w

Narodowa Loteria Paragonowa: Wygraj samochód Opel Insignia, Opel Astra, notebook Lenovo ThinkPad lub iPad Air 2

Dzisiaj zajmiemy się nieco odmienną tematyką niż główny nurt bloga. 😉 Norodowa Loteria Paragonowa, bo o niej dzisiaj mowa, nie została przygotowana przez bank czy instytucję finansową a przez … Ministerstwo Finansów.

Nagrody w loterii są na pewno warte uwagi i poświęcenia kilku minut dziennie na rejestrację paragonów.

Nagrody w loterii narodowej obejmują: 4 samochody Opel Insignia, 12 samochodów Opel Astra, 74 laptopów Lenovo ThinkPad oraz 84 iPad’y Air 2.

5% moneyback’u do T-Mobile Konta znów dostępny

Do 25 zł zwrotu miesięcznie za płatności kartą do T-Mobile Konta. Konto będzie darmowe wraz z kartą po wykonaniu płatności na min. 200 zł.

Zapisz się do promocji i zgarnij nawet 300 zł w ciągu roku!

Narodowa Loteria Paragonowa – szczegóły

Narodowa Loteria Paragonowa organizowana przez Ministerstwo Finansów ma na celu uświadomić Polakom, skąd biorą się wpływy budżetowe i że każdy z nas może mieć wpływ na wysokość dochodów Państwa.

Nie wiem czy wiecie, ale to właśnie podatek VAT od obrotu towarami stanowi niemal połowę wszystkich dochodów budżetu państwa!

Zasady promocji są bajecznie proste. W losowaniu może wziąć udział każdy paragon o wartości min. 10 zł. W loterii można zgłosić dowolną liczbę paragonów fiskalnych.

Należy jednak pamiętać, że muszą one zostać zarejestrowane w miesiącu zakupu oraz że w loterii nie biorą udziału faktury, rachunki i paragony niefiskalne.

Uwaga: Wszystkie zarejestrowane paragony musi zachować! Bez okazania paragonu nie będzie można odebrać nagrody.

Szczegółowe dane techniczne nagród zostały podane na stronie: nagrody.

Wszystkie nagrody są zwolnione z podatku dochodowego. W końcu bez sensu byłoby naliczenie podatku, który potem się zgarnie z powrotem. 😉

Nagroda specjalna – Opel Insignia

Ministerstwo Finansów przygotowało 4 nagrody specjalne w postaci samochodów Opel Insignia. Aby wygrać nagrodę specjalną należy dokonać zakupu za minimum 10 zł w premiowanej branży.

W pierwszym okresie, tj. od 1 października do 31 grudnia 2015 r. Zakwalifikowane zostaną zakupy dokonane w branży: Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne.

Można przypuszczać, że przedstawiciele tych właśnie zawodów najczęściej unikają wystawiania paragonów i co za tym idzie płacenia podatków.

Jak poprawnie zarejestrować paragon?

Aby wziąć udział w losowaniu należy dokonać rejestracji każdego paragonu na min. 10 zł. Formularz rejestracyjny jest niestety dosyć długi.

Obejmuje on takie pola jak: unikatowy nr kasy rejestrującej, NIP sprzedawcy czy kolejny numer wydruku z paragonu.

Na szczęście Organizator przygotował film instruktażowy tłumaczący krok po kroku proces rejestracji paragonu.

Proces rejestracji paragonu może zostać skrócony poprzez zarejestrowanie się na stronie promocji.

Film instruktażowy

Losowanie nagród


Najbliższe losowanie odbędzie się 16 listopada 2015 r. Transmisja zostanie przeprowadzona na antenie TVP Regionalnej o godzinie 21:00.

Do wygrania jest Opel Astra oraz dwa iPad’y Air 2.

Organizator Skontaktuje się ze zwycięzcami telefonicznie lub za pomocą emaila.

Polub stronę Jak Oszczędzić.pl na Facebooku i otrzymuj informacje o najnowszych promocjach:

Bierzecie udział w loterii?

NewsletterZapisz się na newsletter “Jak oszczędzić.pl” i otrzymuj informacje o nowych promocjach i okazjach do oszczędzania pieniędzy.

Dzięki newsletterowi nie prześpisz żadnej naprawdę dobrej promocji i ważnych momentów promocji czy podwyżek opłat w bankach.

#mc_embed_signup{background:#fff; clear:left; font:14px Helvetica,Arial,sans-serif; width:680px;}
/* Add your own MailChimp form style overrides in your site stylesheet or in this style block.
We recommend moving this block and the preceding CSS link to the HEAD of your HTML file. */

Zapisz się na newsletter już teraz:

* wymagane
Adres e-mail *

Imię

48 komentarzy

Dodaj odpowiedź
 1. Zgłoszenia są dosyć męczące, a szanse zerowe. Samochód miesięcznie. Pierwszego dnia mieli 100 tys. paragonów, więc w każdym będzie brało ponad milion losów. Insignie są dla tych premiowanych grup, zapewne nowi podatnicy, czyli fryzjer, mechanik, lekarz i prawnik. Cała akcja ma na celu zmusić ludzi do sępienia paragonów lub kablowania usługodawców, którzy ich nie wydają.
  Jest to o tyle niesłuszne, że mając do wybory tańszą usługę bez paragonu lub droższą z paragonem dylemat jest prozaiczny.

  Bądźmy poważni, nikt na tym nie zarobi oprócz budżetu. Strata czasu, a loteria jest elektroniczna, więc nie znamy klucza algorytmu. Koszt nagród jest tak niski, że MF więcej wydałoby na przeprowadzone badań lub kontroli, a tak ludzie jak małpki dostarczają im wszystkie dane statystyczne i szczegółowe – mają NIP, kwoty, daty – wszystko, żeby kontrolować później firmy.

 2. Inna sprawa, że nie podoba mi się powszechna fiskalizacja – instalujmy kasę każdemu grajkowi ulicznemu, księdzu, muzykom, sprzątaczkom. Polska ma jeden z najwyższych PTU/VATów na świecie, a podatek nie wpływa na finanse "płatnika", bo w całości płaci go klient. Ulgi natomiast powodują, że najlepsze wały można robić na vacie. Stworzyli patologię, a teraz próbują z nią walczyć odwołując się do niskich instynktów tłumu: chciwość i zawiść. Cała loteria jest gorsza od systemu argentyńskiego, bo działa na zasadzie: pozyskajmy 30 mln konfidentów obiecując 16 samochód (z czego 12 produkcji "polskiej"). To tak jakby spośród mieszkańców warszawy rozlosować jeden samochód.

 3. Lista do wpisywania dość długa ale na pewno będzie dużo amatorów. I moim zdaniem dobrze, tego typu loteria wypaliła w wielu państwach na świecie, dając zastrzyk gotówki do budżetu.

 4. Jak dla mnie to kolejna nagonka na przedsiębiorców. Zamiast organizować takie loterie lepiej byłoby popracować nad konkurencyjnością naszej gospodarki. 41 miejsce zajmujemy w rankingu konkurencyjności stworzonym przez NBP – wyprzedzają nas chociażby Litwa, Estonia i Czechy.

 5. Ale dzięki temu będzie panowała uczciwa konkurencja. Jak ktoś nie musi zapłacić podatku to logiczne, że może coś zaoferować taniej. Ale co z tego, skoro połowę z tego zysku bierze dla siebie.

  Do szkoły, na studia czy do lekarza to każdy już chętnie by poszedł za darmo. Ale płacić podatków to niekoniecznie 🙂 Nic nie bierze się z niczego!

 6. Nasi politycy lepiej by się wzięli za zagraniczne molochy, nie płacące podatków i transferujące miliardy corocznie za granicę. Żenada i tyle. Beznadziejna loteria.
  PraT

 7. Biorę udział w tej loterii, tak dla zabawy 🙂 Nie wierzę w masowe kontrole po jej zakończeniu (spłynie pewnie dobre kilka milionów zgłoszeń) i nie wymagam na siłę paragonu od sprzedawcy. Jak mi wręcza to ok, ale często proszę, żeby nic nie wbijali na kasę. Poprawa finansów publicznych powinna być robiona od góry.

 8. Adres to loteriaparagonowa.gov.pl, chociaż jak widzę po spamie i wynikach w google porobili wiele pseudo stron z reklamami.

  Jak mamy wspierać polskie sklepy skoro do wyboru mamy: Biedronka (Portugalia), Lidl, Kaufland, ALDI (Niemcy), Carrefour, Auchan (Francja), Tesco (UK), Netto (Dania). Społem i Lewiatan to mali gracze z nikłym udziałem w rynku, ale trudno się dziwić, skoro kapitał zagraniczny dostaje zwolnienia z podatku i zachęty od samorządów.

 9. Nie ma porównania. Na jeden polski market przypada kilka zachodnich.
  Polskie
  Polomarket – 275
  Stokrotka – 240
  Piotr i Paweł 100

  Zagraniczne
  Biedronka 2600
  Carrefour 542
  Lidl 517
  Netto 315
  Intermarché 202
  Kaufland 168
  Aldi 100
  Auchan: 79
  E.Leclerc 43

  MF chwali się, że w sześć dni uzbierało milion paragonów, więc jest to losowanie na poziomie 150 nagród z 50 mln losów.

 10. Chyba tez. Tak naprawdę to ważniejsze jest wspieranie polskich producentów, którzy po osiągnięciu efektu skali i dobrej pozycji w kraju wyjdą za granicę. Dopiero wtedy będzie można odtrąbić sukces.

 11. Loteria mija się z celem skoro mogą w niej brać paragony z dyskontów. Dyskonty nie mają problemu z wydaniem paragonu bo i tak podatków nie płacą… Jeśli miała by mieć sens to powinny w niej brać udział tylko paragony za usługi bo tam "wyciekają" podatki

 12. Na nagrody i promocję akcji MF wyda 9 mln. To dla nich jak splunąć, bo liczą na ograniczenie szarej strefy szacowanej na 25-50 mld. W Grecji też próbowano, bez skutku.

 13. Nie zgodzę się z tym że to paranoja. Miliony przedsiębiorców ukrywa swoje dochody a dzięki temu zostaną zmuszeni do wbijania swoich dochodów na kasę. A czy loteria się nam opłaca ? lotto też się nie opłaca a jednak miliony w niego gra. Tutaj przynajmniej jest za darmo.

 14. W lotto uczestnicy zrzucają się na nagrody, a tutaj na nagrody zrzucają się podatnicy, nawet jeżeli nie uczestniczą. Nie ma nic za darmo, każdy pracujący dołożył 50 gr do tej loterii.

 15. nie można edytować raz już wysłanych danych
  pomyliłem się w nr tel
  mimo, że jest link do edycji
  nie można poprawić przekazanych danych

  kiepsko MF
  oj kiepsko

  • Ty może dostałeś pierwszy raz paragon u fryzjera, ale ja wydaje je każdemu klientowi i w oczach ludzi po takiej głupiej reklamie i nagonce z góry jestem odbierana jako oszust itp.,pomimo uczciwości czuje się osmieszona jak jeszcze nie zdążę skończyć fryzury a już ktoś się na głos pyta,, a paragon dostanę,,??? Zenada, zmień fryzjera skoro tyle musiałeś czekać na paragon.

 16. "Pierwsza nagroda główna loterii paragonowej przyznana. Na zwycięzcę wylosowanego paragonu oznaczonego numerem AFP821JULTX – czeka Opel Astra. Właściciele pozostałych dwóch paragonów otrzymają iPady Air 2. Organizowana przez Ministerstwo Finansów loteria okazała się hitem – do tej pory Polacy zarejestrowali 17 milionów paragonów fiskalnych."

 17. Kolejne nagrody w loterii paragonowej przyznane. Tym razem aż 33 zwycięzców, którzy swoje paragony zarejestrowali w październiku otrzyma notebooki Lenovo ThinkPad (18 osób) oraz tablety iPad Air 2 (15 osób).

 18. Witam, chciałam się zapytac, o co chodzi z tymi kodami co wygrywają, bo pierwszą literą są tylko na A? Czy mogą się one zmieniac?

 19. No właśnie … podejrzane to trochę :/
  Moje wszystkie zgłoszone do tej pory paragony (ok. 60szt.) otrzymały numery zgłoszenia zaczynające się na "B" … natomiast wszystkie wylosowane do tej pory zgłoszenia rozpoczynają się na "A" (hmm???).
  Ja rozumiem, że zgłaszanych paragonów jest dużo, ale to trochę mało prawdopodobne, że wśród wylosowanych nie ma ani jednego na "B" czy inną literę (jeśli w ogóle takie są).

 20. Nic nie wiedziałam, że to druga edycja już … byłam przekonana, że to dopiero wszystko się zaczęło w październiku, i że to pierwsza edycja 🙂
  Ale skoro tak, to OK 🙂
  A kiedy będą losowania tych nr zgłoszeń na "B" ???

 21. Nie było żadnej pierwszej edycji tylko losowania paragonów z października. Te zarejestrowane ze sprzedaży w listopadzie mają początek B. Przynajmniej tak jest u mnie.

 22. @Darek
  A jesteś na 100% pewien że litera W występująca w niektórych numerach paragonów tez jest do wpisania? Czy masz jakieś potwierdzenie na to?
  Wydaje mi się że to jest skrót od wydruk. Czasem jet sam numer, czasem W przed numerem, czasem wydr. a czasem nr wydr.

 23. Ja też zgłaszam od początku i też mam same na "B", a jeszcze nigdy żadnego na "B" jakoś komputer nie wylosował :/
  Jeśli o numer paragonu chodzi, to ja wpisuje cały, niezależnie od tego, czy są w nim same cyfry, czy dodatkowo jakieś litery.

 24. "Pierwszy zwycięzca Narodowej Loterii Paragonowej odebrał samochód. Właścicielem Opla Astry został pan Adam – mieszkaniec Lęborka w województwie pomorskim"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ranking kont oszczędnościowych, październik 2015 r.

Comperia Bonus 4: 50 zł premii, lokata nawet na 4,5% oraz 5% moneyback w Eurobank