w

Bank Zachodni WBK zamienia się w Santander Bank Polska. Co zmiana oznacza dla klientów?

Wczoraj miała miejsce największa zmiana na polskim rynku bankowym ostatnich lat. Trzeci największy bank w Polsce oficjalnie zmienił nazwę z Bank Zachodni WBK na Santander Bank Polska.

Co ta zmiana oznacza dla klientów BZ WBK i co powinniśmy wiedzieć na temat ostatnich zmian?

BZ WBK zmienia się w Santander

O nadchodzącej zmianie było wiadomo już od maja tego roku, kiedy to na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariusz zdecydowano o rebrandingu.

Jednak tak naprawdę przygotowania do tego wydarzenia miały miejsce już znacznie wcześniej. Czy zauważyliście stopniowe odchodzenie od koloru zielonego i zastępowanie go barwami Santander?

Bank Zachodni WBK stał się częścią międzynarodowej Grupy Santander już w 2011 roku. Zmiana nazwy została zatem wprowadzana po 7 latach od przejęcia udziałów w banku.

Obecnie system bankowości elektronicznej banku jak i cała strona internetowa przechodzą aktualizację.

Nowa odsłona banku mają być dostępne w nowej odsłonie już dzisiaj 8 września 2018 r. o godzinie 12:00, na co czekam z niecierpliwością. Uzupełnię później wpis o zrzuty ekranu z nowej strony internetowej oraz bankowości elektronicznej.

Co zmiana nazwy BZ WBK oznacza dla klientów?

Na tą chwilę zmiana nazwy banku nie oznacza przebudowania oferty banku. Nie zmienią się umowy zawarte z klientami. Nie są wiec wymagane żadne aneksy do umów, zmiany numerów rachunków, loginów czy haseł.
Karty płatnicze będą również działały do końca ich ważności. Stopniowo będą zastępowane nowo wydawanymi kartami z logo Santander. 
Zmiany nie ograniczą się jednak do nowego logotypu i zmian w wyglądzie strony internetowej i bankowości elektronicznej. Przede wszystkim zmieni się adres strony internetowej banku.
Trzeba zacząć już się przyzwyczajać do adresu santander.pl, poprzez który będziemy logować się do bankowości elektronicznej. Podobna zmiana ale dużo bardziej uciążliwa miała miejsce w przypadku Alior Sync.
Zmianie ulegną także wszystkie wzory dokumentów, materiałów reklamowych, druków i formularzy.
Trzeba wspomnieć także o nowej siedzibie Santander Bank Polska, która zostanie przeniesiona z Wrocławia do Warszawy (na al. Jana Pawła II 17).

Uwaga!

Zmiana nazwy banku to świetny moment dla hakerów na kradzież pieniędzy klientów dawnego Banku Zachodniego WBK.

Zmiana nazwy spowoduje rzecz jasna aktualizację aplikacji mobilnej oraz adresu www banku. W najbliższych tygodniach trzeba zachować szczególną ostrożność!

Nowa nazwa i wygląd aplikacji mobilnej nie wiąże się to z instalacją nowej aplikacji! Wystarczy bowiem zaktualizować obecną aplikację, która ma być zaprezentowana w poniedziałek. Nowa aplikacja nazywać się będzie Santander mobile.

Santander – nowy system bankowości elektronicznej

Został już udostępniony zmieniony system bankowości elektronicznej Santander Internet (dawny BZWBK24 Internet).

Szybki rzut spojrzenia i widzimy, że zmieniły się w zasadzie jedynie kolory i logo banku.

Strona logowania

Strona główna

Przed chwilą zmieniło się logo po zalogowaniu, wcześniej nie było u mnie dopisku „Select”, będącego wyróżnikiem określającym wcześniej klientów Konta VIP.

Przy okazji wytłumaczę, że Konto VIP jest darmowe, wystarczy w miesiącu zapewnić wpływy 10 tys zł a dzięki temu zyskujemy m.in. darmowe wpłaty / wypłaty w oddziałach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

300 zł za 3 wpływy i płatności kartą z darmowym Kontem Optymalnych (+ 100 zł za płatności mobilne i 200 zł za kartę kredytową dla chętnych!)

eKonto z premią do 300 zł w promocji „Lepiej z mOkazją” w mBank (ostatni dzień promocji!)