w

Citibank: Zmiana tabeli opłat i prowizji kont i kart kredytowych od 1 marca 2018 r.

Citibank postanowił zrobić swoim klientom prezent świąteczny 😉

20 i 22 grudnia 2017 r. otrzymałem z banku dwa maile. Pierwszy informujący o zmianach dotyczących kart kredytowych, drugi dotyczący kont osobistych.

Pomału staje się regułą to, że banki wprowadzają zmiany w tabelach opłat i prowizji w specyficznych datach, kiedy to nikt nie ma głowy do przeglądania długich zapisów i zmian.

Przyjrzyjmy się zatem zmianom, które wejdą w życie od 1 marca 2018 r.

Zmiany dotyczące kart kredytowych Citibank od 1 marca 2018 r.

Każda zmiana regulaminów i tabeli opłat powinna nam zapalić czerwone światło. Zawsze warto poświęcić kilka minut, żeby za jakiś czas nie zdziwić się dziwnymi opłatami na wyciągu.

W związku z wprowadzonymi zmianami mamy prawo do sprzeciwu i tym samym do wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym. 

Informujemy, że przysługuje Państwu prawo odmowy przyjęcia nowych
warunków poprzez zgłoszenie sprzeciwu wobec wprowadzanych zmian bądź
rozwiązanie Umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia. Informację
o sprzeciwie bądź rozwiązaniu Umowy powinni Państwo przekazać do Banku
przed wejściem zmian w życie, a jej nieprzekazanie uznaje się za zgodę
na stosowanie postanowień Umowy na nowych warunkach. W przypadku
zgłoszenia sprzeciwu Umowa wygasa z dniem poprzedzającym dzień wejścia w
życie nowych warunków.

Jest to szczególnie korzystna opcja dla osób, które planują za jakieś 2 lata ponownie skorzystać z promocji kart Citibank. Dzięki temu karta zostanie zamknięta natychmiast po otrzymaniu naszego sprzeciwu (wystarczy zaznaczyć, że chcemy skorzystać z takie właśnie trybu zamknięcia karty i mamy spłaconą kartę w całości).

Najważniejsze zmiany dotyczą m.in.:

 • wprowadzenia opłaty miesięcznej za każdy Nośnik zbliżeniowy w postaci Naklejki Zbliżeniowej
 • wprowadzenia opłaty miesięcznej za wydanie i korzystanie z Karty dodatkowej dla kart wydanych od dnia 1 marca 2018 r.
 • wprowadzenie opłaty miesięcznej z tytułu obsługi nadpłaty na rachunku Karty Kredytowej, naliczanej w przypadku wystąpienia w cyklu rozliczeniowym salda dodatniego równego lub wyższego niż 200 zł
 • wycofania Karty Kredytowej Citibank Student
 • wycofania ubezpieczenia Pakiet Bezpieczeństwa

Opłata za nośnik zbliżeniowy

Wydaje mi się, że opłata ta nie dotyczy zbyt wielu osób, nie mniej trzeba o niej wspomnieć. Jeśli posiadacie naklejkę zbliżeniową to od 1 marca 2018 r. zapłacicie za jej obsługę opłatę w wysokości 5 zł miesięcznie.

Opłata za kartę dodatkową

Od 1 marca 2018 r. wprowadzona zostanie opłata miesięczna za korzystanie z każdej karty dodatkowej (z wyjątkiem karty Citibank MasterCard World Signia Ultime/Citibank World Elite MasterCard Ultime):

 • Karty Silver (w tym Simlicity) – 4 zł miesięcznie (48 zł w skali roku)
 • karty Gold, World, PremierMiles – 9 zł miesięcznie (108 zł w skali roku)
 • karty Platinum – 11 zł miesięcznie (132 zł w skali roku)

Opłata za nadpłatę na rachunku karty kredytowej

Jest to dla mnie najbardziej kuriozalna opłata dotyczy osób, które spowodują powstanie nadpłaty na rachunku karty kredytowej. Nie zawsze może to być działanie celowe. Dajmy na to, kupujemy jakiś przedmiot, który następnie postanawiamy zwrócić. Co jeśli w międzyczasie zdążyliśmy dokonać spłaty karty kredytowej?! Pojawia się nadpłata na rachunku karty, za którą bank pobierze nam opłatę w wysokości 20 zł.

„Klient jest zobowiązany do zwrotu kosztów spowodowanych powstaniem nadpłaty na rachunku Karty kredytowej zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji.”

Opłata za obsługę Planu Spłat ratalnych „Komfort”

Citi Handlowy zmienił zapis dotyczący opłaty za obsługę Planu Słat ratalnych Komfort. Jeśli plan „Komfort” zostanie otwarty w ramach przyznanego limitu, to oprócz miesięcznej raty i prowizji za otwarcie Planu (do 20%), poniesiemy dodatkową opłatę 20 zł miesięcznie. Jeśli natomiast Plan będzie dotyczy dodatkowych środków ponad limit karty to opłata wyniesie 30 zł miesięcznie.

Zmiany dotyczące kont osobistych Citibank od 1 marca 2018 r.

Zmiany nie ominęły także posiadaczy kont Citi Priority zakładanych w jednej ze świetnych promocji z premią od 300 do 700 zł.

Najważniejsze zmiany dotyczą m.in.:

 • wprowadzenia miesięcznej opłaty za możliwość korzystania z serwisu bankowości telefonicznej CitiPhone® (Klienci mogą zrezygnować z tej usługi zachowując możliwość zastrzeżenia Karty Debetowej oraz złożenia reklamacji u Doradcy CitiPhone, a także bezpłatnego korzystania z funkcjonalności Automatycznego Bankiera)
 • wprowadzenia opłaty za Kartę Debetową w formie naklejki zbliżeniowej,
 • wysokości opłat związanych z zaświadczeniami wydawanymi przez Bank,
 • wysokości dziennych limitów operacji wykonywanych Kartą Debetową i w Citibank Online.
Opłata za CitiPhone

Od 1 marca 2018 r. wprowadzona zostanie opłata miesięczna w wysokości 6 zł za korzystanie z CitiPhone. Zwolnieni z niej będą klienci posiadający w banku średnie saldo w wysokości min. 100 000 zł.

Opłata za nośnik zbliżeniowy

Podobnie jak w wypadku nośników zbliżeniowych do kart kredytowych, Citibank wprowadza opłatę w wysokości 5 zł miesięcznie za obsługę naklejki zbliżeniowej to od 1 marca 2018 r.

Opłata za zaświadczenia

Od 1 marca 2018 r. podrożeją różnego rodzaju zaświadczenia wystawiane przez bank. Dla przykładu, za powtórny miesięczny wyciąg zapłacimy 10 zł (wersja papierowa) / 8 zł (wersja elektroniczna), zaświadczenie o posiadaniu konta 15 zł / 10 zł, zaświadczenie o zamknięciu konta 25 zł / 23 zł, inne zaświadczenia dotyczące konta 70 zł / 45 zł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Lokata TYLKO TERAZ na 3% bez warunków w Idea Bank

Hohoho … JakOszczedzic.pl rozdaje bony Sodexo w konkursie „Komentuj i wygrywaj 50 zł”