w

Lokata powitalna 1,2,3% w Pekao dla przeniesionych klientów Idea Bank

Lokata 1,2,3% w Pekao dla klientów Idea Bank

Bank Pekao S.A. po przejęciu klientów Idea Bank ruszył z ofertą powitalną, która ma zminimalizować doznany szok w ofercie depozytowej ich starego i nowego banku. W ofercie tej znajdziemy m.in. Lokatę Powitalną 1,2,3%, której to przyjrzymy się dzisiaj.

Przypomnijmy też, że w Idea Bank można było znaleźć lokatę promocyjną nawet na ponad 2% w skali roku. Natomiast Bank Pekao S.A. oferuje swoim klientom lokaty na … 0,1%! Przepaść jest więc ogromna. Aby już na starcie nie zrazić do siebie klientów przejętego Idea Bank, Pekao zaserwował lokatę 1,2,3%, którą możesz porównać z najlepszymi lokatami w Rankingu lokat bankowych na styczeń 2021 r.

Specjalna oferta przenosin Pekao S.A. dla klientów Idea Bank

Wygląda na to, że Bank Pekao S.A. postanowił pójść na skróty z nadzieją, że klienci Idea Banku założą nowe Konto Przekorzystne, a stare konto i inne produkty Idea Banku po prostu zamkną.

No dobra, ale żeby zdecydować się na taki krok klienci Idea Banku musieliby otrzymać jakąś zachętę i moje doświadczenie mówi mi, że musiałaby to być niemała korzyść.

Jak jest w rzeczywistości? Bank Pekao S.A. przygotował trzy zachęty:

 • Lokata Powitalna 1,2,3% na 6 miesięcy i kwotę do 10.000 zł
 • Lokata powitalna STANDARD na 0,5% na 3 miesiące i kwotę od 500 zł do 500 000 zł
 • Brak opłaty za prowadzenie Konta Przekorzystnego, kartę do konta i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i zagranicą przez rok od otwarcia konta
Dla kogo?

Promocyjna oferta skierowana jest dla klientów Idea Banku, którzy na 31.12.2020 r. nie posiadali żadnego produktu w Pekao S.A.

Lokata 1,2,3% dla klientów Idea Bank

Pierwsze co rzuca się w oczy odnośnie Lokaty 1,2,3% to niska kwota maksymalna wynosząca zaledwie 10.000 zł. Moim zdaniem jest to zbyt niska kwota, aby ta lokata realnie wpłynęła na decyzję klientów o założeniu Konta Przekorzystnego (ale mogę się mylić).

Wszystko za sprawą warunków dodatkowych podwyższonego oprocentowania 2% lub 3% w skali roku. Oprocentowanie lokaty 1,2,3% zależy bowiem od spełnienia dodatkowych warunków.

Aby otrzymać 1% na Lokacie Powitalnej należy:

 • Pierwszym warunkiem jest założenie do 31.03.2021 r. Konta Przekorzystnego z kodem rekomendacyjnym „powitanie”
 • Zrobić przelew ze starego konta w Idea Bank (a co jeśli nie ma tam żadnych środków jak u mnie? ;))
 • Już 3 dni robocze po otwarciu konta (a nie później niż do 14.04.2021 r.) możesz założyć promocyjną Lokatę Powitalną 1,2,3%
 • Zamknij swoje dotychczasowe produkty Idea Bank (konta, karty i dostęp do bankowości) za pomocą infolinii lub oddziałów dawnego Idea Banku. Możesz zostawić trwające lokaty zmieniając rachunek bankowy do zwrotu środków po ich zakończeniu
 • Udzielić zgód marketingowych wobec Banku Pekao S.A.
Natomiast aby otrzymać oprocentowanie 2% na Lokacie Powitalnej należy dodatkowo:

 • otworzyć kartę kredytową Pekao lub
 • otworzyć limit w koncie Pekao lub
 • zakupić jednostki funduszy inwestycyjnych Pekao TFI za min. 1000 zł
Aby otrzymać z kolei oprocentowanie 3% na Lokacie Powitalnej trzeba spełnić dwa warunki:

 • zakupić jednostki funduszy inwestycyjnych Pekao TFI za min. 1000 zł oraz
 • otworzyć kartę kredytową lub limit w koncie

Powyższe warunki należy spełnić w okresie do 15 dni przez zakończeniem lokaty powitalnej, mamy więc na to około 5,5 miesiąca.

Lokata Powitalna Standard na 0,5%

Na koniec warto omówić drugą, promocyjną lokatę dla byłych klientów Idea Bank. Tutaj spełniając takie same warunki jak dla lokaty 1,2,3% dla oprocentowania 1% będziemy mogli ulokować kwotę w wysokości od 500 zł do 500 000 zł na oprocentowanie 0,5% w skali roku i okres 3 miesięcy.

Na koniec dodam, że Bank Pekao S.A. ruszył ze standardową ofertą dla nowych klientów w ramach której zyskać będzie można 350 zł premii na start. Więcej szczegółów już popołudniu na blogu JakOszczedzic.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Fabian
Fabian
3 lat temu

Limit 10 kPLN na lokacie rzuciło mnie na kolana :))

Fabian
Fabian
3 lat temu

10 kPLN na tej lokacie rzuciło mnie na kolana :))

Darek M. W.
3 lat temu
Reply to  Fabian

Hehe, mnie też 🙂

Bodzio
Bodzio
3 lat temu

Ciekawe co z tymi co mają już zarówno rachunek bankowy w Idea i PeKaO ? Na promocje się nie łapią….

Darek M. W.
3 lat temu
Reply to  Bodzio

Ja jestem właśnie taką osobą. Pozostaje nam zamknąć te konta. Wieczorem będę robił przegląd nowych promocji Pekao. Może chociaż promocja karty kredytowej …

Zibi
Zibi
3 lat temu

W Idea Banku było 14-15 mld PLN lokat. Były one oprocentowane na ok 1,5%, a teraz Pekao będzie je przedłużać na 0,01% i nie ma żadnej innej sensownej oferty. To oznacza, że w ciągu ok 2-3 miesięcy dotychczasowi klienci IdeaBanku wycofają większość, czyli ponad 10 mld PLN (prawdopodobnie środki te trafią do Getin). Ciekawe skąd Peako weźmie 10+ mld PLN żeby wypłacić te lokaty

Darek M. W.
3 lat temu
Reply to  Zibi

Dla Pekao to nie problem, u nich na kontach leży dużo więcej kapitału i sami też mają duże środki własne.

Sławomir Majak
Sławomir Majak
3 lat temu

buhahahaha nie rozśmieszać klientów! pekao chyba myśli że tylko głupki byli klientami idea banku a elita umysłowa korzysta z konta u nich, bardzie smieszna jest tylko oferta citybanku z 2 letnią prenumeratą wyborczej za KK

Co myślisz?

Ranking lokat i kont oszczędnościowych – styczeń 2021 r.

50 zł za rejestrację karty Pekao w Mastercard Bezcenne Chwile [również dla obecnych klientów]