w

Byłeś klientem Liberty Direct? Uważaj na duże podwyżki!

Dzisiaj wpis dla osób posiadających niegdyś polisy ubezpieczeniowe w Liberty Ubezpieczenia. W zeszłym roku Liberty została przejęta przez AXA Ubezpieczenia TUiR.

Niestety taka koncentracja i przejmowanie konkurencji nie sprzyja konsumentom. Warto dodać, że AXA rok wcześniej przejęła od mBanku firmę BRE Ubezpieczenia.

Zmniejszenie konkurencji zwyczajnie prowadzi do podwyżek cen. Tak też jest tym razem (przynajmniej w moim przypadku).

Przedłużenie polisy OC+AC i … wielka podwyżka!

W zeszłym roku za pakiet ubezpieczenia auta OC + AC Standard, NNW i Assistance Liberty Ubezpieczenia wyliczyło mi składkę w wysokości 1073 zł.

Niestety nie wiem jaka część tej stawki to obowiązkowe ubezpieczenie OC. Oczekiwałem, że w związku z podwyżkami stawek za ubezpieczenie OC, w tym roku zapłacę więcej.

Żadnych innych zdarzeń usprawiedliwiających podwyżki nie było. Była za to jedna usprawiedliwiająca niższą kwotę z tytułu ubezpieczenia Auto Casco (spadek wartości auta).

Axa wysyła propozycję przedłużenia ubezpieczenia …

Otwieram maila i nie wierzę własnym oczom. Za ten sam pakiet co w zeszłym roku, dla auta o niższej wartości, otrzymałem od AXA propozycję przedłużenia ubezpieczenia za kwotę 1886 zł.


Jak łatwo policzyć podwyżka wyniosła więc 813 zł, tj. 76%!

Kilkanaście minut poszukiwań i oszczędziłem

Długo się nie zastanawiając przystąpiłem do wyliczenia składek na stronach internetowych kilku firm. Zacząłem od LINK4, które w zeszłym roku miało drugą najlepszą ofertę.

Zaraz po wyświetleniu kalkulacji pojawił się uśmiech na mojej twarzy 😉 Postanowiłem jeszcze sprawdzić pozostałych ubezpieczycieli (MTU, Allianz, Proama, Generali).

Wszystkie pozostałe firmy nie dorównywały jednak ofercie LINK4. Postanowiłem jeszcze zostawić kontakt i telefonicznie zapytać o wyliczenia kilku pakietów.

Okazało się, że moje narzekanie do słuchawki, że potrzebuję jeszcze czasu do namysłu, się opłaciło. Konsultant LINK4 zaproponował ofertę nie do przebicia 1019,30 zł (w tym 535,90 zł z tytułu ubezpieczenia OC).

Co ciekawe, udało się od razu zapłacić część składki za pomocą punktów PAYBACK i jeszcze bardziej obniżyć finalną płatność 😉

Wniosek

Spędzenie łącznie kilkudziesięciu minut czasu bardzo się opłaciło!


Udało mi się oszczędzić 866,70 zł, czyli 54% kwoty ubezpieczenia zaproponowanego przez AXA.

Moim zdaniem warto co roku poświęcić nieco czasu i wyliczyć składki u konkurencji, bądź po prostu zostawić kontakt i pozostawić wyliczenia składek pracownikom tych firm.

Faktem jest, że gdybym nic nie zrobił i ograniczył się do narzekania, to straciłbym 866 zł. 

Nie wiem, czy mój przypadek jest odosobniony i czy w Waszym przypadku również można było oszczędzić tak wiele.

Na koniec jeszcze drobne sprostowanie. Z uwagi na to, że wybrałem nieco niższy pakiet niż miałem poprzednio, różnice są przejaskrawione. Tożsamy pakiet w LINK4 kosztowałby mnie ok. 200 zł więcej. Można więc przyjąć, że rzeczywista oszczędności to ok. 666 zł 😀 Swoją drogą ciekawa liczba…

17 komentarzy

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Ranking kont oszczędnościowych, sierpień 2017 r.

Prąd za darmo przez 10 godzin dziennie?! Prześwietlam promocję Fortum!