w

Najlepszy moment na 220 zł w ING Banku Śląskim: 120 zł do konta Direct + 100 zł za zainwestowanie 150 zł

Nadszedł najlepszy moment na udział w dwóch promocjach ING Banku Śląskiego. 

Jeszcze tylko do końca miesiąca można skorzystać z promocji funduszy i zgarnąć 100 zł za zainwestowanie 150 zł. Nie muszę chyba mówić, że to jedna z najłatwiejszych promocji, jakie można sobie wyobrazić 😉

Aby jednak móc zgarnąć premię za fundusze, najpierw trzeba posiadać konto w ING. Jeśli go jeszcze nie macie to bardzo dobrze, bo w promocji otrzymacie 120 zł za otwarcie Konta Direct.

Promocja funduszy do 31 marca 2017 r. natomiast promocja konta do 14 kwietnia 2017 r.

120 zł za otwarcie konta ING

Jak już wspomniałem na wstępie, aby skorzystać z promocji “100 zł za kupno jednostek funduszy inwestycyjnych” trzeba najpierw zostać klientem ING Banku Śląskiego.

Najrozsądniej będzie więc założyć konto z premią 120 zł na start 🙂

Dla kogo?

Z opisywanej promocji mogą skorzystać osoby, które nie posiadają konta osobistego w ING Banku Śląskim (Konta z Lwem: Direct, Klasyczne, Student, Komfort, Premium) od 1 lipca 2015 roku.


Aby otrzymać 120 zł premii:
 • Do 14 kwietnia 2017 r. poprzez stronę promocji, otwórz Konto z Lwem Direct wraz z kartą oraz Otwartym Kontem Oszczędnościowym
  • Wyraź zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez bank (możesz je wycofać po otrzymaniu premii)
 • Do 14 sierpnia 2017 r. wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą lub BLIKIEM do konta na łączną kwotę min. 1 000 zł 
 • Jeśli min. trzy płatności jw. zostaną wykonane BLIKIEM to premia wzrośnie ze 100 zł na 120 zł.
 • Utrzymaj konto wraz z kartą do dnia wypłaty premii, tj. do 15 września 2017 r.
Jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej ING to niezbędne będzie wypełnienie formularza na stronie oraz założenia konta przez system ING.

Premia za konto zostanie wypłacona na konto oszczędnościowe do 15 września 2017 r. i zwolniona jest z podatku dochodowego.

Jak najkorzystniej skorzystać z promocji?

Najkorzystniej będzie założyć konto w dniach 29 – 31 marca 2017 r. (trzeba pamiętać o marginesie jeśli wybierzecie podpisanie umowy przez kuriera!).

Korzystamy z faktu, że za pierwszy okres rozliczeniowy nie jest pobierana opłata za kartę, więc pierwsze płatności trzeba będzie wykonać dopiero od 29 kwietnia 2017 r.

Optymalne będzie wykonanie płatności miesięcznych kartą na kwotę 300 zł od drugiego okresu rozliczeniowego (w ING trwa od od 29-go dnia miesiąca).

Optymalne płatności kartą będą więc wyglądały następująco:

 • Od 29.04 do 28.05 – płatności na 300 zł 
 • Od 29.05 do 28.06 – płatności na 300 zł
 • Od 29.06 do 28.07 – płatności na 300 zł
 • Od 29.07 do 28.08 – płatności na 300 zł (pamiętaj, aby 100 zł zostało rozliczone do 14.08, co jest warunkiem otrzymania premii)

Pamiętaj, że płatności muszą być rozliczone w danym okresie rozliczeniowym, co może trwać nawet do kilku dni.

Po otrzymaniu premii możesz zdecydować, co dalej zrobić z kontem. Czy spełnia Twoje wymagania i chcesz nadal z niego korzystać wraz z kartą, czy może chcesz zachować samo konto bez karty (darmowe) lub po prostu je zamknąć.

Chcesz, żebym przypomniał Ci o najkorzystniejszym momencie udziału w promocji? Wypełnij poniższy formularz, a 29 marca 2017 r. przypomnę Ci o optymalnym momencie złożenia wniosku o konto!

Napisz do mnie poprzez formularz kontaktowy.

100 zł za zainwestowanie 150 zł w funduszu inwestycyjnym

Masz już konto z kontem oszczędnościowym w ING, pora więc przejść do drugiej części premii, czyli zgarnięcia 100 zł za regularne inwestowanie.

W założeniu bank chce, żebyśmy regularnie inwestowali przez okres min. 12 miesięcy. Z kolei warunki promocji nie do końca nakładają taki wymóg 😉

W celu otrzymania premii za zainwestowanie w fundusz wystarczy dokonanie min. 1 dopłaty do funduszu w kwocie min. 50 zł.

Tym samym po otrzymaniu premii możemy zwyczajnie zrezygnować z deklaracji regularnego inwestowania, składając dyspozycję odkupienia jednostek funduszy.

Ja wybrałem Pakiet Ostrożny, jako że nie lubię ryzyka i możliwości straty pieniędzy.

Dla kogo?

Promocja przeznaczona jest dla klientów ING Banku Śląskiego, którzy nie posiadali żadnych jednostek funduszy inwestycyjnych w ING na dzień 1.02.2017 r. oraz którzy wyrażą zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.


Aby otrzymać 100 zł premii za fundusz:
 • Do 31 marca 2017 r.: 
  • Zaloguj się w bankowości elektronicznej, przejdź do -> Oferta ING -> Inwestycje -> 100 zł za regularne inwestowanie i przejdź przez proces aktywowania usługi
   • Wymagane będzie m.in. wypełnienie krótkiej ankiety inwestycyjnej (wymaganie prawne)
   • Uwaga: Otrzymałem sygnały, że od marca, ING może uniemożliwiać złożenie deklaracji poprzez system bankowości elektronicznej. W tym wypadku niezbędny może okazać się kontakt telefoniczny lub w oddziale banku.
  • Dokonaj zakupu wybranego funduszu za kwotę min. 100 zł w wybranym pakiecie (ING Pakiet Umiarkowany, ING Pakiet Ostrożny, ING Pakiet Dynamiczny oraz złóż dyspozycję regularnego inwestowania za min. 50 zł, na podstawie której do 30.04.2017 r. przynajmniej raz zostaną nabyte jednostki wybranego funduszu
Po spełnieniu powyższych warunków, do 16 maja 2017 r. na konto osobiste lub Otwarte Konto Oszczędnościowe zostanie wypłacona premia w wysokości 100 zł. Bank dodatkowo zapłaci za nas 23 zł podatku.

Uwaga!
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Każdy podejmuje decyzję o inwestycji w fundusz na własną rękę.

Konto z Lwem Direct: szczegóły i opłaty

Konto z Lwem Direct to bardzo dobra opcja dla osób, które miesięcznie są w stanie zapłacić kartą 300 zł miesięcznie (okres rozliczeniowy w ING trwa od 29. dnia miesiąca do 28. dnia następnego miesiąca).

Konto z Lwem Direct to:
 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za kartę do konta po wykonaniu płatności na min. 300 zł (200 zł dla osób do 26. roku życia)
  • 7 zł opłaty za kartę w przypadku nie wykonania płatności kartą na kwotę min. 300 zł miesięcznie w okresie rozliczeniowych trwającym od 29. dnia miesiąca do 28. dnia następnego miesiąca
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz Planet Cash oraz jedną wypłatę w okresie rozliczeniowym w dowolnym bankomacie. 2,50 zł za kolejne wypłaty z pozostałych bankomatów.
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia zapłaty
 • 2% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w promocji “Bonus na Start”
 • 15% zniżki na ubezpieczenie OC/AC w Liberty Direct
 • program lojalnościowy bankujesz-zyskujesz

Warto zobaczyć:
Bank ING – 160 zł za ING konto internetowe

30 komentarzy

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Lokata Gotówkowa na 2,75% w skali roku bez LIMITÓW w Idea Bank

Czas na odbiór 110 zł w Comperia Bonus 7 (lokata z premią Toyota Bank – nawet na 5,6% w skali roku)