w

Twisto: Do końca września 2020 r. wybierz plan Online lub płać 9,99 zł miesięcznie!

Twisto nowe plany i opłaty

Wielu czytelników JakOszczedzic.pl skorzystało ze świetnych i prostych promocji Twisto. Niewiele z tych osób korzysta jednak z usług Twisto na codzień. Dla tych właśnie osób mam ważne informacje.

Do końca września trzeba podjąć ważną decyzję, której brak może kosztować nas opłatę 9,99 zł miesięcznie!

Twisto wprowadza bowiem od 1 października dwa nowe plany:

  • Online za 0 zł miesięcznie
  • Space za 9,99 zł miesięcznie

Sprawdź jakie są różnice pomiędzy nimi i dokonaj wyboru planu do końca września!

Twisto – Plan Online i Plan Space

Plan Online będzie odpowiednim wyborem dla osób, które dokonują zakupów wyłącznie w internecie.

Za pomocą tego wykastrowanego planu nie będzie bowiem możliwości zapłaty fizycznej zarówno za pomocą karty fizycznej jak również za pomocą płatności zbliżeniowych Google Pay.

Plan Simple posiada jeszcze jedno ograniczenie w postaci 3% prowizji za zakupy zagranicą. Natomiast jak zapłacić w innej walucie nie posiadając karty fizycznej? 😉

Plan Space to z kolei pełny zakres usług wraz z kartą i płatnościami Google Pay dobrze znany dotychczas. Z tego pakietu mogliśmy korzystać dotychczas za darmo, natomiast od października przyjdzie nam zapłacić aż 9,99 zł, co moim zdaniem jest wygórowaną ceną.

Osobiście wolałbym skorzystać z karty kredytowej, która również umożliwia odroczoną darmową płatność, jak również posiada pakiet korzyści dodatkowych, jak np. karta Mastercard Platinum w PKO BP. Tutaj również znajdziemy 0% prowizji za przewalutowanie i to bez limitu kwoty, mamy też dodatkową korzyść w postaci darmowych ubezpieczeń dodatkowych.

Twisto plan Online i Space

Czy znajdą się chętni na Twisto Space? Moim zdaniem ciężko będzie zawojować rynek tym pakietem. Podobnym problem z aktywizacją swoich klientów ma również inny fintech – Revolut, gdzie większości klientów wystarczy darmowy plan.

Jak i kiedy dokonać wyboru planu Twisto?

Tutaj mam złą wiadomość. Niby wszystko ładnie, pięknie. Twisto informuje z dużym wyprzedzeniem swoich klientów o zmianach. Niestety nie daje jednocześnie wyboru planu.

Tego wyboru będzie można dokonać dopiero od 14 września 2020 r. poprzez aplikację mobilną bądź konto online. Możliwe jest także napisanie maila już teraz i wybranie bezpłatnego planu Online (pisząc wiadomość mailową na adres: kontakt@twisto.pl)

Ważna uwaga!

Jeśli do 30 września 2020 r. nie dokonasz wyboru, to od 1 października zostaniesz automatycznie przeniesiony do płatnego planu Space.

Jeśli więc nie dokonasz żadnego wyboru do końca września, to Twój portfel może stać się cieńszy o 9,99 zł. Takie praktyki bardzo mi się nie podobają, bo zapominając kompletnie o Twisto, np. jeśli mail od Twisto wpadnie do SPAMu to stracimy 10 zł za każdy miesiąc.

Co jeśli nie zgadzam się na proponowane zmiany Twisto?

Jeśli nie zgadzasz się na wprowadzane zmiany to przysługuje Ci prawo do wypowiedzenia umowy. Taką decyzję podejmie prawdopodobnie wielu nieaktywnych użytkowników Twisto.

W końcu jaki jest sens płacić 10 zł za usługę, którą można znaleź na rynku za darmo? Z drugiej strony jaki jest sens korzystania z wykastrowanego planu Online bez posiadania karty fizycznej i możliwości płacenia zbliżeniowo?

Jak wypowiedzieć umowę Twisto?

Jeśli nie akceptujesz zmian wprowadzanych przez Twisto to przysługuje Ci prawo:

  • Do zgłoszenia sprzeciwu
  • Wypowiedzenia stosunku wynikającego z Regulaminu planów.

W obu przypadkach będzie to równoznaczne z wypowiedzeniem przez Ciebie mowy o kredyt konsumencki oraz poszczególnych umów o usługi świadczone przez Twisto – czyli z zakończeniem współpracy z Twisto.

Jeśli wyrazisz sprzeciw – umowa zostanie rozwiązana na dzień przed wejściem w życie zmian – czyli 13 września 2020 r. Jeśli złożysz wypowiedzenie – umowa przestanie obowiązywać szybciej – od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o proponowanych zmianach.

Osobiście właśnie napisałem maila z prośbą o przeniesienie mnie do bezpłatnego planu Online. Pozostawiam Twisto w celach edykacyjnych na potrzeby bloga.

W przeciwnym razie wyraziłbym sprzeciw bądź też złożył wypowiedzenie w związku ze zmianą regulaminu planów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

Bonus 160 zł na start za konto w ING Banku Śląskim

250 zł za darmowe Konto w BNP Paribas