w

Eurobank – Lokata Procentująca na 5% / 4% / 3%

W ostatnim rankingu lokat pisałem o nowej lokacie zaoferowanej przez Eurobank. Jak łatwo się domyślić tak świetna oferta dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów (wabik), którzy od 1.06.2014 r. nie posiadali konta w Euro Banku.
Lokatę mogą otworzyć osoby, które w okresie promocji otworzą konto osobiste. Niestety jest jeszcze jedno ale: lokatę założymy wyłącznie w oddziale banku.

Promocja trwa od 1 czerwca do 31 lipca 2015 roku.

Lokata Procentująca na 5% / 4% / 3%

Lokata procentująca, bo o niej mowa to oprocentowanie wynoszące nawet 4% na pierwsze 3 miesiące oraz 5% na kolejne 3 miesiące do kwoty 10 000 zł.
Jeżeli chcemy ulokować większy kapitał (od 10 000 zł do 50 000 zł) to musimy się liczyć z niższym oprocentowaniem wynoszącym 3% przez pierwsze 3 miesiące oraz 4% przez kolejne 3 miesiące.
Niestety, aby otrzymać wyższe oprocentowanie po okresie 3 miesięcy, należy jeszcze spełnić jeden warunek: od dnia założenia lokaty do zakończenia 3-miesięcznego okresu lokaty, na konto w Eurobanku musimy zapewnić min. jeden wpływ wynagrodzenia w kwocie min. 500 zł.
Nieco mniej, bo 4% do 10 tys. zł lub 3% do 50 tys. zł otrzymamy, jeśli od dnia założenia lokaty do 5 dni przed jej zakończeniem wykonamy min. 9 transakcji kartą na łączną kwotę 600 zł.


Szczegóły lokaty powitalnej:
 • Oprocentowanie przez pierwsze 3 miesiące: 4% w skali roku (do 10 000 zł), 3% (od 10 000
  zł do 50 000 zł)
 • Oprocentowanie przez kolejne 3 miesiące:
  • 5% w skali roku (do 10 000
   zł), 4% (od 10 000 zł do 50 000 zł), gdy przelewamy
   wynagrodzenie
  • 4% w skali roku (do 10 000
   zł), 3% (od 10 000 zł do 50 000 zł), gdy płacimy kartą
 • Czas trwania: 3 miesiące + 3 miesiące
 • Kwota minimalna: 200 zł
 • Kwota maksymalna: 10 000 zł (wyższe oprocentowanie) lub 50 000 zł (niższe)
 • Odnawialność: po 3 miesiącach lokata odnowi się automatycznie, odsetki trafią na konto osobiste
 • Limit: 1 lokata, tylko dla nowo otwartych kont w okresie promocji

Przez pierwsze trzy miesiące oprocentowanie wynosi: 4% do 10 tys. zł, 3% do 50 tys. zł. Po 3 miesiącach lokata się odnawia na następujących warunkach:
 • 5% do 10 tys. zł, 4% powyżej
  tej kwoty, gdy przelewamy wynagrodzenie, 
 • 4% do 10 tys. zł, 3% od 10 tys.
  zł do 50 tys. zł, gdy płacimy kartą

18 komentarzy

Dodaj odpowiedź
 1. Niestety, ale na samym poczatku artykulu jest maly blad dotyczacy nowych klientow (….którzy od 1.06.2015 r. nie posiadali konta w Euro Banku)
  Prawidlowym zapisem jest data 1.06.2014, wiec o rok wczesniej/ponizej wkleilem przedruk z glownej strony banku:
  "Do otwarcia lokaty procentującej uprawnieni są Klienci, którzy od 01.06.2014 r. nie posiadali konta w Euro Banku S.A i w okresie promocji zawrą umowę o prowadzenie konta. W ramach Konta może zostać otwarta jedna lokata procentująca"

 2. Czyli jak przelewam wynagrodzenie to już nie muszę martwić się o transakcje kartą żeby uzyskać te 5% dla kwoty do 10k pln? Ciekawe co się dzieje, jak pracodawca spóźni się z wypłatą i w jednym miesiącu nie zejdzie wypłata (opcja dla osób, które otrzymują przelew pod koniec miesiąca), a w następnym zejdzie dwie 😉 ?

 3. "I jeszcze może jakie konto wybrać w tym banku? Prestige?"

  Takie jakie Ci potrzebne. Ktoś ma za Ciebie decydować?
  Notabene, ja mam Active bo dla Prestige trzeba mieć duże wpływy na konto.

 4. Jeżeli zapewnisz wpływy min. 3000 zł (z tytułu wynagrodzenia) to konto Prestige będzie lepszym wyborem z powodu promocji:

  "4% rocznie dla salda do 3 000 zł w ramach promocji dla Klientów przelewających wynagrodzenie, emeryturę lub rentę".

  Jeżeli nie zapewnisz wpływów z tytułu wynagrodzenia, ale zapewnisz wpływy z innych tytułów w wysokości min. 3000 zł (może być kilka przelewów) to nadal konto Prestige będzie lepszym wyborem (zwolnienie z opłat za prawie wszystko).

  Kolejna zaleta konta Prestige to zwrot 5% z tytułu niektórych wydatków.

 5. Nie ma takiej potrzeby niemniej nie mam i nie miałem do czynienia z eurobankiem. Opinie i oceny w sieci ma bardzo niskie. Jakie masz zdanie n.t. banku? Masz tam lokaty?

 6. Dzięki 🙂 Zalety są bardzo o.k., niemniej zastanawiam się gdzie tkwi haczyk 😉 Tak jak wyżej nadmieniłem, bank ma słabe oceny i zastanawiam się czy warto zobaczyć czy są wiarygodne …. Muszę jeszcze doczytać na jakich zasadach można zlikwidować konto (zamknąć rachunek), gdyby okazało się, że jest nieciekawie. BTW szkoda, że w artykułach opisujących promocje (zresztą w bardzo dobry sposób) nie podajesz na jakich zasadach i z jakimi ewentualnymi konsekwencjami można zamknąć rachunek lub odstąpić od promocji.

 7. Eurobank może nie jest najlepszym bankiem, ale jest w miarę, mam tam konto jakoś od 5 lat i nie narzekam 🙂 I też opcjonalnym, jak dla mnie kontem, jest konto "Active". Jako stały klient żałuję, że nie mogę skorzystać z tej fajniej lokaty…

 8. Dokopałem się jeszcze, że za warunek wpływu wynagrodzenia uznają wpływ wynagrodzenia w kwocie nie mniejszej niż 500 pln 🙂 Pozostałą różnicę można sobie uzupełnić przelewami z innego banku. Dodatkowo kwalifikują się pod niego umowy cywilnoprawne, a za takie chyba można uznać śmieciówki. Jeżeli ktoś jest pewien, że spełni takie warunek może pokusić się nawet o prestige (4% na ror dla kwoty do 3K pln), do którego jest jakiś fajny pakiet assistans.

 9. Dzisiaj otrzymałem odsetki za pierwsze 3-mce lokaty. Nastąpiło też odnowienie lokaty z oprocentowaniem 1,35%. Ktoś miał taką sytuację? Gdzie obiecane 5% ???

 10. Lokata procentująca ha ha ha !!!!!!!!!!!!!! Bank robi klientów na " wnuczka " Lokata nieaktualna, miało być 4% na 3 mce, następnie na 3 mce 5% po spełnieniu warunków przez te 3 mce / przelewy na konto, karta, płatności /, zdziwko !!!! po trzech mca likwiduję lokatę i dowiaduję się, że za to ponieważ nie używałem karty i nie obsługiwano mojego konta muszę bankowi zapłacić / ale za co ? / za nie obsługę ??????????
  EUROBANK oszukuje klientów
  Pierwsze 3 mce miały być bez kosztów / konto, karta / nie zostałem z bankiem na następne mce / dołączono do umowy klasyczne opłaty bankowe / i jeszcze raz, uwaga !!!!!! obciążono mnie kosztami za korzystanie z karty, konta bankowego – z którego nie korzystałem, więc za co miałem zapłacić. Czy to nie jest manipulacja, przed założeniem lokaty dopytywałem się konsultantki / znam nazwisko / czy jeżeli zlikwiduję lokatę po 3 mc ponoszę koszty dodatkowe, otrzymałem odpowiedź, że zgodnie z promocją 4%.
  Nie będę z korzystał z banku który mieni się euro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

BOŚ Bank: EKOkonto bez Kosztów z bonem 600 zł w sklepach Decathlon

Lokata Toyota Bank z premią 60 zł – uzupełnienie danych + przedłużenie promocji „Super Duet” z premią 140 zł