w

Nowe Konto Jakie Chcę w Banku Zachodnim WBK. Prześwietlam ofertę!

Bank Zachodni WBK nie przestaje zaskakiwać. Na stronie banku i w nowej tabeli opłat znajdziemy informację o nowym koncie osobistym, które docelowo ma zastąpić wszystkie obecnie dostępne konta! Już pod koniec roku ze sprzedaży znikną dotychczasowe konta.

Nowe Konto Jakie Chcę ma umożliwiać pełne dopasowanie usług do preferencji klienta. Zaletą wychwalaną przez bank ma być darmowe prowadzenie konta.

Niestety nie do końca jest tak różowo, jak wygląda to na reklamie. Osoby chcące wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w kraju muszą się liczyć z pobieraniem opłaty.

Z oferty mogą natomiast być zadowolone osoby do 26. roku życia, niemal wszystko otrzymają za darmo (patrz tabela poniżej).

400 zł na Allegro do karty mamBONUS

Załóż kartę Mastercard mamBONUS w BGŻ BNP Paribas, płać za dowolne zakupy i zgarnij vouchery o wartości 400 zł na Allegro!

Promocja trwa do 31 marca 2018 r.

Konto Jakie Chcę – opłaty za kartę

BZ WBK wprowadził spore zmiany dotyczące pobierania opłat za kartę (Karta Dopasowana Mastercard / Visa). Do wyboru będziemy mieli trzy opcje.

W pierwszej pobierana będzie stała opłata za kartę w wysokości 3,00 zł miesięcznie.

Druga opcja to uzależnienie opłaty od liczby transakcji. Jeśli wykonamy 5 transakcji bezgotówkowych kartą miesięcznie to za kartę nie zapłaci ani grosza, jednak w przypadku nie niedokonania w miesiącu 5 płatności, bank pobierze opłatę 5,00 zł. Moim zdaniem jest to najlepsza opcja.

Trzecia opcja to uzależnienie opłaty za kartę od wartości transakcji. Jeśli wykonamy płatności na łączną kwotę min. 500 zł, to karta będzie prowadzona bezpłatnie, jeśli nie spełnimy tego warunku to bank pobierze 5,00 zł. Nie muszę chyba mówić, że jest to opcja gorsza od poprzedniej 😉

Osoby, które ukończyły 26 lat, raz na 4 lata będą musiały zapłacić 15,00 zł za wznowienie karty.

1% zwrotu za rachunki lub Konto Systematyczne z wyższym oprocentowaniem

Dla klientów, którzy założą nowe Konto Jakie Chcę, bank przygotował oferty specjalne. Wybrać można jedną z dwóch opcji.

Pierwsza opcja to zwrot 1% wartości przelewów za rachunki za telefon, telewizję, prąd, gaz i internet. Maksymalnie można otrzymać 25 zł zwrotu miesięcznie, ale bądźmy szczerzy, nikt normalny nie wyciągnie tutaj realnie zauważalnych zwrotów przy 1% moneyback. Aha, aby otrzymać zwrot, trzeba wcześniej zgłosić rachunki do banku 😉

Druga opcja to podwyższone oprocentowanie na Koncie Systematycznym. Premia jest spora, bo wynosi 1,1% w skali roku. Szkoda tylko, że stopa bazowa wynosi … 0,4%! Łącznie otrzymamy więc zaledwie 1,5% w skali roku.

Zdecydowanie korzystniej skorzystać z innych możliwości oszczędzania (np. na 2,5% w Millennium, które dodatkowo płaci 150 zł na start).

Czy warto skorzystać z Konta Jakie Chcę?Tak naprawdę ciężko wyszukać jakieś istotne zalety Konta Jakie Chcę względem obecnego Konta Godnego Polecenia. Może ono być prowadzone wraz z kartą za darmo po wykonaniu 5 płatności kartą (jeśli wybierzemy taką opcję). Jednak w zamian mamy tylko bankomaty własne BZ WBK i taka opcja jest dostępna obecnie. Za 7 zł otrzymamy wszystkie bankomaty za darmo, czyli tak jak dotychczas do karty MasterCard Omni.

Niestety, w nowej tabeli opłat wciąż zobaczymy opłatę 0,50 zł za Przelew24, tj. szybkiej płatności w Internecie pay-by-link (np. na Allegro). Na szczęście w większości wypadków możemy użyć po prostu płatności kartą.

Zresztą zobaczcie sami jak przedstawia się tabela opłat i prowizji.

Najważniejsze opłaty do Konta Jakie Chcę w BZ WBKOpłata

Wiek – do 26 lat

Wiek – ukończone 26 lat

Prowadzenie konta Bez opłat Bez opłat
Prowadzenie karty (1) opłata stała 1) 3,00 zł 1) 3,00 zł
(2) zmienna – po dokonaniu 5 transakcji 2) Bez opłat 2) Bez opłat
(3) zmienna – w przypadku
niedokonania 5 transakcji
3) 5,00 zł 3) 5,00 zł
Wypłata gotówki z bankomatów własnych Bez opłat Bez opłat
Wypłata w pozostałych bankomatach w kraju
poza pakietem
Bez opłat 5,00 zł
wypłata w ramach usługi cash back Bez opłat 1,50 zł
Pakiet wypłat w bankomatach w Polsce Bez opłat 7,00 zł
Wypłata BLIK w bankomatach Bez opłat Bez opłat
Wypłata za granicą poza pakietem 5,00 zł 10,00 zł
Pakiet wypłat z bankomatów za granicą
(10 dniowy)
10,00 zł 15,00 zł
Wpłata gotówki we wpłatomatach własnych Bez opłat Bez opłat
Przewalutowanie transakcji zagranicznych 2,8%  2,8% 
Przelew online Elixir Bez opłat Bez opłat
Przelew natychmiastowy 2,50 zł 5,00 zł
Zlecenia stałe Bez opłat 0,50 zł
Polecenie zapłaty Bez opłat Bez opłat
Przelew24 0,50 zł 0,50 zł
Wpłata i wypłata gotówki w placówce 5,00 zł 10,00 zł
Wyciąg raz w miesiącu oraz eWyciąg Bez opłat  Bez opłat
Opłata za wznowienie karty Bez opłat 15,00 zł
smsKod Bez opłat Bez opłat

Dokumenty / linki:

  • Wniosek o Konto Jakie Chcę
  • Nowa tabela opłat i prowizji

NewsletterZapisz się na newsletter „Jak oszczędzić.pl” i otrzymuj informacje o nowych promocjach i ważnych zmianach w bankach.

#mc_embed_signup{background:#fff; clear:left; font:14px Helvetica,Arial,sans-serif; width:680px;}
/* Add your own MailChimp form style overrides in your site stylesheet or in this style block.
We recommend moving this block and the preceding CSS link to the HEAD of your HTML file. */

Zapisz się na newsletter już teraz:

* wymagane
Adres e-mail *

Imię

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Żałość, żałość i jeszcze raz żałość. Pakiet wypłat w bankomatach w Polsce 7 zł? Płatne zlecenia stałe? Wpłata i wypłata gotówki w placówce 10 złotych??? I jeszcze wisienka na torcie: 10-dniowy pakiet bankomatów za granicą za 15 złotych. Dziękuję, postoje. W Millennium 1000 zł wpływu i jedna transakcja kartą w miesiącu i to WSZYSTKO powyższe mam za darmo + mniejsza prowizja za przewalutowanie. To nie jest reklama, stwierdzam fakt.

Adam
Adam
6 lat temu

No niestety, dawno już zamknałem konto w banku BZWBK, jest o wiele lepszych obecnie banków, tu się za wszystko płaci.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Jest to przykład jak nie tworzyć oferty.

semprini
semprini
6 lat temu

No w ten sposób klientów którzy odeszli po zakończeniu promocji 4% w czerwcu raczej nie przyciągną… To fakt. Dobrze że mam kartę za darmo do końca roku, 3 miesiące bonusa 1 zł/dzień za płatność i w styczniu pożegnanie.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Opłatę 15 zł za wznowienie karty wprowadzili chyba wszystkim [tylko nie wiem kiedy, bo przy zmianie regulaminów nie zauważyłem jakoś tego] – nawet przy karcie kredytowej Mastercard Payback [której nie ma w ofercie od wakacji 2016] :-/ Szkoda, że nie zauważyłem tej zmiany, bo bym zostawił darmową Citi SimpliCity, a nie WBK, bo schodzą ze wszystkimi produktami na psy już teraz w WBK 🙁

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Ja kk playback wyrobiłem przy okazji abonamentu w kinie Cinema City w lutym 2016 i miała być bezwarunkowo bezpłatna oprócz kosztu 15 zł co 4 lata za wymiane

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

zakladając konto trzeba wziać z kartą (wybrałem opcje bezpłatna po 5trans mies), po otrzymaniu aktywacji karty i dokonaniu 5 transakcji można w oddziale złozyć rezygnacje z karty (nie mylić z zastrzeżeniem na infolinii lub bankowosci bzwbk24 bo wtedy przyślą nową) . Zostaje wtedy konto darmowe i można wypłacać bezpłatnie blikiem we wszystkich bankomatach w polsce ktore obslugują BLIK, m.in euronet, bzwbk, milllenium, pkobp itd. wzialem tez karte kredytowa 1 2 3 i mimo rezygnacji z karty do bankomatu nie wyklucza mnie z otrzymywania zwrotow na konto za zakupy karta kredytowa

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

A jednak bzwbk to oszuści i złodzieje. Byłem osobiście w oddziale i obiecali bezpłatną kartę przez rok czasu. Odmówili wydania potwierdzenia tego na piśmie. I oczywiście opłata za kartę została pobrana.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Ja mam założylem konto w Plus Banku przy podpisywaniu umowy na telefon. Rachunki w Plusie mam śmiesznie niskie, a jezeli chodzi o konto to za transakcje powyzej 500 zl nie place za nic nawet za bankomaty dodatkowo mam -40zl od rachunkow

gubic
gubic
6 lat temu

Kiedy trzeba zamknąć dotychczasowe konto i przenieść się na nowe? Bez 3%zwrotu za rachunki i 3% do 3000 na koncie nie ma senu go trzymać

Darek M.
Darek M.
6 lat temu

Na razie nic nie wiadomo na ten temat. Na tą chwilę to konto po prostu nie jest oferowane nowym klientom.

Jest wielce prawdopodobne, że BZ WBK w przyszłym roku będzie przymusowo przekształcał wszystkie stare konta w konto Jak Chcę.

x666
x666
6 lat temu

Czy przekształcając konto przez bankowość elektroniczną można nadal mieć to konto bez karty i nie ponosić żadnych opłat?

Darek M.
Darek M.
6 lat temu

Myślę, że tak. Pytanie po co przekształcać?

Co myślisz?

Łatwe 110 zł do eKonta m dla młodych w mBank

PKO Konto Dziecka z premią 50 zł do empiku w PKO BP