w

100 GB Internetu ważne rok za 9 zł w Play!

Blady strach padł na operatorów sieci komórkowych. Wszystko za sprawą ustawy antyterrorystycznej nakładającej obowiązek rejestracji kart SIM.

Operatorzy próbują za wszelką cenę utrzymać a nawet odebrać klientów innym operatorom. Niezarejestrowane karty SIM przestaną działać z końcem stycznia 2017 roku.

Sytuacja ta ma swoje plusy. Dzięki niej możemy wyrwać od operatorów naprawdę niezłe prezenty!  
Dzisiaj właśnie o jednym takim prezencie. Zapraszam do cyklu “Jak oszczędzić na …“.

UWAGA: W związku z brakiem potwierdzenia proponuję poczekać miesiąc czasu z kupnem startera aż myk przetestuję na “własnej skórze”.

Łatwe 80 zł do darmowego Nest Konta

Załóż konto z kontem walutowym, zaloguj się w bankowości elektronicznej, zapłać raz kartą i zgarnij 80 zł do Decathlon.

Promocja tylko dla pierwszych 1000 osób!

100 GB Internetu na rok w PLAY za 9 PLN

W ramach promocji otrzymamy 100 GB danych a dzięki jednemu mykowi dane te będą ważne przez rok czasu. Dla mniej wymagających osób jest to bezkonkurencyjna oferta.

Aby skorzystać z promocji trzeba będzie dokonać rejestracji numeru na kartę: Play Internet na Kartę, Play na Kartę i Red Bull Mobile na Kartę.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze odpowiedniego startera Play to musisz szukać takiego startera:Starter ten posiada jedną wielką zaletę w postaci cyklicznych pakietów przedłużających ważność usług. Pakiet 100 GB danych będzie przedłużany wraz z przyznaniem kolejnego, cyklicznego pakietu danych. Tym samym pakiet ten również będzie ważny przez rok!Jak otrzymać 100 GB na rok za 9 zł?
 • Po pierwsze musisz zaopatrzyć się w odpowiedni starter (patrz wyżej)
 • Ze starterem i dowodem osobistym wybierz się do jednego z salonów Play, kiosku RUCH (jeżeli w nim nabędziesz starter) lub w placówce Poczty Polskiej
 • Dla zarejestrowanego numeru Play Internet na Kartę otrzymasz:
  • 100 GB internetu
  • Rok ważności konta
 • Uruchom kartę SIM wykonując połączenie, wysyłając SMS’a, itp.)
 • Czekaj na aktywację cyklicznego pakietu 250 MB co miesiąc
  • Aktywne pakiety sprawdzisz między innymi przez Play24
 • Odczekaj przynajmniej dobę i aktywuj bonus 100 GB jedną z metod:
  • Wpisz na telefonie i zatwierdź kod: *111*330*1#
  • Wyślij SMS-a o treści START.330 pod numer 111
  • Zaloguj się w Play24 i aktywuj bonus
  • Poproś o aktywację w Salonie Play

To wszystko, możesz już się cieszyć pakietem danych 100 GB!

Stan pakietu sprawdzić krótkim kodem: *107#, natomiast stan i ważność konta kodem *101#

Aktywowanie bonusu będzie możliwe do 31 stycznia 2017 r.

170 komentarzy

Dodaj odpowiedź
 1. A na rozmowy i sms-y w Play premiowe doładowanie 500 zł jest ważne tylko miesiąc. I nie da się tej kwoty wykorzystywać na sms-y w konkursach…

 2. można inaczej przedłużyć opcją 5 za 10 zł pobiera 5 z głównego konta i zamienia na 10 na koncie premiowym kod to *111*81*1# i tak co miesiąc trzeba tylko pamiętać by zrobić to ostatniego dnia ważności kasy dodatkowej

 3. Są też inne kombinacje starterów……1,3,6,9,GB na start różne GB gratis przez rok. One też się nadają czy tylko ten jedyny 3 +3 GB?

 4. no to zonk. 100 GB wygaśnie po miesiącu, a numer będzie aktywny przez rok.
  Mam dual sim i używam kartę aero2 do internetu, ale skoro aero kończy się w grudniu 2016 to trzeba rozejrzeć się za kartą do internetu mobilnego. Miesięcznie i tak zużywałem tylko 200MB aero (a na wi-fi jakieś 6-8 GB), ale lepsze coś na rok niż co miesiąc kupować 1 GB transferu w Play.

 5. Tak to by było za piękne 100 GB przez rok za 9 zł. Śmiało można by było wykorzystać jako drugą kartę do smartfona by mieć zawsze dostęp do sieci. Jeśli chodzi o internet mobilny to powiem szczerze że sam chyba nie byłbym stanie wykorzystać tego pakietu w miesiąc więc sobie daruje 😉

 6. Aha, inne podobne startery też będą OK (1GB + 3GB ważne przez rok) lub droższe (9 GB na start 6 GB gratis przez rok). Tylko ich koszt to 19 zł a nie 9 zł, dlatego pominąłem w opisie.

 7. …..oj wspolczuje blogerowi, ze z takim ciemnogrodem musi sie meczyc :((( poza tym slowo "myk" w artykule jest tutaj kluczowym w obejsciu systemu, a gdyby pakiet GB byl wazny 30dni to nikt by sobie d….nie zawracal pisaniem artykulu. Pzdr Darek 😉

 8. Darek M. – ale odwaliłeś kaszankę!

  Po pierwsze: ważność MB/GB w Play Internet na Kartę (PInK) nie jest pokazywana w Play24 – dlatego nie wkleisz screena na którym widać, że ten pakiet 100GB jest ważny rok (pomijam już zupełnie że to nieprawda, ale o tym dalej).

  Po drugie: pakiet MB/GB w PInK jest ważny tak długo jak konto ale tylko w wyniku doładowania, np. doładowujesz za 50zł to konto i pakiet masz ważne 60 dni. 100GB z promocji jest ważne 30 dni (bo to nie doładowanie konta złotówkami) lub dłużej jeśli konto MB masz ważne dłużej (np. 60 dni za wcześniejsze doładowanie 50zł). Rok ważne jest tylko konto główne (nie internetowe) – za rejestrację karty PInK i aktywację bonusu. Doładowanie za 125zł daje 150 dni ważności obydwu kont, a specjalne doładowanie 301zł (specjalna zdrapka, praktycznie niedostępna) daje 365 dni ważności obydwu kont.

  Po trzecie i najważniejsze: ważność pakietu 100GB da się przedłużać na
  kolejne miesiące (łącznie na 12 miesięcy) co miesiąc bezpłatnym pakietem 250MB/500MB ważnym miesiąc, który właśnie przedłuża cały pakiet MB/GB (i te 100GB z bonusu) – pakiet jest aktywowany automatycznie po aktywacji startera.

  Po czwarte: kluczowy jest moment uruchomienia bonusu 100GB i nie należy tego robić w dniu aktywacji startera!

  Po piąte: stan pakietu w PInK sprawdza się kodem *107# a nie *108# – w regulaminie/cenniku tej oferty jest błąd. Stan pakietu pojawi się również po wklepaniu kodu *101#.

  Po szóste: cyt. "Aby skorzystać z promocji trzeba będzie dokonać rejestracji numeru na kartę: Play Internet na Kartę, Play na Kartę i Red Bull Mobile na Kartę." – nie prawda. Aby skorzystać z promocji 100GB/RWK potrzebny jest jeden ze starterów "data/internetowych" PInK/InK/POnK/NPOnK/POnK4L ale tylko w PInK są te darmowe pakiety 250MB/500MB, które co miesiąc będą przedłużać pakiet 100GB.

  Jest jeszcze kilka innych bzdur w twoim wpisie ale to mnie nie dziwi bo nie jesteś specem od telekomunikacji.

  Pozdrawiam,
  Specjalista 😉

 9. @up: ważność MB/GB będzie taka jak wynika z doładowania (np 60 dni jeśli doładował za 50zł). Jeśli nie doładował, a tylko uruchomił Bonus 100GB/RWK za rejestrację to ważność MG/GB będzie 30 dni. Przedłużyć ją można tylko doładowaniem (o odpowiednią dla doładowania liczbę dni) lub darmowym pakietem 250/500MB o 30 dni (dla taryf PInK)

  • Specjalista a jak sprawdzić pakiet 250, jakis kod? Starter się aktywował, do wykorzystania pokazuje 2,5 gb, nic nie ma o 250, chyba ze robie cos nietak.

 10. Oj kolego Darek M. Widzę, że dalej nie rozumiesz.

  1) W taryfie PInK (i wszystkich innych taryfach Play) konto MB/GB ma swoją ważność, niezależną od ważności konta głównego.

  2) Ważność konta MB/GB w taryfie PInK nie jest widoczna w Play24 (tak samo jak np. dla taryfy Formuła Play Na Kartę) – trzeba użyć kodu *101# albo *107#.

  3) Po doładowaniu konta złotówkami ważność konta MB/GB i konta głównego wydłuża się o taką samą ilość dni. Np. dla doładowania kwotą 50zł obydwa konta wydłużają się o 60 dni (dodatkowo jest 90 dni na odbieranie połączeń).

  4) Bonus 100GB/RWK w PInK za rejestrację polega na tym, że:
  a) RWK (Rok Ważności Konta) – ważność konta głównego zwiększy się do 365 dni (ważność konta MB/GB pozostaje bez zmian) – RWK zadziała tutaj w dokładnie taki sam sposób jak we wszystkich innych taryfach Play, który ten Bonus RWK otrzymają za rejestrację;
  b) Pakiet 100GB jest dodawany do konta MB/GB i ilość danych się zsumuje z już istniejącymi; ważność tego Bonusowego pakietu 100GB wynosi 30dni; oznacza to, że jeśli ważność Twojego konta MB/GB wynosi np. 60 dni (bo doładowałeś za 50zł) to taka ważność pozostanie, 60 dni – nie skróci się; ale jeśli ważność Twojego konta MB/GB jest krótsza niż 30 dni (bo np. nie doładowałeś jeszcze startera – PInK9 ma początkową ważność 14 dni na obydwu kontach), to ważność wydłuży się do 30 dni.

  Czy teraz rozumiesz lepiej?

  O wszytskim co napisałem przeczytasz w moim poprzednim wpisie i w regulaminie/cenniku.

  Natomiast konto MB/GB wraz z tymi 100GB za rejestrację może się przedłużać samo co miesiąc (przez 12 miesięcy) o kolejne 30 dni jeśli odpowiednio dobierzesz moment aktywacji Bonusu za rejestracje i moment aktywacji startera.
  Kluczem jest tu darmowy pakiet 250Mb (dla stertera PInK9) lub pakiet 500MB (dla startera PINK19), który uruchamia się automatycznie po aktywacji startera.
  Jeśli nie doładujesz konta to ważność Pakietu 100GB (i całego konta MB/GB) w żadnym momencie nie przekracza 31 dni !!! Ale co miesiąc ważność konta MB/GB przedłuża się sama o kolejny miesiąc (i tak 12 razy).

  Jak chcesz to mogę Ci to jeszcze jaśniej i dokładniej wytłumaczyć.

  Ale najlepiej kilka bzdur z tego arta to usuń bo wprowadzasz ludzi w błąd.

  Co nie oznacza, że w efekcie działania przez rok cyklicznego i darmowego pakietu 250MB te 100GB nie jest do wykorzystania przez rok bez żadnych dodatkowych kosztów – ale nie w taki sposób (błędny) jak ty opisałeś.

 11. @kondziorf – potwierdzam, że ostatnie zdanie można źle zrozumieć 🙂

  Powiem więc wprost: Z pakietu 100GB można w PInK korzystać przez okrągły rok całkowicie za darmo (nie trzeba nic doładowywać ani kupować) ale tylko jeśli w odpowiednim momencie aktywujesz Bonus za rejestrację (w stosunku do momentu aktywacji startera).
  Oczywiście musisz kupić tez odpowiedni starter (PInK9 lub PInK19) i go zarejestrować.

  Ale pakiet 100GB nie jest ważny rok! Nie jest prawdą, że jest jedna ważność wszystkich usług w PInK (jak napisał kilka razy Darek M.).
  Pakiet 100GB po prostu przedłuża się co miesiąc o kolejny miesiąc dzięki darmowemu pakietowi cyklicznemu 250MB (dla stertera PInK9) lub 500MB (dla startera PInK19).

  Dodam, że po roku można przedłużyć tę "promocję" na kolejne 12 miesięcy ale już nie za darmo!

  Play dając 100GB w tej taryfie na 30dni (tzn. osoba , która była odpowiedzialna za tę promocję w PInK) po prostu zapomniał, że na starterach PInK9 i PInK19 jest darmowy pakiet cykliczny który przez 12 miesięcy będzie przedłużał ten pakiet – dlatego około 15 czerwca, gdy się Play zorientował, to zablokował sprzedaż starterów PInK przez stronę wwww, przestał wysyłać te startery do salonów, zablokował możliwość aktywacji pakietu cyklicznego na darmowych starterach PInK (na nich też do 15 czerwca można było "zrobić" 100GB przez rok za darmo) i wprowadził na szybko nową ofertę internetową Internet na Kartę (InK), w której tych pakietów cyklicznych 250MB/500MB już nie ma i 100GB w nich sie nie przedłuży – tylko doładowaniami.

 12. @Specjalista piszesz……Z pakietu 100GB można w PInK korzystać przez okrągły rok całkowicie za darmo (nie trzeba nic doładowywać ani kupować) ale tylko jeśli w odpowiednim momencie aktywujesz Bonus za rejestrację (w stosunku do momentu aktywacji startera)…..
  Możesz rozwinąć pojęcie…ODPOWIEDNI MOMENT ?

 13. ….az se dodam ten watek do "ulubionych" i poczekam do przyszlego miesiaca, zeby zobaczyc kto "zdobedzie" podium?! 😉
  P.S. Ktos powie: operator wychodzac z taka oferta podcialby galaz na ktorej sam siedzi robiac przy tym z siebie idiote, ale….zwracam uwage, ze chociazby archiwum promocji bankowych wielokrotnie pokazalo, ze jednak w tego typu instytucjach bardzo czesto siedza idioci, ktorzy przez niedopatrzenie rzucaja na rynek perelki prosto pod nogi klienta ;)))) pzdr dla expertow

 14. Kluczem jest przeczytanie regulaminu ,komu się nie chce bedzie czekał miesiąc kto przeczytał już wie że po 30 dniach żadnym mykiem nie przedłużysz internetu (100GB) Temat idyskusję uważam za zamknięty

 15. @Marek
  Doskonale wiem co jest w regulaminie i wiem też jak działa ważność środków na wspomnianych starterach. Oczywiście na tą chwilę Play może pójść w każdą stronę i się wypiąć, mimo że w systemie pokazuje datę ważności danych 100 GB na przyszły rok …

 16. Ja będę testował wydłużenie bonusu 500 zl w play ale w taryfie playfresch, termin 26.08. Jak dotrwam to napiszę czy to działa, na razie gadam na potęgę.

 17. Ale po co w ogóle płacić. Idzie się do salonu i prosi o darmowy próbny starter z 300MB, do przetestowania LTE. Rejestruje się go jak każdą inną kartę/numer prepaid (=1 rok ważności konta). Następnie uruchamia się z panelu użytkownika Play24 już samodzielnie usługi na próbę – bezpłatne: Darmowe cykliczne weekendy (soboty+niedziela) oraz Nocny transfer (w godz. 0.00-09.00). Razem z przyznanymi 100GB mamy 30 dni internetu właściwie do oporu. Po zakończeniu tego okresu czynności jw. powtarzamy z następna kartą. Ostatnią rejestrujemy w ostatni dzień stycznia przyszłego roku i do początku marca 2017 cieszymy się, że nic nie zapłaciliśmy.

 18. Pytanie do specjalisty 🙂

  cyt. "Play dając 100GB w tej taryfie na 30dni (tzn. osoba , która była odpowiedzialna za tę promocję w PInK) po prostu zapomniał, że na starterach PInK9 i PInK19 jest darmowy pakiet cykliczny który przez 12 miesięcy będzie przedłużał ten pakiet – dlatego około 15 czerwca, gdy się Play zorientował, to zablokował sprzedaż starterów PInK przez stronę wwww, przestał wysyłać te startery do salonów, zablokował możliwość aktywacji pakietu cyklicznego na darmowych starterach PInK (na nich też do 15 czerwca można było "zrobić" 100GB przez rok za darmo) i wprowadził na szybko nową ofertę internetową Internet na Kartę (InK), w której tych pakietów cyklicznych 250MB/500MB już nie ma i 100GB w nich sie nie przedłuży – tylko doładowaniami."

  A jeśli ktoś posiada jeszcze nie aktywowany taki właśnie starter PInK9 to nadal zadziała 100GB przez rok czy już nie (oczywiście po rejestracji karty sim)? Czy w ogóle pakiet 250mb będzie co miesiąc się odnawiał czy już to zlikwidowali na tych simach?

  Beata.

 19. @Beata: Ten cykliczny pakiet 250MB jest elementem tego startera PInK9 i elementem taryfy PInK (pakiet ten jest dokładnie opisany w cenniku/regulaminie tej taryfy) i nie mogą go ot tak sobie wyłączyć.

  Jedyne co mogą teraz jeszcze zrobić aby się "ratować" to wprowadzić drugie konto MB (tak jak jest np. w RBM1/I, RBM7MNP i RBM2/II/5/9 – w tych taryfach są 2 konta na MB), na które będzie wpadało co miesiąc te 250MB. Wtedy te 100GB z Bonusu za rejestrację nie będzie się przedłużało tym pakietem bo będą na innych kontach MB. Wtedy te 100GB będzie można przedłużać tylko doładowaniami (bonusami MB z tych doładowań).

  W razie gdyby tak zrobili będzie jeszcze jeden manewr do zrobienia ale nie będę o tym się rozpisywał co by im nie przyszło do głowy i tę możliwość zablokować w przyszłości. W każdym razie będę się tym martwił dopiero jak coś "zepsują" w tym temacie.

 20. Darek…a jak wykonam to pierwsze połączenie na w.w. starterze to jak długo się czeka na tego SMS'a że aktywacja cyklicznego pakietu 250 MB jest już aktywna?

  Bo rozumię że dopiero po przyznaniu tego "Pakietu 250 MB" można aktywować Bonus 100GB aby był ważny rok?

  No i czy w ogóle otrzymam jakieś potwierdzenie o przyznaniu "Pakietu 250 MB" czy muszę go też samodzielnie aktywować jakimś kodem?

 21. Czyli co, po wpisaniu kodu *107# lub *101# konto danych nie jest ważne rok jak opisano w artykule a jednak 30 dni, i konto główne oraz konto danych mają 2 osobne okresy ważności (a nie jak opisano w artykule, że jeden), i że kluczowy jest pakiet 250 MB, który te 100 GB co miesiąc przedłuża o miesiąc, co z kolei w ogóle nie opisano w artykule, i że ważny jest moment uruchomienia Bonusu (nie wolno tego zrobić, gdy usługa "Pakiet 250MB co miesiąc przez rok" nie jest jeszcze aktywna) czego również nie opisano w artykule?

 22. Co do tego orange ważnego rok, to działa. Sam to mam, nawet przedłużyłem darmowym smsem o kolejny rok 😉 jak ktoś tego używa tylko do jakich systemów monitorujących, gdzie zużycie sieci jest minimalne to bardzo fajna sprawa i polecam!

 23. Ma ktoś sposób na zrobienie tego używając innych starterów? Odwiedziłem dziesiątki sklepów i zdobyłem tylko 3 startery. A wiem że ktoś pisał już gdzieś że da radę tylko zgubiłem linka.

 24. W związku ze sprzecznymi informacjami proponuję poczekać miesiąc na potwierdzenie tych informacji.

  W najgorszym razie można mieć 100 GB co miesiąc za 9 zł aż do końca lutego.

  Darek i jak z tym internetem i ofertą jest na prawdę?

 25. Mój kolega zupełnie przypadkiem kupił 05.08 starter opisany w tym artykule a następnie aktywował bonus w tym samym dniu kodem (*111*330*1#) i w dniu dzisiejszym ma w dalszym ciągu GB które mu pozostały na koncie.Wychodzi na to że Autor tego artykułu ma rację iż w praktyce można mieć te 100 GB ważne rok.Istotne tylko jest to żeby ten pakiet 250 MB był już aktywny, a dopiero potem włączamy bonus za rejestrację. Pozdrawiam

 26. Pokaż miejsce w artykule gdzie chociaż raz o tym wspomniał, że kluczowa jest pewna usługa, która przyznaje co miesiąc pakiety 250MB/500MB ważne miesiąc.

  Darek się upiera – co jest nieprawdą – że konto MB w tej taryfie ma taką samą ważność jak konto ZŁ i ma tą ważność Roczną ("Starter ten posiada jedną wielką zaletę w postaci jednego okresu ważności dla wszystkich usług. Tym samym promocyjne 100 GB również będzie ważne przez rok!"), podając jako "dowód" screen z Paly24 na którym to podana jest tylko ważność złotówek (tzw. "Konto") co jest absurdem.

  Konto MB swoją osobną ważność całkowicie niezależną od ważności ZŁ ("Konta").

  100GB ma zawsze ważność maksymalnie 31 dni licząc z dniem odnowienia magicznego pakietu 250MB (można to sprawdzić kodem *101# albo *107#) i to tylko i wyłącznie jeśli pakiet 250MB zostanie przyznany (i usługa jest włączona) a zdarza się, że ten pakiet nie jest przyznawany wcale albo jest przyznawany nawet 32. dnia co oznacza, że jeśli aktywowałeś Bonus w dniu aktywacji usługi to te 100GB się nie przedłuży – należy się wtedy ratować w ostatnim dniu doładowaniem 5zł.

  Efektywnie oczywiście pakiet 100GB będzie się przedłużał co miesiąc o miesiąc przez 12 miesięcy (jeśli wszystko co miesiąc zagra prawidłowo, szczególnie za pierwszym razem), ale nie ma on Rocznej Ważności ("bo ma taką samą ważność jak konto główne bo jest jedna ważność") tak jak napisał Darek i do czego wstydzi się przyznać co z kolei rozumiem 🙂

 27. Oczywiście nie pisałem że to 100GB może mieć większą ważność niż 31 dni ale tylko i wyłącznie jeśli zrobisz doładowanie (pisałem z resztą o tym już wcześniej) np. 50zł daje 60 dni ważności konta ZŁ (przy czym nie skraca ważności jeśli masz większą) i konta MB (przy czym nie skraca ważności jeśli masz większą). Ale mając wtedy aktywny Bonus 100GB i RWK na koncie głównym (ZŁ, w Play24 tzw. "Konto") konto główne (ZŁ) pozostanie ważne Rok a konto MB wydłuży się do 60 dni.

  Należy pamiętać, że kontem głównym w każdej taryfie w Play również Internetowej jest zawsze konto ZŁOTÓWKOWE, w Play24 oznaczone jako "Konto", i że konto MB/GB/Internetowe ma zawsze swoją osobną i niezależną ważność, a tylko czasami taką samą jak konto główne i że ta ważność konta MB/GB/Internetowego nie jest wyświetlana w Play24 w taryfach Internetowych i w taryfie Głosowej "Formuła Play na Kartę" – pisałem o tym już wcześniej dlaczego Play nie wyświetla tej daty w niektórych taryfach.

 28. W tym miejscu…. Uruchom kartę SIM wykonując połączenie, wysyłając SMS'a, itp.)
  Czekaj na aktywację cyklicznego pakietu 250 MB co miesiąc
  Aktywuj bonus jedną z metod:
  Wpisz na telefonie i zatwierdź kod: *111*330*1#

  Podsumowując,ten pakiet 250 MB (samoodnawialny)będzie przedłużał co miesiąc GB które jeszcze pozostały z tego pakietu.(nie trzeba robić żadnych doładowań)W praktyce będzie tak jak napisałem wcześniej… 9zł starter – 100 GB ważnych rok.Koniec tematu.

 29. "Starter ten posiada jedną wielką zaletę w postaci jednego okresu ważności dla wszystkich usług. Tym samym promocyjne 100 GB również będzie ważne przez rok!"

  A nie przypadkiem 100GB jest ważne 30 dni i się przedłuża co miesiąc dzięki pakietowi 250MB/500MB? Nic o tym nie piszesz w artykule, a nagle na liście czynności do wykonania pojawia się tekst (którego na początku nie było ale widzę, że w którymś momencie się opamiętałeś i go chociaż tam dodałeś) "Czekaj na aktywację cyklicznego pakietu 250 MB co miesiąc" bez żadnego wyjaśnienia o co chodzi.
  Szczegół, że aktywuje się specjalna usługa która przyzna pakiet 250Mb pierwszy raz dopiero po 30 dniach od aktywacji tej usługi a dopiero kolejne 11 razy co miesiąc.

  Albo to:
  "W taryfie "Play Internet na Kartę 9 zł" nie posiada osobnej daty ważności dla pakietu danych".

  Nie dość, że nie po polsku to jest to nieprawda. W taryfie np. "Formuła Play na Kartę" też się nie wyświetla ważność pakietu MB. To w niej też jest jedna ważność na wszystkie usługi i ważność MB jest taka sama jak ważność "Konta" czyli złotówek?

  Nie – w każdej taryfie w Play konto MB ma swoją osobną ważność, a w wyniku błędu czy celowego działania Play w Play24 ta ważność nie jest pokazywana w kilku taryfach – z resztą pisałem o tym tutaj już chyba 5 razy.

  Wpisz sobie kod *101# lub *107# i zobaczysz, że konto MB ma ważność 30/31 dni i jest osobno podana ważność złotówek i jest zupełnie inna niż ważność MB (jeśli aktywowałeś Bonus 100GB).

  Jeszcze tego nie sprawdziłeś?

  Napisałem Ci już 17 sierpnia co musisz (tzn. nie musisz ale powinieneś) poprawić w artykule aby Ci POMÓC (poprawić Twoją wiarygodność w artykułach o telekomunikacji bo po tym arcie jest/była dość niska) a nie aby z Tobą wojować!

  O tym skąd zaczerpnąłeś początkowe złe informacje to nawet nie będę pisał bo to zupełnie osobna sprawa.

  Generalnie temat uważam z mojej strony za wyczerpany choć ciekawy jestem czy wiesz (powinieneś bo już o tym pisałem) jak zapobiec utracie tych 100GB, kiedy Bonus aktywujesz tego samego dnia co starter/usługę i pierwszy pakiet 250MB przyjdzie dopiero 32. dnia (kilka starterów wśród moich znajomych dostało pierwszy pakiet 32. dnia – niezgodnie z regulaminem – i tylko dlatego, że odczekali dodatkowe 3 dni na aktywację Bonusu tego Bonusu nie stracili).

 30. Co zrobić masz napisane we wpisie. Istotny jest bezpłatny pakiet, który odnawia się co miesiąc. Specjalista uważa, że Play czasem nie odnawia tego pakietu zgodnie z regulaminem tylko spóźnia się i wtedy pakiet 10 GB przepadnie bez doładowania konta.

 31. Darek i inni: Play odnawia ten pakiet (za 2. i kolejnymi razami aż do 12. razu) jak do tej pory regularnie i bez opóźnień.

  Krytyczne jest tylko pierwsze przyznanie pakietu (po 30 dniach wg regulaminu) i jest często opóźnione (nawet do 32 dni!). 100GB ma ważność zawsze 30 dni i tu się nie zdarzają wyjątki (nie spotkałem się i nie słyszałem).

  Ta pakieto-usługa (bo jest to troszkę coś innego jak zwykły pakiet cykliczny) jest specyficzny i zupełnie inaczej zaprogramowany jak wszystkie inne pakiety cykliczne w całym Play/RBM/Fakt:

  1) Pierwszy pakiet nie jest przyznawany w dniu aktywowania się usługi przyznającej te pakiety.
  2) Pierwszy pakiet jest przyznawany po 30 dniach od aktywowania się usługi, a usługa powinna aktywować się w dniu aktywacji startera (najpóźniej do 24 godzin od aktywacji startera).
  3) Kolejne pakiety nie są przyznawane co 30 dni.
  4) Kolejne pakiety są przyznawane co miesiąc.

  Musicie też zrozumieć że występują naraz w tym całym "triku" i związanych z nim regulaminach terminy "30 dni" i "miesiąc" oraz "po 30 dniach" i "po miesiącu" oraz "co 30 dni" i "co miesiąc" i dodatkowo miesiąc ma 28/29/30/31. Dodatkowo występują opóźnienia czasami kilkunastogodzinne, czasami 20/30-godzinne.

  Dodatkowo: jak myślicie jak to wszystko czytając te wszystkie regulaminy i cenniki zaprogramował to programista? Czy programista myśląc o miesiąca zaprogramował na sztywno 30 dni? Czy uwzględnił miesiące 31-dniowe? Lata przestępne i luty mający raz 28 raz 29 dni? Czy wiedział co na myśli miał ten co pisał regulamin i pisał raz "30 dni" a raz "po 30 dniach" a jesz innym razem "po miesiącu"? Czy przypadkiem nie wrzucił tego do "jednego worka" i ustawił na sztywni za każdym razem 30 dni? A może inny programista poprawiał jego pracę i w niektórych miejscach pozmieniał 30 dni na 31 dni, a jeszcze inny po prostu dokładnie liczy miesiąc a nie 30/31 dni?

  Wiecie to wszystko? No nie wiecie, przynajmniej większość z Was.

  Dlatego najbezpieczniej nie czytać tego mojego bełkotu i po prostu poczekać 2-3 dni dla bezpieczeństwa i dopiero wtedy włączyć Bonus za rejestrację (oczywiście upewniając się, że usługa się włączyła).
  W końcu to jest jednorazowa szansa i mówimy tu o 100GB, których strata może niektórych zaboleć więc te dodatkowe 2-3 dni Was nie zbawią.

  Nie wiem czy ktoś w końcu zrozumiał o co mi chodzi 🙂

 32. Mogę Wam też wyjaśnić dlaczego krytyczne jest tylko przyznanie pierwszego pakietu a opóźnienia kolejnych pakietów (bez względu z jakiego powodu i o ile dni) nie mają już żadnego znaczenia czyli dlaczego przyznanie np. 4. pakietu z opóźnieniem np. 3-dniowym (np. jakaś awaria systemu) nie spowoduje skasowania tych 100GB mimo, że one są ważne zawsze miesiąc po przyznaniu każdego pakietu (łącznie z pierwszym – pierwszy pakiet jest przyznawany po 30 dniach ale ważny jest miesiąc – wiem trochę to głupie ale tak jest to zapisane w regulaminie i mniej więcej zaprogramowane).

  Ktoś zainteresowany wyjaśnieniami?

 33. Koledzy! Ale promocja na tych starterach obowiązuje DO ODWOŁANIA , więc z godziny na godzinę może zniknąć i nic się nie przedłuży.

 34. @up
  Wpis jest zmodyfikowany już prawie od miesiąca 🙂 Czy jeszcze coś trzeba dodać?

  @up up
  Do odwołania, tzn. że nowe osoby nie będą mogły przystąpić do promocji, a nie że odbiorą Ci przyznany pakiet danych 🙂

 35. Czy musze doladowywac co miesiac konto jakas kwota zeby miec to 100gb przez rok?
  Uruchom kartę SIM wykonując połączenie, wysyłając SMS'a, itp.)
  Czekaj na aktywację cyklicznego pakietu 250 MB co miesiąc
  Kiedy sie to aktywuje i jak to sprawdzic?
  Aktywuj bonus jedną z metod. Oczywiscie po pakiecie 250 mb ktory sie sam aktywuje?

 36. Darek wiem, ze to pytanie jest retoryczne, ale się zapytam (kto pyta nie błądzi) czy jeśli zrobię wszystko co napisałeś w poście to czy będę miał pakiet 100 GB ważny przez rok? W tym momencie czekam na aktywację cyklicznego pakietu 250 MB co miesiąc, czy on się sam aktywuje, jeśli tak to gdzie to sprawdzić? Przepraszam za "ciężkie" pytania, ale z technologią jestem na bakier.

 37. A jak kupię telefon to jak do niego włożyć kartę? A jak się właściwie dzwoni? Jak wejść do internetu? Co to właściwie jest 100 GB? Kiedy właściwie skończą się te głupie pytania?

 38. Głupich pytań w życiu nie ma, ktoś kto nie umie na nie odpowiedzieć sam jest głupi, ale cóż widać nie jednego barana nie brak na blogu.

 39. Specjalista 😉 pisze…
  Mogę Wam też wyjaśnić dlaczego krytyczne jest tylko przyznanie pierwszego pakietu a opóźnienia kolejnych pakietów (bez względu z jakiego powodu i o ile dni) nie mają już żadnego znaczenia czyli dlaczego przyznanie np. 4. pakietu z opóźnieniem np. 3-dniowym (np. jakaś awaria systemu) nie spowoduje skasowania tych 100GB mimo, że one są ważne zawsze miesiąc po przyznaniu każdego pakietu (łącznie z pierwszym – pierwszy pakiet jest przyznawany po 30 dniach ale ważny jest miesiąc – wiem trochę to głupie ale tak jest to zapisane w regulaminie i mniej więcej zaprogramowane).
  Ktoś zainteresowany wyjaśnieniami?

  Specjalisto! Ja jestem bardzo zainteresowany tym co piszesz. Możesz to wyjaśnić? I jeszcze bardzo interesuje mnie to: jak przedłużyć te 100Gb o kolejne 12 miesięcy i ile to przedłużenie kosztuje. Jeśli jesteś w stanie wyjaśnić to bardzo bym prosił.
  Pozdrawiam

 40. Wszystko ok. Mi przedłużyło. Pakiet 250 MB aktywowany zgodnie z regulaminem do 24h i kolejne MB wpadły po miesiącu. Pewnie to jest clue promocji, co by się zgadzało z komentarzami.

 41. W punkcie Play powiedzieli mi że comiesięczne ,250 MB dostaje się pod warunkiem comiesięcznego doładowania
  A wam jak i po jakim czasie uruchomił się pakiet cykliczny ?

 42. Witam uruchomiłem kartę 1 września 2 września uruchomiłem bonus data ważności połączenia internetowego 2 październik koniec września dla pewności doładowałem 10 zł data ważności połączenia internetowego 6 październik 2 październik sprawdzam stan konta doładowałem 250mb data połączenia internetowego 1 listopad potwierdzam że przedłuża

 43. nie do końca doładowałem ze względu na przesunięcie jakie by mogło być przy pierwszym pakiecie 250mb teraz już nie będę doładowywał powinno przedłużać bez doładowywania za miesiąc się odezwę

 44. Potwierdzam że 100GB wazne jest ,zakupilem 24 sierpnia starter za 9 zeta zarejstrowalem , potem wykonalem polaczenie po kilku minutach aktywowal sie pakiet 250mb co miesiac, a po 2 dnich aktywowalem pakiet 100 gb.Pobieralem sporo danych wykorzystując ok 50 GB do 24 wrzesnia i do tej pory ok 59 gb mam na koncie i net LTE dziala , czyli do konca 24 sierpnia 2017 te Gb beda o ile wczsniej ich nie zuzyje. Mam jeszcze taka jedna karta za 9 zl i uruchomie ja sobie w grudniu.

 45. Wiecie gdzie teraz da się kupić starter z takim małym samoodnawiającym się pakietem który jest potrzebny? Czyli to 3+3? Teraz w salonie mają już tylko pakiety jak na stronie, czyli 3GB lub większe, bez żadnych plusów. Może się zorientowali?

 46. Zadziała na starterze 1Gb + 3Gb( też 250mb co miesiąc), ten starter jest jeszcze osiągalny na rynku tylko, tamtego (3+3) już nie dostaniecie!

 47. Ja szukam, znajduję tylko te nowe bez +3, ale ciągle mam nadzieję 😉 Ostatecznie będzie do stycznie 100 GB za 9 na miesiąc, co miesiąc nowy starter. Polecacie jakieś sprawdzone urządzenia do domowego internetu?

 48. Wczoraj udało mi się kupić, jak kogoś interesuje Warszawa to 3+3 na stacji Bliska Górczewska/Prymasa (nie wiem czy im zostały), ale ponad 10 sztuk 9+6 było w Saturnie w Arkadii.

 49. Tak – 5 zł wystarczy (ważność 7dni+1) ale nie wiem czy wiesz, że nie możesz czekać do momentu kiedy samoodnowienie 500MB na zadziałało bo wtedy już nie ma co przedłużać…

  Tak – 30zł przedłuży o 30dni+1 (nie o miesiąc, a o 30 dni licząc od następnego dnia)

 50. Bardzo dziekuje (!) Ci @Specjalista;) – czyli 5 zl wczesniej (~2 dni) nim zadziala PIERWSZE (?) odnowienie. Rozumiem 🙂
  A co to znaczy: waznosc 7 dni + 1; Chodzi o ten “+ jeden”? Z ciekawosci…

 51. Tak, 2-3 dni wcześniej wystarczy takie profilaktyczne doładowanie.
  Dla hardkorów jest wyczekiwanie do godziny 1:00 dnia następującego po dniu ważności pakietu. Jeżeli do tej godziny kolejny pakiet się nie przyznał to należy natychmiast doładować konto kwotą 5zł – inaczej najpóźniej o 2:00 konto MB zostanie wyzerowane bo pakiet z jakiegoś powodu się nie przyznał (awaria, opóźnienie itp).
  Jeśli oczywiście pakiet się przyznał to doładowanie 5zł jest zbędne.
  Ale pamiętajcie: to dla hardkorów i godziny mogą się zmienić (przyznawanie do 1:30, kasowanie 1:45). Jak macie jaja to pilnujecie 🙂

  Z kolei gdy piszę ważność 7+1 czy 30+1 to znaczy, że pierwszy dzień tego terminu 7- czy 30-dniowego jest liczony od kolejnego dnia czyli z dniem aktywacji jest odpowiednio 8 dni ważności i 31 dni ważności, natomiast niektóre pakiety/usługi zliczają od dnia aktywacji i dzień aktywacji jest pierwszym dniem.
  Ta ważność jest ważna bo się nie wyświetla w Play24 a jest czasami kluczowa aby nie stracić pakietu i każdy dzień się liczy.

 52. Anonimowy=Tessa (by nie mieszać) 🙂
  No super!! Dzięki @Specjalisto;) Za tak dokładne wyjaśnienia! Godzina 1:00 widać jest godziną “0”… Rzeczywiście mały zapas czasowy, trzeba uważać… Bardzo, bardzo dziękuje 🙂

 53. Specjalista 😉 pisze…
  Mogę Wam też wyjaśnić dlaczego krytyczne jest tylko przyznanie pierwszego pakietu a opóźnienia kolejnych pakietów (bez względu z jakiego powodu i o ile dni) nie mają już żadnego znaczenia czyli dlaczego przyznanie np. 4. pakietu z opóźnieniem np. 3-dniowym (np. jakaś awaria systemu) nie spowoduje skasowania tych 100GB mimo, że one są ważne zawsze miesiąc po przyznaniu każdego pakietu (łącznie z pierwszym – pierwszy pakiet jest przyznawany po 30 dniach ale ważny jest miesiąc – wiem trochę to głupie ale tak jest to zapisane w regulaminie i mniej więcej zaprogramowane).
  Ktoś zainteresowany wyjaśnieniami?

  Specjalisto! Ja jestem bardzo zainteresowany tym co piszesz. Możesz to wyjaśnić? I jeszcze bardzo interesuje mnie to: jak przedłużyć te 100Gb o kolejne 12 miesięcy i ile to przedłużenie kosztuje. Jeśli jesteś w stanie wyjaśnić to bardzo bym prosił.
  Pozdrawiam

 54. Mam jedno pytanie odnośnie ważności konta. Mam starter PINK 3GB+3GB – na odwrocie startera zamieszczona jest informacja o tym, że konto ważne jest przez 7 dni.
  Czy to oznacza,że po aktywacji startera należy przed upływem 7 dni doładować konto żeby nie utracić ważności konta. Z opisu zawartego w starterze wynika że aby uzyskać bonus 250MB należy utrzymać wcześniej ważność konta przez 30 dni. Czy po rejestracji karty włącza się automatycznie rok ważności konta i nie trzeba przedłużać jego ważności przed upływem 7 dni? Czy też rok ważności konta i promocja 100GB są ze sobą powiązane? Z góry dziękuje za odpowiedź.

 55. 1)rejestrujesz starter
  2)przed upływem 7 dni (najlepiej np 5 dnia, nie od razu po aktywacji ) aktywujesz bonus kodem (bonus to 100G na 30 dni i rok ważności konta ) i od tego momentu masz 100G przez rok . Nie musisz doładowywać konta przed upływem 7 dni bo bonus wydłuża konto o rok wiec nie przepadnie ważność po 7 dniach. Natomiast automatyczny gratisowy pakiet internetowy który będzie się naliczał co 30 dni (bo konto jest ważne ) będzie ciągle przedłużał ważność bonusu 100GB i tak przez cały rok rok .

  Mnie natomiast bardzo interesuje jak przedłożyć ważność tego bonusu na kolejny rok. SPECJALISTO podpowiesz coś?

 56. Wypisałem kilka komentarzy stąd dla mnie przydatnych.
  Min. wyczytałem w końcu że rok ważności konta bodaj dostaje się za rejestracje.

  1)rejestrujesz starter
  2)przed upływem 7 dni (najlepiej np 5 dnia, nie od razu po aktywacji ) aktywujesz bonus kodem (bonus to 100G na 30 dni i rok ważności konta ) i od tego momentu masz 100G przez rok . Nie musisz doładowywać konta przed upływem 7 dni bo bonus wydłuża konto o rok wiec nie przepadnie ważność po 7 dniach. Natomiast automatyczny gratisowy pakiet internetowy który będzie się naliczał co 30 dni (bo konto jest ważne ) będzie ciągle przedłużał ważność bonusu 100GB i tak przez cały rok rok .

  Zadziała na starterze 1Gb + 3Gb( też 250mb co miesiąc), ten starter jest jeszcze osiągalny na rynku tylko, tamtego (3+3) już nie dostaniecie!

  Dodatkowo: jak myślicie jak to wszystko czytając te wszystkie regulaminy i cenniki zaprogramował to programista? Czy programista myśląc o miesiąca zaprogramował na sztywno 30 dni? Czy uwzględnił miesiące 31-dniowe? Lata przestępne i luty mający raz 28 raz 29 dni? Czy wiedział co na myśli miał ten co pisał regulamin i pisał raz "30 dni" a raz "po 30 dniach" a jesz innym razem "po miesiącu"? Czy przypadkiem nie wrzucił tego do "jednego worka" i ustawił na sztywni za każdym razem 30 dni? A może inny programista poprawiał jego pracę i w niektórych miejscach pozmieniał 30 dni na 31 dni, a jeszcze inny po prostu dokładnie liczy miesiąc a nie 30/31 dni?

  Wiecie to wszystko? No nie wiecie, przynajmniej większość z Was.

  Dlatego najbezpieczniej nie czytać tego mojego bełkotu i po prostu poczekać 2-3 dni dla bezpieczeństwa i dopiero wtedy włączyć Bonus za rejestrację (oczywiście upewniając się, że usługa się włączyła).
  W końcu to jest jednorazowa szansa i mówimy tu o 100GB, których strata może niektórych zaboleć więc te dodatkowe 2-3 dni Was nie zbawią.

  Tak, 2-3 dni wcześniej wystarczy takie profilaktyczne doładowanie.
  Dla hardkorów jest wyczekiwanie do godziny 1:00 dnia następującego po dniu ważności pakietu. Jeżeli do tej godziny kolejny pakiet się nie przyznał to należy natychmiast doładować konto kwotą 5zł – inaczej najpóźniej o 2:00 konto MB zostanie wyzerowane bo pakiet z jakiegoś powodu się nie przyznał (awaria, opóźnienie itp).
  Jeśli oczywiście pakiet się przyznał to doładowanie 5zł jest zbędne.
  Ale pamiętajcie: to dla hardkorów i godziny mogą się zmienić (przyznawanie do 1:30, kasowanie 1:45). Jak macie jaja to pilnujecie 🙂

 57. aktywuję już kolejną kartę 100GB i wydaje mi się że kiedyś inaczej pisało w nazwie tego pakietu na play24, bo teraz jest "Pakiet 250 MB przez 12 miesięcy – start 30 dni po aktywacji startera". Zastanawia mnie ten start 30 dni po aktywacji…

 58. po aktywaci … na koncie mam napisane – ….. wychodzące wazne przez rok …. amen 🙂 kasa z poprzedniego miesiaca przeszła na koleimy miesiąc, czego wczesniej nie było 🙂 co bedzie dalei, zobaczymy

 59. Kurde chyba to przestało działać. Aktywowałem Bonus 100GB po 3-4 dniach, minął miesiąc i 100GB zniknęło, zostało nie wykorzystane nie całe 3 GB… Napisałem do Play'a pytaniem o co biega, ale Pani odpisała że 30 dni minęło i zgodnie z regulaminem Bonus przepada… Wcześniej to robiłem i działało, a teraz lipa.

 60. A w dniu w którym zniknęło ci te 100GB miałeś aktywne połączenia wychodzące?

  bo jeżeli nie to tak jak pisze wyżej "kondziorf"… aktywuję już kolejną kartę 100GB i wydaje mi się że kiedyś inaczej pisało w nazwie tego pakietu na play24, bo teraz jest "Pakiet 250 MB przez 12 miesięcy – start 30 dni po aktywacji startera". Zastanawia mnie ten start 30 dni po aktywacji…

  Czyli wygląda na to że zasady się trochę zmieniły i trzeba utrzymać konto na połączenia wychodzące przez pierwszy miesiąc, poczym 2-3 dni później aktywować Bonus 100GB, gdyż "Pakiet 250 MB" startuje teraz 30 dni po aktywacji startera, czyli kolejne miesięczne odświeżenie Pakietu 250MB przepchnie pozostałości z Bonusu 100GB na kolejny miesiąc itd.

  Napisz czy miałeś aktywne połączenia wychodzące w dniu w którym zniknęło ci te 100GB to już coś będzie wiadomo…

  • Ale zgodnie z bonusem za rejestrację, wychodzące masz aktywne na rok od aktywacji, w przypadku mojej karty mam w tej chwili po wyczerpaniu wszystkich środków :
   Konto 0,00 zł (ważne do 14.11.2017)
   Data ważności połączeń wychodzących 14.11.2017
   Data ważności połączeń przychodzących 12.02.2018
   MB/GB po doładowaniu 0 MB.

   Być może aktywowanie dodatkowego pakietu na miesiąc, podtrzymało by te bonusowe 100 GB, ale z odpowiedzi Play, wynika raczej, że się pokapowali i odbijają bonus po 30dniach…

 61. witam coś w tym musi być tydzień temu znikneło mi 10gb z numeru na kartę taryfa formuła
  rok ważności konta czyli aktywne połączenia wychodzące było 12gb na koncie internetowym.10gb za bonus i 2gb znakrętek coli.Pewnego dnia sprawdzama tu tylko 2gb

 62. Nie wie ktoś do kiedy jest ta promocja?

  Bo w najgorszym wypadku do 2giego lutego kiedy karty prepaid się dezaktywują niezarejestrowane.
  Testował już ktoś czy bonus znika po aktywacji po miesiącu i jakiś 2-3 dniach?

  Czy chociaż te 3GB na miesiąc z odpowiednim starterem zawsze się dostaje, czy też zabrali?

 63. Mi przedłużają się tylko karty (3 sztuki)rejestrowane i aktywowane przed 20.10.2016. Karty, które rejestrowałem i aktywowałem po 20.10.16 (tez 3 sztuki) potraciły bonusy z upływem 30 dni od aktywacji.
  Koniec zabawy.

 64. To może najwyżej zostaje kwestia aktywacji bonusu później. 30 dni po aktywacji starteru może, tylko byle termin na przyznanie bonusu do kiedy się można ubiegać też nie minął.

 65. Witam. A ja potwierdzam, że BONUS 100 GB w PLAY na kartę (internet) się przedłuża. Aktywowałem zarejestrowaną kartę 24.12.2016 r., a dziś jest 21.01.2017 r. i na koncie mam napisane: "Stan promocyjnego konta transmisji danych to 87378,02MB do wykorzystania do 2017-02-20 23:59:59". Normalnie powinno mi te dane skasować już ok. 20.01.2017 r., ale zostały. A co zrobiłem? Kupiłem na Allegro stary starter PLAY Internet na kartę za 9zł i 250 MB cyklicznego bonusu nie musiałem aktywować, bo aktywuję się po wykonaniu pierwszego rozruchu karty, potem odczekałem 48h (48 godzin) i aktywowałem bonus 100GB i normalnie mi przedłuża. Dla zainteresowanych starter kupiłem PLAY 9zł (fioletowy) po 20.10.2016 r. Na starterze PLAY 30 GB niestety dane po 30 dniach mi skasowało – sprawdzone. Działa to tylko w starych starterach, tylko trzeba to 100GB włączyć po ok. 48 godzinach od aktywowania karty. Ja tak zrobiłem i ku mojemu zdziwieniu (i obsługi PLAY też:D) mi danych nie kasuję. Powinno obowiązywać wedle regulaminu z 20.10.2016 r. ale u mnie działa i dane się nie skończyły. Polecam kupować stare startery PLAY do internetu za 9/19 zł. Nie słuchajcie tych co mówią, że im to nie działa, bo prawdopodobnie nie czekali 48 godzin tylko aktywowali od razu i na nowym starterze. Pozdrawiam:)

 66. Witam. A ja potwierdzam, że BONUS 100 GB w PLAY na kartę (internet) się przedłuża. Aktywowałem zarejestrowaną kartę 24.12.2016 r., a dziś jest 21.01.2017 r. i na koncie mam napisane: "Stan promocyjnego konta transmisji danych to 87378,02MB do wykorzystania do 2017-02-20 23:59:59". Normalnie powinno mi te dane skasować już ok. 20.01.2017 r., ale zostały. A co zrobiłem? Kupiłem na Allegro stary starter PLAY Internet na kartę za 9zł i 250 MB cyklicznego bonusu nie musiałem aktywować, bo aktywuję się po wykonaniu pierwszego rozruchu karty, potem odczekałem 48h (48 godzin) i aktywowałem bonus 100GB i normalnie mi przedłuża. Dla zainteresowanych starter kupiłem PLAY 9zł (fioletowy) po 20.10.2016 r. Na starterze PLAY 30 GB niestety dane po 30 dniach mi skasowało – sprawdzone. Działa to tylko w starych starterach, tylko trzeba to 100GB włączyć po ok. 48 godzinach od aktywowania karty. Ja tak zrobiłem i ku mojemu zdziwieniu (i obsługi PLAY też:D) mi danych nie kasuję. Powinno obowiązywać wedle regulaminu z 20.10.2016 r. ale u mnie działa i dane się nie skończyły. Polecam kupować stare startery PLAY do internetu za 9/19 zł. Nie słuchajcie tych co mówią, że im to nie działa, bo prawdopodobnie nie czekali 48 godzin tylko aktywowali od razu i na nowym starterze. Pozdrawiam:)

 67. Mam do sprzedania 2 takie startery 3+3,kupiłem ale u mnie brak zasięgu Play i lipa(Dowiedziałem się za późno że te karty działają tylko w zasięgu macierzystej sieci Play.Ktoś chętny to wystawie na allegro.

 68. A jednak się kreci 🙂 U mnie tez działa.
  Albo był sposób na przedłużenie 100GB wg. nowego regulaminu, albo mam do czynienia z wyjątkiem od reguły. Opis przypadku:
  30.10.2016 migrowałem starter zasięgowy do PInK9 – dostał 0 dni ważności konta.
  Złożyłem dwie reklamacje do tej sytuacji (pierwszej nie uznali) i ostatecznie uznano mi je po 29 dniach.
  30.11.2016 wszedł na kartę pierwszy pakiet cykliczny, a ja jeszcze nie skorzystałem z bonusa, bo okazało się że nie mogę go włączyć (absurdalny argument: musi pan doładować konto żeby uruchomić pakiet/usługę). Kolejna reklamacja rozpatrzona pozytywnie.
  20.12.2016 w końcu odpaliłem bonus.
  30.12.2016 na kartę wszedł 2 pakiet 250MB.
  19.01.17 – bonus powinien być dezaktywowany, bo minęło 30 dni…
  22.01.17 – bonus wciąż jest 🙂
  Kod *107# mówi że ważność promocyjnych danych „MB/GB po doładowaniu” to 29.01.17 23:59 – 30.01.17 powinien wejść trzeci pakiet cykliczny…
  I co wy na to – skasują czy nie? Przedłuży się czy nie?

 69. Ja kupiłem ten starter w zeszłym roku bo potrzebowałem sima tylko do Internetu niestety w między czasie została wprowadzona ustawa ograniczająca swobody obywatelskie więc z wielkimi oporami zarejestrowałem sima.Z bonusu skorzystałem w styczniu ale zostało mi jeszcze 45 GB i ku mojemu zaskoczeniu gb są ważne do marca.Z tego można wywnioskować że jak ktoś sobie dobrze wykalkulował i niedużo zużywa gbtó to przez cały rok powinno mu to ścigać.

 70. Zacznijmy od początku:
  większość sieci (ale nie wszystkie, na przykład moja tak nie robi) Celowo i z Premedytacją używa pewnych słów/ haseł/ kluczy aby najzwyczajniej … OSZUKAĆ ludzi. Te hasła to: „Za Darmo”, „Za Złotówkę”, „Za 1 zł”, „na Zawsze” „Free !” , „Doładowanie” itp.
  Jest to OSZUKIWANIE w majestacie prawa gdyż aby się asekurować zawsze gdzieś na dole lub z drugiej strony czcionką 5 pisze, że obowiązuje tzw. regulamin i tylko on jest wiążący. Z tym że, Kto z normalnych ludzi będzie siedział lub nawet stał i czytał kilkanaście lub łatwo kilkadziesiąt stron regulaminu czcionką 6 ??? Normalny tego raczej nie zrobi. Wszędzie PÓŁPRAWDY i ĆWIERĆPRAWDY. Po wejściu do sklepu gdzie tylko głowę nie obrócę wszędzie widzę, że wszystko jest albo „za Darmo” albo „za 1zł”.
  Gdyby tak faktycznie było to z czego ta firma się utrzymuje, nie wspominając o jakimś zysku ? Celem istnienia firmy jest generowanie zysku, a nie rozdawanie świadczeń „za Darmo” ! Jest to po prostu kapitalistyczna manipulacja i kłamstwo.
  I TO WŁAŚNIE O TO IM CHODZI !
  A ponieważ ludzi wkoło są miliony i prawdopodobieństwo, że obcy ludzie zorganizują się w jakąś grupę jest małe Ten Oszukańczy Proceder Trwa!! I będzie trwał. I na TYM zbijana jest kolejna fortuna !

  Zdarzenie w którym pieniądze wychodzą z Twojego konta i lądują na koncie kogoś innego nazywa się „Zapłatą”, a nie żadnym „doładowaniem”. Dlatego mówią ci, że za GB płacisz x, a konto to już tylko musisz „doładować” (nie mówią słowa „płacisz”).

  Wcześniej miałem internet od NETIA za 50 zł/mieś.
  Za tą cenę otrzymywałem DO 60 kBajtów/s. Jeszcze raz napiszę, bo niektórym może się wydawać, że to pomyłka: DO 60 kBajtów/s. Nie Mbitów. ≈0,47 Megabitów. Nie 4 przecinek 7 tylko ZERO przecinek 4 Mbit/s.
  Po 12 latach (!!) regularnego płacenia powiedzieli mi, że jeśli chcę szybsze łącze to muszę powtórnie podpisać zobowiązanie na 2 LATA ! Netia NIE ROBI żadnych aktualizacji parametrów technicznych łącza w przeciwieństwie do innych dostawców sieci.
  Po moim TRUPIE !

  Kupiłem dla testów RB. Łącze było w porywach do 550 KBajtów/s. Ale było za mało GB. Dlatego kupiłem w Play Internet „bez Limitu” za 50zł. Bez limitu CZEGO ?!
  W mieście wojewódzkim, na osiedlu bloków mam wieczorami ≈10 do 20 kBajtów/s. Przed wieczorem do 50 kBajtów/s. To jest za 50 zł/miesięcznie ! Od 12 w nocy do 6³° rano jest do 200 KBajtów. 200KB to nie żadna rewelacja ale już można pobrać sterowniki czy zobaczyć cokolwiek na yt. Można ? Można !
  Po 6³° jak „nożem uciął”. I tak jest Piątek, świątek i niedziela ! Bez względu czy to dzień pracujący czy święto.
  (niektórzy z kabla oferują 100 Mbit za 40zł.)
  Gdybym wiedział, że Play to aż taka kupa to wżyciu bym się w to nie pakował.
  Dziady jedne pszone!

  Miłego dnia.

 71. Jak ktos ma jeszcze bonus odpalony na starterze zasięgowym z taryfą Play Online na Kartę 4G LTE 1 zł, niech włączy sobie usługę „przetestuj za darmo formułę www”. Nie wiem jakim cudem, ale jeszcze wczoraj miałem ważność konta danych promocyjnych do 23.02.2017, odpaliłem „przetestuj za darmo formułę www” i teraz mam do 22.03.2017. Logiki w tym żadnej nie ma ale… chyba działa.

 72. A ja jadę na 6 kartach z bonusem – razem 600 GB – najlepsze jest to, że wydałem na nie całe 9 zł. Kupiłem jeden starter 3 + 3,a potem dowiedziałem się że można zmigrowac z darmowego startera zasięgowego do PInK 9 i wtedy odpalić bonusa. Świetna promocja – brawo Play 🙂

 73. u mnie jest – od 5 października. Zobaczymy jutro bo pakiety wchodzą mi zawsze 30 każdego miesiąca, a luty ma 28 dni… *107# mówi ze dane ważne do 28.02.2017

 74. aa jak zabrali Ci wszystkie MB, a w momencie odpalenia bonusa miałeś jakieś dane MB na koncie, to pisz zgłoszenie. Mi, na dwóch kartach wyzerowali konto MB/GB po doładowaniu przy okazji dezaktywizacji bonusa (po 30 dniach)- reklamowałem i zwrócili dane (ważne miesiąc) i doładowali kota kwotami 10 i 20 zł

 75. A ja wyczesałem właśnie 1000 zł w loterii Play karta milion warta! – super promocja 700 GB prawie za 0 złociszy i jeszcze kaska extra. Brawo Play!

 76. Koledzy 🙂
  Podpowiedzcie jaki starter wybrać, a następnie na jaką taryfę zmigrować, żeby zadziałała ta promocja.
  Mam niewielkie zużycia danych miesięcznie i celuję właśnie w jak najtańszy internet (poczta i www na stacjonarnym) modem 3G.
  Pozdro! 🙂

 77. Czy aktywując obecnie starter 3GB+6GB (za 19 PLN) da się jeszcze skorzystać? Może akurat kod dający 100GB za zarejestrowanie karty zadziała?

 78. W play nic nigdy nie wiadomo. Czasem coś u nich nie działa i się uda coś ukręcić, a czasem wystarczy pisać skargę za skarga i tez się uda – konsultanci sa bezbronni wobec niejasnych regulaminów play.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

5 zł za przelew na telefon dla obecnych klientów mBank

Czas na odbiór 50 zł premii za założenie Lokaty Bezkarnej 3,2% w BGŻOptima