w

BZ WBK – podwyżki opłat

Kolejny bank podwyższa opłaty swoim klientom, po ostatnich ruchach Citibanku (Citi Handlowy podwyższa opłaty za karty kredytowe oraz Citibank wprowadza opłaty za karty), tym razem trzeci bank w Polsce, czyli BZ WBK funduje nam podwyżki. Ciekawe czy ostatnie przejęcie Banku Zachodniego przez Santander spowodowało takie ruchy.
Logując się do systemu bankowości internetowej zauważyłem następującą wiadomość:
„Uprzejmie informuję, że w pierwszym kwartale 2012 roku nastąpią zmiany w Taryfie opłat i prowizji pobieranych przez Bank Zachodni WBK S.A. za czynności bankowe dla ludności.

W załączniku do komunikatu znajdzie Pan informacje o wszystkich zmianach w Taryfie opłat i prowizji. Oto najważniejsze ze zmian obowiązujących od 1 marca 2012 roku:

1. Konto<30 bezwarunkowo bezpłatnie będzie prowadzone dla klientów do 26 roku życia. Po tym czasie za konto pobierana będzie opłata warunkowa w wysokości 7 zł. Jeśli w danym miesiącu zapewni Pan wpływ na rachunek w kwocie przynajmniej 1000 złotych, opłata nie będzie pobrana. Kryterium wieku dotyczy zarówno właściciela, jak i współwłaściciela Konta<30.

2. Dla kart Visa Electron<30 wydawanych od 1 lipca 2009 roku oraz dla kart MasterCard PAYBACK opłata wynosić będzie 5 zł miesięcznie. Opłata nie zostanie naliczona w przypadku rozliczenia przez Bank w poprzednim miesiącu kalendarzowym co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej dokonanej przy użyciu karty.

3. Opłata za realizację przelewu w placówce Banku Zachodniego WBK wynosić będzie 7 zł, natomiast cena przelewu realizowanego za pomocą usług bankowości elektronicznej BZWBK24 nie ulega zmianie i wynosi 0,50 zł (dodatkowo koszt smsKod 0,20 zł, przy czym pierwszych 5 smsKodów w miesiącu jest bezpłatnych) a w przypadku Konta<30 oraz Konta VIP – 0 zł.

4. Od 1 kwietnia 2012 roku dla klientów posiadających usługi BZWBK24 internet za wyciąg wysyłany na Skrzynkę odbiorczą w BZWBK24 internet nie będzie pobierana opłata, natomiast za wyciąg wysyłany listem opłata wynosić będzie 5 zł. Rezygnacji z wersji papierowej może Pan dokonać w oddziale, lub bezpośrednio w serwisie BZWBK24.”

Obecną taryfę obowiązującą od 1 grudnia 2012 roku znajdziemy tutaj:

Natomiast kolejne zmiany, które będą miały miejsce kolejno w styczniu oraz marcu 2012 roku zobaczymy w poniższych dokumentach:
Zmiany w Taryfie opłat i prowizji dla ludności 2012

Taryfa opłat i prowizji dla ludności obowiązująca od 01.01.2012 roku

Taryfa opłat i prowizji dla ludności obowiązująca od 01.03.2012 roku
W dokumencie Zmiany w Taryfie opłat i prowizji dla ludności 2012 znajdziemy bardzo dobrze wyszczególnione wszystkie zmiany, które zaczną wchodzić w przyszłym roku. Jest ich dosyć sporo, dlatego też zostawiam ich przestudiowanie wszystkim zainteresowanym.
Wnioski
Głównym przesłaniem tego wpisu jest to, że nie należy się zbytnio przywiązywać do swojego rachunku bankowego, jeżeli tylko nie zamierzamy za niego płacić.
Główne i najbardziej uciążliwe zmiany wejdą dopiero z dniem 1 marca 2012 roku. Dlatego też wszyscy, dla których będą to zmiany na niekorzyść i nie będą mogły spełnić warunków zwalniających z opłaty za konto oraz za kartę, mają czas na znalezienie alternatywy dla siebie. Można przy tym skorzystać z moich rad, które przedstawiłem powyżej.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka Barbara Zybert
Agnieszka Barbara Zybert
10 lat temu

osobiście odradzam konto w Banku Zachodnim WBK, zwłaszcza jeżeli macie skłonność do sprawdzaniu stanu konta w internecie. Zdarzało się, że czekałam tydzień na zaksięgowanie płatności kartą, w międzyczasie wypłacałam pieniądze z bankomatu i koniec końców byłam na minusie…
moim zdaniem – konto nie-godne polecenia

Co myślisz?

Lokata Sylwestrowa 7,88% na 5 miesięcy w Getinonline i Openonline

Lokata z kuponem – 8,50% brutto na 3 miesiące