w

2% do 100 000 zł na nowe środki – nowe warunki Konta Oszczędnościowego Profit w Banku Millennium

Konto Oszczędnościowe Millennium

Tego można było się spodziewać po obniżkach stóp procentowych! Bank Millennium w 21. edycji promocji Konta Oszczędnościowego „Na nowe środki” obniżył oprocentowanie do 2% w skali roku.

Co więcej, Bank Millennium zmienił stosowaną od ponad dwóch lat zasadę, obliczania nowych środków. W 21. edycji brane będą środki z przedostatniego piątku przed zakończeniem promocji.

Osobiście już po zmianach z poprzedniej 20. edycji środki przerzuciłem na konto Oszczędnościowe Getin Bank na 3,5% do 10 tys. i 2,7% do 400 tys. zł. Nowi klienci Getin Banku mogą dodatkowo zyskać 150 zł premii za otwarcie konta (bezpłatnego po spełnienie banalnie prostego warunku aktywności).

Można skorzystać też z konta oszczędnościowego 3% do 20 tys. i 2,5% do 100 tys. zł w Alior Bank. Tutaj bank też przewidział premię 200 zł dla nowych klientów (jeszcze tylko do końca miesiąca!).

2% do 100 tys. zł dla nowych środków

Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Profit w 21. edycji promocji na nowe środki wynosi:

  • 2% do 100 000 zł
  • 0,8% dla podwyżki ponad 100 000 zł

Kolejna obniżka oprocentowania wyniosła więc 0,6% w skali roku i Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium przestało być dobrym miejscem do ulokowania oszczędności.

Trzecia negatywna zmiana dotycząca promocji „Na nowe środki” to skrócenie okresu trwania promocji. Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez okres 62 dni (poprzednio było to 92 dni lub nawet 100 dni).

Osobiście korzystam teraz z dwóch innych banków, które wymieniłem we wstępie:

Wracając jednak do samej promocji „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit – edycja 21”, to zyskać można 2% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł dla nowych środków (0,8% dla nadwyżki).

Promocyjne oprocentowanie będzie trwało przez okres 62 dni od wpłaty nowych środków na konto oszczędnościowe lub od zakończenia poprzedniej edycji, w której aktualnie bierzesz udział.

Nowe środki wyliczane będą jako nadwyżka ponad łączne saldo w Banku Millennium na koniec dnia 18 kwietnia 2020 r. (tydzień wcześniej niż zawsze). Bank zerwał tym samym z zasadą stosowaną od ponad 2 lat!

Do promocji można przystąpić w okresie od 26 kwietnia do 30 maja 2020 r. i od momentu przystąpienia do promocji oprocentowanie 2% w skali roku będzie obowiązywało przez okres 62 dni.

Dokumenty:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Renata Miłosz
Renata Miłosz
4 lat temu

A ja nie wypłacałam ostatnio. I mam do czerwca po staremu.

Darek M. W.
4 lat temu
Reply to  Renata Miłosz

Stare edycje trwają 3 miesiąca, także w tym czasie można korzystać 🙂

1234sdg131
1234sdg131
4 lat temu

ciekawe kiedy Getin i aliot zmienią oprocentowanie

Agnieszka
Agnieszka
4 lat temu

Jestem teraz w edycji nr 20, do prawie konca czerwca, z dużym saldem 18 kwietnia. Z tego co piszesz powinnam później zrezygnować z edycji 21 i załapać się na 22. Jaki jest szacunkowy dzień naliczania salda 22 edycji?

Darek M. W.
4 lat temu
Reply to  Agnieszka

Nie, w tym wypadku nic nie rób. Prawdopodobnie kolejna edycja też będzie na max. 2% i osobiście nie spinałbym się dla takiego oprocentowania i nie tracił odsetek przez dwa weekendy.

Agnieszka
Agnieszka
4 lat temu
Reply to  Darek M. W.

Dziękuję za odpowiedź:-). Nie wyraziłam się chyba jednak dość jasno. Chce dokończyć 20 edycję, zrezygnować z 21 i wejść w 22 żeby się załapać na chociaż 2% (wiem że to mało, ale trudno). I moje pytanie dotyczy tego jaki prawdopodobnie będzie dzień liczenia salda dla 22 edycji.

Darek M. W.
4 lat temu
Reply to  Agnieszka

Ale nie wejdziesz już w 21. edycję, bo ta zakończy się zanim skończy się dla Ciebie obecnie trwająca edycja.

Niestety Millennium stał się teraz nieprzewidywalny i nie wiadomo, kiedy wycofać środki. Wycofując je z kolei na dwa weekendy też mija się z celem, bo w sumie to 6 dni Ci wypadnie, za które nie otrzymasz odsetek i to i tak nic pewnego. Czy warto się w to bawić żeby otrzymać 2%?!

rozex
rozex
4 lat temu

ale pozamiatali. Trzymałem środki na tym koncie aż do 20 kwietnia, a okazuje się, że nowa promocja bada nadwyżkę od salda z dnia 16.04. Czyli teraz nawet złotówka z moich oszczędności nie pracuje na promocyjnym oprocentowaniu. Będzie trzeba tego wcześniej pilnować, o ile załapię się na kolejną promocję.

Darek M. W.
4 lat temu
Reply to  rozex

Pierwszy raz od ponad 2 lat zmienili zasady. Teraz nie ma już żadnej pewności odnośnie kolejnej edycji…
Osobiście uciekłem do Getinu.

rozex
rozex
4 lat temu
Reply to  Darek M. W.

ja tez przeniosłem środki do getin, ale to tylko 3 miesiące, a potem znowu trzeba będzie kombinować. Do tej pory Millenium było dość stabilnym pewniakiem 🙁

Co myślisz?

3% do 20 000 zł w Alior Bank (+2,5% do 100 000 zł i 200 zł na start)

Niesamowicie łatwe 100 zł za konto BNP Paribas w akcji Lekka Premia