w

Getin Bank – Lokata 4×4 na 7% brutto

Getin Bank nie przestaje nas szokować coraz to nowymi i bardziej wymyślnymi typami lokat. Tym razem bank proponuje nam nietypową Lokatę 4×4 na 16 miesięcy z możliwością jej zerwania bez utraty odsetek co 4 miesiące. Mamy na to 3 dni. Oprocentowanie lokaty to 5,46% netto, czyli wg banku 7% brutto.
3 dniowy okres, kiedy możemy zerwać lokatę bez utraty odsetek przypada po zakończeniu każdego 4-miesięcznego okresu trwania lokaty.
  • Oproc.:  5,46%
  • Okres:  16 miesięcy
  • Kapitalizacja:  dzienna
  • Kwota maksymalna:  15 000 PLN
  • Kwota minimalna:  1 000 PLN

Swoją drogą trochę mnie dziwi wyliczanie oprocentowania brutto/netto przez bank. Dla przykładu stara 2-miesięczna „Lokata na start” reklamowana była jako 7% brutto, przy czym oprocentowanie netto wynosiło 5,7%. Tym razem jest to 5,46% netto. Różnica całkiem znacząca.

Optymalizując kwotę lokaty i przyjmując jej zerwanie po 4 miesiącach (za pomocą programu do optymalizacji)  możemy osiągnąć zysk w wysokości niemal 5,63%, a po doliczeniu 1zł (dodatkowy wymóg dokonania trzech transakcji kartą w danym miesiącu) za założenie lokaty poprzez bezpłatne Konto Skarbonkowe osiągniemy zysk 5,98%.
Obecnie jest to jedna z najlepszych ofert na rynku, więc na pewno warto się nią zainteresować jeżeli nie przeszkadza nam konieczność jej ręcznego zerwania po 4 miesiącach. Na dłuższy okres nie warto oszczędzać, ze względu na prawdopodobne wprowadzenie podatku belki od przyszłego roku.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

DOBRE KONTO W MILLENNIUM – 3% zwrotu z transakcji

Konto dbNET w Deutsche Banku z prezentem