w

Prześwietlenie oferty Otvarta z abonamentem od 7,99 zł miesięcznie!

Dawno nie pisałem o najtańszych abonamentach telefonicznych. Pora więc naprawić tą sytuację opisując najtańszy obecnie abonament telefoniczny (nie licząc darmowego Freemium w Virgin Mobile) 😉

Najtańszym abonamentem w wysokości 7,99 zł miesięcznie może pochwalić się sieć OTVARTA, czyli nowy polski operator wirtualny działający od marca 2018 r.

Co ważne umowa podpisywana jest na czas nieokreślony, dzięki czemu w każdym momencie można z niej zrezygnować przy zachowaniu miesięcznego okresu wypowiedzenia.

OTVARTA: Polski operator MVNO

Otvarta jest nową polską siecią MVNO. W bannerach reklamowych sieć mocno akcentuje polskie pochodzenie:

Jesteśmy polską marką. Dajemy pracę Twoim sąsiadom i płacimy podatki w Polsce. Wybierając OTVARTĄ wspierasz polską gospodarkę.

Nie powinno zatem dziwić, że Otvarta działa na infrastrukturze sieci Plus, za którą stoi jeden z najbogatszysz Polaków, Zygmunt Solorz-Żak.
Według sieci Otvarta, oferta ma być mocno dopasowana do polskich realiów i dochodów:

Jesteśmy stąd, więc znamy polskie realia i wiemy, jak się tu żyje. Dlatego przygotowaliśmy ofertę dopasowaną do potrzeb i możliwości naszych Klientów. Chcemy, aby każdy mógł korzystać z telefonii mobilnej, a cena przestała być barierą uniemożliwiającą kontakt z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

OTVARTA: Abonament na czas nieokreślony

W sieci Otvarta znajdziemy łącznie pięć taryf, z czego trzy na czas nieokreślony oraz dwie przy umowie na 2 lata.

Ograniczeniem dla tych taryf na czas nieokreślony jest świadczenie usług wyłącznie na terenie Polski.

Posiadacze tych abonamentów mogą skorzystać z Pakietu Wakacyjnego ważnego 14 dni za 10 zł. W ramach pakietu otrzymujemy 500 minut na terenie Unii Europejskiej (+ Norwegii, Liechtensteinu i Islandii). Rocznie skorzystać można dwa razy z takiego pakietu.

W najtańszej opcji O! NAJTAŃSZA! w cenie 7,99 zł miesięcznie znajdziemy nielimitowane połączenia w sieci Otvarta, 60 minut do krajowych sieci komórkowych i na numery stacjonarne oraz 300 MB Internetu.

W ramach O! NAJLEPSZA! w cenie 13,99 zł miesięcznie otrzymujemy już nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i na telefony stacjonarne oraz pakiet 2 GB Internetu.

Z kolei w abonamencie O! KORZYSTNA! za 17,99 zł miesięcznie wliczone są nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych w Polsce oraz na numery stacjonarne, nielimitowane wiadomości SMS oraz 6 GB Internetu.

Jeśli interesuje nas jeszcze bardziej wypasiony abonament to musimy skorzystać już z abonamentu podpisywanego na 24 miesiące.

Otvarta daje możliwość wykupienia pakietów dodatkowych:

  • Pakiet 50 SMS: 3,50 zł
  • Pakiet 100 SMS: 5 zł
  • Pakiet SMS bez limitów: 9,90 zł
  • Dodatkowe 150 MB Internetu do abonamentu O! Najtańsza!: 4 zł

Dużą wadą z mojego punktu widzenia jest wysoka opłata aktywacyjna wynosząca aż 24 zł. Na osłodę dodam, że dostawa karty kurierem jest darmowa 😉

OTVARTA: Abonament na 24 miesiące

W ramach abonamentu na czas określony (24 miesiące) wybrać możemy z kolei jedną z dwóch opcji.

O! PEŁNA OPCJA! za 24,99 zł miesięcznie, gdzie otrzymujemy w zasadzie to samo co w opcji O! NAJLEPSZA! kosztującej 13,99 zł na czas nieokreślony, z tą różnicą, że wliczony został już Roaming w Unii Europejskiej.

Drugą jest taryfa O! MAM WSZYSTKO! w cenie 28,99 zł miesięcznie przez okres 24 miesięcznie. W ramach abonamentu otrzymujemy Roaming w EU oraz to samo co w O! KORZYSTNA kosztującej zaledwie 17,99 zł miesięcznie przy umowie na czas nieokreślony.

Tym samym obie te opcje wydają mi się mało korzystne, w przeciwieństwie do abonamentu bez cyrografu na 2 lata.

OTVARTA: Internet mobilny

Całkiem nieźle wygląda oferta internetu mobilnego na czas nieokreślony. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to raczej opcja dla osób mniej wymagających. Z drugiej strony, z najdroższej opcji będą zadowoleni nawet Ci bardziej wymagający.

Pakiet 5 GB danych otrzymamy w cenie 14,99 zł miesięcznie, 10 GB za 19,99 zł oraz 30 GB za 29,99 zł. W najdroższym pakiecie za 39,99 zł / mc otrzymamy aż 100 GB danych + 200 GB w nocy.

Jeśli w którymś miesiącu brakłoby internetu a zredukowana prędkość będzie żenująco niska to można zwiększyć pakiet o 1 GB za 5 zł lub o 3 GB za 12 zł.

Otvarta ma w ofercie również internet ze stałym adresem IP (publicznym lub prywatnym):

  • O! Stały IP 5 GB za 20,99 zł miesięcznie
  • O! Stały IP 10 GB za 25,99 zł miesięcznie
  • O! Stały IP 30 GB za 35,99 zł miesięcznie
  • O! Stały IP 100 GB za 54,99 zł miesięcznie z pakietem 100 GB w nocy

Rozmawiaj taniej w rodzinie: Promocja 2 + 1

Otvarta stara się przyciągnąć do siebie całe rodziny, a jeśli rozmawiacie ze sobą bardzo dużo to może to być naprawdę mega korzystna oferta.

W zamian za kupno dwóch abonamentów za min. 13,99 zł, abonament O! Najtańsza otrzymamy za symboliczne 0,99 zł. Łącznie więc za trzy numery telefonu zapłacimy zaledwie 28,97 zł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Ranking kont oszczędnościowych, lipiec 2018 r.

200 zł do RTV Euro AGD do Konta Firmowego Godnego Polecenia w BZ WBK (+do 5% moneyback)