w

Alerty BIK za 0 zł na 3 miesiące + darmowa historia kredytowa

Alerty BIK za 0 zł

W związku z pandemią koronawirusa coraz więcej spraw załatwiamy online. Tym samym zwiększone jest ryzyko dostania się naszych danych w niepowołane ręce. Z tej okazji BIK przygotował promocję w ramach której otrzymamy Alerty BIK za 0 złotych na 3 miesiące.

Jak informuje Marcin Gozdek, Dyrektor Departamentu Rynku Detalicznego w Biurze Informacji Kredytowej, niemal co tydzień dochodzi do wycieku danych, co sprawia że potencjalnie oszuści mogą wykorzystać te dane i wyłudzić na nie pieniądze.

Promocja trwa do 30 czerwca 2020 r.

→ Przejdź do: Alerty BIK za 0 złotych

Alerty BIK – co to takiego?

Posiadając Alerty BIK otrzymamy wiadomość SMS / email za każdym razem, gdy jakaś instytucja finansowa złoży zapytanie kredytowe w naszej sprawie.

Alert przyjdzie zarówno w momencie przygotowywania oferty kredytowej po wypełnieniu wniosku w banku / instytucji kredytowej jak również po zawarciu umowy z informacją na temat kwoty zobowiązania i instytucji która dokonała zapytania o nasze dane.

Jednym słowem, Alerty BIK ostrzegą nas, gdy ktoś spróbuje na nasze dane osobowe wyłudzić kredyt / telefon komórkowy u operatora komórkowego, firmy leasingowej.

Alerty BIK za 0 zł na 3 miesiące + historia BIK za darmo

Standardowo Alerty BIK kosztują 24 zł za rok. Teraz w promocji otrzymamy je za darmo na trzy miesiące i nie ma potrzeby ich przedłużania na dłuższy okres.

Z drugiej strony Alerty BIK to zaledwie 2 zł na miesiąc, więc po bezpłatnym okresie można rozważyć ich przedłużenie na kolejny rok.

Usługę Alertów BIK możemy aktywować bezpłatnie na okres 3 miesięcy w okresie od 7 maja do 30 czerwca 2020 r.

Aby uzyskać darmowe Alerty BIK trzeba zarejestrować się lub zalogować na stronie BIK i w panelu aktywować ofertę „Alerty BIK za 0 złotych na 3 miesiące”:

W tym celu po zalogowaniu wybieramy „Aktywuj alerty”:

Alerty BIK za 0 zł

Następnie wybieramy darmową opcję na 3 miesiące:

Darmowe alerty BIK
BIK. Zastrzeżenie dowodu osobistego

Kolejną zaletą posiadania konta w BIK jest możliwość szybkiego zastrzeżenia zgubionego dowodu osobistego w systemie Dokumentów Zastrzeżonych prowadzonym przez Związek Banków Polskich.

Darmowa historia kredytowa BIK

Wreszcie na koniec warto wspomnieć, że zakładając konto BIK mamy też możliwość uzyskania pełnej historii kredytowej dotyczącej nasze osoby za darmo raz na 6 miesięcy.

Aby uzyskać historię kredytową BIK za darmo, należy po zalogowaniu na koncie BIK złożyć zapytanie o kopię naszych danych.

Po zalogowaniu przejdź w ikonkę wiadomości na górze, jako temat rozmowy wybierz „Sprawdzanie danych w BIK” i napisać krótką wiadomość, np. taką:

„Niniejszym wnioskuję o udostępnienie kopii moich danych przetwarzanych przez Biuro Informacji Kredytowej. Proszę o uwzględnienie w tej kopii również danych o przebiegu spłat kredytów”.

Historia kredytowa aka Kopia danych zostania udostępniona na profilu w bik.pl w ciągu 30 dni.

Na czym obecnie zarobić?

Na tą chwilę wartę uwagi są trzy promocje:

W pozostałych bankach warto natomiast poczekać na lepsze okazje na zarobek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

[Instrukcja] 2080 zł od ZUS w maju: Złóż krótkie oświadczenie, aby otrzymać ponownie świadczenie postojowe

Money Mania 23: 250 zł za Konto Jakie Chcę + zwrot za rachunki