w

7,00% na lokacie bez zakładania konta w Facto!

Mamy kolejną podwyżkę oprocentowania lokat w Facto – aż do 7% w skali roku na lokacie 12-miesięcznej lub 6,5% na lokacie na 3, 6 oraz 9 miesięcy. Bank Facto jest polskim oddziałem BFF Banking Group posiadającego włoskie gwarancje bankowe do kwoty 100 tys. euro, tj. ok. 460 tys. zł.

Lokaty Facto dostępne są na polskim runku już od ponad dwóch lat przez większość czasu plasując się w czołówce rankingów. Mniej znane marki muszą bowiem oferować wyższe oprocentowanie niż polscy giganci.

→ Lokata Facto 7% w skali roku bez konta

Lokata Facto na 6,5 – 7,0% w skali roku

Facto poszło za innymi bankami i kolejny raz podwyższyło oprocentowanie swoich lokat bez zakładania konta.

Lokata Facto dostępna jest w prosty sposób poprzez złożenie krótkiego wniosku online. Nie ma tutaj żadnych dodatkowych warunków i haczyków. Nie musimy być nowymi klientami banku, nie musimy wpłacać nowych środków czy też zakładać konta osobistego. Po prostu zakładamy czystą lokatę bankową.

Depozyty ulokowane na lokatach Facto w BFF Bank S.p.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce są podlegają gwarancjom bankowym do równowartości 100 tys. euro wraz z odsetkami, tj. obecnie ok. 460 tys. zł. przez włoski odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

Lokatę Facto możesz założyć na dogodny termin od miesiąca, poprzez depozyty na okres 3, 6, 9 miesięcy aż po długoterminowe depozyty na 12, 19, 24, 36 i 48 miesięcy. Z uwagi na obecną sytuację geopolityczną najkorzystniej jest jednak ulokować oszczędności na okres 3 lub 6 miesięcy na 6,5% lub na 12 miesięcy na 7,0%.

Odsetki zostaną wypłacone wraz z kapitałem na koniec okresu lokaty. Minimalnie można ulokować w Facto kwotę 5 000 zł, natomiast maksymalna kwota jest bardzo wysoka, jednak zawsze zalecam lokowanie kwoty nie wyższej niż równowartości 100 tys. zł.

Lokaty Facto to:

 • Okres lokaty: 1, 3, 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48 i 60 miesięcy
 • Kwota minimalna: 5 000 zł
 • Kwota maksymalna: 12 000 000 zł dla wszystkich lokat
 • Kapitalizacja odsetek: na koniec okresu lokaty
 • Dodatkowe informacje: dla nowych i obecnych klientów, bez konta
 • Zerwanie lokaty: utrata odsetek

Oprocentowanie Lokat Facto wynosi:

 • 6,5% na 3 miesiące
 • 6,5% na 6 miesięcy
 • 6,5% na 9 miesięcy
 • 7,0% na 12 miesięcy
Lokata Facto – jak założyć?

 • Pierwszym krokiem jest wypełnienie wniosku online na stronie banku podając wszystkie niezbędne informacje
 • Drugim krokiem będzie wykonanie przelewu weryfikacyjnego z własnego indywidualnego konta bankowego w polskim banku
 • Po pozytywnej weryfikacji dokonujemy przelewu środków na podany rachunek bankowy lokaty bankowej
Lokaty Facto – Bezpieczeństwo

Zapewne niewielu z Was kojarzy markę Facto i bank stojący za tymi lokatami. W związku z tym pojawiają się pytania o bezpieczeństwo środków ulokowanych na lokatach Facto.

Na szczęście nie musicie się tutaj obawiać, bowiem lokaty Facto oferowane są przez pełnoprawny włoski bank, który prowadzi w Polsce działalność w oparciu o licencję bankową udzieloną przez włoski organ nadzoru bankowego – Bank of Italy (podobnie kiedyś działał Polbank).

Depozyty z Lokaty Facto gwarantowane są przez Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi (włoski odpowiednik BFG). We wszystkich krajach europejskich gwarancjom podlegają środki w wysokości do równowartości 100 000 euro, czyli do ok. 467 000 zł.

W przypadku niewypłacalności banku, środki zostaną wypłacone w euro przez włoski fundusz gwarancyjny w ciągu 14 dni od wystąpienia tego zdarzenia. Polski BFG w takim przypadku na pewno pośredniczyłby w wypłacie środków i służył pomocą dla depozytariuszy.

BFF Banking Group

BFF Banking Group rozpoczął swoją działalność w 1985 roku we Włoszech specjalizując się początkowo na zarządzaniu należnościami wynikającymi ze współpracy z państwową służbą zdrowia. W ciągu 30 lat BFF Banking Group rozwijało się we współpracy z administracją publiczną na terenie wielu krajów Unii Europejskiej.

Ekspansja na kolejne rynki zaczęła się w 2010 roku BFF Banking Group, by na koniec 2019 roku być obecnym na 8 rynkach krajów Unii Europejskiej świadcząc usługi zarówno w zakresie obrotu wierzytelnościami, współpracy z administracją publiczną, jak i bankowości korporacyjnej.

W 2014 roku we Włoszech powstała marka Conto Facto dająca atrakcyjne oprocentowanie dla klientów indywidualnych, która została rozszerzona rok później o rynek hiszpański.

BFF Banking Group 5 lipca 2019 roku otrzymał zgodę od Komisji Nadzoru Finansowego na otwarcie oddziału w Polsce ( Banca Farmafactoring S.p.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce), co pozwoliło na wejście marki Facto na polski rynek.

Spółka co roku zarabia kilkadziesiąt – kilkaset milionów euro, w związku z czym jej sytuacja wygląda bezpiecznie, a w ostateczności mamy gwarancje do 100 tys. euro.

→ Lokata Facto na 7,0% w skali roku0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
atraks
atraks
1 rok temu
 ...jednak zawsze zalecam lokowanie kwoty nie wyższej niż równowartości 100 tys. zł. .. " Czemu ??

Co myślisz?

6,5% na rachunku oszczędnościowym „Moje cele” oraz 6% na lokacie w mBank [+450 zł na start]

Nawet 680 zł na start za Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska!