w

Prześwietlenie oferty Otvarta z abonamentem od 7,99 zł miesięcznie!

Dawno nie pisałem o najtańszych abonamentach telefonicznych. Pora więc naprawić tą sytuację opisując najtańszy obecnie abonament telefoniczny (nie licząc darmowego Freemium w Virgin Mobile) 😉

Najtańszym abonamentem w wysokości 7,99 zł miesięcznie może pochwalić się sieć OTVARTA, czyli nowy polski operator wirtualny działający od marca 2018 r.

Co ważne umowa podpisywana jest na czas nieokreślony, dzięki czemu w każdym momencie można z niej zrezygnować przy zachowaniu miesięcznego okresu wypowiedzenia.

OTVARTA: Polski operator MVNO

Otvarta jest nową polską siecią MVNO. W bannerach reklamowych sieć mocno akcentuje polskie pochodzenie:

Jesteśmy polską marką. Dajemy pracę Twoim sąsiadom i płacimy podatki w Polsce. Wybierając OTVARTĄ wspierasz polską gospodarkę.

Nie powinno zatem dziwić, że Otvarta działa na infrastrukturze sieci Plus, za którą stoi jeden z najbogatszysz Polaków, Zygmunt Solorz-Żak.
Według sieci Otvarta, oferta ma być mocno dopasowana do polskich realiów i dochodów:

Jesteśmy stąd, więc znamy polskie realia i wiemy, jak się tu żyje. Dlatego przygotowaliśmy ofertę dopasowaną do potrzeb i możliwości naszych Klientów. Chcemy, aby każdy mógł korzystać z telefonii mobilnej, a cena przestała być barierą uniemożliwiającą kontakt z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

OTVARTA: Abonament na czas nieokreślony

W sieci Otvarta znajdziemy łącznie pięć taryf, z czego trzy na czas nieokreślony oraz dwie przy umowie na 2 lata.

Ograniczeniem dla tych taryf na czas nieokreślony jest świadczenie usług wyłącznie na terenie Polski.

Posiadacze tych abonamentów mogą skorzystać z Pakietu Wakacyjnego ważnego 14 dni za 10 zł. W ramach pakietu otrzymujemy 500 minut na terenie Unii Europejskiej (+ Norwegii, Liechtensteinu i Islandii). Rocznie skorzystać można dwa razy z takiego pakietu.

W najtańszej opcji O! NAJTAŃSZA! w cenie 7,99 zł miesięcznie znajdziemy nielimitowane połączenia w sieci Otvarta, 60 minut do krajowych sieci komórkowych i na numery stacjonarne oraz 300 MB Internetu.

W ramach O! NAJLEPSZA! w cenie 13,99 zł miesięcznie otrzymujemy już nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i na telefony stacjonarne oraz pakiet 2 GB Internetu.

Z kolei w abonamencie O! KORZYSTNA! za 17,99 zł miesięcznie wliczone są nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych w Polsce oraz na numery stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS oraz 6 GB Internetu.

Jeśli interesuje nas jeszcze bardziej wypasiony abonament to musimy skorzystać już z abonamentu podpisywanego na 24 miesiące.

Otvarta daje możliwość wykupienia pakietów dodatkowych:

  • Pakiet 50 SMS: 3,50 zł
  • Pakiet 100 SMS: 5 zł
  • Pakiet SMS bez limitów: 9,90 zł
  • Dodatkowe 150 MB Internetu do abonamentu O! Najtańsza!: 4 zł

Dużą wadą z mojego punktu widzenia jest wysoka opłata aktywacyjna wynosząca aż 24 zł. Na osłodę dodam, że dostawa karty kurierem jest darmowa 😉

OTVARTA: Abonament na 24 miesiące

W ramach abonamentu na czas określony (24 miesiące) wybrać możemy z kolei jedną z dwóch opcji.

O! PEŁNA OPCJA! za 24,99 zł miesięcznie, gdzie otrzymujemy w zasadzie to samo co w opcji O! NAJLEPSZA! kosztującej 13,99 zł na czas nieokreślony, z tą różnicą, że wliczony został już Roaming w Unii Europejskiej.

Drugą jest taryfa O! MAM WSZYSTKO! w cenie 28,99 zł miesięcznie przez okres 24 miesięcznie. W ramach abonamentu otrzymujemy Roaming w EU oraz to samo co w O! KORZYSTNA kosztującej zaledwie 17,99 zł miesięcznie przy umowie na czas nieokreślony.

Tym samym obie te opcje wydają mi się mało korzystne, w przeciwieństwie do abonamentu bez cyrografu na 2 lata.

OTVARTA: Internet mobilny

Całkiem nieźle wygląda oferta internetu mobilnego na czas nieokreślony. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to raczej opcja dla osób mniej wymagających. Z drugiej strony, z najdroższej opcji będą zadowoleni nawet Ci bardziej wymagający.

Pakiet 5 GB danych otrzymamy w cenie 14,99 zł miesięcznie, 10 GB za 19,99 zł oraz 30 GB za 29,99 zł. W najdroższym pakiecie za 39,99 zł / mc otrzymamy aż 100 GB danych + 200 GB w nocy.

Jeśli w którymś miesiącu brakłoby internetu a zredukowana prędkość będzie żenująco niska to można zwiększyć pakiet o 1 GB za 5 zł lub o 3 GB za 12 zł.

Otvarta ma w ofercie również internet ze stałym adresem IP (publicznym lub prywatnym):

  • O! Stały IP 5 GB za 20,99 zł miesięcznie
  • O! Stały IP 10 GB za 25,99 zł miesięcznie
  • O! Stały IP 30 GB za 35,99 zł miesięcznie
  • O! Stały IP 100 GB za 54,99 zł miesięcznie z pakietem 100 GB w nocy

Rozmawiaj taniej w rodzinie: Promocja 2 + 1

Otvarta stara się przyciągnąć do siebie całe rodziny, a jeśli rozmawiacie ze sobą bardzo dużo to może to być naprawdę mega korzystna oferta.

W zamian za kupno dwóch abonamentów za min. 13,99 zł, abonament O! Najtańsza otrzymamy za symboliczne 0,99 zł. Łącznie więc za trzy numery telefonu zapłacimy zaledwie 28,97 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ranking kont oszczędnościowych, lipiec 2018 r.

200 zł do RTV Euro AGD do Konta Firmowego Godnego Polecenia w BZ WBK (+do 5% moneyback)