w

Konto 360º w Banku Millennium: Recenzja (m.in. 3,5% na lokacie + 2,7% na koncie oszczędnościowym)

Konto 360º w Banku Millennium - recenzja

Po dość długiej przerwie kontynuuję cykl “Konto osobiste w …”.

Dzisiejsza recenzja dotyczy Konta 360º w Banku Millennium, czyli jednego z najlepszych rachunków bankowych, które będzie darmowe po spełnieniu dwóch banalnie prostych warunków.

Konto 360º w Millennium to m.in. lokata mobilna na 3,5% oraz konto oszczędnościowe na 2,7% do 100 tys. zł.

300 zł za otwarcie darmowej karty kredytowej + 300 zł cashback

Aby otrzymać premię wystarczy wykonać 7 płatności na dowolną kwotę! Dodatkowo można korzystać z 5% cashback’u i zgarnąć dodatkowe 300 zł w ciągu roku.

Złóż wniosek o darmową kartę i zgarnij 300 zł na start + 300 zł za płatności (również dla obecnych klientów)

Konto 360º – szczegóły i opłaty

Konto 360° będzie w pełni darmowe wraz z bankomatami w Polsce i na świecie po spełnieniu dwóch warunków: zapewnienia wpływu min. 1000 zł miesięcznie oraz wykonania jednej płatności kartą na dowolną kwotę. Na dzisiejsze realia są to niesamowicie proste warunki.

Konto 360° to:

 • 0 zł za prowadzenie konta po zapewnieniu wpływów w wysokości min. 1000 zł
  • 8 zł w przeciwnym razie
 • 0 zł za kartę do konta (Visa PayWave) w przypadku wykonania min. 1 płatności kartą w miesiące
  • 7 zł w przeciwnym razie
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą
 • 0 zł za zlecenia stałe
 • 0 zł za BLIK’a (płatności i wypłaty z bankomatów przez telefon
 • 0 zł za „Pakiet Bardzo Pomocny” przez okres 12 miesięcy od otwarcia konta
  • 4,99 zł od drugiego roku, przy czym istnieje możliwość rezygnacji z pakietu ubezpieczeń i zalecam od razu ustawić sobie stosowne przypomnienie w kalendarzu
 • 3,5% w skali roku na 3-miesięcznej lokacie mobilnej
 • 2,7% w skali roku dla nowych środków do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym

Konto 360° student to:

 • Dodatkowo 0 zł za prowadzenie rachunku bez warunku wpływu (1000 zł)Uwaga: Po założeniu konta, warto sprawdzić za pomocą systemu bankowości elektronicznej lub telefonicznie, czy przypadkiem nie posiadamy włączonej płatnej usługi “Pakiet Bezpieczeństwa” (3,99 zł / mc) oraz/lub pakietu “Bezpieczna Karta” (2,99 zł / mc).

Osoby, które założą konto przelewem muszą liczyć się z nałożonymi limitami w wysokości 5 tys. zł. Dlatego, jeżeli nie macie blisko placówki banku, to lepiej założyć konto korzystając z kuriera.

Jest jeszcze jeden mały haczyk. Gdyby zdarzyło Wam się nie wykonać jednej płatności kartą lub BLIKiem w poprzednim miesiącu, to za wypłaty pieniędzy z bankomatów innych niż Banku Millennium zostaną naliczone opłaty. Wystarczy jednak w każdym miesiącu chociaż raz zapłacić kartą w sklepie lub w Internecie, aby zapomnieć o tych problemach.

Lokata mobilna na 3,5% w skali roku

Osoby posiadające telefon komórkowych w jednej z czterech platform, mogą skorzystać ze świetnej 3-miesięcznej lokaty mobilnej na 3,5% w skali roku! Maksymalnie można ulokować  na niej 10 tys. zł.

Co więcej, nie jest to lokata jednorazowa. Po zakończeniu jednej lokaty, możemy założyć kolejną.

Aby założyć lokatę na 3,5% należy otworzyć aplikację Millennium, z lewego menu wybrać zakładkę “Rozszerzona rzeczywistość” a następnie nakierować telefon na stronę lokaty mobilnej.

Na ekranie zobaczymy prezent z rosnącym oprocentowaniem i przycisk umożliwiający założenie lokaty na preferencyjnych warunkach.

Konto oszczędnościowe na 2,7% w skali roku

Olbrzymią zaletą Konta 360 stopni jest wysoko oprocentowany rachunek oszczędnościowy. W chwili obecnej jest to 2,7% w skali roku do 100 tys. zł dla nowych środków.

Oprocentowanie to obowiązuje przez trzy miesiące po zasileniu rachunku nowymi środkami. Te liczone są wg stanu na dzień 19 marca 2016 roku.

System bankowości elektronicznej Banku Millennium

(kliknij aby powiększyć)

Pewną nowością może być dla Was podwójne zabezpieczenie logowania. Niezbędne jest podanie loginu, hasło oraz wybranych cyfr z PESELu.

System bankowości elektronicznej jest naprawdę bardzo funkcjonalny. Tuż po zalogowaniu widzimy posiadane konta osobiste. Poniżej mamy listę kart i rachunków oszczędnościowych.

Większość spraw możemy załatwić online. Łącznie z założeniem dodatkowych produktów (w tym celu musimy rozwinąć menu pod naszym imieniem i nazwiskiem).

Mamy też możliwość personalizacji widoku, tak aby najważniejsze dla nas informacje były widoczne tuż po zalogowaniu (np. stan środków na koncie oszczędnościowym).

Aplikacja mobilna

(kliknij aby powiększyć)

Aplikacja mobilna Banku Millennium dostępna jest na czterech platformach mobilnych, tj. na Androida, iOS, Windows Phone 8 oraz BlackBerry 10.

Aplikacja Millennium działa naprawdę bardzo szybko i sprawnie, nie ma tutaj się do czego przyczepić. Pozwala ona załatwić większość spraw z poziomu telefonu komórkowego, w tym płatności mobilnych BLIK czy wypłat gotówki z bankomatu bez karty.

Co jakiś czas, bank organizuje ciekawe promocje (np. z biletami do kina).

Na mojej liście jest to numer dwa. Wygrywa aplikacja mBanku a na trzecim miejscu znajduje się aplikacja IKO 2.0.

Pakiet Bardzo Pomocny

Pakiet Bardzo pomocny to:

 • Pomoc domowa – w razie zdarzenia losowego m.in. z interwencji hydraulika, elektryka, ślusarza, szklarza oraz napraw sprzętu AGD/RTV/PC
 • Pomoc medyczna – w razie nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku w domu, m.in. z wizyt domowych lekarza i pielęgniarki,
 • Pomoc IT – m.in. naprawy smartfona, telefonu, tabletu, zakupu urządzenia w razie kradzieży, całodobowego dostępu do infolinii.

W ciągu roku można skorzystać aż z 7 interwencji. Wystarczy kontakt z całodobowym Centrum Alarmowym pod numerem (+48) 22 203 75 00.

Uwaga: Aby korzystać z pakietu, konieczne jest podpisanie odrębnej umowy.

Konta walutowe w EUR, USD, GBP, CHF + karta Maestro

Bank Millennium daje możliwość otwarcie kont walutowych w czterech walutach: EUR, USD, GBP oraz w CHF.

W trzech walutach (bez franków szwajcarskich) można założyć lokaty walutowe.

Do konta walutowego w EUR można założyć kartę debetową Millennium Maestro Voyager. Niestety jej koszt to 1 EUR miesięcznie i nie oferuje ona darmowych wypłat gotówki za granicą.

Program Poleceń Banku Millennium, czyli 60 zł lub 100 zł za każde polecone konto

Osoby posiadające konto w Banku Millennium mogą zacząć polecać bank w ramach programu poleceń.

Po zalogowaniu się w bankowości elektronicznej widzimy duży banner reklamowy. Po kliknięciu w niego widzimy szczegóły programu i możemy rozpocząć korzystanie po zaakceptowaniu regulaminu.

Za pierwsze polecenie otrzymamy 60 zł, za każde kolejne 100 zł. Łącznie można otrzymać aż 1360 zł premii.

17 komentarzy

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Lokata od Zająca na 3% i Lokata Wiosenny Zysk na 2,85% w Idea Bank

Ostatni dzień na skorzystanie z sześciu promocji: 2 x Citibank, PKO BP, Millennium, Raiffeisen, mBank