w ,

Walutomat – 75% rabatu na start w Walutomat.pl + poradnik

Walutomat - 75 procent zniżki
Walutomat jest największym w Polsce serwisem wymiany walut między użytkownikami. Obecnia trwa promocja Walutomat z 75% zniżką na start.Walutomat mogę polecić z czystym sumieniem, jako że jest on moją główną platformą wymiany walut. To tutaj wymieniam najwięcej gotówki na zagraniczne wyjazdy i zakupy w walutach.

Na JakOszczedzic.pl trwa promocja Walutomat – 75% zniżki na prowizję serwisu. Dzięki niej, prowizja na pierwszą wymianę w serwisie Walutomat wyniesie zaledwie 0,05% zamiast standardowych 0,2%.

→ Walutomat: Promocja na start – 75% zniżki w Walutomat.pl

Jak działa Walutomat

Niektórzy z Was pytają, czym Walutomat.pl różni się od innych kantorów online?!Walutomat jest czymś innym. To największa platformą wymiany walut między użytkownikami w Polsce. Jednym słowem środki wymieniane są między użytkownikami, którzy to ustalają swoje kursy wymiany.

Sam korzystam z Walutomat, jeśli szykuje mi się jakiś wydatek w walutach. Dzięki sprytnemu korzystaniu z serwisu, waluty kupuję zazwyczaj poniżej średniego kursu NBP.

Tym samym oszczędzić można kilka-kilkanaście procent w stosunku do tradycyjnych sposobów wymiany walut w banku czy też kantorze stacjonarnym.

Najlepiej zobrazuje to poniższe zestawienie kwoty otrzymanej z wymiany 1000 PLN
na EUR
:
Walutomat - kurs euro
Z Walutomat korzysta już ponad 212 tys. klientów! Nie ma więc obaw o płynność i szybkość wymiany walut.

Walutomat.pl daje możliwość wymiany 5 walut:

  • Polskie złote (PLN)
  • Euro (EUR)
  • Funty brytyjskie (GBP)
  • Franki szwajcarskie (CHF)
  • Dolary amerykańskie (USD)

Walutomat – 75% zniżki na start

Sprawa jest bardzo prosta. Zniżkę w wysokości 75% otrzymacie rejestrując się z promocyjnego linka.

Za pierwszą wymianę walut zapłacicie wtedy zaledwie 0,05% prowizji serwisu. Tym samym spokojnie będziecie w stanie wymienić waluty poniżej średniego kursu NBP!

Przykład:

Średni kurs EUR/PLN wynosi 4,25. Po stronie kupna mamy zlecenia na 4,239, po stronie sprzedaży 4,261.

Składamy zlecenie kupna EUR po 4,24. Nasza oferta jest więc w danej chwili najlepsza. Jeśli tylko znajdzie się osoba, która złoży zlecenie przeciwne po najlepszych dostępnym kursie, to nasze zlecenie zostanie sfinalizowane i za wymianę zapłacimy:4,24 zł + 0,002 zł prowizji = 4,242 zł

 

Jak zacząć i uzyskać 75% zniżki w Walutomat?

 

1.
Rejestracja w Walutomat

Aby korzystać z serwisu Walutomat i uzyskać 75% znizki na pierwszą wymianę należy dokonać rejestracji z promocyjnego linka. Na stronie widnieje informacja o rabacie 75% na start.

Proces rejestracji jest krótki, więc nie ma się co tutaj
rozpisywać.

2. Dodanie rachunku bankowego do Walutomat

W zakładce „Konta bankowe” warto dodać od razu rachunek w obu walutach tak, aby móc szybko dokonać wpłaty i wypłaty.

 

3.Wpłata pieniędzy na Walutomat

Drugim krokiem jest wpłata środków na konto w Walutomacie. Wystarczy po lewej stronie wybrać „Wpłata do Porfela” i wybrać odpowiednią walute.

Walutomat - obsługiwane banki

4. Walutomat – wymiana walut

Aby wymienić walutę wystarczy wybrać zakładkę „Wymiana w Porfelu”.

Tutaj możemy określić ile jednostek walut chcemy kupić lub też sprzedać.

Następnie możemy wybrać jedną z dwóch opcji:

  • Aktualnie najlepszy kurs Walutomat (wymiana nastąpi natychmiastowo)
  • Wybrać własny kurs wymiany w Walutomat (wymiana nastąpi w przypadku pojawienia się zlecenia przeciwstawnego)
Walutomat - własny kurs

Ja praktycznie zawsze korzystam z opcji „własnego kursu”. Choć zdarza się, że widząc świetne kursy po „drugiej stronie” wybieram aktualnie najlepszy kurs.

5. Wypłata pieniędzy z Walutomat.pl

Gdy mamy już środki na koncie w Walutomat, to możemy przejść do ich wymiany. Wystarczy wybrać „Wypłata z Porfela” o wybrać rachunek do przelewy wybranej waluty.

 

Walutomat: Kurs euro, kurs dolara, kurs funta

Walutomat nie posiada stałego kursu walut. Kurs wymiany walut w Walutomat zależy od użytkowników składających swoje zlecenia wymiany. Ma to swoje zalety i wady.

Zaletą może być uzyskania kursu korzystniejszego od średniego kursu walut NBP. Wada jest z kolei taka, że nie zawsze uzyskamy korzystne dla nas zlecenie przeciwne.

Z mojego doświadczenia wynika, że kurs euro w Walutomat cechuje się najczęściej sporą bezwładności, tj. opóźnieniem do aktualnych kursów walut. Również kurs funta walutomat i kurs dolara walutomat to opóźnienie w aktualizacji kursów.

Ten fakt można wykorzystać do tańszego kupna walut w przypadku nagłego wzrostu kursu na rynkach finansowych. Bardzo często użytkownicy Walutomat nie aktualizują swoich zleceń sprzedaży walut na bieżąco, dzięki czemu mamy możliwość kupna lub sprzedaży euro po bardzo korzystnym kursie.

Można też skorzystać z korzystnej sprzedaży walut w Walutomat w momencie nagłego spadku kursu euro / dolara / funta. Zazwyczaj znajdą się osoby, które nie obniżyły kursu walut w panelu Walutomat.pl i dzięki temu dokonamy korzystnej wymiany.

 

Walutomat: Opinie

Opinię o Walutomat można podsumować krótko:

Walutomat jest naprawdę świetnym serwisem wymiany walut. Dla mnie podstawową zaletą jest to, że wymiany dokonujemy między użytkownikami serwisu z pominięciem pośredników.

Walutomat.pl pobiera niewielką prowizję wynoszącą zaledwie 0,2% wartości wymiany, czyli znacznie mniej niż wynosi spread w kantorach stacjonarnych jak również kantorach internetowych.

Dla przykładu, przyjmijmy kurs euro w Walutomat na poziomie 4,30, co da nam 0,86 grosza prowizji na wymianie! Jeśli znajdziemy zlecenie przeciwstawne po korzystnym kursie, to istnieje duża szansa na wymianę walut po średnim kursie międzybankowym.

Odbierz prezent na start:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kolia
kolia
7 lat temu

Na jeden raz moze to i dobre, ale ja na codzien polecam Kantor Walutowy Alior Banku. Jezeli u nich kupie waluty to za przelew zagraniczny nic nie place. Prowadzenie rachunku oraz posiadanie karty do konta za darmo.

Darek M. W.
Darek M. W.
7 lat temu

No tak, ja korzystam z obu tych rozwiązań 🙂 No i jeszcze RKantora, gdzie na start można wymienić kasę po średnim kursie NBP:

Jak oszczędzić na wymianie walut, cz. 2: RKantor (1500 pkt na start)

Netbe
Netbe
7 lat temu

Godne sprawdzenia, każda możliwość aby coś zarobić więcej jest dobra 🙂

Co myślisz?

Lokata 3,2% do 50 tys. zł i 100 zł na start w Credit Agricole

Po 300 zł premii za polecenie karty kredytowej Citibank (z prowizją)