w

Eurobank – Lokata Procentująca na 5% / 4% / 3%

W ostatnim rankingu lokat pisałem o nowej lokacie zaoferowanej przez Eurobank. Jak łatwo się domyślić tak świetna oferta dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów (wabik), którzy od 1.06.2014 r. nie posiadali konta w Euro Banku.
Lokatę mogą otworzyć osoby, które w okresie promocji otworzą konto osobiste. Niestety jest jeszcze jedno ale: lokatę założymy wyłącznie w oddziale banku.

Promocja trwa od 1 czerwca do 31 lipca 2015 roku.

Lokata Procentująca na 5% / 4% / 3%

Lokata procentująca, bo o niej mowa to oprocentowanie wynoszące nawet 4% na pierwsze 3 miesiące oraz 5% na kolejne 3 miesiące do kwoty 10 000 zł.
Jeżeli chcemy ulokować większy kapitał (od 10 000 zł do 50 000 zł) to musimy się liczyć z niższym oprocentowaniem wynoszącym 3% przez pierwsze 3 miesiące oraz 4% przez kolejne 3 miesiące.
Niestety, aby otrzymać wyższe oprocentowanie po okresie 3 miesięcy, należy jeszcze spełnić jeden warunek: od dnia założenia lokaty do zakończenia 3-miesięcznego okresu lokaty, na konto w Eurobanku musimy zapewnić min. jeden wpływ wynagrodzenia w kwocie min. 500 zł.
Nieco mniej, bo 4% do 10 tys. zł lub 3% do 50 tys. zł otrzymamy, jeśli od dnia założenia lokaty do 5 dni przed jej zakończeniem wykonamy min. 9 transakcji kartą na łączną kwotę 600 zł.


Szczegóły lokaty powitalnej:
 • Oprocentowanie przez pierwsze 3 miesiące: 4% w skali roku (do 10 000 zł), 3% (od 10 000
  zł do 50 000 zł)
 • Oprocentowanie przez kolejne 3 miesiące:
  • 5% w skali roku (do 10 000
   zł), 4% (od 10 000 zł do 50 000 zł), gdy przelewamy
   wynagrodzenie
  • 4% w skali roku (do 10 000
   zł), 3% (od 10 000 zł do 50 000 zł), gdy płacimy kartą
 • Czas trwania: 3 miesiące + 3 miesiące
 • Kwota minimalna: 200 zł
 • Kwota maksymalna: 10 000 zł (wyższe oprocentowanie) lub 50 000 zł (niższe)
 • Odnawialność: po 3 miesiącach lokata odnowi się automatycznie, odsetki trafią na konto osobiste
 • Limit: 1 lokata, tylko dla nowo otwartych kont w okresie promocji

Przez pierwsze trzy miesiące oprocentowanie wynosi: 4% do 10 tys. zł, 3% do 50 tys. zł. Po 3 miesiącach lokata się odnawia na następujących warunkach:
 • 5% do 10 tys. zł, 4% powyżej
  tej kwoty, gdy przelewamy wynagrodzenie, 
 • 4% do 10 tys. zł, 3% od 10 tys.
  zł do 50 tys. zł, gdy płacimy kartą
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Niezła oferta. Tylko ta wizyta w oddziale. Mozesz jeszcze cos o samym koncie napisac?

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Niestety, ale na samym poczatku artykulu jest maly blad dotyczacy nowych klientow (….którzy od 1.06.2015 r. nie posiadali konta w Euro Banku)
Prawidlowym zapisem jest data 1.06.2014, wiec o rok wczesniej/ponizej wkleilem przedruk z glownej strony banku:
"Do otwarcia lokaty procentującej uprawnieni są Klienci, którzy od 01.06.2014 r. nie posiadali konta w Euro Banku S.A i w okresie promocji zawrą umowę o prowadzenie konta. W ramach Konta może zostać otwarta jedna lokata procentująca"

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Dzięki, poprawione.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Czyli jak przelewam wynagrodzenie to już nie muszę martwić się o transakcje kartą żeby uzyskać te 5% dla kwoty do 10k pln? Ciekawe co się dzieje, jak pracodawca spóźni się z wypłatą i w jednym miesiącu nie zejdzie wypłata (opcja dla osób, które otrzymują przelew pod koniec miesiąca), a w następnym zejdzie dwie 😉 ?

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

I jeszcze może jakie konto wybrać w tym banku? Prestige?

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

"I jeszcze może jakie konto wybrać w tym banku? Prestige?"

Takie jakie Ci potrzebne. Ktoś ma za Ciebie decydować?
Notabene, ja mam Active bo dla Prestige trzeba mieć duże wpływy na konto.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Nie ma takiej potrzeby niemniej nie mam i nie miałem do czynienia z eurobankiem. Opinie i oceny w sieci ma bardzo niskie. Jakie masz zdanie n.t. banku? Masz tam lokaty?

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Jeżeli zapewnisz wpływy min. 3000 zł (z tytułu wynagrodzenia) to konto Prestige będzie lepszym wyborem z powodu promocji:

"4% rocznie dla salda do 3 000 zł w ramach promocji dla Klientów przelewających wynagrodzenie, emeryturę lub rentę".

Jeżeli nie zapewnisz wpływów z tytułu wynagrodzenia, ale zapewnisz wpływy z innych tytułów w wysokości min. 3000 zł (może być kilka przelewów) to nadal konto Prestige będzie lepszym wyborem (zwolnienie z opłat za prawie wszystko).

Kolejna zaleta konta Prestige to zwrot 5% z tytułu niektórych wydatków.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Dzięki 🙂 Zalety są bardzo o.k., niemniej zastanawiam się gdzie tkwi haczyk 😉 Tak jak wyżej nadmieniłem, bank ma słabe oceny i zastanawiam się czy warto zobaczyć czy są wiarygodne …. Muszę jeszcze doczytać na jakich zasadach można zlikwidować konto (zamknąć rachunek), gdyby okazało się, że jest nieciekawie. BTW szkoda, że w artykułach opisujących promocje (zresztą w bardzo dobry sposób) nie podajesz na jakich zasadach i z jakimi ewentualnymi konsekwencjami można zamknąć rachunek lub odstąpić od promocji.

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Jak to nie piszę. Zawsze jak jest obostrzenie to o tym piszę. A jak go nie ma to nie ma o czym pisać 🙂

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Eurobank może nie jest najlepszym bankiem, ale jest w miarę, mam tam konto jakoś od 5 lat i nie narzekam 🙂 I też opcjonalnym, jak dla mnie kontem, jest konto "Active". Jako stały klient żałuję, że nie mogę skorzystać z tej fajniej lokaty…

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Dokopałem się jeszcze, że za warunek wpływu wynagrodzenia uznają wpływ wynagrodzenia w kwocie nie mniejszej niż 500 pln 🙂 Pozostałą różnicę można sobie uzupełnić przelewami z innego banku. Dodatkowo kwalifikują się pod niego umowy cywilnoprawne, a za takie chyba można uznać śmieciówki. Jeżeli ktoś jest pewien, że spełni takie warunek może pokusić się nawet o prestige (4% na ror dla kwoty do 3K pln), do którego jest jakiś fajny pakiet assistans.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Podesle ktos kod polecajacy do konta active lub prestige?

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Dzisiaj otrzymałem odsetki za pierwsze 3-mce lokaty. Nastąpiło też odnowienie lokaty z oprocentowaniem 1,35%. Ktoś miał taką sytuację? Gdzie obiecane 5% ???

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

A przelewasz wynagrodzenie lub płacisz karta?

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Spełniam warunki. Po interwencji na infolinii zmieniono oprocentowanie lokaty na 5%. Być może jakiś błąd w systemie …

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Kolejny bank po WBK się nie spisuje i nie jest przygotowany na promocję organizowane przez siebie.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Lokata procentująca ha ha ha !!!!!!!!!!!!!! Bank robi klientów na " wnuczka " Lokata nieaktualna, miało być 4% na 3 mce, następnie na 3 mce 5% po spełnieniu warunków przez te 3 mce / przelewy na konto, karta, płatności /, zdziwko !!!! po trzech mca likwiduję lokatę i dowiaduję się, że za to ponieważ nie używałem karty i nie obsługiwano mojego konta muszę bankowi zapłacić / ale za co ? / za nie obsługę ??????????
EUROBANK oszukuje klientów
Pierwsze 3 mce miały być bez kosztów / konto, karta / nie zostałem z bankiem na następne mce / dołączono do umowy klasyczne opłaty bankowe / i jeszcze raz, uwaga !!!!!! obciążono mnie kosztami za korzystanie z karty, konta bankowego – z którego nie korzystałem, więc za co miałem zapłacić. Czy to nie jest manipulacja, przed założeniem lokaty dopytywałem się konsultantki / znam nazwisko / czy jeżeli zlikwiduję lokatę po 3 mc ponoszę koszty dodatkowe, otrzymałem odpowiedź, że zgodnie z promocją 4%.
Nie będę z korzystał z banku który mieni się euro

Co myślisz?

BOŚ Bank: EKOkonto bez Kosztów z bonem 600 zł w sklepach Decathlon

Lokata Toyota Bank z premią 60 zł – uzupełnienie danych + przedłużenie promocji „Super Duet” z premią 140 zł