w

Zyskaj nawet 1829 zł z Indywidualnym Kontem Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) w Nationale-Nederlanden DFE

Koniec roku to ostatni i zarazem najlepszy moment na dokonanie ważnej decyzji o zainwestowaniu części oszczędności w naszą emeryturę, a przy okazji na uzyskanie ulgi za 2019 rok w kwocie aż do 1829,76 zł.

Z uwagi na najlepsze osiągane wyniki w ostatnich latach, wybór padł na rachunek IKZE w Nationale-Nederlanden DFE.

Nie warto odkładać tej decyzji na przyszłość! Na podjęcie decyzji mamy realnie czas tylko do przyszłego piątku, 27.12.2019 r!

Dlaczego warto wybrać rachunek IKZE?

IKZE, czyli Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego to niezwykle popularny temat w końcówce roku 😉 Wszystko za sprawą ulgi podatkowej jaką przynosi ta forma oszczędzania na emeryturę.

Rachunek IKZE to cztery podstawowe korzyści:

  • Ulga podatkowa, która za 2019 roku wyniesie wynieść może aż 1829,76 zł lub 1029 zł dla osób z pierwszego progu podatkowego! Oszczędzający w IKZE mogą co roku dokonać odliczenia od podstawy opodatkowania podczas corocznego zeznania podatkowego
  • Inwestowanie bez „podatku Belki”. Dzięki rachunkowi IKZE nie zapłacimy 19% podatku od zysku przez cały okres inwestowania naszych oszczędności, w przeciwieństwie np. do lokat, od których podatek płacimy przy każdej kapitalizacji.
  • Dodatkowa emerytura z III filaru
  • Dziedziczenie środków z IKZE!

Wypłata z konta IKZE zostaje objęta tylko 10% ryczałtowym podatkiem dochodowym przy wypłacie, tj. znacznie mniej niż 19% podatku potrącanego w każdym roku.

Do 65-go roku życia pracuje dla nas 100% kapitału zamiast 81%, które sami byśmy mogli zainwestować po zapłacie podatku dochodowego.

Aby odrobić tę stratę musielibyśmy wypracować ponad 23% zysku, tylko w celu „wyjścia na zero” aby zainwestować tą samą kwotę co na rachunku IKZE. Rachunek IKZE przesuwa nam moment zapłaty podatku do momentu wypłaty środków na emeryturę. Dzięki temu przez cały okres do emerytury pracuje dla nas wyższy kapitał.

Jeśli nadal nie wiesz, czy warto zainteresować się tematem, to sprawdź zalety konta IKZE, czyli ile możesz zyskać długoterminowo (powiem tylko, że jest to co kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy złotych).

Ile mogę zyskać dzięki IKZE?

Końcówka roku to ostatni i zarazem najlepszy moment na dokonanie wpłaty na rachunek emerytalny IKZE. Dzięki uldze podatkowej wynikającej z zasady działania IKZE, tylko za 2019 rok zyskać możemy aż 1829,76 zł ulgi podatkowej!

W 2019 roku na rachunek IKZE możemy wpłacić maksymalnie 5718 zł zyskując od 1029 zł do 1829 zł.

Z uwagi na formułę IKZE najwięcej zyskają osoby będące w drugim progu podatkowym (32%). Ulga podatkowa za 2019 roku wyniesie wtedy aż 1829 zł przy wpłacie maksymalnej kwoty i proporcjonalnie mniej przy niższej wpłacie.

Dla osób płacących podatek liniowy w wysokości 19%, maksymalna ulga podatkowa w 2019 roku wyniesie 1086 zł, natomiast dla osób będących w 18% progu podatkowym ulga wyniesie 1029 zł przy wpłacie kwoty maksymalnej w wysokości 5718 zł.

Zalety IKZE w Nationale-Nederlanden

Największą moim zdaniem zaletą rachunku IKZE w Nationale-Nederlanden DFE jest wysokość osiąganego zysku.

Przez trzy lata z rzędu, rachunek IKZE w Nationale-Nederlanden DFE zajął pierwsze miejsce w rankingu Rzeczypospolitej (w 2016, 2017 oraz w 2018 roku) dotyczącym dobrowolnych funduszy emerytalnych.

Nationale-Nederlanden DFE od początku istnienia wypracował zysk 125,6% (na koniec czerwca 2019 r), który był wyższy o 52,3% od średniej stopy zwrotu wszystkich DFE w tym okresie.

Nie bez znaczenia jest też marka Nationale-Nederlanden. Polska spółka Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. z którą podpisujemy umowę o rachunek IKZE DFE istnieje od 21 lat i dysponuje kapitałem własnym w wysokości 545 175 201 zł, a swoją przyszłość powierzyło jej już niemal 3 mln Polaków!

Kolejną zaletą rachunku IKZE w Nationale-Nederlanden jest brak opłaty za otwarcie i prowadzenie rachunku, a nawet za rezygnację z prowadzenia IKZE po okresie min. 12 miesięcy.

Elastyczność w oszczędzaniu. Wpłat możemy dokonywać w dowolnym momencie pamiętając o rocznych limitach wynoszących w 2019 roku 5718 zł. Minimalnie możemy wpłacać kwoty już od 50 zł. Jedynie pierwsza wpłata musi wynosić min. 150 zł.

Doświadczeni specjaliści z Nationale-Nederlanden dokładają wszelkich starań, aby jak najefektywniej inwestować powierzony nam kapitał.

Elastyczna polityka inwestycyjna funduszu umożliwia dopasowywanie portfela do prognoz koniunktury rynkowej i wykorzystywanie okazji inwestycyjnych. Dzięki temu dotychczasowe wyniki IKZE DFE w Nationale-Nederlanden okazały się najlepsze na rynku!

Opłaty

Zaletą IKZE w Nationale-Nederlanden DFE jest brak opłat od wpłaconych składek. Wyjątkiem jest opłata od pierwszej wpłaty, która wynosi 80 zł. Każda kolejna opłata będzie już z kolei inwestowana w 100% i nie podlega opłatom.

Z funduszami inwestycyjnymi związane są jedynie opłaty za zarządzanie, które zawarte są już w wynikach NN DFE. Aby fundusz mógł osiągać ponadprzeciętne wyniki musi zatrudnić specjalistów, których trzeba opłacić. Sam fundusz też za pomnażanie naszych oszczędności musi coś zarobić.

W Nationale-Nederlanden oprócz opłaty za zarządzanie wynoszącej od 1,4% do 2% mamy jeszcze premię dla funduszu za ponadprzeciętne wyniki inwestowania. Jest to premia i zachęta dla funduszu do uzyskiwania ponadprzeciętnych wyników działająca z korzyścią dla obu stron.

Warto mieć na uwadze, że rozwiązując umowę przed upływem roku, poniesiemy opłatę za wypłatę transferową. Nie jest to jednak problem, jako że inwestowanie na emeryturę to produkt długoterminowy, więc w zasadzie tej opłaty nie musimy zupełnie brać pod uwagę.

Jak założyć rachunek IKZE w Nationale-Nederlanden

Rachunek IKZE w Nationale-Nederlanden DFE założymy w prosty sposób bez kolejek i potrzeby wychodzenia z domu wypełniając prosty wniosek online.

Po wypełnieniu formularza otrzymasz maila z jednorazowym linkiem do logowania oraz SMS z hasłem. Za ich pomocą zaloguj się w serwisie i ustal nowe hasło, a następnie wypełnij formularz danych osobowych. Na koniec otrzymasz maila z kopią umowy, a w ciągu 3 dni przyjedzie do Ciebie kurier z umową do podpisania.

Po założeniu rachunku i podpisaniu umowy możemy przejść do wpłaty oszczędności w kwocie minimalnej 150 zł (kolejne wpłaty mogą już wynieść 50 zł). W 2019 roku możesz dokonać maksymalnej wpłaty 5718 zł. Po dokonaniu wybranej wpłaty za 2019 rok, polecam ustawienie zlecenia stałego i wpłaty stałej comiesięcznej kwoty w kolejnych latach.

Wypełniając deklarację podatkową pamiętaj o uzupełnieniu wpłat na rachunek IKZE, które obniżą Twój podatek o 18-32% od wpłaconej kwoty. W 2019 roku maksymalnie możemy wpłacić 5718 zł.

Ciesz się niższym podatkiem (niższą dopłatą, jej brakiem lub nawet zwrotem podatku z Urzędu Skarbowego).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Zyskaj nawet 2030 zł i dodatkowe środki na emeryturę z najtańszym IKZE na rynku od AXA

Masterpass: 25 zł zwrotu za bilet PKP Intercity i Polregio w Skycash