w

Wyciek z bazy PESEL? Darmowy raport i alerty SMS w BIK przez rok

Pod koniec sierpnia media informowały o możliwym wycieku danych z bazy PESEL. Było o tym naprawdę głośno, w końcu naszymi danymi mogli posłużyć się przestępcy, np. do wyłudzania kredytów.


Z tej okazji BIK przygotował promocję: Alerty SMS za 0 zł przez rok czasu! Warto skorzystać z tej promocji i sprawdzić, kto o nas pytał. Każde zapytanie o naszą osobę do bazy BIK spowoduje przesłanie SMS’a.

Przy okazji możemy wygenerować darmowy raport na nasz temat i sprawdzić, czy wszystkie zobowiązania są spłacane w terminie lub też prawidłowo zamknięte.


BIK: Alert SMS + raport BIK za 0 zł

Warto posiadać choćby bezpłatne konto na stronie BIK, dzięki czemu raz na pół roku sprawdzimy informację ustawową, tj. raport BIK o wszystkich naszych zobowiązaniach.

Z promocji usługi „Alert SMS za 0 zł przez 12 miesięcy” możemy skorzystać jeszcze tylko do końca września! Standardowo taki pakiet kosztuje 19 zł / rok.

Za każdym razem, gdy bank zapyta o Twoją historię kredytową, otrzymasz wiadomość SMS.

Dodatkowo, strona BIK umożliwia bezpłatne zastrzeżenie dowodu osobistego, gdy tylko go stracisz. Nikt już nie weźmie kredytu / czy pożyczki na zgubiony dowód.

Aby skorzystać z darmowych Alertów SMS, a przy okazji sprawdzić za darmo swój raport BIK:

  • Przejdź na stronę BIK i zarejestruj się
    • Przygotuj swój numer PESEL, skan lub zdjęcie dowodu osobistego oraz numer rachunku do przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł
  • Po rejestracji wybierz Konto Podstawowe
    • Jeśli będziesz poproszony o poniesienie opłaty wystarczy wpisać kod rabatowy ALERTY-1751
  • Po weryfikacji tożsamości można pobrać swój raport BIK oraz aktywować bezpłatne Alerty SMS
    • Przechodzimy do zakładki Alerty -> Tylko Alerty

Osoby, które dokonają nowej rejestracji, będą mogły przez 60 dni bezpłatnie korzystać z pełnego pakietu Premium.

Tym samym za darmo sprawdzicie swój raport wraz z oceną punktową BIK! Jeżeli zamierzasz starać się o kredyt / pożyczkę to warto znać swój scoring + ewentualne zaległości w spłatach dawnych zobowiązań.

Bądź na bieżąco – Newsletter / Facebook / Twitter


Nie przegap żadnej świetnej promocji, lokaty, zmiany w ofercie Twojego banku.

Informacje możesz otrzymywać przez FacebookaTwittera lub maila korzystając z Newslettera „Jak oszczędzić.pl” (wysyłanego średnio raz w tygodniu).


Polub stronę Jak Oszczędzić.pl na Facebooku i otrzymuj informacje o najnowszych promocjach:

Zapisz się na newsletter już teraz:

* wymagane
Adres e-mail * 
Imię 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Wybrałem konto próbne i nikt nie prosił mnie o dokonanie płatności. Teraz mam konto próbne na 2 miesiace i nie mogę aktywować alertów na rok.
Gdzie sciagnac ten raport ze skoringiem? Znalazłem tylko profil kredytowy plus, ale nie ma on skoringu:
"Poniżej znajdziesz swój pierwszy, bezpłatny Profil Kredytowy Plus wygenerowany w ramach Twojego Konta Próbnego. W porównaniu z wersją płatną nie posiada on oceny punktowej BIK oraz szczegółów Twoich zobowiązań kredytowych, niedostępna jest również wersja w pliku PDF."

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

w tv mówili że z tej strony skorzystalo ponad 100 000 osób – to świadczy o tym jakie przerażenie powoduje podanie swoich danych i ile jest osób które mogą chcieć to wykorzystać w nieuczciwy sposób

Darek M.
Darek M.
7 lat temu

@Anonimowy
To właśnie Profil Kredytowy Plus. Tam znajdziesz informację o ocenie punktowej.

Właśnie przez ostatnie dwa tygodnie próbowałem wejść na stronę BIK i były niezłe problemy. Teraz wszystko wygląda ok 🙂

sojer
sojer
7 lat temu

Po pierwsze primo to "Nie było wycieku z bazy PESEL".
Po drugie to dobrze wiedzieć, że BIK i KRD są zobowiązane do udzielania bezpłatnych informacji, czyli z tego co zrozumiałem bezpłatne są: historia zapytań o moją osobę (czy ktoś sprawdzał moje zadłużenie) oraz aktualne zadłużenie. Płatny jest więc scoring, historia kredytowa i alert sms.

Każdy na pewno dostawał już spam od tych firm (albo czytał, np. Samcik: "Wielki Brat zarabia: zapłać stówę, a dowiesz się co banki o tobie wiedzą"), ale teraz korzystając z zamętu po niby wycieku danych pesel i paniki, że ktoś weźmie na nas kredyt chcą na tym zarobić. Teraz chyba wiadomo kto zarobi na takim przecieku.

Darek M.
Darek M.
7 lat temu

@sojer, napisałem o możliwości pobrania bezpłatnej informacji ustawowej raz na pół roku 🙂

Po drugie primo, jak dają za darmo to czemu nie korzystać i przy okazji nie sprawdzić scoringu? Po upływie okresu próbnego nie trzeba nic płacić. Konto po prostu przejdzie w Podstawowe.

sojer
sojer
7 lat temu

Jako hint dodam, że podobny monitoring na rok co BIK oferuje konsument.krd.pl, ale z alertami email.

Darek M.
Darek M.
7 lat temu

Dobrze wiedzieć, do KRD mogą wpisywać dłużników inne firmy.

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

załozyłem konto w BIK ale nie było opcji opisanej w temacie

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Maciek pisze… Darku, potwierdzam, że raport Profil Kredytowy Plus nie zawiera oceny punktowej. Jeśli chcę ją zobaczyć, to muszę dokupić aktualizację do konta premium.

Darek M.
Darek M.
7 lat temu

Ależ zawiera. Cytat ze strony BIK.

"Raport BIK Profil Kredytowy Plus:
– pełna histo­ria kredy­to­wa (wszyst­kie dane na Twój temat z BIK)
– ocena punk­to­wa (jeśli mogła być nali­czo­na)
– przej­rzy­sty i łatwy w inter­pre­ta­cji (od razu znaj­dziesz potrzeb­ne Ci infor­ma­cje)"

Akurat co do ostatniego punktu to nie jestem taki pewny 🙂 Za pierwszym razem też ciężko mi było znaleźć tą ocenę punktową. Niestety ale teraz mam konto podstawowe i ciężko mi nakierować, gdzie znaleźć ocenę punktową. Może ktoś pomoże?

Darek M.
Darek M.
7 lat temu

Przykładowy raport plus.

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

W pierwszym komentarzu dałem cytat z profilu kredytowego plus z wersji probnej. Proszę czytać ze zrozumieniem i nie wprowadzać ludzi w błąd. Dam jeszcze raz:

"Poniżej znajdziesz swój pierwszy, bezpłatny Profil Kredytowy Plus wygenerowany w ramach Twojego Konta Próbnego. W porównaniu z wersją płatną nie posiada on oceny punktowej BIK oraz szczegółów Twoich zobowiązań kredytowych, niedostępna jest również wersja w pliku PDF."

Ponadto w koncie próbnym nie można wziąć roku alertów za darmo. Tylko konto podstawowe ma taką możliwość. Rada: nie zakładajcie konta próbnego bo to nie ma po prostu sensu.

Pozdrawiam

sojer
sojer
7 lat temu

Potwierdzam, że w Profil Kredytowy Plus w wersji próbnej brak scoringu, połowa, wygląda to tak:
"Ocena punktowa w BIK Kup pełną wersję"
Widoczna jest suma zobowiązań, historia kredytów (daty i kwoty) i zapytań, ale kwota do spłaty i nazwy instytucji są ukryte (Kup pełną wersję).

Wyjaśnij dlaczego wprowadzają ludzi w błąd.
Są dwie strony "promocyjne":
1. zachęcająca do uruchomienia alertu poprzez założenie konta podstawowego

2. "raport BIK Poznaj ocenę punktową swojej wiarygodności kredytowej"

Darek M.
Darek M.
7 lat temu

Jestem pewny, że kiedyś za darmo generowałem taki scoring, ale od tego czasu wiele mogło się zmienić. Już poprawiam wpis.

Ajgor
Ajgor
7 lat temu

Przestańcie pisać BZDURY i straszyć ludzi. Do wzięcia kredytu PESEL nie wystarczy. W ogóle wszystkie dane nie wystarczą, bo żeby wziąć kredyt, trzeba iść do banku, pokazać dowód i podpisać umowę. A mnie cała ta akcja wygląda na napędzanie klientów NIK-owi. Początkowo konto jest darmowe. A później trzeba płacić. Ciekawe, ilu frajerów dało się na to złapać.

Ajgor
Ajgor
7 lat temu

Miało być oczywiście BIK-owi, a nie NIK-owi 🙂

Darek M.
Darek M.
7 lat temu

@Ajgor
Nikt tutaj nie twierdzi, że PESEL wystarczy do wzięcia kredytu 🙂

sojer
sojer
7 lat temu

Doskonale wiemy, że BIK żeruje na strachu i naiwności, chociaż nie brałem kredytu u internetowych lichwiarzy to nie wiem czego wymagają (skan dowodu?). Oby ich wszystkich 500+ zaorało.
Alerty są darmowe w koncie próbnym, ale na dwa miesiące.
I kolejne wyjaśnienie:
"Dziękujemy za zamówienie Konta Próbnego
Przekonaj się, które produkty BIK są dla Ciebie przydatne. Przez 60 dni przetestujesz pełną ofertę BIK. W tym czasie chronią Cię w pełni Alerty BIK. Wygeneruj swój Profil Kredytowy Plus i BIK Pass. Skorzystaj w tym celu z ikon poniżej.
Po upływie ważności Konta Próbnego zdecydujesz, czy kupić Konto Premium, czy korzystać z naszych produktów w ramach bezpłatnego Konta Podstawowego."

Chciałem już teraz zmienić na konto podstawowe, żeby nie naliczali opłat, ale przycisk jest niedostępny.
PS. Historia jest z ostatnich 10 lat, ale jeżeli zobowiązanie skończyło się po 2005 to zobaczymy kiedy podpisano umowę – np. 01-01-2000.

Darek M.
Darek M.
7 lat temu

Przed wzięciem kredytu miałem profil premium. Po części na potrzeby bloga, bo sprawdzałem jak co miesiąc zmienia się ocena punktowa. No i brałem kredyt na mieszkanie, więc też chciałem wiedzieć co i jak. Od tego czasu raz na 6-12 miesięcy generuję sobie darmowy raport. I tak też radzę wszystkim czytelnikom zrobić.

Jako, że teraz jest okazja to wziąłem też Alerty na rok czasu. Nie zaszkodzi mieć a przecież nic się nie płaci 🙂

Anna
Anna
7 lat temu

Aktywujcie sobie bezpłatnie konto na http://www.konsument.krd.pl/ a dowiecie się czy jesteście w bazie KRD. Jako ciekawostka powiem, że mogą się tam znajdować nie tylko wasze długi ale również pozytywne informacje np. o spłaconych kredytach, pożyczkach. Poza tym nazwy instytucji(wierzyciele) są jawni a nie ukryci(widoczni po wykupieniu płatnego pakietu) jak w BIK. I do tego te wiadomości zupełnie za darmo a nie jak w BIK z przelewami, złotówkami itp. Ja siebie sprawdziłam, polecam.

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

czy to nie jest dziwne, że wymagają skanu dowodu? bezpieczne jest takie przesyłanie skanu dowodu?

Darek M.
Darek M.
7 lat temu

Moim zdaniem jest bezpieczniejsze niż podanie ksera dowodu kurierowi. Strona jest dobrze zabezpieczona a BIK musi wiedzieć, że to ktoś się pod Ciebie nie podszywa. Stąd kilkuetapowa weryfikacja.

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Dla wszystkich, którzy założyli konto próbne i nie mogą zamówić alertów na rok: faktycznie nie da się zmienić na konto podstawowe z poziomu strony, ale zrobią to na infolinii: 22 348 44 44. 3 minuty rozmowy i zmienili rodzaj konta na podstawowy, z którego można zamówić alerty za darmo. Pozdrawiam.

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Witam,
Jeśli pojawi się problem z dostępem do portalu BIK lub z kontaktem z nami, proszę napisać do mnie na adres ewelina.kulma@bik.pl, a postaram się zapewnić szybkie rozwiązanie w BIK.

Pozdrawiam
Ewelina

Piotr Wójcik
Piotr Wójcik
7 lat temu

Założyłem konto i nie mam darmowego raportu z ocena pynktowa? Komuś sie to udało ? Udało mi sie tylko uruchomić alerty i nic poza tym. Ktoś cos wie ?

Darek M.
Darek M.
7 lat temu

Na reklamie BIK jest informacja o darmowym raporcie punktowym. Proponuję zadzwonić jutro do BIK i się dowiedzieć o co kaman (22 348 44 44). Ja niestety mam już konto od dawna, więc mnie to nie obowiązuje i nie mam jak zweryfikować.

sojer
sojer
7 lat temu

Nie chcę być drobiazgowy, ale BIK nie raczy zwrócić 1 zł przelewu weryfikacyjnego… skoro to weryfikacja to niech ustalą 0,01 pln. Jeżeli to opłata to niech piszą, ze konto nie jest darmowe, a kosztuje 1 zł. Reklamują, obiecują, a na koniec i tak nie udostępniają ani pełnego raportu, ani punktacji. Nic nowego z raportu się nie dowiedziałem – naciągają ludzi.

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

Sojer/ powinni te 1zł zwrócic, bo nie jest to opłata.

Dorota
Dorota
7 lat temu

Masakra z tym BIK-iem. W punkcie robią raport na miejscu, a online chcą Ci sprzedać pakiet premium. Zamówiłam informację ustawową i mam teraz czekać na nią 3 tygodnie!!!! Przecież dla ich systemu to minuta. Robią wszystko, żeby sprzedać płatny pakiet.

Produkt w trakcie przygotowania – przewidywana data rozpoczęcia przygotowania raportu: 13.04.2017.

Co myślisz?

Bilet do kina do darmowego Smart Konta + popcorn i cola za polecenie znajomym

Odbiór premii w promocji „Zgarnij premię nawet 560 zł w Banku Millennium”