w

BOŚ Bank: 4% na koncie oszczędnościowym do EKOkonta bez Kosztów

 
Pod wpisem rankingu kont oszczędnościowych pojawił się ciekawy komentarz na temat nowego konta BOŚ Banku z oprocentowaniem 4% do 10.000 zł. Pora więc na prześwietlenie tej oferty.

Na temat niezłej oferty BOŚ Banku pisałem w zeszłym roku: Konto bez Kantów zwróci do 700 zł

EKOkonto bez Kosztów na 4% do 10 000

Na temat EKOkonta bez Kosztów wciąż brakuje dokumentów na stronie banku. Może to nieco dziwić, jako, że jest to konto
internetowe. Wszystkie informacje powinny więc być dostępne online.
Na próżno też szukać informacji o oprocentowaniu 4% w tabelach oprocentowania do których notabene linkuje bank w zakładce „Dokumenty”.
Jest to jednak nowe konto w ofercie BOŚ, więc dajmy trochę czasu na uporządkowanie strony internetowej 😉
Nowe EKOkonto bez Kosztów to świetna oferta dla większości z nas. Aby tytułowe konto bez Kosztów, było rzeczywiście bez
kosztów, wystarczy wykonać kartą płatności na 200 zł miesięcznie.
Nie chcecie kolejnej karty i warunków? Nie ma problemu. Bank nie wymaga od nas posiadania karty debetowej. Zaletą karty jest jednak darmowa wypłata ze wszystkich bankomatów w Polsce.
Aby otrzymać tytułowe 4% do 10.000 zł na koncie oszczędnościowym wystarczy wpływ 1000 zł miesięcznie, co jest
naprawdę banalnym warunkiem do spełnienia! Jeśli nie spełnimy tego warunku to też nie jest źle: otrzymamy 3,5%.

EKOkonto bez Kosztów – szczegóły

Lista zalet nowego konta BOŚ Banku jest naprawdę długa.

Konto bez karty jest darmowe bezwarunkowo i oferuje nam 3,5% lub 4% na koncie oszczędnościowym do 10 000 zł. Aby otrzymać wyższe oprocentowanie wystarczy miesięczny wpływ w wysokości min. 1 000 zł – to banalny warunek na dzisiejsze czasy.

EKOkonto Bez Kosztów to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za prowadzenie karty po wykonaniu płatności na 200 zł miesięcznie
 • 5 zł w przeciwnym razie
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty w placówkach
 • 0 zł za ustanowienie i realizację poleceń zapłaty
 • 4% na koncie oszczędnościowym Więcej za Mniej do 10 000 zł, jeśli zapewnimy wpływ 1000 zł miesięcznie
 • 3,5% w przeciwnym razie

50 komentarzy

Dodaj odpowiedź
 1. A powyżej kwoty 10.000 jakie jest oprocentowanie? Czy to już jest pytanie z cyklu za dużo by Pan chciał wiedzieć;-)?

 2. Jakbym nie był przekonany to bym nie zakładał tutaj konta. A lepszej grafiki 4% nie mam i ta świąteczna mi się podoba 😉

 3. @Darek
  To założyłeś konto w ciemno? No chyba ze nie jesteś przekonany do tej oferty bo nawet dałeś grafikę z getina.

 4. Z tabeli opłat i prowizji można wyczytać rzecz następującą:"dla umów zawartych od dnia 11.05.2015r. opłata nie jest pobierana w przypadku dokonania i rozliczenia w miesiącu kalendarzowym transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą debetową na kwotę min. 300,00 PLN"

 5. Czyli dobrze zrobiłem zakładając konto od razu. Tak czy siak można mieć konto bez karty i wtedy nie będzie opłaty.

 6. Jeszcze tylko mała informacja: wpływ 1000,00 zł na konto może być wykonany z własnego rachunku w innym banku, a nawet można przynieść pieniądze do oddziału i wpłacić i to również będzie honorowane. Dalej: konto można założyć bez karty i też będzie honorowane. Jeśli w danym miesiącu nie będzie wpływu w wysokości 1000,00 zł to w miesiącu następnym oprocentowanie rachunku oszczędnościowego będzie niższe a potem jak zapewnimy odpowiedni wpływ środków znów będzie wyższe. Póki co promocja na 4% nie ma zakreślonego limitu czasowego- wiadomości z infolinii banku:)) Tyle- to działamy:)) Marie-Sol

 7. Wiadomo ile darmowych wypłat można zrealizować z miesiącu? [w Optimie nie ma na szczęście limitu ani opłat]

 8. szukałem na stronie banku potwierdzenia, że można założyć konto bez karty, i że będzie ono również darmowe ale nie znalazłem.

 9. Nie wiem, bo dostałem przelew zwrotny z informacją "Niezgodność danych" :/

  Nie lubię tego sprawdzania po adresie, bo adres zamieszkania mam inny niż zameldowania.

 10. Czy można założyć konto oszczędnościowe z poziomu bankowości elektronicznej skoro już założyłam i aktywowali mi eKonto bez kosztów, czy trzeba odrębny podobny wniosek złożyć o konto oszczędnościowy na stronie głównej BOŚ Banku?

 11. I kolejna nowinka po przeanalizowaniu TOiP. Otóż zamknięcie EkoKonta bez kosztów w ciągu 90 dni od otwarcia skutkuje naliczeniem opłaty w wysokości 35,00 zł!!! Bagatela! Fiu, fiu…Z wnikliwej analizy TOiP nie wynika jakie konto jest kontem oszczędnościowym oprocentowanym 4%. W każdym bądź razie jeden przelew jest w miesiącu bezpłatny, każdy kolejny to koszt 5,00 zł……Marie-Sol

 12. To informacje które należy znać przy zakładaniu konta, ale w żaden sposób nie są wadą. Zamknięcie w ciągu 90 dni, raczej nie po to jest konto oszczędnościowe by je szybko zamykać, jak oprocentowanie będzie słabe to można wycofać środki a konto zamknąć później.
  TOiP jak sama nazwa wskazuje nie jest tabelą oprocentowania, tej na razie brak, zobaczę jutro (czekam na telefon z aktywacją, przelew już zaakceptowany). Co do 1 bezpłatnego przelewu to jest to standard na kontach oszczędnościowych np. BGŻ, Millenium, Getin, WBK…

 13. Teraz trzeba założyć konto WIĘCEJ ZA MNIEJ.
  Na nim jest obecnie oprocentowanie promocyjne 4% – które będzie obowiązywało do odwołania.
  Konto to zostanie podpięte pod ROR.

 14. Złożyłem wniosek o konto oszczędnościowe i nie mogę zrobić przelewu aktywującego bo podałem nowe konto założone w BOŚ, a tam nie mam jak zrobić przelewu. Ich system jest troszkę archaiczny, by zatwierdzic przelew trzeba go podpisać kluczem, a wprowadzając klucz trzeba podać PIN2 który mam niby wyjąc z koperty (może mi przyślą). Na razie na pytanie mailowe kazali dzwonić na infolinie, na której polecili mi napisać przez internet po zalogowaniu do systemu, od wczoraj czekam na odpowiedź. Na szczęście, w związku z promocją Toyoty, na chwilkę obecną nie do końca jest mi to konto potrzebne.

 15. Ja założyłem konto i aktywowałem przelewem z Konta bez Kosztów. Fakt, ze proces zakładania konta jest beznadziejny, Czemu nie ma po prostu opcji założenia z systemu bankowości elektronicznej?!

  Do logowania i przelewów używam SMSów. Co to jest w ogóle ten PIN2? 🙂

 16. jak zakładałem konto bez kantów to wszystko było za friko, tylko stała opłata miesięczna 10pln.
  teraz wypłaty z innych bankomatów 5pln, opłata za kartę 4pln i konto 12 pln.
  I zostałem okantowany:/

 17. Generalnie trzeba założyć osobno EkoKonto i osobno oszczędnościowe Więcej za mniej? Bo właśnie założyłem oszczędnościowe i tak sobie myślę, że to drugie samo się nie założy…

 18. Jeśli ktoś lubi konkursy radiowe to zakładanie konta w BOŚ-u będzie prawdziwą gratką 🙂 Nie chodzi może tyle o trafienie na wolną linię, co o same odebranie telefonu. Tak mi się akurat trafiło, bo nie dość, że byłem w pracy w Krakowie, to jeszcze w przestrzeni zamkniętej bez telefonu, jak z niej wyszedłem, zobaczyłem dwa nieodebrane połączenia, więc oddzwaniam i dowiaduję się, że próbowali się skontaktować trzy razy i niniejszym tracę unikalną możliwość założenia konta, a sprawa została przekazana do oddziału w Gliwicach (który wybrałem jako najbliższy). Zdaniem konsultanta nic nie da się już zrobić telefonicznie, ani internetowo, więc przy najbliższej okazji odwiedziłem oddział i założyłem konto. Pani w okienku była zdziwiona, że nie pozwolili na dokończenie rejestracji telefonicznie.
  Kasę już przelałem 1-go czerwca (odpowiednio 1k na ROR i resztę na oszczędnościowy). Orientuje się ktoś kiedy wskoczy 4%? W szczegółach rachunku dalej jest 3,5%

 19. Jak to jest z oprocentowaniem 4%? Założyłem konto 30.06 i tego dnia zapewniłem wpływ w kwocie 1k pln. W tym miesiącu również był przelew na odpowiednią kwotę. Oprocentowanie nadal mam 3,5%. Reklamować?

 20. Wyższe oprocentowanie wpada po sprawdzeniu, chyba ok. 15go dnia miesiąca po miesiącu spełnienia warunków.

  @Darek Może by dodać tą informację?

 21. Na stronie BOŚ pojawiła się zmiana:
  Dla posiadaczy EKOkonta bez Kosztów oprocentowanie do 10 tys. wynosi:
  – 4,00% przy wpływie min. 1 tys. zł na ROR i aktywnej karcie debetowej
  – 3,50% w pozostałych przypadkach.

 22. Od wczoraj BOŚ wprowadził nowe oprocentowanie rachunków.
  Konto oszczędnościowe więcej za mniej od 20.I.2016r oprocentowane jest na 1,5% do 20 tys.

  Czy w związku ze zmianą oprocentowania mogę zamknąć rachunek w trybie natychmiastowym?

 23. Jeżeli uczestniczyłem w opisanej promocji to konto oszczędnościowe chyba nadal będzie na 4%? Za grudzień dostałem równo 4%, za 10 dni zobaczę co będzie za styczeń, jak spadnie to założę ze 3 KGP i tyle.

 24. Po zalogowaniu w szczegółach rachunku mam oprocentowanie 4%, a jest już 21.01 więc po wejściu nowych tabel. Wygląda wić na to, że promocji nie odwołali.

 25. Tak jak Darek nadmienił, pomimo, że brak informacji w systemie, zapewne 4% naliczą nam tylko do 20 stycznia. Za pozostałe dni zapewne będzie 1,5%. Cóż zaczekam do końca miesiąca i składam dyspozycję zamknięcia rachunku. Jaz znam banki to natychmiastowo zamkną mi tylko oprocentowane oszczędnościowe. Na zwykłym brak jest zmiany wysokości oprocentowania → brak podstaw do zamknięcia rachunku w trybie natychmiastowym. Cóż papatki dla boś ;P

 26. Tym bardziej, że BOŚ nie ma specjalnie wiele do zaoferowania. System bankowości nie zachwyca, aplikacji mobilnej brak.

  Na szczęście jeszcze nie mam w WBK, to przy okazji wpadnie 100 zł.

 27. Kurcze, właśnie wróciłem z oddziału i jestem wkurzony. Do konta mam wydaną kartę ale nie miałem jej przy sobie. Wg pracownika, muszę ją przynieść inaczej zapłacę 50 zł jakieś tam opłaty. Druga sprawa, to chciał mi zamknąć w trybie natychmiastowym konto oszczędnościowe! Odsetki za cały miesiąc by poszły w piach.

 28. Zajrzałem na konto i mam wątpliwości. Oprocentowanie nadal 4% … Pamiętam, że oprocentowania aktualizowały się około 10-go każdego miesiąca. Ciekawe czy obecnie także tak będzie? ;^)

 29. A jak w BOŚ banku jest z LIMITAMI przelewów przez internet ?.
  W połowie stycznia 2016 r założyłem ROR "EKOnto" bez kosztów poprzez internet a w tym tygodniu Konto Oszczędnościowe "EKOprofit" (nie można z poziomu ROR tylko trzeba cały wniosek przez internet). No ale obydwa są widoczne w systemie.
  Podczas zakładania każdego z nich, we wniosku internetowym można było ustalić ( i tak też ustaliłem):
  -Limit jednego przelewu na max 5 tys. zł
  -Limit wszystkich dziennych przelewów też na max 5 tys.
  Wg inolinii, Limity można zmienić po zalogowaniu się na konto ale bez przekraczania tego co we wniosku, czyli nie więcej niż 5 tys, chyba że osobiście w banku się to podwyższy)

  I tu się zaczynają jaja.
  Przy próbie wysłania dzisiaj (koło g.22) przelewu z ROR czy KO na kwotę 5 tys. zł wyskakuje mi taki komunikat:
  "Formularz zawiera błędy. Prosimy poprawić wyróżnione pola: Kwota transakcji przekracza limit jednorazowy dla umowy."
  Nieprawda, bo limit jest na 5 tys i go nie przekraczam.
  Więc obniżam kwotę przelewu aż do …. 1 grosza i ten sam komunikat !
  To samo na ROR jak i na KO, wczoraj miałem to samo z KO a z ROR tylko 100 zł wyszło do mBanku.
  Pomyślałem, że może dzisiaj spróbuję i nic :(.
  Czy to możliwe, że jakiś ludek w tym banku olał to co we wniosku, w ROR wpisał max 100 zł a w KO ani grosza.
  Jak u was było z limitami i przelewami ?

  ps. jak się idzie do oddziału żeby podnieść limity przelewów to robią to od ręki czy są jakieś formularze a może trzeba przyjść z pismem ?
  Jakie są Wasze doświadczenia z limitami przelewów w BOŚ'u

 30. Naliczyli mi odsetki za styczeń w wysokości 4% za cały okres. Z tego co pamiętam to mieli informować o zakończeniu promocji, a takiej informacji nie było. Sama zmiana tabeli mnie kończy promocji, podobnie jak w Getin.

 31. Czy wam też BOŚ obniżył 4% na 2,25 w dniu 9.08 mimo spełnienia warunków przelewów 1000zł w lipcu? Czy bank informował o tej obniżce? Jeśli tak to kiedy i w jakiej formie o tym poinformował?

 32. Tak BOŚ obniżył nam oprocentowanie z 4 do 2,25%. Czy informował? Hmm, ja dowiedziałam się o tym fakcie z innego forum i mimo, że naczytałam się komunikatów i regulaminów nie mogłam jakoś znaleźć informacji, że od akurat od 9 sierpnia oprocentowanie na Więcej za Mniej padnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

100 zł za konto w ING + 3% na koncie + nawet 50 tys. zł w loterii

Kupno na kredyt vs za gotówkę, czyli czemu nie warto kupować na kredyt?