w

Getin Bank – Lokata 4×4 na 7% brutto

Getin Bank nie przestaje nas szokować coraz to nowymi i bardziej wymyślnymi typami lokat. Tym razem bank proponuje nam nietypową Lokatę 4×4 na 16 miesięcy z możliwością jej zerwania bez utraty odsetek co 4 miesiące. Mamy na to 3 dni. Oprocentowanie lokaty to 5,46% netto, czyli wg banku 7% brutto.
3 dniowy okres, kiedy możemy zerwać lokatę bez utraty odsetek przypada po zakończeniu każdego 4-miesięcznego okresu trwania lokaty.
  • Oproc.:  5,46%
  • Okres:  16 miesięcy
  • Kapitalizacja:  dzienna
  • Kwota maksymalna:  15 000 PLN
  • Kwota minimalna:  1 000 PLN

Swoją drogą trochę mnie dziwi wyliczanie oprocentowania brutto/netto przez bank. Dla przykładu stara 2-miesięczna „Lokata na start” reklamowana była jako 7% brutto, przy czym oprocentowanie netto wynosiło 5,7%. Tym razem jest to 5,46% netto. Różnica całkiem znacząca.

Optymalizując kwotę lokaty i przyjmując jej zerwanie po 4 miesiącach (za pomocą programu do optymalizacji)  możemy osiągnąć zysk w wysokości niemal 5,63%, a po doliczeniu 1zł (dodatkowy wymóg dokonania trzech transakcji kartą w danym miesiącu) za założenie lokaty poprzez bezpłatne Konto Skarbonkowe osiągniemy zysk 5,98%.
Obecnie jest to jedna z najlepszych ofert na rynku, więc na pewno warto się nią zainteresować jeżeli nie przeszkadza nam konieczność jej ręcznego zerwania po 4 miesiącach. Na dłuższy okres nie warto oszczędzać, ze względu na prawdopodobne wprowadzenie podatku belki od przyszłego roku.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

DOBRE KONTO W MILLENNIUM – 3% zwrotu z transakcji

Konto dbNET w Deutsche Banku z prezentem