w

Alior Bank: Konto ZEROzłotowe z lokatą 4% na 2 miesiące

Mamy kolejną nowość na rynku bankowym. Alior Bank postanowił nieco odświeżyć ofertę kont osobistych. Jak łatwo się domyślić, cel to przyciągnięcie nowych klientów 🙂

Na pierwszy rzut oka konto wygląda świetnie: 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za kartę i bankomaty. Dodatkowo bonus w postaci lokaty 4% dla nowych klientów. Pora więc sprawdzić, czy konto rzeczywiście jest tak dobre.

Konto ZEROzłotowe w Alior Bank

Konto Internetowe ZEROzłotowe to bezpłatne prowadzenie konta wraz z kartą debetową i bankomatami. Dodatkowa zaleta konta to możliwość założenia lokaty na 4% (tylko dla nowych klientów), dobrze znanej z  przejętego Meritum Banku.


Tak świetna oferta będzie niestety trwała tylko do końca 2015 roku. Od przyszłego roku, aby konto było w pełni darmowe trzeba będzie zapłacić kartą na kwotę min. 100 zł, co jest i tak najbardziej liberalnym podejście wśród banków. Taki sam limit obowiązuje w Inteligo, które płaci obecnie 100 zł nowym klientom.

Wygląda na to, że Alior Bank idzie w ślady mBanku, który po podwyżkach opłat do eKonta, wprowadził nową odmianę darmowego eKonta mobilnego.

Jest to standardowa praktyka banków, tzw. „gotowanie żaby” 😉 Widać, że przynosi efekty, więc banki nagminnie stosują takie praktyki.

Konto Internetowe ZEROzłotowe to:

 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za kartę do konta do końca 2015 r.
  • Od 2016 roku, aby nie ponosić opłaty za kartę trzeba wykonać transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę 100 zł. W przeciwnym razie opłata za kartę wyniesie 4 zł / miesiąc.
 • 0 zł za wypłatę z bankomatów Euronet, Planet Cash i za granicą
  • 3 zł z pozostałych bankomatów
 • 0 zł za wpłatę gotówki w oddziale
 • 0 zł za wypłatę gotówki w oddziale
 • 0 zł za polecenie zapłaty
 • 0 zł za zlecenia stałe
 • 0,6%, min. 1 zł za wpłatę gotówki we wpłatomacie
 • Od 1 zł do 5 zł za przelew natychmiastowy (zależnie od kwoty przelewu)
 • 4% na 2-miesięcznej lokacie założonej w ciągu 30 dni od otwarcia rachunku

Lokata 4% na 2 miesiące

Lokata 4% na okres 2 miesięcy jest lokatą powitalną dla nowych klientów, dobrze znaną z wielu instytucji finansowych (Expander płaci obecnie 4,5% a Aviva 4,4% na tego typu lokatach).

Z lokaty powitalnej na 4% można skorzystać w ciągu 30 dni od otwarcia Konta Internetowego ZEROzłotowego, Konta Rozsądnego lub Konta Wyższej Jakości.

Dodatkowy limit dotyczy maksymalnej kwoty lokaty wynoszący 10 000 zł.

Szczegóły lokaty powitalnej:

 • Oprocentowanie: 4% w skali roku
 • Okres: 2 miesiące
 • Kwota minimalna: 1 000 zł
 • Kwota maksymalna: 10 000 zł
 • Limit: 1 lokata na osobę, założona w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Uwaga: Oprocentowanie zostanie podniesione z 1% do 4%, a odsetki skorygowane, do 10 dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu założenia lokaty.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

nie ma co się babrać w to. 4 procent i to na dwa miechy phiiii. Darek a najbardziej liberalny jest chyba millenium bank bo tam trzeba tylko jedna transakcję niekoniecznie na 100 można i na 1 zl;) pozdrawiam

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Karta w Millenium jest za 1 transakcję i 1000 pln wpływu, a nie 100-300 pln obrotu jak w innych banków. Ewentualnie 3 pln za kartę w Raiffeisen, ale z pakietem assistance, który w Milllenium kosztuje 5 pln. Dla młodych jest jeszcze darmowa karta w Getin (ale np. opłata za konto perfekcyjne to 10 pln). Chyba tylko w Smart bank jest ostatnia karta za zero.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Radził bym uważać na te podniesienie oprocentowania i skorygowane odsetki. Tak samo jest w getinie po spełnieniu pakietu korzyści. Mimo spełnienia warunków i pisania reklamacji oprocentowanie nadal jest standardowe.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Do końca roku przecież w Alior jest za darmo

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

co to za link jest umieszczony w tym artykule do wniosku o konto? Myślałem, że jest to mechanizm afiliacyjny dla autora blogu, ale okazuje się, że działą inaczej niż oryginalny wniosek ze strony aliorbank. Różnice: w oryginalnym wniosku wyświetlany jest nr rachunku do przelewu kwoty autoryzacyjnej (dowolnej) a temat przelewu ma być "zawarcie umowy… plus nr pesel i dow. os", taką samą infomację otrzymuje się natychmiast mailem.
Natomiast w przypadku wniosku z bloga generowany jest jakiś dziwny tytuł przelewu (kod), następuję przekierowanie na stronę blue media, należy przelać konkretną kwotę (1 zł) oraz brak jakiegokolwiek potwierdzenia mailem. Muszę przyznać, że liczba różnic wzbudza moje podejrzenia.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Ad1 Ja w Getinie też nie dostałem 4%, ale testowałem je trzymając na oszczędnościowym 100pln. Przypuszczam, że chodzi o zgody marketingowe, których nie da się znaleźć i nie wiem czy są włączone oraz wpływ wynagrodzenia, bo dotychczas akceptowali przelew własny z zewnętrznego banku, zatytułowałem go nawet wynagrodzenie, a teraz chcą już tylko z firmowego
Ad2 Wiadomo, że tych blogów jest sporo w internecie i nikt nie prowadzi ich charytatywnie lub żeby "oszczędzać pieniądze", ale żeby zarabiać przyczepę pieniędzy jak ten łysy idiota z jakoszczedzacpi(…) z parciem na szkło w tv śniadaniowych. Jak nie podoba Ci się, że komuś płacą za "łowienie" klientów to zawsze możesz korzystać czystych linków bez przekierowań i zakładać z poziomu banku. To zwykły biznes generujący kliki i pieniądze. Filmy na YouTube też są tworzone dla dolarów z reklam, a nie z nudów na bezrobociu…

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Wydaje mi się, że wniosek jest ten sam. Różnica może wynikać z wyboru banku, z którego zostanie wykonany przelew weryfikacyjny. Wtedy Alior Bank posiłkuje się przelewami natychmiastowymi Blue Media.

Mógłbym rzecz jasna umieszczać link bezpośredni. Jednak co przez to się osiągnie? Osobę zakładającą konto to nic nie kosztuje a dla autorów blogów stanowi wynagrodzenie za poświęconą pracę.

Dzięki temu wszystkie artykuły są przedstawiane rzetelnie a polecane są tylko najlepsze oferty.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Dzięki Darek M. za odpowiedź. Żeby było jasne – nie mam nic przeciwko zarabianiu przez autorów bloga na polecaniu ofert banków. Właśnie dlatego chciałem skorzystać z linku umieszczonego przez Ciebie a nie z bezpośredniego na stronie banku. To co mnie zaniepokoiło, to że inaczej wyglądała proces zakładania konta przez stronę banku a inaczej przez Twój link. I stąd moje obawy dotyczące bezpieczeństwa procedury – w końcu podaje się dużo danych osobowych. Jak rozumiem to AliorBank różnie przeprowadza procedurę w zależności od konta przelewu weryfikacyjnego. Dla mnie to minus dla Aliora – wg mnie tego typu procedury zawsze powinny wyglądać tak samo, bądź powinna być o tym wyraźna informacja. Pozdrawiam.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Nie wiem w czym masz problem. Specjalnie sprawdziłem oba wnioski i są identyczne.

Chyba, że to jakaś konspiracja banku 😉

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Hmm. Z jakiego powodu zakładacie to konto? Dla lokaty na 4%?
Aliorek stracił klientów przez machinacje z Meritumem i Tmobilem.
Teraz dają takiego idiotycznego wabika i się łapiecie?
Nie lepiej poczekać na jakiś bonus 50-100zł? Za założenie konta?
A nowym klientem jest się raz…

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

dobrze prawisz. ja mialam zakladac ale chyba jednak poczekam na jakiś lepszy bonus…

piotr
piotr
8 lat temu

Opcja jest bez wątpienia ciekawa dla osób, ktore planowaly założyć sobie darmowe konto osobiste. Jedyna opłata to od 2016 roku konieczność zapłaty za kartę 4 zł jeśli nie wykona się 100 zł transakcji kartą. Jest to jednak niska kwota tak więc jak najbardziej nie jest to żadne ograniczenie. W takiej sytuacji dostają gratis całkiem korzystna ofertę lokaty ( szkoda tylko,że jedynie na 2 miesiące a nie na dłużej).

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Jak mam rozumieć oprocentowanie 4 % w skali roku, czy po 2 miesiącach powiedzmy z 5000 zł otrzymam 200 zł czy wyjdzie to mniej ?

Darek M.
Darek M.
8 lat temu

Gdyby środki leżały przez rok czasu to otrzymałbyś 200 zł. Natomiast po 2 miesiącach otrzymasz 2/12*200 zł (2 miesiące z dwunastu) = 33,33 zł brutto, czyli 27 zł netto po odciągnięciu podatku belki.

Co myślisz?

BZ WBK: 20 EUR za otwarcie konta oraz karta kredytowa z bonem 50 zł do empik.com

Millennium : Konto 360º z premią 250 zł na Groupon