj brak jest dokładnych informacji na temat pakietu. Wpis zostanie uzupełniony jak tylko otrzymam potwierdzone informacje na tego tego pakietu.

Wnioski

A miało być tak pięknie …

No właśnie, jak zobaczyłem stronę Konta Jakże Osobistego w Alior Banku to pomyślałem sobie wow, jaka super oferta, która zupełnie przyćmiła słabą ofertę Konta Jakie Chcę w BZ WBK.

Niestety okazuje się, że zamiast w bezwarunkowo darmowego konta otrzymujemy konto osobiste, za które opłata może wynieść 15 zł, a nawet 39,50 zł po dobraniu wszystkich usług!

Na szczęście konto może być prowadzone bezpłatnie wraz z bankomatami i nawet 1% moneyback (coś na wzór Konta Rozsądnego). W tym celu trzeba będzie zapewniać wpływy min. 1500 zł oraz wydawać kartą min. 300 zł miesięcznie.

12 komentarzy

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

50% rabatu na bilety kolejowe Polregio z Visa Checkout

Ranking Darmowych Kont Bankowych – wrzesień 2017 roku