w

Narodowa Loteria Paragonowa: Wygraj samochód Opel Insignia, Opel Astra, notebook Lenovo ThinkPad lub iPad Air 2

Dzisiaj zajmiemy się nieco odmienną tematyką niż główny nurt bloga. 😉 Norodowa Loteria Paragonowa, bo o niej dzisiaj mowa, nie została przygotowana przez bank czy instytucję finansową a przez … Ministerstwo Finansów.

Nagrody w loterii są na pewno warte uwagi i poświęcenia kilku minut dziennie na rejestrację paragonów.

Nagrody w loterii narodowej obejmują: 4 samochody Opel Insignia, 12 samochodów Opel Astra, 74 laptopów Lenovo ThinkPad oraz 84 iPad’y Air 2.

5% moneyback’u do T-Mobile Konta znów dostępny

Do 25 zł zwrotu miesięcznie za płatności kartą do T-Mobile Konta. Konto będzie darmowe wraz z kartą po wykonaniu płatności na min. 200 zł.

Zapisz się do promocji i zgarnij nawet 300 zł w ciągu roku!

Narodowa Loteria Paragonowa – szczegóły

Narodowa Loteria Paragonowa organizowana przez Ministerstwo Finansów ma na celu uświadomić Polakom, skąd biorą się wpływy budżetowe i że każdy z nas może mieć wpływ na wysokość dochodów Państwa.

Nie wiem czy wiecie, ale to właśnie podatek VAT od obrotu towarami stanowi niemal połowę wszystkich dochodów budżetu państwa!

Zasady promocji są bajecznie proste. W losowaniu może wziąć udział każdy paragon o wartości min. 10 zł. W loterii można zgłosić dowolną liczbę paragonów fiskalnych.

Należy jednak pamiętać, że muszą one zostać zarejestrowane w miesiącu zakupu oraz że w loterii nie biorą udziału faktury, rachunki i paragony niefiskalne.

Uwaga: Wszystkie zarejestrowane paragony musi zachować! Bez okazania paragonu nie będzie można odebrać nagrody.

Szczegółowe dane techniczne nagród zostały podane na stronie: nagrody.

Wszystkie nagrody są zwolnione z podatku dochodowego. W końcu bez sensu byłoby naliczenie podatku, który potem się zgarnie z powrotem. 😉

Nagroda specjalna – Opel Insignia

Ministerstwo Finansów przygotowało 4 nagrody specjalne w postaci samochodów Opel Insignia. Aby wygrać nagrodę specjalną należy dokonać zakupu za minimum 10 zł w premiowanej branży.

W pierwszym okresie, tj. od 1 października do 31 grudnia 2015 r. Zakwalifikowane zostaną zakupy dokonane w branży: Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne.

Można przypuszczać, że przedstawiciele tych właśnie zawodów najczęściej unikają wystawiania paragonów i co za tym idzie płacenia podatków.

Jak poprawnie zarejestrować paragon?

Aby wziąć udział w losowaniu należy dokonać rejestracji każdego paragonu na min. 10 zł. Formularz rejestracyjny jest niestety dosyć długi.

Obejmuje on takie pola jak: unikatowy nr kasy rejestrującej, NIP sprzedawcy czy kolejny numer wydruku z paragonu.

Na szczęście Organizator przygotował film instruktażowy tłumaczący krok po kroku proces rejestracji paragonu.

Proces rejestracji paragonu może zostać skrócony poprzez zarejestrowanie się na stronie promocji.

Film instruktażowy

Losowanie nagród


Najbliższe losowanie odbędzie się 16 listopada 2015 r. Transmisja zostanie przeprowadzona na antenie TVP Regionalnej o godzinie 21:00.

Do wygrania jest Opel Astra oraz dwa iPad’y Air 2.

Organizator Skontaktuje się ze zwycięzcami telefonicznie lub za pomocą emaila.

Polub stronę Jak Oszczędzić.pl na Facebooku i otrzymuj informacje o najnowszych promocjach:

Bierzecie udział w loterii?

NewsletterZapisz się na newsletter „Jak oszczędzić.pl” i otrzymuj informacje o nowych promocjach i okazjach do oszczędzania pieniędzy.

Dzięki newsletterowi nie prześpisz żadnej naprawdę dobrej promocji i ważnych momentów promocji czy podwyżek opłat w bankach.

#mc_embed_signup{background:#fff; clear:left; font:14px Helvetica,Arial,sans-serif; width:680px;}
/* Add your own MailChimp form style overrides in your site stylesheet or in this style block.
We recommend moving this block and the preceding CSS link to the HEAD of your HTML file. */

Zapisz się na newsletter już teraz:

* wymagane
Adres e-mail *

Imię

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

48 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sojer
sojer
8 lat temu

Zgłoszenia są dosyć męczące, a szanse zerowe. Samochód miesięcznie. Pierwszego dnia mieli 100 tys. paragonów, więc w każdym będzie brało ponad milion losów. Insignie są dla tych premiowanych grup, zapewne nowi podatnicy, czyli fryzjer, mechanik, lekarz i prawnik. Cała akcja ma na celu zmusić ludzi do sępienia paragonów lub kablowania usługodawców, którzy ich nie wydają.
Jest to o tyle niesłuszne, że mając do wybory tańszą usługę bez paragonu lub droższą z paragonem dylemat jest prozaiczny.

Bądźmy poważni, nikt na tym nie zarobi oprócz budżetu. Strata czasu, a loteria jest elektroniczna, więc nie znamy klucza algorytmu. Koszt nagród jest tak niski, że MF więcej wydałoby na przeprowadzone badań lub kontroli, a tak ludzie jak małpki dostarczają im wszystkie dane statystyczne i szczegółowe – mają NIP, kwoty, daty – wszystko, żeby kontrolować później firmy.

sojer
sojer
8 lat temu

Inna sprawa, że nie podoba mi się powszechna fiskalizacja – instalujmy kasę każdemu grajkowi ulicznemu, księdzu, muzykom, sprzątaczkom. Polska ma jeden z najwyższych PTU/VATów na świecie, a podatek nie wpływa na finanse "płatnika", bo w całości płaci go klient. Ulgi natomiast powodują, że najlepsze wały można robić na vacie. Stworzyli patologię, a teraz próbują z nią walczyć odwołując się do niskich instynktów tłumu: chciwość i zawiść. Cała loteria jest gorsza od systemu argentyńskiego, bo działa na zasadzie: pozyskajmy 30 mln konfidentów obiecując 16 samochód (z czego 12 produkcji "polskiej"). To tak jakby spośród mieszkańców warszawy rozlosować jeden samochód.

Dawid
Dawid
8 lat temu

Lista do wpisywania dość długa ale na pewno będzie dużo amatorów. I moim zdaniem dobrze, tego typu loteria wypaliła w wielu państwach na świecie, dając zastrzyk gotówki do budżetu.

Jacek
Jacek
8 lat temu

Jak dla mnie to kolejna nagonka na przedsiębiorców. Zamiast organizować takie loterie lepiej byłoby popracować nad konkurencyjnością naszej gospodarki. 41 miejsce zajmujemy w rankingu konkurencyjności stworzonym przez NBP – wyprzedzają nas chociażby Litwa, Estonia i Czechy.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Ale dzięki temu będzie panowała uczciwa konkurencja. Jak ktoś nie musi zapłacić podatku to logiczne, że może coś zaoferować taniej. Ale co z tego, skoro połowę z tego zysku bierze dla siebie.

Do szkoły, na studia czy do lekarza to każdy już chętnie by poszedł za darmo. Ale płacić podatków to niekoniecznie 🙂 Nic nie bierze się z niczego!

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

NarodowaLoteria.PL

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Nasi politycy lepiej by się wzięli za zagraniczne molochy, nie płacące podatków i transferujące miliardy corocznie za granicę. Żenada i tyle. Beznadziejna loteria.
PraT

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

A może sami powinniśmy "się wziąć za te molochy?" Można się przyłożyć poprzez preferowanie polskich producentów, sklepów, itd.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Biorę udział w tej loterii, tak dla zabawy 🙂 Nie wierzę w masowe kontrole po jej zakończeniu (spłynie pewnie dobre kilka milionów zgłoszeń) i nie wymagam na siłę paragonu od sprzedawcy. Jak mi wręcza to ok, ale często proszę, żeby nic nie wbijali na kasę. Poprawa finansów publicznych powinna być robiona od góry.

sojer
sojer
8 lat temu

Adres to loteriaparagonowa.gov.pl, chociaż jak widzę po spamie i wynikach w google porobili wiele pseudo stron z reklamami.

Jak mamy wspierać polskie sklepy skoro do wyboru mamy: Biedronka (Portugalia), Lidl, Kaufland, ALDI (Niemcy), Carrefour, Auchan (Francja), Tesco (UK), Netto (Dania). Społem i Lewiatan to mali gracze z nikłym udziałem w rynku, ale trudno się dziwić, skoro kapitał zagraniczny dostaje zwolnienia z podatku i zachęty od samorządów.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Są jeszcze Stokrotki i Polomarket, który akurat bardzo lubię, ale niewiele ich jest w kraju.

sojer
sojer
8 lat temu

Nie ma porównania. Na jeden polski market przypada kilka zachodnich.
Polskie
Polomarket – 275
Stokrotka – 240
Piotr i Paweł 100

Zagraniczne
Biedronka 2600
Carrefour 542
Lidl 517
Netto 315
Intermarché 202
Kaufland 168
Aldi 100
Auchan: 79
E.Leclerc 43

MF chwali się, że w sześć dni uzbierało milion paragonów, więc jest to losowanie na poziomie 150 nagród z 50 mln losów.

Łukasz LuKa
Łukasz LuKa
8 lat temu

Paranoja ;/ G*** to da, jedynie zamieszanie.Na Akcje też wydano kilka mln. P.S Marcpol zalicza się do Polskich sklepów?

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Chyba tez. Tak naprawdę to ważniejsze jest wspieranie polskich producentów, którzy po osiągnięciu efektu skali i dobrej pozycji w kraju wyjdą za granicę. Dopiero wtedy będzie można odtrąbić sukces.

Radosław Sta
Radosław Sta
8 lat temu

Loteria mija się z celem skoro mogą w niej brać paragony z dyskontów. Dyskonty nie mają problemu z wydaniem paragonu bo i tak podatków nie płacą… Jeśli miała by mieć sens to powinny w niej brać udział tylko paragony za usługi bo tam "wyciekają" podatki

sojer
sojer
8 lat temu

Na nagrody i promocję akcji MF wyda 9 mln. To dla nich jak splunąć, bo liczą na ograniczenie szarej strefy szacowanej na 25-50 mld. W Grecji też próbowano, bez skutku.

jakieauto
jakieauto
8 lat temu

Nie zgodzę się z tym że to paranoja. Miliony przedsiębiorców ukrywa swoje dochody a dzięki temu zostaną zmuszeni do wbijania swoich dochodów na kasę. A czy loteria się nam opłaca ? lotto też się nie opłaca a jednak miliony w niego gra. Tutaj przynajmniej jest za darmo.

sojer
sojer
8 lat temu

W lotto uczestnicy zrzucają się na nagrody, a tutaj na nagrody zrzucają się podatnicy, nawet jeżeli nie uczestniczą. Nie ma nic za darmo, każdy pracujący dołożył 50 gr do tej loterii.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

nie można edytować raz już wysłanych danych
pomyliłem się w nr tel
mimo, że jest link do edycji
nie można poprawić przekazanych danych

kiepsko MF
oj kiepsko

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

@ sojer
Aldi jest tureckie a nie niemieckie.
Te insignie to pewnie szroty popolicyjne z przebiegami po pół miliona.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Bez takich proszę. Od czasu akcji pierwszy raz u fryzjera dostałem paragon. Pewnie dlatego, że mnie nie kojarzyli.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu
Reply to  Anonimowy

Ty może dostałeś pierwszy raz paragon u fryzjera, ale ja wydaje je każdemu klientowi i w oczach ludzi po takiej głupiej reklamie i nagonce z góry jestem odbierana jako oszust itp.,pomimo uczciwości czuje się osmieszona jak jeszcze nie zdążę skończyć fryzury a już ktoś się na głos pyta,, a paragon dostanę,,??? Zenada, zmień fryzjera skoro tyle musiałeś czekać na paragon.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

A co jeśli "kolejny nr paragonu" zaczyna się os zera? wtedy wpisać cały numer z zerem na początku tak jak jest czy wpisać bez zera?

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Myślę że to bez znaczenia.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

a czy bilety np. PKS też wchodzą do tej loterii?

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Jak Otrzymasz paragon fiskalny to tak.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

"Pierwsza nagroda główna loterii paragonowej przyznana. Na zwycięzcę wylosowanego paragonu oznaczonego numerem AFP821JULTX – czeka Opel Astra. Właściciele pozostałych dwóch paragonów otrzymają iPady Air 2. Organizowana przez Ministerstwo Finansów loteria okazała się hitem – do tej pory Polacy zarejestrowali 17 milionów paragonów fiskalnych."

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Jeśli przed "kolejnym numerem paragonu" jest literka np. "W" to też ją trzeba wpisać?

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Tak, to jest część numeru paragonu.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Kolejne nagrody w loterii paragonowej przyznane. Tym razem aż 33 zwycięzców, którzy swoje paragony zarejestrowali w październiku otrzyma notebooki Lenovo ThinkPad (18 osób) oraz tablety iPad Air 2 (15 osób).

Sandra Jakoś
Sandra Jakoś
8 lat temu

Witam, chciałam się zapytac, o co chodzi z tymi kodami co wygrywają, bo pierwszą literą są tylko na A? Czy mogą się one zmieniac?

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

To są numery zgłoszeń na stronie promocji a nie numery paragonów 🙂

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

No właśnie … podejrzane to trochę :/
Moje wszystkie zgłoszone do tej pory paragony (ok. 60szt.) otrzymały numery zgłoszenia zaczynające się na "B" … natomiast wszystkie wylosowane do tej pory zgłoszenia rozpoczynają się na "A" (hmm???).
Ja rozumiem, że zgłaszanych paragonów jest dużo, ale to trochę mało prawdopodobne, że wśród wylosowanych nie ma ani jednego na "B" czy inną literę (jeśli w ogóle takie są).

Daro
8 lat temu

Zgłaszałeś w pierwszej edycji? Bo teraz to chyba trwa tak jakby drugi etap, czyli paragony na B. Ich losowanie dopiero się odbędzie 🙂

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Nic nie wiedziałam, że to druga edycja już … byłam przekonana, że to dopiero wszystko się zaczęło w październiku, i że to pierwsza edycja 🙂
Ale skoro tak, to OK 🙂
A kiedy będą losowania tych nr zgłoszeń na "B" ???

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Nie było żadnej pierwszej edycji tylko losowania paragonów z października. Te zarejestrowane ze sprzedaży w listopadzie mają początek B. Przynajmniej tak jest u mnie.

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Dokładnie tak jak piszesz, paragony z października mają A, z listopada B. Użyłem złego skrótu myślowego.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

@Darek
A jesteś na 100% pewien że litera W występująca w niektórych numerach paragonów tez jest do wpisania? Czy masz jakieś potwierdzenie na to?
Wydaje mi się że to jest skrót od wydruk. Czasem jet sam numer, czasem W przed numerem, czasem wydr. a czasem nr wydr.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Pomyliłem się w dacie zakupu. Niestety ponowna edycja paragonu nie działa.

gdzie jest B
gdzie jest B
8 lat temu

Podtrzymuję tezy, że to ściema. Zgłaszam paragony od pierwszego dnia loterii wszystkie zaczynają się na "B"

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Ja też zgłaszam od początku i też mam same na "B", a jeszcze nigdy żadnego na "B" jakoś komputer nie wylosował :/
Jeśli o numer paragonu chodzi, to ja wpisuje cały, niezależnie od tego, czy są w nim same cyfry, czy dodatkowo jakieś litery.

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

W takim razie sam już niczego nie rozumiem :). Trzeba zapytać organizatora o co chodzi.

Sandra Jakoś
Sandra Jakoś
8 lat temu

Ja już też nie wiem o co chodzi 😛 Teraz za Grudzień zaczynają mi się na C. A wam jak?

Sandra Jakoś
Sandra Jakoś
8 lat temu

Czyli na to wychodzi,że teraz było losowanie za październik, a teraz w grudniu będzie za listopad. Dobrze,rozumiem?

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Zgadza się 🙂

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Czy w kolejnym numerze wydruku należy też wpisywać literkę W, która zanjduje się przed cyframi ? Czasami też występuje #

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Wydaje mi się, że cały numer paragonu o tym #

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

"Pierwszy zwycięzca Narodowej Loterii Paragonowej odebrał samochód. Właścicielem Opla Astry został pan Adam – mieszkaniec Lęborka w województwie pomorskim"

Co myślisz?

Ranking kont oszczędnościowych, październik 2015 r.

Comperia Bonus 4: 50 zł premii, lokata nawet na 4,5% oraz 5% moneyback w Eurobank