w

Planet Plus: Nagradzanie za kupowanie, czyli kupuj przez platformę cashback

Dzisiaj mam dla Was coś nowego, chociaż o podobnej zasadzie do większości promocji bankowych.

Większość promocji bankowych działa tak, że premię otrzymamy w zamian za wykonanie pewnych akcji, najczęściej jest to założenie konta i dokonanie płatności kartą.

Dzięki platformom zakupowym cashback oszczędzimy pieniadze robiąc codzienne zakupy (oszczędzanie przez wydawanie – jak z reklamy Plusa ;-)). Zasada działania jest więc identyczna jak choćby w mOkazjach mBanku.

Planet Plus

Zaletą platformy Planet Plus jest duża baza sklepów, za zakupy w których otrzymamy moneyback. Na stronie serwis szczyci się, że tych jest ok. 500.

Premia obliczana może być na trzy sposoby: Najczęściej jest to pewien procent od wysokości zakupów. W innych sklepach otrzymamy stałą premię.  Np. za aktywację nowego numeru w nju mobile otrzymamy 50 zł zwrotu. Możemy też otrzymać specjalną promocję na wybrany produkt, np. mocno obniżoną cenę.

Cashback z konta Planet Plus można wypłacić bezpłatnie po przekroczeniu progu 20 zł. Należy jednak pamiętać, że premia zostanie potwierdzona po określonym czasie zależnym od rozliczenia z danym sklepem.

Jeżeli planujecie zakupy w którymś z obsługiwanych punktów, to zawsze przed dokonaniem zakupów warto sprawdzić, czy przypadkiem nie otrzymamy ładnej premii za dokonanie zakupu przez system Planet Plus.

Więcej informacji znajdziecie w dziale faq.

Jak uzyskać cashback w Planet Plus?

Aby uzyskać Punkty Cashback:

  • Zaloguj się w serwisie (jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się)
  • Wybierz ofertę sklepu
  • Przejdź na stronę sklepie korzystając z linka dostępnego w serwisie
  • Dokonaj zakupu (wraz z zapłatą za towar / usługę)

I to wszystko, teraz pozostaje czekać na potwierdzenie i zapisanie punktów na naszym koncie.

W regulaminie Planet Plus widnieje zapis o 24 godzinach oczekiwaniu na zapisanie punktów, co jest naprawdę krótkim terminem (nie wiem niestety jak wygląda to w praktyce).

Rzecz jasna, serwis zabezpieczył się przed nadużyciami w postaci kupna towaru i jego zwrotowi, np. w ciągu 14 dni na odstąpienie od umowy. Tym samym punkty mogą być zablokowane do wypłaty na okres nie przekraczający 130 dni od momentu ich pojawienia się na koncie.

Jeden Punkt Cashback ma wartość 1 PLN. Jednorazowo możemy wymienić na środki pieniężne i wypłacić na swoje konto bankowe maksymalnie 760 Punktów Cashback (równowartość  760 złotych), co wynika z art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r.o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Tym samym wypłaty cashback są zwolnione z podatku dochodowego.

5 zł za polecenie znajomego

Platforma Planet Plus umożliwia uzyskanie dodatkowej premii 5 zł za skutecznie polecenie znajomego.

5 zł zostanie doliczone jako Bonusowy Cashback w momencie, gdy znajomy wypłaci pierwszą premię.

Inne programy cashback?!

A może znacie inne, godne polecenia platformy tego typu?

Ja znam jedną zagraniczną platformę tego typu: TopCashback.co.uk. Dzięki niej udało mi się już uzyskać ok. 25 GBP, co daje ok. 143 zł.

23 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

Prezenty last minute: 15% zniżki na Groupon.pl – do 24.12.2015 r.

Jak bezpłatnie wycofać środki z konta Wymarzony Cel 4% w Raiffeisen