w

100 zł za otwarcie konta w ING + 100 zł za każde polecenie (+ dla chętnych 100 zł za zainwestowanie 750 zł)

ING Banku Śląskim ruszył z kolejną edycją promocji konta Direct z premią 100 zł. Podtrzymany został też warunek premii dodatkowej 100 zł za polecenie konta znajomym.

Ale to nie wszystko. Posiadacze kont w ING mogą zgarnąć dodatkowe 100 zł za zainwestowanie 3 x 250 zł w bezpieczne fundusze inwestycyjne.

Łącznie więc do zgarnięcia jest aż 300 zł premii.

ING Slaski – 160 zl za Konto Direct / Konto Mobi

100 zł za otwarcie konta ING

Warunki otrzymania premii są niezmienne i zarazem bardzo proste. Wystarczy za pośrednictwem strony promocji założyć Konto Direct wraz z kartą oraz z darmowym kontem oszczędnościowym „Otwarte Konto Oszczędnościowe” do 18 października 2017 r.

Następnie do 31 stycznia 2018 r. trzeba zapłacić kartą lub BLIKIEM łącznie min. 1000 zł. Najefektywniej będzie wykonać miesięcznie płatności na kwotę 300 zł przez 4 miesiące, aby przy okazji spełnić warunek zwolnienia z opłat za kartę (samo konto jest darmowe).

Dla kogo?

Z opisywanej promocji mogą skorzystać osoby, które nie posiadają konta osobistego w ING Banku Śląskim (Konta z Lwem: Direct, Klasyczne, Student, Komfort, Premium) od 1 stycznia 2016 roku.


Aby otrzymać 100 zł premii:
 • Do 18 października 2017 r. na dedykowanej stronie promocji, otwórz Konto z Lwem Direct wraz z kartą oraz Otwartym Kontem Oszczędnościowym
 • Do 31 stycznia 2018 r. wykonaj płatności bezgotówkowe kartą lub BLIKIEM na łączną kwotę min. 1 000 zł 
  • Najlepiej płacić co miesiąc po 300 zł, aby nie zapłacić za kartę (patrz dalej)
 • Utrzymaj konto wraz z kartą do dnia wypłaty premii, tj. do 28 lutego 2018 r.
Premia 100 zł za konto zostanie wypłacona na Otwarte Konto Oszczędnościowe otwarte razem z kontem osobistym (lub posiadane wcześniej) i zwolniona jest z podatku dochodowego.

Jak najkorzystniej skorzystać z promocji?

Najkorzystniej będzie połączyć przyjemne z pożytecznym 😉 W tym wypadku chodzi o to, aby przy okazji spełniania warunków promocji spełnić też warunki zwalniające z opłaty za kartę (wykonanie płatności kartą na min. 300 zł w okresie rozliczeniowym).

Trzeba przy tym pamiętać, że ING stosuje inny okres rozliczeniowy (od 29-go do 28-go dnia miesiąca) oraz, że płatności muszą być rozliczone w danym okresie rozliczeniowym, co może trwać do kilku dni. Dlatego też lepiej nie wykonywać płatności w ostatnich dniach okresu rozliczeniowego (od ok. 26-tego dnia miesiąca).

Optymalny układ płatności kartą wygląda następująco:

 • Od 29 sierpnia do 28 września 2017 r. – 300 zł
 • Od 29 września do 28 października 2017 r. – 300 zł
 • Od 29 października do 28 listopada 2017 r. – 300 zł
 • Od 29 listopada do 28 grudnia 2017 r. – 300 zł

Oczywiście, dla kont założonych w kolejnych miesiącach, pierwszy miesiąc wykonania płatności się przesunie.

Po otrzymaniu premii sam decydujesz, czy konto spełnia Twoje wymagania i chcesz nadal z niego korzystać wraz z kartą, czy może chcesz zachować darmowe konto bez karty lub je zwyczajnie zamknąć.

100 zł za każde polecenie konta znajomym (max. 1000 zł premii)


ING Bank Śląski wprowadził element zachęcający do polecania konta. Idea jest taka, żeby zadowoleni klienci przyprowadzili do banku nowe osoby.
Dla kogo?


Do promocji przystąpić może osoba posiadająca konto od co najmniej 30 dni. Do programu polecającego można przystąpić w systemie bankowości elektronicznej lub w oddziale banku.

Po przystąpieniu do promocji, w czasie trwania promocji (do 18 października 2017 r.) należy wykonać transakcje bezgotówkowe kartą lub BLIKiem na łączną kwotę min. 300 zł.

Kogo można polecić?

Poleconym może zostać nowy klient, tj. osoba, która nie była posiadaczem konta w ING Banku Śląskim od 12 miesięcy. Dodatkowym warunkiem jest wyrażenie zgody, aby osoba polecająca otrzymała informację o założeniu konta i spełnieniu warunków promocji.

Warunki otrzymania premii

Warunkiem otrzymania premii jest wykonanie płatności bezgotówkowych kartą na łączną kwotę co najmniej 300 zł, w każdym z dwóch dowolnych miesięcy kalendarzowych (wliczając miesiąc w których konto zostało otworzone albo miesiące następujące po tym miesiącu).Bank nagrodzi obie strony premią:

 • 100 zł zostanie wypłacone za każde skuteczne polecenie konta znajomemu. 
 • 50 zł otrzyma osoba, która założy konto z polecenia

Premia z polecenia zostanie wypłacona do 25 lutego 2018 roku. Bank dodatkowo ufunduje i odprowadzi należny podatek dochodowy.

100 zł za zainwestowanie 750 zł w funduszu inwestycyjnym

Jeśli masz już konto z kontem oszczędnościowym w ING Banku Śląskim, to możesz przejść do drugiej części, czyli zgarnięcia 100 zł za regularne inwestowanie.

Tutaj sprawa też jest dosyć prosta 🙂

W założeniu bank chce, żebyśmy regularnie inwestowali przez okres min. 12 miesięcy. Z kolei warunki promocji nie do końca nakładają taki wymóg 😉

W celu otrzymania premii za zainwestowanie w fundusz wystarczy dokonać zlecenia otwarcia rejestru w funduszach inwestycyjnych na kwotę 250 zł, a następnie dokonać min. 2 dopłat do funduszu w kwocie min. 250 zł każda.

Po otrzymaniu premii, tj. 15 grudnia 2017 r. możemy zwyczajnie zrezygnować z deklaracji regularnego inwestowania, składając dyspozycję odkupienia jednostek funduszy.

Dla kogo?

Promocja przeznaczona jest dla klientów ING Banku Śląskiego, którzy nie posiadali żadnych jednostek funduszy inwestycyjnych w ING na dzień 17.07.2017 r. oraz którzy wyrażą zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.


Aby otrzymać 100 zł premii za fundusz:
 • Do 29 września 2017 r.: 
  • Zaloguj się w bankowości elektronicznej, przejdź do -> Oferta ING -> Inwestycje -> 100 zł za regularne inwestowanie i przejdź przez proces aktywowania usługi
   • Wymagane będzie m.in. wypełnienie krótkiej ankiety inwestycyjnej (wymaganie prawne)
  • Dokonaj zakupu wybranego funduszu za kwotę min. 250 zł w wybranym pakiecie (ING Pakiet Umiarkowany, ING Pakiet Ostrożny, ING Pakiet Dynamiczny oraz złóż dyspozycję regularnego inwestowania za min. 250 zł, na podstawie której do 30.11.2017 r. przynajmniej dwa razy zostaną nabyte jednostki wybranego funduszu

Najkorzystniej będzie otworzyć rejestr i złożyć dyspozycję regularnego inwestowania w drugiej połowie września. Wtedy warunki zostaną spełnione, a po otrzymaniu premii będzie można wycofać dyspozycję i środki z funduszy.

Po spełnieniu powyższych warunków, do 15 grudnia 2017 r. na konto osobiste lub Otwarte Konto Oszczędnościowe zostanie wypłacona premia w wysokości 100 zł. Bank dodatkowo zapłaci za nas 23 zł podatku.

Uwaga!
Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Każdy podejmuje decyzję o inwestycji w fundusz na własną rękę. Najlepiej rzecz jasna wybrać któryś z bezpiecznych funduszy.

17 komentarzy

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

200 zł za wpływ świadczenia z Rodzina 500+ w Nest Bank (również dla obecnych klientów)

Nawet 400 zł (100 zł premii + 300 zł zwrotu) za otwarcie Darmowego Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas