w

Lokata powitalna 1,2,3% w Pekao dla przeniesionych klientów Idea Bank

Lokata 1,2,3% w Pekao dla klientów Idea Bank

Bank Pekao S.A. po przejęciu klientów Idea Bank ruszył z ofertą powitalną, która ma zminimalizować doznany szok w ofercie depozytowej ich starego i nowego banku. W ofercie tej znajdziemy m.in. Lokatę Powitalną 1,2,3%, której to przyjrzymy się dzisiaj.

Przypomnijmy też, że w Idea Bank można było znaleźć lokatę promocyjną nawet na ponad 2% w skali roku. Natomiast Bank Pekao S.A. oferuje swoim klientom lokaty na … 0,1%! Przepaść jest więc ogromna. Aby już na starcie nie zrazić do siebie klientów przejętego Idea Bank, Pekao zaserwował lokatę 1,2,3%, którą możesz porównać z najlepszymi lokatami w Rankingu lokat bankowych na styczeń 2021 r.

Specjalna oferta przenosin Pekao S.A. dla klientów Idea Bank

Wygląda na to, że Bank Pekao S.A. postanowił pójść na skróty z nadzieją, że klienci Idea Banku założą nowe Konto Przekorzystne, a stare konto i inne produkty Idea Banku po prostu zamkną.

No dobra, ale żeby zdecydować się na taki krok klienci Idea Banku musieliby otrzymać jakąś zachętę i moje doświadczenie mówi mi, że musiałaby to być niemała korzyść.

Jak jest w rzeczywistości? Bank Pekao S.A. przygotował trzy zachęty:

 • Lokata Powitalna 1,2,3% na 6 miesięcy i kwotę do 10.000 zł
 • Lokata powitalna STANDARD na 0,5% na 3 miesiące i kwotę od 500 zł do 500 000 zł
 • Brak opłaty za prowadzenie Konta Przekorzystnego, kartę do konta i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i zagranicą przez rok od otwarcia konta
Dla kogo?

Promocyjna oferta skierowana jest dla klientów Idea Banku, którzy na 31.12.2020 r. nie posiadali żadnego produktu w Pekao S.A.

Lokata 1,2,3% dla klientów Idea Bank

Pierwsze co rzuca się w oczy odnośnie Lokaty 1,2,3% to niska kwota maksymalna wynosząca zaledwie 10.000 zł. Moim zdaniem jest to zbyt niska kwota, aby ta lokata realnie wpłynęła na decyzję klientów o założeniu Konta Przekorzystnego (ale mogę się mylić).

Wszystko za sprawą warunków dodatkowych podwyższonego oprocentowania 2% lub 3% w skali roku. Oprocentowanie lokaty 1,2,3% zależy bowiem od spełnienia dodatkowych warunków.

Aby otrzymać 1% na Lokacie Powitalnej należy:

 • Pierwszym warunkiem jest założenie do 31.03.2021 r. Konta Przekorzystnego z kodem rekomendacyjnym “powitanie”
 • Zrobić przelew ze starego konta w Idea Bank (a co jeśli nie ma tam żadnych środków jak u mnie? ;))
 • Już 3 dni robocze po otwarciu konta (a nie później niż do 14.04.2021 r.) możesz założyć promocyjną Lokatę Powitalną 1,2,3%
 • Zamknij swoje dotychczasowe produkty Idea Bank (konta, karty i dostęp do bankowości) za pomocą infolinii lub oddziałów dawnego Idea Banku. Możesz zostawić trwające lokaty zmieniając rachunek bankowy do zwrotu środków po ich zakończeniu
 • Udzielić zgód marketingowych wobec Banku Pekao S.A.
Natomiast aby otrzymać oprocentowanie 2% na Lokacie Powitalnej należy dodatkowo:

 • otworzyć kartę kredytową Pekao lub
 • otworzyć limit w koncie Pekao lub
 • zakupić jednostki funduszy inwestycyjnych Pekao TFI za min. 1000 zł
Aby otrzymać z kolei oprocentowanie 3% na Lokacie Powitalnej trzeba spełnić dwa warunki:

 • zakupić jednostki funduszy inwestycyjnych Pekao TFI za min. 1000 zł oraz
 • otworzyć kartę kredytową lub limit w koncie

Powyższe warunki należy spełnić w okresie do 15 dni przez zakończeniem lokaty powitalnej, mamy więc na to około 5,5 miesiąca.

Lokata Powitalna Standard na 0,5%

Na koniec warto omówić drugą, promocyjną lokatę dla byłych klientów Idea Bank. Tutaj spełniając takie same warunki jak dla lokaty 1,2,3% dla oprocentowania 1% będziemy mogli ulokować kwotę w wysokości od 500 zł do 500 000 zł na oprocentowanie 0,5% w skali roku i okres 3 miesięcy.

Na koniec dodam, że Bank Pekao S.A. ruszył ze standardową ofertą dla nowych klientów w ramach której zyskać będzie można 350 zł premii na start. Więcej szczegółów już popołudniu na blogu JakOszczedzic.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ranking lokat i kont oszczędnościowych – styczeń 2021 r.

50 zł za rejestrację karty Pekao w Mastercard Bezcenne Chwile [również dla obecnych klientów]