w

Expander: Lokata na lato na 4,5% w Meritum Bank

Cykliczna oferta lokaty dla nowych klientów Expander powraca!

Lokata bankowa “na lato” to aż 4,5% brutto. Tym razem Expander postanowił powalczyć o mniej majętnych klientów, jako że na lokacie  ulokować można od 10 tys. zł do 40 tys. zł.

Oferta dostępna jest od 1 lipca do 21 sierpnia 2015 roku lub do odwołania.

Meritum Bank:Lokata na lato na 4,5% w Expander

Expander wystartował z kolejną edycją lokaty bankowej w Meritum Bank. W obecnej edycji zmianie uległa kwota na jaką założymy lokatę. Kwota minimalna wynosi 10 tys. zł, a maksymalna to 40 tys. zł. Czas trwania lokaty pozostaje bez zmian i wynosi 1 miesiąc.

Co ważne, skorzystanie z Lokaty na lato nie wiąże się z żadnymi produktami dodatkowymi. W ramach promocji zakładamy samą lokatę na 4,5% w Meritum Bank.

Lokata podlega gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100.000 euro.

Niestety, aby skorzystać z lokaty na lato musimy odwiedzić jedną z placówek Expandera.

Uwaga:
Lokata na lato dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów Expander, tj. osób, które nigdy nie nabyły produktu finansowego za pośrednictwem Expender.
Szczegóły Lokaty na lato:
 • Okres: 1 miesiąc
 • Oprocentowanie: 4,50%
 • Minimalna kwota lokaty: 10 000 zł
 • Maksymalna kwota lokaty: 40 000 zł
 • Liczba lokat: 1 lokatę na osobę
 • Odnawialność: brak
 • Gwarancja BFG

Jak wygląda rozmowa w Expander?

Sama wizyta w placówce Expander nie należy do natrętnych. Czekając na rozmowę z doradcą możemy napić się wody lub kawy.

Aby nie wysłuchiwać informacji o innych produktach Expander wystarczy od razu zaznaczyć, że interesuje nas wyłącznie lokata / polisolokata.

Do założenia lokaty niezbędny będzie numer rachunku
bankowego, z którego wpłacać będziemy środki. Na ten sam rachunek wrócą pieniądze wraz z odsetkami po zakończeniu lokaty.

Dodatkowo, podczas wizyty u doradcy należy posiadać dokument
tożsamości
.

19 komentarzy

Dodaj odpowiedź
 1. Trochę jak dla mnie to nie jasne … O ile placówkę meritum banku mam swoim mieście o tyle expandera nie kojarze tak więc chodzi o meritum bank czy expaner ?

 2. Expander jest pośrednikiem oferującym produkty m.in. Meritum Banku. Tak właśnie jest tym razem. Aby móc skorzystać z oferty, potrzebna jest wizyta w oddziale Expander.

 3. Hmm może skorzystam 😉
  Przy wpłacie 20tyś po miesiącu będzie
  Wysokość odsetek [PLN]: 73.50
  Wysokość odsetek po odjęciu podatku Belki (19%) [PLN]: 59.53 ?

 4. Jeśli mam konto w Meritum Banku to dla Expandera jestem nowym klientem?
  W Expanderze wcześniej nic nie miałem, ale ogólnie nagłówek tego artykułu brzmi: ,,Expander: Lokata na lato na 4,5% w Meritum Bank", więc wolę się upewnić.

 5. 30.06 założyłem smart lokatę na powitanie 3,75%, a 1.07 obniżyli ją do 3,5%. Oprocentowanie spada na łeb, wszędzie tylko obwarowania, albo promocje dla nowych klientów.

 6. Czy ktoś miał do podpisania pod koniec 2 upoważnienia pod przykrywką 'jeszcze tylko to' ? Podobno są to upoważnienia do reprezentowania przed wszystkimi instytucjami finansowymi (nie tylko meritum bank i ta lokata). Po spytaniu panią doradcę co to jest, odpowiedziała, że to odnośnie tej promocyjnej lokaty. Niestety podpisałem to bez dokładnego przeczytania ufając doradcy. Teraz czytam w internecie, że to ich stała praktyka. Miał ktoś problemy z nimi po ostatniej promocyjnej lokacie?

 7. My z żoną korzystaliśmy już dawno temu z lokaty w Expander. Nie kojarzę takiego podejrzanego pełnomocnictwa. Czy masz jego kopię?

 8. Niestety właśnie nie dostałem nawet kopii tych oświadczeń, dlatego to się wydaje strasznie podejrzane. Chyba w poniedziałek przejdę się do tej pani konsultant i spytam o te oświadczenia jeszcze raz.

 9. witam. bylem zalozylem. faktycznie daja do podpisania 2 dokumenty – oswiadczenie -> pierwsze – mowi o " … wyrazeniu zgody na reprezentowanie mnie przez expander wobec WYBRANEJ instytucji finansowej…"
  drugie – formularz -zgoda na przetwarzanie danych osobowych-> … w celach zwiazanych z terazniejszym oraz przyszlym wykonywaniem uslug posrednictwa i doradztwa finansowego, w tym obejmujacym monitoring procesu zawarcia umowy z WYBRANA instytucja finansowa lub bankiem i zwiazana z tym koniecznoscia archwiziacji danych…"

  – co istotne – nie otrzymalem kopii tych oswiadczen na spotkaniu, niemniej napisalem potem mail do doradcy – i bez problemu mi przeslal…
  nie wiem czy wspomniane oswiadczenia rzeczywiscie daja expanderowi prawo do reprezentowania klienta przez Expandera przed różnymi bankami.
  jak ktos jest baardziej obeznany z bankowym "zargonem", prosze o rozjasnienie sytuacji

 10. W regulaminie promocji są 2 punkty w sprawie wyrażania zgody:
  "5) wyrazi zgodę na przetwarzanie danych osobowych na podstawie stosowanych formularzy, w pełnym zakresie,"
  oraz
  "3. Uczestnik Promocji może wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach innych niż wskazane w § 4 ust. 3 pkt 5 Regulaminu."

  Chyba ważne jest tu słowo "może", ale nie musi. 🙂
  Czyli teoretycznie wystarczy podpisać tylko ten dokument: http://www.expander.pl/noty-prawne/regulaminy-promocji/zalaczniki-promocji/Zal_2_lokata_wakacyjna.pdf

 11. "Kontaktując się z naszą firmą, wyraziliście Państwo zgodę na przetwarzanie Państwa danych osobowych w celu świadczenia przez EXPANDER przekazanych w procesie obsługi oraz zawartych w dokumentach, w celach związanych z teraźniejszym oraz przyszłym wykonywaniem usług pośrednictwa i doradztwa finansowego, w tym obejmującym monitoring procesu zawarcia umowy z wybraną instytucją finansową lub bankiem i związaną z tym koniecznością archiwizacji danych lub otrzymywanie od EXPANDER informacji o rynkach finansowych, nowoczesnych narzędziach inwestycyjnych, atrakcyjnych ofertach ubezpieczeniowych oraz nowościach rynku bankowego."

  Czyli z tego wynika, że już wypełniając formularz akcepujemy powyższą zgodę. :O

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Tylko do jutra: 650 zł do Lubię to! Konta w BPH

Ranking lokat bankowych, lipiec 2015 roku